Krzaczki Kani (2)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Witaj Aniu ;:196 , astry są faktycznie świetne. To są rośliny dla mnie, te kolory, te duże kwiaty! Zawsze znajdę dla nich miejsce, bo je bardzo polubiłam. Niekłopotliwe,niewymagające, same rosną.

Tutaj widać trochę warzywnika. Uprawiam warzywa na poletku w kwadracie 5 x 5m ale w tym roku tak byłam zadowolona ze zbiorów, że mam ochotę na więcej. Warzywnik daje mi wiele satysfakcji. Dzisiaj będę robiła zupę z własnych buraczków i marchwi, które przywiozłam ostatnio z działki. Na swoją kolej do przerobienia czeka też fasolka szparagowa w ilości 2 kg. Nie wiedziałam, że pod koniec września będę zbierać takie ilości fasolki szparagowej :shock: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Warzywka fajne ale moje serce należy jednak do róż :wink:

Alba Meidiland

Wando, spójrz na te podpory, pytałaś o Graham Thomasa, prowadzę go właśnie przy takim czymś. One nie są dekoracyjne ale trudno, docelowo róże mają je zarosnąć i pręty będą widoczne tylko w okresie bezlistnym. Prętów nie malowałam, bo podoba mi się naturalny proces rdzewienia. Ot, taka moja fanaberia :wink: .

Obrazek

Cardinal Hume

Obrazek

Sommersonne

Obrazek

Eden Rose

Obrazek

Bonica z firletką

Obrazek

Gipsy Boy

Obrazek

Na bramce Laguna a obok Westerland

Obrazek

Z tarasu oglądam sobie Westerlanda. Zdjęcie wyszło jakieś przejaskrawione ale nie mam dobrego sprzętu i aparat zwariował przy tych ciepłych kolorach.

Obrazek

Tutaj też mam ciepłe kolory. W tle Graham Thomas

Obrazek

Moim marzeniem jest taras w tym miejscu. Najważniejsze już tu jest - róże :lol: . Brakuje podłogi i ładnego mebelka do sadzania szanownej czteroliterowej :wink: Niestety, w tym roku były inne priorytety 8-) Ach, ta proza życia i te niefajne priorytety :roll:

Obrazek

Obrazek
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
katja
500p
500p
Posty: 666
Od: 2 paź 2008, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/ogród Mazury Zachodnie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Dzień dobry, wsiąkłam w Twoje wątki, Kasiu :) .
Trochę mam tremę, bo nie pisałam na forum chyba ze 100 lat ;:oj .
Podziwiam Twoje róże, byliny..., ale warzywnik masz super ;:215 . Po latach dojazdów na działkę 250 km, aktualnie prawie tu mieszkam i warzywnik to moje oczko w głowie. Ale daleko mu do Twojego. Też walczę ze ślimakami, które zjadły mi drugi rzut salaty mimo okrywania :? . O malwach nie wspomnę ;:145
Fazę różaną mam chyba za sobą, krzaki mają po kilkanaście lat, w miarę zadbane, dokarmiane, ale w tym roku mam już dość LO i chyba wyleci. Łysa od dołu, u góry pędy kulkowane, ale to nie to. Dobrze, ze rośnie z tyłu rabaty. Myślisz, że przycięcie jej do ziemi wiosną doda jej wigoru? Muszę poczytać o odmładzaniu róż.
Najbardziej zadowolona jestem z ramblerów... taki kolczasty potwór Helenae Semiplena zarosła co prawda daglezję, ale jej kwitnienie jest spektakularne, a mniej czasu jej poświęcam niż takiej Luizce ;:124
Pozdrawiam serdecznie i czekam na więcej zdjęć, w tym warzywnika ;:224 z pięknie kwitnącym szczypiorkiem.
:wit
Pozdrawiam
Kasia
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasieńko ;:138 ;:138
Ależ piękny ogród o ludziku ,te grządki -skrzynki warzywne rewelacja .
Kasiu będę jechać do Gdańska wiosną chcę na kawkę w ogrodzie z Tobą .
Ja go muszę zobaczyć ,jest przepiękny ;:196
Kochasz róże ,a warzywa masz pierwsza liga .
Czy masz coś w ogrodzie jeszcze co średnio lubiszv ;:306
Jak tak,to ja już jestem zachwycona .
Kasiu jaki masz areał działki ?
Chyba wyczytałam teraz ,ze dojeżdżasz do działki ?czy mieszkasz na tej ze zdjęć ?
Nie doczytałam :wink: nie mogę znaleźć opisu początkowego ;:185
Pięknie pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Świetne te podpory. Całkiem pokaźnych rozmiarów. No nic, liczyłam po cichu, że Grahama da się ogarnąć bez podpór, gdyby tak mocno go ciąć, ale jednak widzę, że nie da rady.
Zauroczyło mnie zestawienie pomarańczowych lilii z przywrotnikiem, takie ciepłe i optymistyczne w odbiorze.
Bardzo wybujała Ci już Laguna. Pamiętam, jak całkiem niedawno ją sadziłaś, a ja ostrzegałam Cię, że może być z niej potwór. Na razie jednak widzę, że ją okiełznałaś. :D
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Ależ różano w Twoim ogródeczku, Kasiu! ;:138 ;:138
Nie dość, że dużo odmian, to jeszcze wszystkie takie zdrowe i taaakie bogate w kwiecie! ;:215 ;:303
Warzywka w skrzyniach - wspaniała sprawa! ;:63 ;:63
Tak trzymaj. ;:333
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu przy takich różach, taras będzie wyjątkowo magicznym miejscem. ;:oj
Warzywnik niesamowicie klimatyczny, piękny. ;:138 Plony przynoszone do domu są nie do przebicia w smaku i radości, że samodzielnie wyhodowane. Fasolkę sieję na trzy razy, więc we wrześniu też jeszcze zbierałam.
Astrami też się pozachwycam, cudne. ;:215 U mnie łapały jakąś chorobę grzybową, ale może po trzech latach znowu spróbuję. ;:131
Dziękuję za informację o przywrotniku i berberysie. ;:196 Szukam czegoś limonkowego na pełne słońce, ale berberysy jasne chyba są przypalane. ;:218

Pozdrawiam i życzę złotej jesieni. ;:3
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu masz cudowny ogród, róże kwitną niezawodnie i tak bujnie ;:oj
Eden Rose mam do niej sentyment, ;:108 Podpory dla róż świetne, to nic, że niepomalowane.
Masz rację , takie są o wiele lepsze.
Warzywnik masz wzorcowy , daje tyle radości. Gdybym miała większy ogród pewnie też uprawiałabym warzywka. Za to mam tymianek, miętę i szczypiorek .Mam też pomidorki, ale coś ciężko im dojrzeć w tych zimnych temperaturach. Co to za odmiana tego żółtego w doniczce?
Poszukuję ciekawych odmian no i smacznych do donic.

Pozdrawiam serdecznie z poranną kawą ;:40
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu, spacer po Twoich włościach to czysta przyjemność :) Róże podziwiam, że o tej porze roku są w tak dobrej kondycji. Żadnych plamek, wszystkie zdrowe, obficie ukwiecone - po prostu super ;:215
Warzywnik prezentuje się wspaniale. Też w tym roku wkręciłam się we własne warzywa i już planuję kolejne skrzynie na wiosnę. To był dobry rok dla pomidorów, przynajmniej u nas. Do tej pory jeszcze zajadamy się swoimi, a i na krzaczkach jeszcze pozostało sporo. Trzeba będzie zebrać, bo noce coraz chłodniejsze.
Zakątek z ławeczką zupełnie jak w ogrodach angielskich. Pięknie to zaaranżowałaś ;:63 Jaka róża rośnie przy murku? Chyba nie doczytałam...
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasiu , wrzesień u Ciebie wspaniały, róże nadal piękne, zdrowe, czego nie mogę powiedzieć o swoich. Tak jak Dorotka ciekawa jestem co to za piękne róże przy murku no i przede wszystkim ciemna dalia wspaniała, czytam, że nie znasz odmiany, szkoda bo jest zachwycająca.
Widziałam takie odmiany w Anglii, były też kanny o takich ciemnych liściach. Pięknie się prezentują na rabatach.
Mnie też się wydaje, że ktoś podkrada mi dni, ciągle mam za mało czasu ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4563
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

no no warzywnik 1 klasa :heja Róża Gertude jest za duża na moje potrzeby, może muszę dojrzeć do takich olbrzymów. Moje 2 zamówione róże są krzaczaste: princess Alexandra of Kent i Bocobel
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasieńko :wit przycupnij nad klawiaturką, daj lata więcej .
Całusie ;:196
Zdróweczka i więcej czasu wolnego życzę :D
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Kasieńko jestes na pewno mocno zapracowana, przecież za kilka dni święta, więc nie będę Cię niepokoić i tylko złożę Ci życzenia spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i hucznego Sylwestra ;:304
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Krzaczki Kani (2)

Post »

Róże przepiękne ;:333 ale już któryś raz zatrzymuję się przy Twoim warzywniku,który jest tak ciekawie zaprojektowany i skonstruowany a do tego prezentuje się wyjątkowo-pełna estetyka ;:138
Pozdrawiam i miłego świętowania życzę :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”