Oaza Spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu to zdjęcie https://www.fotosik.pl/zdjecie/88f57391a3efc315 powinno być reklamą budlei :D Może jeszcze raz się skuszę :D Niektóre rośliny z uporem maniaka wprowadzam do ogrodu, na jakiś czas się poddaję a potem od nowa ;:306
Ślicznie kwitły Ci róże, a ta Cubana jest boska ;:167
Krysiu zdrówka i radości na Święta Bożego Narodzenia ;:196 Obrazek
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani :wit

Szary, bury dzień ;:222 niebo ciemne, teraz zaczyna coś śniegiem poprószywać,może białe będą święta...

Marysiu ja mam cztery Budleje, i różnie to z nimi jest w jednym roku pięknie kwitną w drugim mniej obficie ale na tą właśnie nie mogę narzekać ona zawsze ładna, rozcapierzona na boczki, podoba mi się bardzo ;:167 może ma super miejscówkę, bo na południowej ścianie domu i jest jej tam cieplutko, nawet na wiosnę tego roku musiałam trochę przerzedzić bo była za gęsta, więc powycinałam trochę środkowych gałęzi. Cubana jest niezawodna, mam posadzone trzy i co rok dwie kwitną pięknie a jedna skromniej i tak się wymieniają, bo każdy rok następny to inna jest ta biedniejsza ,takie siostrzyczki :;230 Dziękuję za życzenia i ja przesyłam świąteczne ;:196 ;:15

Dorotko nadrabiam zaległości i wkładam teraz zdjęcia z okresu letniego , bo miałam przerwę a zdjęć sporo. Floksy muszą być, długo kwitną i przyciągają owady. Moja Budleja to White Profusion rośnie wzwyż naokoło dwa metry, ale fajnie się rozcapierza na boczki, bardzo to u niej lubię :D Mam ciemnofioletową taką strzelistą do góry, ale ona widzę bardziej wrażliwa na mrozy i lubi przemarzać. Właśnie dziś się zastanawiałam czy okrywać też je, wszystko zależy czy będą duże mrozy. Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Danusiu u mnie też po zimie ani śladu, ale może znowu coś popada, bo świat przyjemniejszy jak zasypany bielą. Budleje pewnie w przyszłym roku pokażą kwiaty. Pozdrawiam ;:196

Jadziu Ja tez bardzo lubię floksy, to do nich przylatuje najczęściej Fruczak :D Cubana ;:167 co rok jest śliczna, mam nadzieję że ta zima będzie dla nich łaskawa i w przyszłym sezonie też będę cieszyła się z ich kwiatów. Puszku już nie ma, brzydko i buro, do tego tak śpiące dni są, że kawa nie pomaga. Dziękuję i pozdrawiam ;:196

Sierpień na obrazkach :D


Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek



Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu ale piękne obrazki z rana mnie spotkały ;:167 Z kawą w ręce oglądam Twoje lato i zachwycam się wszystkim.W ocynkowanej wannie rośnie sobie hortensja z bylinami .Lubię takie zestawienia.
Nieoczywiste, romantyczne, proste, ale zarazem nietuzinkowe ;:63
U mnie też spadł śnieg, teraz stopniał i znów ma popadać w czwartek.Oby do wiosny ;:oj

Przesyłam buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Aniu wannę ocynkowaną sąsiad chciał wyrzucić to przygarnęłam :D a że na działce stoi sobie domek drewniany po babci męża, to ona idealnie tam pasuje, posadziłam w niej Żurawki, Jezówkę Pink Bonbon, i moją wychodowaną Hortensję z patyczka, oprócz tego dokupiłam Lobelie i żółte malutkie słoneczka, nie pamiętam jak się nazywają i wyszła fajna kompozycja. Przydałoby się więcej takich naczyń bo super to wygląda. Jak byłam w Wojsławicach było tam ich bardzo dużo a w nich kompozycje z Host. Aniu dziękuję za piękne słowa ;:196 Może śnieżek przyprószy na świąteczne dni, czego sobie życzmy, pozdrawiam cieplutko ;:196

Wrzesień w tym roku był piękny i w ogrodzie królowały Róże, które syciły oczy pięknymi barwami ;:167


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Barbula cudowna roślina, piękny niebieściuchny kolor ;:167
Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek

Miłego wieczorku niedzielnego
:wit
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, nasyciłam oczy letnimi widoczkami. Wszystkie roślinki dorodne, ale mnie w szczególności wpadły w oko jeżówki. Masz sporą ilość. I ja w tym roku byłam pod ich urokiem. Sporo kupiłam i kwitły ładnie. Zastanawiam się tylko, czy nie zanikną? Czytałam, że odmianowe są jakieś słabsze i po jednym sezonie potrafią zniknąć. Masz jakąś radę jak je zachować, bo czytałam, ze masz je już kilka lat?
Liliowce obejrzałam z prawdziwą przyjemnością i mam cichą nadzieję, że posadzone jesienią pokażą w nowym sezonie chociaż po jednym kwiatku... ;:218
Urzekła mnie kompozycja w ocynkowanej wanience ;:215 Jak w niej zimuje hortensja i jeżówki?
Wnusia ;:167 Niech się chowa zdrowo ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Dorotko z moich obserwacji wynika ,że kępki Jezówek maleją po kilku latach, więc dobrze jest je podzielić wiosną jak już jest ziemia ciepła, najlepiej w maju, wsadzić na nowe miejsce do żyznej ziemi :) tym sposobem moje przetrwały, a nawet porosły spore kępy i obficie kwitły, może to jest sposób aby dłużej królowały w naszych ogrodach. Z tego co czytam to dopiero sadziłaś w tym roku, to spokojnie w kolejnym powinny się ładnie rozrosnąć, tylko uważaj na ślimaki, dla których wiosną to przysmak, młode listeczki Jezówki potrafią szybko wciąć i myślisz że roślinka zginęła, a tu ona była śniadankiem dla tych wstrętnych intruzów ;:oj jeśli masz te szkodniki uważaj wiosną i nie dopuść do tego ;:185
Liliowce uwielbiam, a to za sprawą naszej Wandzi, która opisywała je jako niewymagające rośliny, a urzekające swymi barwami, sprawdziło się to :D Nie mogę przeżałować jednego którego niestety chyba jakaś nornica mi wcięła, bo wiosną zobaczyłam tylko dziurę w tym miejscu gdzie był wsadzony ;:145 Może jeszcze kiedyś go kupię, był to Magic Dancer ;:167 Ciekawa jestem jakie Ty posadziłaś, na pewno obdarzą Cię kwiatami w przyszłym sezonie, u mnie wszystkie zakupione zakwitły w następnym roku :D Co do nasadzeń w wannie to po prostu jesienią przesadziłam na grządkę do ziemi, a wiosną zrobię nową kompozycje. Dziękuję i pozdrawiam cieplutko ;:196

Magic Dancer rok 2020




Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu, dzięki wspomnieniom u Ciebie ciągle kolorowo i pięknie :tan
Obecnie za oknem królują inne widoki, nie tak różnorodne, ale i do nich można się przyzwyczaić. Święta zapowiadają się z niewielkim mrozem i odrobiną śniegu, zawsze to przyjemniejsze niż błoto i deszcz ;:333
Pozdrawiam świątecznie, Wesołych Świąt ;:196
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

:wit

Kochani już jutro ten magiczny dzień...

Iwonko obecnie za oknem biało i niech tak zostanie choć na święta, u mnie lekki mrozik, ale poprzednie noce były zimne bo - 10 termometr pokazywał, a śnieg skrzypiał pod nogami jak się szło do pracy rankiem. Wspomnienia jeszcze będą :D bo jeszcze trochę mam zdjęć późnego lata i jesieni. Dziękuję za życzenia i też przesyłam zdrowych i wesołych Świąt ;:196

Na razie zimowe widoki :D

Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek



Obrazek


Obrazek

Wszystkim odwiedzającym mój wąteczek składam radosnych, zdrowych,
obfitych w prezenty i miłą rodzinną atmosferę Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny




Obrazek ;:15
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu Wesołych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia ;:196
U mnie leży troszkę śniegu i jest obecnie - 6 st.Słonko od rana przyświeca jak miło ;:3
Wiesz...a ja nie wysadziłam z mojej wanienki host i zdaję sobie sprawę, że mogą zmarznąć na zawsze.
Piękną masz choinkę i jak sporo prezentów pięknie popakowanych.No i te wspaniałe latarenki, też sobie kupiłam jedną, ale białą :D

Szczęśliwego Nowego Roku 2022 :D
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oaza Spokoju

Post »

Krysiu a w tej wannie ocynkowanej to są otwory odpływowe??Bardzo ładna kompozycja. ;:63
Ja mam wanienkę plastikową,ale tylko błoto mi się w niej zrobiło i nic nie posadziłam.
Ten liliowiec piękny i chociaż mam ich całe mnóstwo to ten przypadł mi do gustu.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witaj Krysiu w Nowym Roku!

Zaledwie jego początek, a już po zimie i po pięknych białych widokach :D Podobno ładna, śnieżna mroźna zima ma wrócić w lutym :wink:
Bardzo mi się spodobał liliowiec Magic Dancer i jak już ostatnio w pewnym przedziale wszystkie wydawały mi się do siebie podobne to ten jak napotkam to się chyba skuszę ;:333

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, dużo zdrowia dla Ciebie i Najbliższych oraz wspaniałego sezonu ogrodniczego, niech się darzy ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4563
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witam Krysiu
Co prawda dzisiaj też święto ale inne i w nowym już roku. Przyciągnęły mnie do Ciebie posty o dzielżanach. Barbule też lubię mam 3. Ładne górskie widoki.
pozdrawiam
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Oaza Spokoju

Post »

Witajcie Kochani

Święta, święta i po świętach... jak zwykle za szybko minęły, od wczoraj lekko mrozi i śnieżek leciutko pokrył ogród.
W ogrodzie Ciemiernik otworzył swoje pierwsze kwiaty


Obrazek

Olu miło witam nowego gościa ;:196 Dzielżany posiadam tylko dwa rodzaje, ale obydwa mnie cieszą może jeszcze skuszę się na jakieś... chociaż postanowienie mam takie, że żadnych nowości tylko zająć się tym co jest, bo można je porozsadzać a skoro sprawdzone i rosną :wink: to niech cieszą oczy w różnych zakątkach ogrodu. Tak :D widoki mam świetne i bardzo je lubię, z okien mojego domu widzę wszystkie cztery szczyty Beskidu Wyspowego, które otaczają moją miejscowość i latem i zimą ciągle mnie zachwycają. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Marysiu u mnie lekko śnieg pokrył ziemię, tak,że nie jest tak szaro i buro, mówisz że zima ma w lutym pokazać swoje oblicze, zobaczymy, a ja w święta planowałam, że pójdę na chwilę do ogrodu bo taka odwilż :;230 ale jednak mrozik wrócił. Madic Dancer piękny, sama jak go spotkam to kupię jeszcze raz, bo wiesz, coś mi go wciupało i nie mam ;:222 to zdjęcie to pamiątka. W tej szkółce co go nabyłam, sprawdzałam na razie nie ma ;:222 Dziękuję za życzenia i posyłam również, wspaniałego roku ;:196

Danusiu w wanience są dziury do odpływu nadmiaru wody, już myślę nad kompozycją na ten sezon, tez pewnie jakieś jednoroczne i dosadzę coś z ogrodu. Zdjęcie Liliowca to wspomnienie, bo coś go wciupało tamtej zimy, bo wiosną znalazłam tylko dziurę po nim, możliwe,że to nornica :evil: bo jakaś u mnie buszuje. Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam ;:196

Aniu myślę że Hostom nie powinno się nic stać, parę razy już zostawiłam Hosty w donicach na zimę i po zawsze odbijały :) Mamy taki zwyczaj że się losujemy i pod choinkę kupujemy sobie prezenty, a że jest nowy członek rodziny, to od każdego dostała jakiś mały drobiazg i stąd tyle pudełek, każdy też stara się,żeby to było coś od serca :D to jest bardzo fajne, bardzo to lubimy i sprawia nam to ogromną radość. Latarenki nabyłam na zeszłe święta, bardzo mi się podobają. Dziękuję Aniu i pozdrawiam ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”