Storczykowo u Norberta

Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Bardzo ładna Cattleya. Ostatnio ciągnę mnie do tego rodzaju storczyków :D a już miejsca coraz mnie, żeby to wszystko upychać :shock:
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie :wit
Katleja piękna i do tego pachnie ;:224

Chyba już czas na zakupy...po takich widokach u Ciebie i Mireczki to zaczynam sie zastanawiać gdzie ja mogę jeszcze upchnąć doniczkę lub dwie ;:306
W ostateczności zostaje jeszcze ,,drzewko,, Marty :;230

Pozdrawiam ;:3
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Beata polecam drzewko ;:108 nigdy nie zapomnę miny męża po jego pytaniu a mojej twierdzącej odpowiedzi, kiedy ciągłam dwie gałęzie.... "czy Ty to zamierzasz wciągnąć do domu ;:88 " :;230 ;:306
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

:;230 :;230 :;230
Marta, to Twoje słynne już drzewo jest chyba najbardziej u nas oryginalną storczykową instalacją. ;:215
W sumie masz szczęście do swojego M., u mnie nawet przy mojej tolerancyjnej Ż., wywaliła by mnie razem z taką gałęzią. ;:306 :;230

Dziewczyny, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. :) Z tym wolnym miejscem to faktycznie są problemy, ale od czego jest inwencja w upychaniu? :wink: ;:306
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Piszecie o drzewkach , wolnych miejscach o tym gdzie upchnąć kolejnego gagatka a u mnie jest jesz ze dodatkowy problem bo razem z eM pracujemy więc jak kurier czy listonosz przynosi pudło to tylko idiota by się nie domyślił co tam w środku może być najbardziej lubię dostawy dpd bo on przyjeżdża w południe i zostawia mi przy garażu ... i cicho sza nikt nic nie widział a przynieść do domu i rozpakować to już nie problem. A co oczy nie widza sami wiecie. Niby już nawet przestał marudzić albo9 robi to sporadycznie ale ja wolę tak cichaczem dostawić. Jednak żadne drzewo by nie przeszło ;:185
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie i Marto u mnie też raczej taka konstrukcja nie przejdzie ;:222 a nie chcę aż tak bardzo ćwiczyć cierpliwości swojego M. bo i tak nie ma ze mną lekko ;:306
Jak nie storczyki to teraz rozsada pomidorów i papryki :;230 a jeszcze kolej przyjdzie na arbuzy, ogórki i fasolkę ;:306
Jak wtargam jeszcze do mieszkania gałęzie to wylece razem z nimi i w locie będę łapała te wszystkie doniczki ;:14
Pozdrawiam Czarna :-)
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Beata takie to życie z ogrodnikiem. U mnie takie luzy na parapetach że też się pokusiłam i wysiałam pomidory i paprykę :;230
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie, bardzo ładna katleja ;:333 Na żywo pewnie jeszcze ładniejsza. Ciekawe jak długo pokwitnie ?

Szkoda, że katleje nie kwitną tak długo jak falenopsisy :wink:

Nawiązując do pomysłu Marty z gałęzią, to ja od mojego M. pewnie bym dostała adres do psychiatry.
Wniosek jest chyba taki, że Marta ma najbardziej tolerancyjnego męża (czyt.Połówkę)
I zamiast być wdzięczna, to nawet nie pozwala mu sobie spokojnie pochrapać :roll:
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Fakt, szkoda że katleje kwitną krócej. U mnie różnie to wygląda, najdłużej jak na razie chyba koło miesiąca. :)

Jeśli chodzi o konary, to ja bym widział u siebie więcej niż jeden, bo to naprawdę oryginalnie wygląda. :) Ale niestety, pozostaje oglądać ten u Marty. :wink:
A z tym chrapaniem, to faktycznie za tego konara powinna pozwolić M do woli. ;:306
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Super catleya, moje coś słabo się pobierają, zobaczymy jak będzie w sezonie na urlopie, a wędrówkę naszych kwiaciorków przy myciu okien to chyba wszyscy przerabialiśmy, ale czego się nie robi, żeby się nam odwdzięczyły pięknem swoich kwiatów, a przy okazji zawsze można liczyć na jakąś niespodziankę w postaci pędziku :D
pozdr Dorota
Moje storczyki
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Dokładnie są plusy i minusy uprawy dużej ilości roślin. :) Natomiast, jako że nie lubię myć okien, mam wymówkę jeśli chodzi o rośliny. :wink:

Jeśli chodzi o katleje, to u mnie też z początku słabo rosły, jedną to nawet straciłem, z dwiema też jeszcze nie mogę się dogadać, ale po zrozumieniu wymagań teraz odwdzięczają się kwitnieniem. To tutaj dowiedziałem się, że w sezonie powinny rosnąć na zewnątrz i to faktycznie pomogło. :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Norbercie bo nasze forum to kopalnia wiedzy, ja też wiele się nauczyłam
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1110
Od: 25 lut 2007, o 15:26
Lokalizacja: wlkp

Re: Storczykowo u Norberta

Post »

Chyba wszyscy na tym forum wiele się od siebie nauczyliśmy, bo i forumowicze chętnie dzieła się wiedzą
pozdr Dorota
Moje storczyki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”