W moim zielonym świecie... - dorcia

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

dorcia pisze:Rozmnożenie krotona graniczy wręcz z cudem. Mnie się udało jeden raz, do dziś nie wiem jak.
Ja na razie dotarłem do momentu,w którym piszesz,że rozmnozenie krotona graniczy z cudem.Kiedyś miałem dość duzego krotona,i czasami ścinałem mu pędy wierzchołkowe,głównie w celu rozkrzewienia rośliny matecznej-ale ścięte pędy b. łatwo się ukorzeniały w zwykłej,uniwersalnej ziemi.Może niektóre odmiany ukorzenają się trudniej....? :wink:
ps.Już nie mam tego krotona,ale jak znajdę zdjęcie,to sie pochwalę :wink:
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Jurku, odkryłam nowy- pewnie stary sposób. Otóż jedem z moich krotonów rósł tylko "do góry", nie wypuszczał pędów bocznych. Doszłam do wniosku, że należy coś z tym zrobić i po prostu ścięłam mu górę, którą wstawiłam do pojemnika z wodą. Na ściętym krotonie pojawiły się nowe pędy (jutro zrobię zdjęcie), a sadzonka stojąca w wodzie wypuściła korzonek i powędrowała "w dobre ręce". :P
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Czyli jednak nie taki kroton straszny jak o nim mówią hi hi
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

dorcia pisze:Jurku, odkryłam nowy- pewnie stary sposób. Otóż jedem z moich krotonów rósł tylko "do góry", nie wypuszczał pędów bocznych.
To dobry sposób w przypadku,gdy chcesz odmłodzić roślinę,gdy zrzuciła liście z dolnej części.Nie ma cudów-z oczek spiących musi wypuścić kilka pędów bocznych.
A może masz ochotę pobawic się w doprowadzenie do wytworzenia nasion,w konsekwencji do rozmnożenia generatywnego?Fajna zabawa,zwłaszcza jeśli masz kilka kwitnących odmian.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Moniko, nie, jak mu odpowiadają warunki. Moja koleżanka ma dwulatka, który wygląda tak, jak sadzonka, którą jej podarowałam. Nie rośnie jej w ogóle i nie obumiera - " stoi w miejscu". Ja miałam bardzo niedobre doświadczenia z krotonem, a teraz podchodzę " na spokojnie" - co będzie, to będzie, robię swoje. :lol:
Ale krotona z listkami żółto-zielonymi uśmierciłam - sadzonkę wsadziłam bezpośrednio do podłoża i po kilku dniach zostało po nim tylko wspomnienie. :cry:
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Jurku, jeden z moich krotonów kwitł (stał na oknie o wystawie południowej), ale nie zawiązał nasion. A obecnie nie mam warunków, bo krotony osiągnęły takie rozmiary, że ustawienie ich na parapecie stało się niemożliwe.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Post »

dorcia pisze:Jurku, jeden z moich krotonów kwitł (stał na oknie o wystawie południowej), ale nie zawiązał nasion. A obecnie nie mam warunków, bo krotony osiągnęły takie rozmiary, że ustawienie ich na parapecie stało się niemożliwe.
Kroton tworzy kwiaty męskie i żeńskie na osobnych "pędach".
Żeby doczekac sie nasion musisz mieć do dyspozycji kwiaty męskie i żeńske, dodatkowo z braku owadów - zapylić własnoręcznie (np. pędzelkiem).W przypadku,gdy powstaje Ci najpierw kwiat męski- musisz zebrać pyłek i poczekać,aż zakwitnie zeński.Nie pamiętam tylko,jaką zywotność na męski pyłek.
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

To moje fiołeczki: Obrazek Obrazek
Jedno z anturium przygotowuje niespodziankę: Obrazek
Kroton po przycięciu: Obrazek
Skalnica rozłogowa i zielistka po wakacjach: Obrazek Obrazek
Teraz już nie wiem, co to za roślina (myślałam, że calla); liść ma 35 cm długości i 23 cm szerokości: Obrazek

I nowy zakup, który urzekł mnie połączeniem kolorów: Obrazek

Ananas hodowany z odciętego pióropusza owocu: Obrazek
I kwitnący skrzydłokwiat: Obrazek
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Widać, że nawet rośliny potrzebują wakacji, by dobrze wyglądać :lol: . Storczyk rzeczywiście ma niespotykany kolor. Nie wiem, czy umiałabym go nazwać. Piękny ananas. Też miałam kiedyś, ale paskud rósł raczej wszerz. Liście miał bardzo długie i wąskie. A Twój jest ślicznie zwarty. :D
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
Saraaa

Post »

Piękne roślinki :D Storczyk rzeczywiście ma piękny kolorek, jednak mnie naj naj bardziej spodobał się skrzydłokwiat :P
Justa007
200p
200p
Posty: 246
Od: 24 wrz 2008, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Sliczne kwiatuszki. Najbardziej spodobał mi się storczyk - cudowne kolorki oraz fiołeczek - ma ciekawy kształt płatków :)
Zielonolandia - http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48079" onclick="window.open(this.href);return false;
Wątek sprzedażowy - http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 11&t=48109" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Fiołeczki super, cieszę się, że się przyjęły :D Zresztą wszystkie rośliny widzę jakoś pobudziły się do życia, młodziutkie listeczki puszczają, kwiaty - u Ciebie dalej wiosna :D
A odnóżka zielistki biało-zielonej taką jaką masz to się ostatnio do mnie w sklepie przyczepiła :oops: :wink:
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Piękne roślinki - jak zwykle. Fiołeczki urocze i jaki cudny storczyk :shock: :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”