Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rattus
50p
50p
Posty: 51
Od: 24 mar 2015, o 06:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Poprzednia część wątku znajduje się tutaj



Ja po tym roku doszłam do wniosku że każdą kupioną różę z gołym korzeniem będę sadzić najpierw do donicy. W 2016, kiedy jeszcze nie miałam ogrodu kupiłam kilka róż w marketach, w tym rapsody in blue w OBI. Po wyjęciu z doniczki okazało się że wygląda tak
Obrazek
Przez cały sezon wyglądała marnie i zakwitła jednym kwiatkiem. Wiosną 2017 mogłam ją w końcu wsadzić do gruntu. Po wyjęciu z doniczki okazało się że rozbudowała system korzeniowy na całą dostępną przestrzeń. Cały rok ładnie rosła i kwitła a zimę przetrwała bez uszkodzeń mrozowych, aż szkoda było ciąć. Teraz wygląda tak i ma dużo pąków.
Obrazek
Równie dobrze rosną pozostałe kupione w 2016 do donic róże a rekordzistka, białą okrywowa osiągnęła rozmiary 100 cm x 100x
Obrazek

Dla porównania mam róże które kupiłam w 2017 i wsadziłam prosto do gruntu. Jak to z kartonikami bywa, kilka okazało sie czymś innym niż zapewniał producent. Na jesieni przesadzałam je w inne miejsce. I wygląd korzeni po całym sezonie był mocno rozczarowujący. U kilku miałam wrażenie że nic nie przyrosło (choć kwitły w sezonie nie najgorzej).

W tym roku też kupiłam kilka kartoników i wsadziłam wszystkie do donic. Jedna powędrowała już do ziemi i przy wsadzaniu okazało się że przez 2 dwa miesiące rozbudowała korzenie na całą 3l donicę. Część naziemna też całkiem ładnie się rozrosła i zawiązała sporo paków.
Obrazek

Oczywiście każdy ma inne warunki w ogrodzie oraz inne doświadczenia, ale ja sadzenie do donic zdecydowanie polecam.
Małgorzata
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Dzisiaj kupiłam na wyprzedaży w biedrze chyba z 4-5 róż, dosyć wymizerniałych, cena to zawrotne 0,99groszy :) Jedną kupiłam w sobotę i od soboty siedzi w wiadrze z wodą, podobnie reszta. I już wypuszcza pędy od korzenia :) Liczę, że się opuszczą.
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
brydziasia
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 gru 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Z róż kupowanych w 2016 i 2017 r. w auchanie (nie mam zdjęć kartoników niestety, co rok wybierałam po jednej z wszystkich różowych angielek, żółtą angielkę, francuskie kremowe) wyrastały kolejno leonardo da vinci, queen of sweden, graham thomas, pastella(?), leander (tego też nie mogę odkopać na zdj), coś co przypomina dieter muller i kilka niezidentyfikowanych. Wszystkie do tej pory przetrwały trudne warunki, zimy bez kopczyków, moje zapominalstwo, brak pojęcia o różach, naloty szkodników wszelkiej maści... a prezentowały się tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Będę musiał sprawdzić te róże po 99 groszy w biedrze ;:oj
Moja róża z Auchan chyba odżyła lekko, bo zaczęła puszczać listki (odpukać :wink: ). Mam też straty, bo chyba pies ułamał mi dwa największe pędy u róży "Dessa" ;:145
Awatar użytkownika
roots23
500p
500p
Posty: 798
Od: 23 sie 2010, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa/Myślenic

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Zastanawiam się, czy gdzieś oprócz biedry można zdobyć na wyprzedaży takie własnie sadzonki róż :)
Pozdrawiam wszystkich ogrodników Renata :)
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Brydziasia napisała: Z róż kupowanych w 2016 i 2017 r. w auchanie (nie mam zdjęć kartoników niestety, co rok wybierałam po jednej z wszystkich różowych angielek, żółtą angielkę, francuskie kremowe) wyrastały kolejno leonardo da vinci, queen of sweden, graham thomas, pastella(?), leander (tego też nie mogę odkopać na zdj), coś co przypomina dieter muller i kilka niezidentyfikowanych.

Brydziuasiu, jeżeli z różowej angielki wyrósł wg Ciebie Leonardo da Vinci to pooglądaj sobie zdjęcia Mary Rose, są podobne, a wg producenta w ciemnoróżowych kartonikach pakowana była najczęściej Mary Rose.
brydziasia
50p
50p
Posty: 76
Od: 6 gru 2015, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Danka11 Mary Rose to nie jest na pewno, ponieważ ona pachnie, a moje dwa egzemplarze nie - co w wątku identyfikacyjnym zdecydowanie przeważyło ku Leonardzie.
Ale na Mary Rose szansę mam z tegorocznych kartoników, rozkwita bowiem pierwsza tegoroczna angielka, podpisana pod kartonikiem co prawda jako Olivia, jeszcze w pąku a pachnie obłędnie starymi różami.
zdjęcie niedostepne/K
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Brydziasia, no cóż, Leonardo może nie angielka, ale też fajny, mogłaś trafić dużo gorzej :;230

Tegoroczna róża super ;:215
W ub. roku w kartonikach trafiała się też Gertrude Jekyll i Princess Alexandra of Kent.
Ja kupiłam 3 Olivie, ale 2 mają jaśniejsze liście, a 3 bardziej czerwone i jest malutka - ok. 30 cm. Wszystkie mają pączki, ale teraz nawet koloru jeszcze nie widać.

U mnie jako pierwsza zakwitnie niebieska francuska, pąki rozwinięte prawie tak jak na Twojej, do weekendu powinien być już w pełni rozwinięty 1 kwiat. Kolor się nawet zgadza, zobaczymy czy faktycznie będzie to Bluebell.

Wiem też, że czerwone angielki będą czerwone, ciemnoróżowe różowe, a biała francuska powinna być biała.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Kupiłam niedawno dwie małe Eden Rose w LM. Jedna ma paczek, odmiana się zgadza :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

Zakwitła róża niebieska z serii francuskich pachnących, wg opisu bluebell.
Wygląda jak na opakowaniu i bardzo ładnie pachnie.


Obrazek

Pierwsze zdjęcie zrobione rano, drugie kilka godzin później:

Obrazek


Obrazek

Kremowa francuska to prawdopodobnie, podobnie jak w poprzednich latrach, Jardins de l'Estronne.
Rozpadało się więc zdjęcie zrobię później
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.2

Post »

,,Verwova" z Casto, czerwona wg opisu rzeczywiście będzie czerwona, pąk jest w fazie pękania i ma piękną czerń z czerwonym nalotem :heja Zapachu na razie niestety nie wyczuwam.
Francuska Komtesa rośnie, przegoniła już wielkokwiatowe... Ale pączków na razie ani widu ani słychu. Cierpliwości ;:173
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Jeszcze 2 słowa o niebieskiej francuskiej - kwiaty wyglądają najgorzej kilka godzin po rozkwitnięciu - takie rozwalone. Później trochę się zbierają i są nawet ładne.
Najlepiej wygląda przy chłodniejszej pogodzie, albo rano i wieczorem.
Pierwsze kwiaty szybko przekwitają - po 2-3 dniach opadają płatki. Może kolejne będą bardziej długotrwałe.

Za to w sobotni wieczór, przy bezwietrznej pogodzie, zrobiły mi z kremową francuską pachnący taras.

Brydziasiu - pokaż proszę różową angielkę.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże z kartoników z Biedronki,Auchan,Castoramy itp. cz.3

Post »

Powoli pączkują moje różyczki oto jedna z nich golden showers posting.php?mode=reply&f=41&t=105774&si ... 3cf1aabe27#
Obrazek
Jest :heja ich coraz więcej , nie mogę się doczekać kiedy całe rabaty będą całe w kwiatach.

Pozdrawiam wszystkich wypatrujących kwiatów swoich róż.

A to róża kupiona w aldi jako wielkokwiatowa o kolorze pomarańczowym a wyrosła taka, zobaczymy jaki będzie kwiat jak się rozwinie.
Obrazek
Myślę, że będzie miłą niespodzianką ;:63

A to jeszcze peace (gloria dei) kupiona w biedrze
Obrazek
Niedługo powinny się rozwinąć. ;:138
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”