Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

A mnie w Szachownicy koniec zaskoczył najbardziej. Intryga była doskonale poprowadzona, świetny język, kreowane obrazy, tak ze dosłownie do ostatnich stron byłam pewna, że kto inny jest graczem-mordercą. Nie każda książka wywiera na mnie takie wrażenie, znalazłam jeszcze kilka innych książek tego autora, zobaczę czy też mnie tak wciągnie.
Udanych plonów.
Magda
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Jodi Picoult << Bez mojej zgody. >>
Niesamowita książka. Historia Anny, która swoją decyzją, rozpętała burzę w rodzinie.
Picoult w mistrzowski sposób przedstawiła złożone relacje i życie rodziny , jak również kwestię cierpienia.
Polecam.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Drugie piętro - Andrzej Gumulak

Rzecz ma miejsce w czasach aktualnych. O trudnej przyjaźni dwóch emerytowanych artystek, które los związał ze soba jeszcze w czasie wojny.
Sa diametralnie różne, jeżeli chodzi o charaktery, maja bardzo poważne powody, żeby się nienawidzić, ale mimo wszystko sa dla siebie pewnego rodzaju oparciem.
Fajny styl, ciekawie skomponowana, z zaskakującym finałem.
Polecam
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

A ja tradycyjnie. Pływam po Nilu z niejakim Herkulesem :wink:
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
minohiki
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lis 2012, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Europa

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

"Ostatni Testament"
James Frey
Na okładce napisane, że książka to światowej klasy bestseller, a autor to wielki skandalista.
Treść książki: opowieść o chłopaku, który jest żywym Mesjaszem. Bohater ma cudowny wpływ na innych ludzi. Treść książki zapisana czarną i czerwoną czcionką.
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Lucyna Olejniczak - Jestem blisko

Pozycja, która zapowiadała sie na kryminał okazuje się książką z dreszczykiem emocji także z innych powodów.
Czyta się przyjemnie, nie jest przeładowana, jest za to klarowna i przejrzysta, jeszcze nie wiem, jak się skończy bo do końca mam ok ćwierć :wink:

Z recenzji:
Lucyna i Tadeusz odwiedzają znajomych w Irlandii. Tam poznają tajemnicę wynajmowanego domu, w którym mieszka ich gospodyni. Mieszkająca w nim sto lat wcześniej dziewczyna zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, po tym jak kategorycznie odmówiła ręki synowi okolicznego bogacza. Tenże został posądzony o morderstwo i na podstawie poszlak, gdyż ciała dziewczyny nigdy nie odnaleziono, skazany na śmierć. Małgosia, córka gospodyni, zaczyna się interesować sprawą i wraz ze swoim przyjacielem śledzić stare dokumenty jej dotyczące. Nagle, w niewyjaśnionych okolicznościach, znika i ona. Czy coś łączy oba zdarzenia?
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Katarzyna Puzyńska ,, Z jednym wyjątkiem ''. Męczę, kiedyś zmęczę . :roll: Momentami nawet denerwująca , gubię się już czasem- kto z kim jest rodziną , powinowaty, kto z kim przedtem i teraz sypia, kto z kim się spotyka i z kim ma coś do obgadania czy ktoś coś do kogoś ma.
Pani komisarz Klementyna Kopp wyjątkowo denerwujący sposób wysławiania się powodujący ból dla uszu, wieczne ,, czekaj, stop i co ? '' . Czy pani komisarz skończyła edukację na dwóch klasach podstawówki ? :roll: Wieczne ,, co'' ?

Autorka zubożyła język pani komisarz to granic możliwości, albo wieczne ,, co '' ( z którym mimowolnie przechodzi od razu na ,,ty '' wobec wszystkich ) albo pomrukiwania , machania rękami .
Od kąd to my jesteśmy na TY chciało by się powiedzieć pani komisarz ? Patelni po bruku z panią nie ciągałem.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Winter
200p
200p
Posty: 253
Od: 24 lut 2015, o 09:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Jenny Nordberg " Chłopczyce z Kabulu za kulisami buntu obyczajowego w Kabulu"

Jenny Nordberg przedstawia współczesne oblicze starej afgańskiej tradycji, a jednak jej opowieść o tym, jak przybranie męskiej tożsamości daje kobiecie wolność, jest uniwersalnym tematem, zrozumiałym na całym świecie.

Początkowo kandydatką ojca na bacza pusz była Mehrangis, ale ponieważ jest starsza i prędzej musiałaby stać się kobietą, postanowiono inaczej. Mehran mogła być synem dłużej? ? tak zaczyna się opowieść o ?chłopczycy z Kabulu?, córce afgańskiej parlamentarzystki. Zaskakująca przemiana córki w syna nie jest odosobnionym zjawiskiem. Dziewczynki czasowo udające chłopców to ukrywane, ale społecznie akceptowane zjawisko w kraju, gdzie brak męskich potomków stanowi hańbę dla rodziców i jest wyraźnym sygnałem niewystarczającego zaangażowania kobiety. Rodziny obdarzone wyłącznie córkami pod silną presją społeczną decydują się na uznanie jednej z nich za syna z nadzieją na magiczną moc przebrania. Dziewczynka odgrywająca rolę syna, ubierana i wychowywana jak chłopiec, może w pełni cieszyć się dzieciństwem i wolnością. Tym większym dramatem staje się chwila osiągnięcia dojrzałości płciowej, która dla bacza pusz oznacza powrót do roli kobiety, zamążpójście i oddanie wszystkich przysługujących chłopcom przywilejów.
Pozdrawiam Paulina
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Latem widziałem tą książkę na wyprzedaży, zastanawiałem się nad wzięciem, ale ostatecznie została na półce.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
minohiki
50p
50p
Posty: 71
Od: 26 lis 2012, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Europa

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Tytuły:
Ostatnie Królestwo.
Zwiastun Burzy.
Panowie Północy.
Pieśń Miecza.
Płonące Ziemie.
łącznie 2757 stron
Autor :
Bernard Cornwell

Historia Uhtreda z Babbanburga, który wychowany przez jarla Ragnara jest rozbity między wiernością Wikingom, a wiernością królowi Alfredowi. Raz walczy w oddziałach Wikingów, raz w oddziałach królewskich przeciwko Wikingom. Historia początków Anglii napisana w bardzo przystępny i, osobiście dla mnie, wciągający sposób.
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

robertP2 pisze:Katarzyna Puzyńska ,, Z jednym wyjątkiem ''. Męczę, kiedyś zmęczę . :roll: Momentami nawet denerwująca , gubię się już czasem- kto z kim jest rodziną , powinowaty, kto z kim przedtem i teraz sypia, kto z kim się spotyka i z kim ma coś do obgadania czy ktoś coś do kogoś ma.
Pani komisarz Klementyna Kopp wyjątkowo denerwujący sposób wysławiania się powodujący ból dla uszu, wieczne ,, czekaj, stop i co ? '' . Czy pani komisarz skończyła edukację na dwóch klasach podstawówki ? :roll: Wieczne ,, co'' ?

Autorka zubożyła język pani komisarz to granic możliwości, albo wieczne ,, co '' ( z którym mimowolnie przechodzi od razu na ,,ty '' wobec wszystkich ) albo pomrukiwania , machania rękami .
Od kąd to my jesteśmy na TY chciało by się powiedzieć pani komisarz ? Patelni po bruku z panią nie ciągałem.
Taka jest charakterystyka postaci :)
Nie we wszystkich książkach każdy z bohaterów wysławia się kwieciście i w ten sam sposób.
Agata
Awatar użytkownika
spagusia
200p
200p
Posty: 211
Od: 4 maja 2010, o 21:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

majalis2013 pisze: Taka jest charakterystyka postaci :)
Nie we wszystkich książkach każdy z bohaterów wysławia się kwieciście i w ten sam sposób.
Idealnym przykładem powyższego jest np Jakub Wędrowycz, którego przygody aktualnie czytam
"Dla mnie każdy taki, co sobie farbuje włosy i nabija kurtkę ćwiekami, jest obłąkany. (...) Typowi młodzi psychopaci. W przyszłości mordercy. Napatrzyłem się na takich za młodu i widzę, co z niektórych wyrosło.
- A jaka jest na to recepta?
- Dwie. Strzelać albo kastrować."
Andrzej Pilipiuk ? Czarownik Iwanow

ale w końcu...

"Na jego dłoniach pojawiły się czerwone kropki - uczulenie na słowo drukowane. Miał to
od dzieciństwa..."
Andrzej Pilipiuk ? Weźmisz czarno kure... :wink:

Cykl książek o Jakubie Wędrowyczu, autor Andrzej Pilipiuk

Historia wsiowego degenerata, kłusownika, bimbrownika z zapędamy egzorcysty. Fantastyka. Znakomita satyra na polskie/wschodnie zabobony, pobieżną religijność. Książki z przymrużeniem oka- idealne na zimową niepogodę!
Agnieszka/Adzia
Duc in altum!
Adziowa Chwaszczoria
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? [EDU]

Post »

Taaak... filozofia życiowa Jakuba Wędrowycza jest nie do podrobienia :)
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Zablokowany

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”