Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:) Witam wszystkich w śnieżny poniedziałek :wit

Wieczorem troszkę posypało, w nocy chyba też troszkę, szału jednak nie ma,za to zrobiło się czysto. Tyle z rana o pogodzie :wink:
Wracam jednak do obiecanych na dzisiaj róż.


Garden of Roses piękna różyczka, też ją mam, ale najwspanialej wygląda na tym pierwszym zdjęciu, na którym pewnie widać kilka krzaczków. Super taki łan kwiatów ;:167 . English Garden też mi się podoba. Zwróciłam uwagę na Dioressence. Ostatnio przyciągają mnie te liliowe( bo nie powiem niebieskie) odcienie. Urocze kwiatki. Ciekawa jestem jakiej są wielkości?
Eden Rose to klasyka. Kwiaty podobają mi się na tyle, że kupiłam drugi krzaczek, mimo, że pierwszy nie rozrósł jeszcze się zbyt mocno.


Emi128 Dioressence to raczej niska róża, przynajmniej u mnie, krzaczek ma może z 50 cm wysokości i słabo się rozkrzewiła ale moja to była słaba sadzonka, do tej pory nie mogę z nią dość do porozumienia, już raz przesadzona, widzę, że troszkę lepiej wygląda jednak to jeszcze nie to czego po niej oczekuję. Tutaj masz link do strony z jej opisem https://moisad.ua/katalog/roza-dioressence. Póki co mogę tylko pomarzyć o takim krzaczku. Moja kupiona w holenderskiej szkółce ale nie polecam jej, wszystkie zakupione tam róże to jedna wielka pomyłka, nie spotkałam jej w żadnej ofercie naszych szkółek.

Witaj Daysy,
Twoje Garden of Roses imponujące. Mam 3 sztuki z jesieni 2021. W sezonie 2022 rozrosly się pięknie i wyglądały jakby miały kilka sezonów. Kwitły do mrozów. Faktycznie róża bezproblemowa i warta polecenia.


Jak tylko zrobię porządek ze swoimi różami, to jedna rabata będzie należała właśnie do Garden of Roses ;:215 a przynajmniej będzie tam stanowiła główny akcent. Aktualnie zdominowana została przez rosnącą obok Kosmos, też niesamowita róża ale o niej później.

Obiecane dzisiaj róże, ciag dalszy li.G

Gentle Hermione róża, którą otrzymałam od naszej koleżanki Alicji/Georginii ;:167 w 2019r. w ilości 3 szt, razem zresztą The Shepherdess i Mme Knorr w tych samych ilościach,. Z tych oto różyczek powstała nowa rabata nazwana przeze mnie Rabatą Alicji a właściwie mogłaby się nazywać "zaczarowaną rabatą". Zapytacie czemu, to zobaczcie jak wyglądała w 2019 roku a jak wygląda rok, dwa i trzy lata później.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Według katalogu austina róża osiąga 120cm wysokości, u mnie znacznie wyższa , pięknie się rozrosła, co rok wypuszcza masę nowych pędów, jest po prostu niesamowita, pierwsze kwitnienie jest obłędne drugie ciut słabsze ale i tak robi wrażenie.
Kwiat delikatnie różowy, praktycznie wszystkie zdjęcia mam prześwietlone, trudno więc pokazać kolor

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Geof Hamilton
krzaczek z patyczków od Tolinki 2017r. Piękna róża, bardzo ładnie się zapowiadała, niestety przy opryskiwaniu, prawdopodobnie M niedokładnie wypłukał spryskiwacz po środku chwastobójczym i przy wiosennym opryskiwaniu miedzianem coś poszło nie tak i ledwie ją odratowałam, może jeszcze coś z niej będzie, jeszcze na szczęście żyje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Golden Celebration zamieszkała u mnie 2014 roku, jak przystało na angielkę troszkę marudziła, marudziła ale wreszcie się zebrała i pokazała co potrafi. Krzaczek ma dobrze ponad 160, nie dysponuje zbyt dobrą miejscówką ale radzi sobie z towarzystwem jodły koreańskiej z jednej a z drugiej strony z wielką La Villa Cottą.
Kwiaty wielkie dość luźne o pięknym odcieniu złota. Z chorobami bywa różnie w zależności od pogody, czarna plamistość łapie pod koniec sezonu, nie wpływa to jednak w zasadzie na kwitnienie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj tyle. Jutro następne. :D
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, pozdrawiam.
Kusisz, kusisz, kusisz ;:138 skusiłaś mnie na różyczkę Cream Abundance , jak wysoko rośnie u Ciebie ta różyczka i czy rozrasta sie na boki?
Jeszcze pooglądam Twoje różyczki, szukam rabatówki nie wysokiej długo i obficie kwitnącej, chciałabym posadzić ją przy chodniku na
miejscu Niny, która marnie kwitnie. :wit
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Rabata Alicji niesamowita- róże super się rozrosły i kwitną obficie. Gentle Hermione urocza. I ile kwiatów :shock:
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wandziu, moimi faworytkami na rabatę przy ścieżce to Garden of Roses, o sztywnych pędach, dobrze trzymające kwiat i długo kwitnące, Stephanie Baronin zu Guttenberg, róża o wiotkich łodyżkach ale niewielkich rozmiarów, krzaczek kompaktowy, piękne kwiaty i obfite kwitnienie, dobrze je powtarza i Gruss an Aachen, jutro będę ją opisywała, więc zapraszam.
Super też wyglądałaby Princess of Wales o czysto białych kwiatach, też krzaczek kompaktowy
Wybór oczywiście dotyczy róż rosnących w moim ogrodzie o innych nie mogę się wypowiadać. To moje faworytki, gdyż tworzą ładny szpaler. Też w tym roku chcę stworzyć taki szpaler przy ścieżce.

Obrazek

Obrazek
Tak wygląda Garden of Roses tutaj jest 11 krzaczków ale widok jest fajny, dużo kwiatów a jednocześnie nic się nie rozkłada na boki. Osobiście lubię takie uporządkowane krzaczki.
Jeśli chciałabyś bardziej rozłożyste krzaczaki to np Kosmos, jutro poszukam, może mam jakieś takie ogólne zdjęcia to wstawię.
Cream Abundance to też fajna róża , więc kwestia tylko jaka ma być kolorystyka i forma , swobodna czy bardziej uporządkowana.
Nie wiem czy pomogłam, w razie co pytaj.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Tak to prawda, szaleństwo kwiatów rośnie tam jeszcze The Shepherdess, która w/g katalogu powinna być i szersza i wyższa a niestety nie jest , przez co mało widoczna ale i tak wszystkie wyglądają szałowo jak kwitną.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
I to zaledwie 3 letnia rabata ;:167 , ach, żeby wszystkie tak wyglądały :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, mam róże Garden of Roses,plus młodziutką ukorzeniona, ale obok nich rośnie róża Kosmos, która się rozrasta i przytłacza Garden of
Roses . Wiosną chce przesadzić Kosmos na jej miejsce posadzić inną, która by stanowiła dobre towarzystwo do róży Garden of Roses, jak sądzisz
czy któraś z tych róż byłyby dobrami towarzyszkami - Stephanie Baronin zu Guttenberg, Princess of Wales.
Daysy, róża The Shepherdess, na dzień dzisiejszy w szkółkach internetowych jest niedostępna :( .
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wandziu widzę, że popełniłyśmy ten sam błąd, też posadziłam Kosmos przy Garden of Roses :wink: .W pierwszym roku było super ale w następnych latach tak jak piszesz Kosmos zdominował tę pierwszą, dlatego planuję przerobić tę rabatę.
Myślę o dokupieniu Garden of Roses i zrobić jednolitą ale to dopiero plany.
Zastanawiam się również, czy nie przesadzić tam jeszcze Stefcię a oddzielić je np. ciemną różą. Mam wiele pomysłów ale muszę się dobrze zastanowić, żeby znowu nie było wpadki.
Obie róże wymienione przez Ciebie będą dobrze wyglądały, Princess of Wales ma zbliżoną formę krzaczka i kształt kwiatu do Gardenki a Stefcia ma wiotkie łodyżki, kwitnie za to chyba bardziej obficie, przynajmniej u mnie.
Jesteś zadowolona z Kosmos? bo ja mam ją od trzech lat i jeszcze nie widziałam u niej choroby a kwitnie niesamowicie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy,róże Kosmos mam od wiosny 2017r. trzeba przyznać jest bardzo zdrową odmiana ,kwiat bardzo ładny, jedyny problem,
to kwiaty nie lubią deszczu . Po deszczu płatki zewnętrzne potrafią ognić i zasklepić pąk, jak w porę go się nie oberwie to pąk sie nie rozwinie.
Masz racje, róże jednego gatunku w grupie ładniej sie prezentują, może pójdę w tym kierunku. Przed zamówieniem róż musze to dobrze przemyśleć.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

To prawda, kwiaty zdecydowanie nie lubią deszczu tak jak Herzogin Christiana ale obie bardzo lubię ;:333 .
Więc mamy ten sam problem i trzeba go rozwiązać jak najszybciej, niewiele zostało czasu do podjęcia decyzji, ale też skłaniam się do opcji z jedną odmianą róż. Wszystko jednak zależy od tego czy znajdę nowe miejsce dla róż, które już u mnie rosną ale niekoniecznie mają dobrą miejscówkę, gdzieś muszę je zmieścić. Muszę się zmierzyć z tym problemem ;:134 :wink:
Ja mam jeszcze jeden problem do rozwiązania, muszę naprawić, to co mi zepsuli przy budowie tarasu, założyć obrzeża i dopiero mogę przystąpić do sadzenia róż.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, problemy chyba nas lubią :;230 w czerwcu musiałam usuwać i szukać nowego miejsca dla róż rosnących wzdłuż płotu, bo miało być
wymieniane ogrodzenie, do realizacji jeszcze nie doszło, panele zamówione. Początkiem stycznia przycięłam winorośl, teraz okazuje sie ze
młodzi będą wymieniać pergole i robiąc taras, praktycznie gigantyczna winorośl będzie maksymalnie skrócona , szybko odrośnie, już planuje
dokupić nowych odmian deserowych .
Różyczki zamówiłam.Teraz planuje a w marcu będę ganiała ze szpadlem i sadzić i przesadzać. Czyli na brak problemów i pracy nie narzekamy ;:306
Garden of Roses - 2
Stephanie Baronin zu Guttenberg -1
Princess of Wales- 2
BARONESSE -1
MARIATHERESIA-1
LUPO-1
APRIKOLA 1
ROSEROMANTIC-1 takie różyczki zamówiłam.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wandziu z wymienionych róż mam 3 pierwsze, pozostałe znam tylko ze zdjęć i opisów, wydają się być bardzo ciekawymi, szczególnie ta ostatnia mnie zaintrygowała, ciekawy kolor kwiatków , będę je obserwowała u Ciebie.

Ostatnio czytałam, że prawdziwy ogród nie jest nigdy skończony, nawet wtedy, kiedy kiedy nam się wydaje, że wreszcie już wszystko jest dopięte na tzw ostatni guzik :) , troszkę prawdy w tym niewątpliwie jest :wink: .
Pocieszam się, że to nie tylko ja mam ten problem, a tak prawdę powiedziawszy to co byśmy robiły, gdyby już nic nie trzeba było w ogrodzie zmieniać? ;:306

Skoro odwiedziłaś mnie, to zapraszam na opis dalszych moich różyczek na literę G.
To 3 panny: rozpoznana jako Grace kupiona jako nn-ka z gołym korzeniem w Auchan w 2016roku.
Krzaczek należy do tych mniejszych, przesadzany 2 razy, pierwszy z uwagi na grasującego kreta na rabacie, drugi raz z uwagi na niezbyt dobre warunki świetlne. Teraz czekam na efekty, może w końcu co z niej będzie, na razie nie zachwyca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Graham Thomas , były dwa krzaczki, jeden kupiony w szkółce w 2016r.zmarzł, drugi kupiony 2 lata później w Obi żyje i ma się jak na razie dobrze.
Kwitnie bardzo obficie, mimo, że towarzystwo wokół mocno się rozpycha. W tym roku muszę ograniczyć zapędy trawy i bambusa aby dać mu szansę na pokazanie swoich możliwości a te ma niewątpliwie ogromne.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatnia Gruss an Aachen róża jest u mnie od 2014roku,3szt, krzaczki niskie do 50cm, kwiaty najpiękniejsze w pąkach i nie w pełni rozwinięte z pięknym mocnym rumieńcem, później czysto biały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapraszam jutro na literkę H, to tylko 2 różyczki
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Grupa róż jednej odmiany wygląda bardzo elegancko. Zawsze podobały mi się w takiej grupie szczególnie jasne odmiany, ale z dodatkiem jakiejś niebieskiej byliny. Tylko że ja w takiej grupie miałam najwyżej 4 sztuki, natomiast Twoje jedenaście sztuk musi wyglądać zjawiskowo.
Czy rozmnożyłaś je może z patyczka?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy,masz ładne krzaczki Graham Thomas , Ty je przycinasz ? mam dwa krzaczki od 2016r. ale moje puszczają 2,5- 3 m pędy,
chciała by je zagęścić aby rosły raczej wszerz a nie na wysokość . Jednej wiosny / marzec / przez tydzień był mróz w granicach -10 -15 i mi wtedy
przemarzły musiałam mocno ciąć i od tego czasu nie mają wigoru, to samo mam z różami Westerlandami .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”