Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, róża Harison's Yellow wygląda zjawiskowo, ten żółty kolorek na tle brązowego płotu, czy ona przypadkiem nie jest bardzo kłująca,
nieważne jest śliczna ;:215 Nie powtarza kwitnienia ale może długo kwitnie.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam

Wando, masz rację, Harison's, mocno kolczasty, pędy pokryte gęsto drobnymi kolcami, zaczyna kwitnąć w połowie maja przy ciepłej wiośnie a kończy pod koniec czerwca, nie jest to żadna rewelacja. Niemniej te żółciutkie kwiaty, jedne z pierwszych wiosną, bardzo cieszą.
Niestety sporo mam takich kolczatek, chociażby Bobby James, ten w dodatku ma wielgaśne kolce, które mogą mocno pokaleczyć, trzeba ostrożnie przy nim pracować.


corazonbianco,Witam Cię serdecznie w swoim wątku, to jeden ze starszych liliowców w moim ogrodzie i jednocześnie jeden z najwyższych
Obrazek

Z takich ciemnych mam kilka nowszych odmian
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szkoda, że tak krótko kwitną, chociaż mam jednego, który powtarza kwitnienie IX-X, ale chyba nie w Twoim typie :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Masz piękne liliowce , ta grupa roślin ozdobnych podoba mi sę, ale nie mam na nie miejsca. W mym ogrodzie zagościła Stella d'oro
i prezent od sąsiadki, Summy Russell.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wandziu liliowców ma sporo i bardzo ładnie się rozrastają. Lubię je, chociaż krótko kwitną ale są takie łatwe w uprawie, nie wymagają zbyt wiele uwagi i pracy, sadzisz i rosną. Musze nawet policzyć ile mam odmian, bo nie wszystkie pokazałam.
Stella d'oro nie mam, to chyba niższa odmiana.

Dzisiaj prezentacje róż na literę K rozpoczyna Kosmos, prezent od naszej Alicji ;:167
Róża mieszka w moim ogrodzie od 2017 roku w ilości 6 sztuk.
Różne o niej czytam opinie, niektóre potwierdzam,jednak dla mnie to jedna z lepszych odmian, przede wszystkim zdrowa przez cały sezon. Ma kwiaty, które same przyciągają wzrok, wielkie,białe. Krzew dosłownie obsypany, dobrze się krzewi. Staram się usuwać cienkie łodyżki, które nie są w stanie utrzymać ciężkich kwiatów.
Nie zawsze się to udaje, bo chętnie wypuszcza nowe, zakończone pąkami, jednak jestem w stanie wybaczyć taki mankament róży, która przez cały sezon jest zdrowa i do jesieni obsypana kwiatami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Mówisz, że starasz się usuwać w Kosmosie cienkie łodyżki. No niestety przy moich sadzonkach wszystkie łodyżki są cienkie ;:108 Ale potwierdzam kwiaty ta odmiana ma przepiękne.
Jude de Obscure jest moim marzeniem. Niestety w szkółce, w której w tym roku zamówiłam róże, nie mają tej odmiany, a jeden sztuki gdzie indziej zamawiać się nie opłaca. Pozostaje nadzieja, że może znajdę ją gdzieś stacjonarnie. Te jej kwiaty-filiżanki są urocze.
Misza123
100p
100p
Posty: 114
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy,
Ostatnio pomyłkowo napisałam:
"Na Royal Jubilee skusiłam się w tamtym roku ale tylko ze względu na jej niepowtarzalne cudne kwiaty. Opinie o jej ciężkich, wiecznie zwieszajacych kwiatach i krzewieniu są różne. U ciebie wyglądają na sztywne?! W tym roku się okaże czy dobrze zrobiłam zapraszając ją do ogrodu."
Oczywiście miałam na myśli Jubilee Celebration.
Na Royal Jubilee oczywiście też się skusiłam pod wpływem dobrych opinii Dorotki.
Róża Jude the Obscure to moja faworytka. Kwiaty piękne, kuliste a zapach powalający. Kwitnie non stop. U mnie była zdrowa do końca sezonu.
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Gosiu, rzeczywiście Jude the Obscure kwitnie obficie, tego nie można jej odmówić, natomiast u mnie niestety choruje i nie wygląda to dość fajnie, poza tym wolę róże, które zachowują proporcje miedzy ilością kwiatów a wysokością. Jude jest za wysoka a kwiaty zawiązuje na końcach pędów, które tak jak wspomniałam wcześniej często pozostają gołe, szczególnie w drugiej połowie lata. Kolor kwiatów, jak dla mnie tez pozostawia dużo do życzenia, owszem potrafi mieć piękny i kształtem i kolorem ale bywa też nieciekawy.

Wandziu o Jude właśnie pisałam Gosi. Jeśli chodzi o Kosmos, to wiosną staram się zostawiać tylko te mocne pędy, pozostałe wycinam, to samo robię z Garden of Roses. Obie tnę naprawdę nisko, przy czym o ile, o ile Garden zachowuje ładny pokrój o tyle Kosmos potrafi w sezonie poszaleć i wówczas trudno ją kontrolować, ale za wygląd kwiatów wybaczam jej tę niesubordynację, uwielbiam jej wielkie a zarazem delikatne kwiaty. Podobne, choć troszkę mniejsze do Kosmos miała kwiaty Marie Antoinette, niestety 10 z 11 mi wypadło a ta jedna praktycznie jest w stanie agonalnym, walczy co prawda o życie jednak nie liczę na sukces, no chyba, że jakimś cudem pobrany z niej patyczek pomoże ją zachować w ogrodzie.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dzisiaj 2 pozostałe różyczki na literkę K czyli Kronenburg, jedna z moich fascynacji różami, niestety w moim ogrodzie zdecydowanie sobie nie radzi, rok w rok odwdzięcza się 2, góra 3 kwiatkami, przerwy w kwitnieniu bardzo długie, często stoi goła. Trzymam weterankę od wielu lat i zastanawiam się, kiedy zechce sama zejść z tego świata, bo jakoś nie mam sumienia się z nią rozstać, trochę sentymentalna jestem ;:224
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ostatnia Kurfurstin Sophie w ogrodzie od 2017roku, róża rabatowa, średniej wielkości do 70cm, wiążąca dużą ilość pąków na sztywnych łodygach, Kwiaty w kolorze białoróżowym, jesienią kolor różowy intensywniejszy, kwiaty dobrze wypełnione jednak przy deszczowej pogodzie nie są najpiękniejsze. Krzew raczej zdrowy, liście grube, błyszczące.
Niestety nie mogę pokazać Wam jej solo, wczoraj przygotowują ja do prezentacji prawdopodobnie usunęłam cały jej folder.
Rano przeszukałam wszystkie możliwe zakamarki aby go odnaleźć jednak bez skutku ;:145 , na szczęście mam ja uwiecznioną na kilku ogólnych i tylko tyle mogę wstawić. Jeśli jakimś cudem uda się ją odzyskać wstawię w późniejszym czasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jutro róże na literę L, a tę rozpoczyna Lacre w ilości 2-ch sztuk jako gratisy przy zakupach w 2016 a druga 2019roku.
Zapraszam
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, znowu mnóstwo cudnych zdjęć. Nie mogę nadążyć z oglądaniem. :shock:
Jubilee Celebration u Ciebie całkiem nieźle wygląda. U mnie jest zdecydowanie mniejsza, ale kwitnie i kwiaty ma cudne. Bardzo mi się podoba. Przesadziłam ją z drugiego planu na przód rabaty i już mi tak nie przeszkadza,że jest taka mała. :lol:
Kronenburg u mnie radzi sobie całkiem nieźle, kwitnie raz bardziej obficie, raz mniej, jak to róże wielkokwiatowe. Też jedna z najstarszych róż w moim ogrodzie. Kwiaty ma ogromne w cudnym kolorze i ogólnie muszę powiedzieć, że ją lubię. ;:167
Kosmos u Ciebie cudowna- czekam, kiedy u mnie będzie taka- na razie cienkie gałązki i się pokłada.
Jude the Obscure do tej pory chwalona bardzo , a tu się dowiaduję, ze jednak ma jakieś wady. U mnie posadzona jesienią, dopiero w tym roku przekonam się jak wygląda na żywo... ;:218
Kurfurstin Sophie już kilka razy zastanawiałam się nad jej zakupem, ale jeszcze się nie zdecydowałam. Może następnym razem... ;:65
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam
Wczoraj jeszcze raz wszystkie przeszukiwałam foldery w komputerze, szczęśliwym trafem otworzyłam Folder z La Villa Cotta i okazało się, że Kurfurstin Sophe tam się rozgościła, dlatego zanim rozpocznę L, to pozwolicie, że kilka zdjęć solo poświęcę jeszcze "zagubionej" róży, dosłownie po jednej fotce z roku :wink: , jest tego warta
Kurfurstin Sophie od 2017-2022r.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Emi, może te fotki Kurfurstin Sophie rozwieją wątpliwości i pomogą podjąć decyzję ;:333 . Jubilee dopiero na nowym miejscu wygląda troszkę lepiej a sądzę, ze czeka ją jeszcze jedna przeprowadzka ;:145 , nad Kosmos troszkę popracowałam ale ona i tak ma tendencje do wypuszczania mnóstwa pędów, a to odbija się na ich jakości.
Co do Jude mam mieszane uczucia, są chwile kiedy jest naprawdę piękna ale nie do końca w moim guście.

Teraz wracam do prezentacji, skoro znalazłam Sophie w folderze La Villa Cotta o pozwolicie, że od niej zacznę dość liczną grupę róż na literę L, bo jest ich 8 szt.

La Villa Cotta zamieszkała u mnie jesienią 2015r., przyjechała z kilkoma innymi z holenderskiej szkółki i jako jedyna żyje do tej pory w dobrej kondycji, co roku piękniejsza. Na zdjęciach widać jak z roku na rok mężnieje, można by potraktować ją jako nisko pnącą. Trudno pokazać w kilku zdjęciach jej zmienne kwiaty, potrafią przybrać niesamowite kolory w zależności od pogody i pory roku. Piękna róża o silnych pędach, tak naprawdę nie przypominam sobie by kiedykolwiek chorowała.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lacre, to róża wielkokwiatowa i też się tak zachowuje, raczej skromna w kwitnieniu, kolorek ciekawy, płatki grube. Lepiej sadzić ją po kilka, sama ginie na rabacie, dlatego od tego roku będą razem na rabacie. Mam 2 sztuki, jedna z 2016r druga 2019, obie jako gratisy przy zakupach róż.
Kwiaty dość dobrze utrzymują świeżość w wazonie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To byłoby dzisiaj na tyle :wit
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Piękności! ;:138 ;:196 :D
Mogłabym mieszkać w Twoim ogrodzie i nie opuszczać go nawet na chwilkę.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Misza123
100p
100p
Posty: 114
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy,
Rabatówka Kurfurstin Sophie jest bardzo piękna. Ładnie u Ciebie się rozrosła. U mnie jeszcze krzaczki są młode, to i małe. Kwiat jest ciekawy, bo środek ma wyrazisty a do tego lekko pachnie.

Daysy,
Zapomniałam dodać, że masz ładne, dorodne lilie. Ja czekam, żeby się moje rozrosly
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ceglasto-miedziany liliowiec i ten drugi na fotce poniżej są przepiękne. Także róża Kronenourg wygląda fascynująco. Bardzo lubię takie dwukolorowe odmiany. Mam u siebie Burgundy Ice i zamówiłam jeszcze Eddy Mitchell. Obie mają ciemne płatki z jasnym spodem.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”