Tulipany

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6669
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Post »

Odnośnie przebiśniegów potwierdzam, że świetnie znoszą przesadzanie podczas kwitnienia i nie odchorowują. Co do tulipanów i krokusów to wolę się nie wypowiadać.
selin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 5 mar 2009, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Post »

Serdecznie dziękuję Przemku przynajmniej o przebiśniegi nie będę się już martwić. :P . I mam nadzieję że doradzi mi ktoś z tulipankami bo w nocy nie mogę przez to spać :D .
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Wykopiesz z dużą bryłą ziemi tak żeby nie uszkodzić korzeni to nawet nie zauważą :)
qwiatuszek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 8 lut 2009, o 21:48
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Jak w bajce...

Post »

Piękne tulipany macie.... u mnie dopiero ranniki wczoraj główki z ziemi podniosły, a na tulipany to chyba jeszcze z miesiąc będę czekać :(. Na szczęście mogę pooglądać Wasze piękności i od razu weselej i wiosennie :)
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Post »

selin pisze:Serdecznie dziękuję Przemku przynajmniej o przebiśniegi nie będę się już martwić. :P . I mam nadzieję że doradzi mi ktoś z tulipankami bo w nocy nie mogę przez to spać :D .
Witaj selin!

Możesz już spać spokojnie, :) tak jak napisał wronek 89 tulipany przesadzone z bryłą ziemi doskonale sobie radzą.Powiem Ci więcej(ale tak w tajemnicy :;230 )ja zeszłej wiosny przesadzałam tulipany już z wykształconymi pąkami - spodziewałam się ,że po tej "operacji"pąki zaschną nim zdołają wydosyać się z rozetki liściowej,ale one zupełnie ładnie się rozwinęły no,może ciut póżniej zakwitły od tych nie przesadzanych.
Serdecznie pozdrawiam Danuta
KASKA@
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 15 sie 2008, o 12:55

TULIPANY

Post »

Czy ktoś może mi powiedzieć czym spowodowane są "niskie tulipany" Nie które z nich mam z tamtego roku ale dość duzo kupiłam nowych tylko że w tamtym roku wyrosły bardzo wysoko nim jeszcze miały pączki a te są bardzo niskie wyglądają jak '' mini tulipany'' czy może to być spowodowane tą nagłą zimą a długą ciepłą jesienią?? Na przełomie listopada/ grudnia wyrosły mi wszystkie IRYSY już jak przyszła zima i mróz to ich liście zżółkły a póżniej się ususzyły ale tylko końcówki. z góry dziękuje za odpowiedż i cenną rade :D
KASKA@
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 15 sie 2008, o 12:55

;)

Post »

bardzo ładne tulipany- gratuluję :)
KASKA@
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 15 sie 2008, o 12:55

;)

Post »

Piękny ten tulipanek ;)
Awatar użytkownika
igielka78
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1782
Od: 13 mar 2008, o 10:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zawidów

Post »

A oto moje:

te dwie odmiany niestety już przekwitły, a nazwy też nie pamiętam

Obrazek

Obrazek

a te właśnie rozpoczęły kwitnienie:

Obrazek

i tulipany Tarda

Obrazek

a jeszcze w kolejce czekają tulipany Angelique i jedna zapomniana odmiana :lol:
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

U mnie na całe szczęście tulipany jeszcze nie kwitną ;) - inaczej bym ich nie zobaczył.
ewiwa
50p
50p
Posty: 98
Od: 15 lip 2008, o 10:50
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Witajcie,
mam kłopot z tulipanami, mianowicie 1/3 roślin ma zdegenerowane pędy kwiatostanowe :cry: Nie mam niestety zdjęć ale opiszę możliwie dokładnie. Tulipany mają po kilka ładnych liści, bez śladu chorób i uszkodzeń, a w środku niestety wyłania się słabiutki pęd, z "uschniętym", czy niedorozwiniętym wierzchołkiem, taka "sucha zapałka". Tulipany rosną grupami (odmianami), wśród tych dotkniętych jest 10% zakwitniętych, cóż z tego bo kwiaty są niskie, kolory wyblakłe i po tygodniu już lecą płatki. Zjawisko to dotyczy wyłącznie tulipanów nabytych w jednym sklepie - tzw. centrum ogrodniczym, raz byłam przejazdem i skusiłam się na przepiękne zdjęcia z kolorowych holenderskich pudełek. 2/3 pozostałych tulipanów mam od baby z targu i sprawdzonego sklepu, gdzie zawsze kupuję i towar jest I klasa. Pąki są wielkie i nabrzmiałe, lada dzień rozkwitną. Dlatego tak późno, bo sadziłam w grudniu. Sprawdzałam, gryzoni nie ma, warunki mają takie same, wszystkie rosną przed domem praktycznie obok siebie, skąd więc te uszkodzenia? Podejrzewam prześliczne pudełeczka z krainy tulipanów wrrrrr. Te truchła już na pewno nie zakwitną, ale co dalej?
Od razu wywalić? Poczekać do czerwca i sprawdzić cebule? Na resztę zdrowych jakiś oprysk? Czy to jakaś choroba? Nekroza? Czy zwykłe niedbalstwo sprzedających i cebule były po prostu "przeterminowane" (źle przechowywane, zalane, przesuszone i co tam jeszcze) - ale wyglądały tak normalnie. Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1006
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

ewiwa pisze:Witajcie,
mam kłopot z tulipanami, mianowicie 1/3 roślin ma zdegenerowane pędy kwiatostanowe :cry: Nie mam niestety zdjęć ale opiszę możliwie dokładnie. Tulipany mają po kilka ładnych liści, bez śladu chorób i uszkodzeń, a w środku niestety wyłania się słabiutki pęd, z "uschniętym", czy niedorozwiniętym wierzchołkiem, taka "sucha zapałka". Tulipany rosną grupami (odmianami), wś...
Wstaw zdjęcia, może to szara pleśń.
ewiwa
50p
50p
Posty: 98
Od: 15 lip 2008, o 10:50
Lokalizacja: wielkopolskie

Post »

Przedstawiam moje tulipany. Co jest grane? Jeśli to zaraźliwe, to wykopię już teraz. Mam całe serie takich, obok pięknych i zdrowych.
E.
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”