Ogród po mojemu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród po mojemu

Post »

Bardzo sympatyczny widok wychodzących z pod śniegu krokusów,szafirków,wawrzynków i wielu,wielu innych ładnych kolorowych roślinek ;:138 Pieski przesympatyczne a niech sobie dołki kopią-może coś cennego wykopią??? ;:306
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

marta64, może i pięknie rośliny wyglądając kwitnąc w śniegu ale też wolałbym jednak wiosnę bez śniegu i mrozu :wink:
Po tamtym śniegu już dawno śladu nie ma ale za to mrozy wróciły bez śniegu - jeszcze dzisiaj i jutro w nocy ma być kilka stopni na minusie...

Madziagos, stachiurek miał się dobrze aż do tego śniegu - a może nie tyle śniegu co mrozu. Sama roślina nie ucierpiała ale część kwiatów zmroziło więc już nie wyglądają tak ładnie, mniej więcej do połowy grona są sczerniałe od mrozu. Więc w mroźniejszym mikroklimacie mógłby mieć problem z kwitnieniem.

jarha, takie strzyżenie ostnic wydaje się fajnym i łatwym rozwiązaniem - i też nie widzę siebie podczas skutecznego wyczesywania ich :wink:
Skoro mówisz, że ciemierniki aż tak wrażliwe na przesadzanie nie są to po tych mrozach przesadzę moje rośliny z tunelu - niech już rosną w ogrodzie a nie ukrywają się :wink:

Arkadius121, myślę, że psy mogłyby wykopać co najwyżej jakiś gruz pobudowlany albo polne kamienie :wink: Sąsiedzi się śmieją, że mieszkamy chyba w wylęgani kamieni - gdzie się nie kopie to kamienie polne :wink:

Zima jeszcze nie chce odpuścić, część roślin od 2 dni mam przykryte kartonami i doniczkami. Nawet forsycja 'Paulina' ma zmrożone kwiaty a myślałem, że pięknie zakwitnie... Jeszcze przez kolejne 2 dni zapowiadają kilkustopniowe mrozy w nocy. Prace przy malowaniu blaszaka stanęły bo ręce odmrażają się na tym mroźnym wietrze. Został mi jeden bok do pomalowania a muszę to zrobić przed postawieniem słupków pod pnącza. Chciałem przygotować miejsce pod winogrona ale to też wiąże się z malowaniem desek a w tej temperaturze farba zamiast schnąc pół godziny to schnie ponad 24h także też czekam.
Przed mrozami zauważyłem, że kły parnika wyszły z ziemi - przysypałem je korą żeby nie zmarzły. Podobno w świąteczny weekend ma być już trochę cieplej.

W domu kwitnie kilka zwartnic - w tym 2 siewki:
Obrazek
Obrazek
Ta pierwsza bardzo mi się podoba.

Na ogrodzie mało zmian w ostatnim czasie ze względu na ochłodzenie.
Jeden z łanów psizębowych:
Obrazek
Psizęby mam chyba w 5 miejscach ogrodu już :wink:

Siewka piwonii, która rok temu zakwitła pierwszy raz:
Obrazek

Jedna z kęp szafirków:
Obrazek
Tego szafirka kupiłem jako odmianę 'Carola' - zdjęcia na necie nie potwierdzają, że to ta odmiana. Ale tego szafirka lubię chyba najbardziej - jego kwiaty są najbardziej niebieskie ze wszystkich moich szafirków. A wokół niego lasek siewek :wink:

Siewki ranników w liliowcach:
Obrazek

Narcyz 'Jetfire':
Obrazek

Tulipany i kokorycze:
Obrazek

Siewki bodziszka 'Midnight Reiter':
Obrazek
Obrazek
Co ciekawe nowe siewki kiełkują w różnych miejscach na rabacie, czasem daleko od rośliny matecznej - ale nie wykiełkowały wcale w miejscu gdzie je wysiałem z zebranych nasion :wink:

Zawilec 'Viridescens' ładnie się rozrasta:
Obrazek

Szachownice powoli szykują się do kwitnienia:
Obrazek

Sasanka:
Obrazek

Serduszka kapturkowata:
Obrazek
Jej nie okrywam przed mrozami - okazuje się, że jej mrozy nie przeszkadzają wcale.

Zaczęły się pokazywać lilie, w tym lilie złotogłów:
Obrazek

Pęd pokazała tez lilia biała:
Obrazek

Kolejne siewki obrazków plamistych:
Obrazek
Wysiałem je co najmniej w 2 doniczkach, w 2 miejscach w ogrodzie, oraz w tunelu foliowym :wink: W tunelu mam ich teraz pełno :wink:

A tu zobrazowanie genetyki roślin i dziedziczenia cech :wink: :
Obrazek
Szafirek, z którego wziąłem nasiona rośnie obok niebieskich szafirków - i jakie siewki wyszły? same niebieskie w różnych odcieniach. Liście też są węższe niż ma roślina mateczna.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2864
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karol, chyba pomyliłeś znaczniki przy szafirkach ;:306 ,.
A poważnie, to mam różne szafirki kupowane dawno temu bez nazw, białe też, a siewek białych faktycznie nie zauważyłam ;:oj , kiedy niebieskich mam moc!
U mnie w ogrodzie też "kwitną" pudełka, doniczki, włóknina i chyba tak zostanie jeszcze przez cały tydzień ;:174 , bo w prognozie nic dobrego ;:185 .
Dzięki Tobie, przyjrzałam się serduszkom okazałym i dostały pudła, nad mocno już wyrośnięte ;:145 pędy kwiatowe. ;:180
Mam nadzieję, że strat wielkich nie będzie!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu psiaki słodkie, nawet jak trochę nabroją. ;:173 Kocham psy, bo towarzyszyły nam od najmłodszych lat. ;:167
Ostnica szybko się zazieleniła. ;:222
Śmiałek cudny, taki zwiewny z nitkowatymi liśćmi, ;:oj wcale nie wygląda sztucznie. :D Uwielbiam limonkowe kolory w ogrodzie.
Niebieskości w śniegu wspaniale pokazałeś. ;:215

Radosnych, pełnych miłości świąt Wielkiej Nocy.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród po mojemu

Post »

Sprytne rozwiązanie wymyśliłeś dla piesków. Mądrego pana mają :) Moje biegają po całej działce ale działka duża to i szkód nie ma za wielkich a czasem to nawet w kreciej sprawie pomogą ;)
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

marta64, widocznie niebieskie geny silniejsze. Ale coś tam lekko pod białe podchodzące się u mnie pokazało :wink: Tu widać po prawej coś prawie białego:
Obrazek
A tu oddzieliłem już lekko różowawą siewkę:
Obrazek
Mam nadzieję, że ogród nie ucierpiał od tych mrozów. U mnie obeszło się bez większych strat ale większość serduszek okazałych u moich rodziców przemarzła więc kwiatów będzie mało.

cyma2704, ja też kocham psy ale staram się oddzielić miłość do psów od pasji do ogrodu :wink: Psy mojej pasji nie podzielają :wink: Nawet sąsiedzi trochę żartem pytali czy ich pies może z naszego wybiegu korzystać :wink:
Śmiałek uspokoił się trochę ze swoim kolorem, teraz wygląda naturalniej na szczęście :wink:

jolifleur, ja jestem zwolennikiem ogrodu bez trawnika - a psy nie bardzo. Ja mam wszędzie rabaty a psy ścieżek nie uznają bo po nich nie mogą biegać (nie podobają im się ścieżki wysypane kamieniem :wink: ) więc niszczyły rabaty. O tyle dobrze, że miałem gdzie wydzielić miejsce na psy, i nie jest to kojec tylko naprawdę duży obszar :) Już planuje im zrobić podest w miejscu gdzie najczęściej siedzą przy płocie, w planach jest nowoczesna buda z tarasem. Buda będzie bardziej ozdobą ogrodu bo ja mam psy domowe, nie zamierzam ich zostawiać na ogrodzie :wink: Jak jest ciepło to moje psy spędzają kilka godzin na dworze ale one same chcę do domu wracać, nie interesuje ich całodzienne przebywanie na wolnym powietrzu. No chyba, że ja cały dzień w ogrodzie jestem to one patrzą cały czas co ja tam robię :wink:

W ogrodzie dzieje się już dużo - a od dzisiaj to wszystko wybuchnie zielenią i kwiatami bo zrobiło się momentalnie gorąco, i tak będzie co najmniej kilka dni. Ogólnie jestem zachwycony tym co rośnie, ale wiadomo, że chwasty rosną najszybciej. Muszę kolejne rabaty wysypać korą bo wtedy dużo łatwiej mi utrzymać dyscyplinę wśród nieproszonych gości :wink:
W tym roku zakwitną kolejne siewki piwonii, czekam na nie z niecierpliwością. Muszę przesadzić siewki piwonii Młokosiewicza bo rosną w doniczce i nie sprzyja im to. Piwonii mam ogólnie pewnie ponad 200 a tylko około 20 zdolnych do kwitnienia, w tym również kilka zakupionych. Co ciekawe w wielu miejscach ogrodu wykiełkowały mi piwonie choć ich tam nie siałem. Ogólnie na kompost rok temu wrzuciłem sporo ziemi, do której siałem piwonie ale nie wykiełkowały. Ziemię z kompostu prawie zużyłem więc te nasiona z kompostu teraz kiełkują na rabatach :wink:
Tutaj na przykład posadziłem doniczkę, w której rosły 2 piwonie drzewiaste, one są metr od okna salonowego więc nawet siedząc na podłodze w salonie je widać :):
Obrazek
I w tym roku pomiędzy nimi wykiełkowały co najmniej 3 kolejne piwonie mimo, że siałem je 3 lub nawet 4 lata temu. Chyba 4 lata bo siałem je jeszcze w ogrodzie rodziców i tam wykiełkowały te pierwsze 2. Także nasiona piwonii to twardzi zawodnicy :wink:

A wracając jeszcze do ochrony rabat przed psami to pisałem już, że mój przedogródek niestety należy tez do wybiegu dla psów. I tak teraz wygląda w moim półcienistym przedogródku:
Obrazek
Trochę je ogrodziłem. Po prawej jest rabata z hakonechloą 'All Gold', po lewej jest trochę hakonechloi 'Albostriata' chyba (albo 'Aureola'... nie pamiętam która) plus siewka klonu z ogrodu rodziców (wygląda jak 'Brilantissimum'), wawrzynki wilczełyko o białych kwiatach oraz moja siewka piwonii Delavay'a:
Obrazek
To była pierwsza piwonia z drzewiastych, która zakwitła z mojego siewu. Zakwitła u rodziców w 2 roku po wykiełkowaniu. Teraz jest już spora ale psy ja dość mocno zniszczyły ogryzając ją, ale w tym roku odrośnie.

Kilka siewek piwonii bylinowych:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

To mój najnowszy piwoniowy zakup:
Obrazek
Odmiana 'Merry Mayshine' - zakochałem sią w tych liściach, i jak na ilość pędów (w tym część z kwiatami) była stosunkowo niedroga (mniej niż 50zł).

ITOH 'Bartzella' w tym roku szaleje z ilością pędów ale ciekawe czy zakwitnie:
Obrazek

Oczywiście nie samymi piwoniami człowiek żyje :wink:
To jest śliwa wiśniowa 'Hollywood':
Obrazek
Kupiona rok temu, tak szybko rosła, że nie utrzymywała pędów, i są pokrzywione ale je przyciąłem żeby się trochę naprostowały. Nie ma tak ciemnych liści jak 'Pissardi' czy 'Nigra' ale też ma ciemne - z tym, że ta równiez ładnie owocuje i dlatego ją chciałem.

A to śliwa wiśniowa, którą znalazłem jako mała siewkę podczas spaceru kilka lat temu:
Obrazek
Też ma ciemne liście ale bardziej wpadające w brąz. Zaraz za nią widać drugą siewkę, która ma trochę ciemniejsze liście - ale rosną razem. Mam nadzieję, że będą owocować :)

Moje kępy ciemnolistnych zawilców:
Obrazek
Obrazek
Mam je w kilku miejscach w ogrodzie.

A to szkodnik przebrzydły:
Obrazek
Znaczy to nie jego naukowa nazwa :wink: To oleica krówka, którą i lubię, i nienawidzę :wink: Mamy trudne relacje :wink:
Przyłapałem ostatnio wielka samiczkę (miała kilka centymetrów) na zrobieniu sobie stołówki z mojego powojnika 'Elf'. Zjadła wszystkie pędy aż do poziomu gruntu, i jak ją przyłapałem to właśnie ostatni pałaszowała. A obok niej spacerował sobie samczyk... Także oba osobniki trafiły na pole za ogrodem.

I może kilka zdjęc bez opisów historycznych bo zanudzę czytelników :wink:

Groszek wiosenny 'Alboroseus':
Obrazek

Fiołek wonny:
Obrazek

Siewka piwonii drzewiastej:
Obrazek

Jakieś tulipany:
Obrazek

Któraś z kokoryczek:
Obrazek

Pierwiosnek:
Obrazek

Narcyzy:
Obrazek
Obrazek

Szachownica kostkowata:
Obrazek

Tulipan dziki Tulipa sylvestris:
Obrazek

I na sam koniec małe porównanie zmian w ciągu 2 lat na jednej z rabat:
kwiecień 2021:
Obrazek
Kwiecień 2023:
Obrazek
Nam się może wydawać, że w ogrodzie mało się zmienia ale przy takich porównaniach widać, że 2 lata to naprawdę dużo dla ogrodu :)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Metamorfoza ogromna!!
Piękne masz rośliny Karolu w swojej kolekcji. Maj będzie najpiękniejszym miesiącem w ogrodach.
Czy nie boisz się powrotu tej pary, którą tylko wyrzuciłeś z ogrodu? A może wrócą z przychówkiem i co wtedy ? ;:306
Ze ślimakami tez tak postępujesz?
Litościwy z Ciebie człowiek :wink:
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
kiperwin
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 40
Od: 15 lip 2015, o 00:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

To oleica krówka, którą i lubię, i nienawidzę :wink: Mamy trudne relacje :wink:
Przyłapałem ostatnio wielka samiczkę (miała kilka centymetrów) na zrobieniu sobie stołówki z mojego powojnika 'Elf'. Zjadła wszystkie pędy aż do poziomu gruntu
Czytałem Twoje posty i znalazłem ten z oleicą w powojnikach.
Może i u mnie oleica zniszczyła nasze powojniki.
🍒
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród po mojemu

Post »

Cały czas jestem pod wrażeniem Twoich osiągnięć.
Ile Ty masz rarytasów i te wszystkie siewki.
Czy wszystkie je wykorzystasz?
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karo, czekam na ten maj, w końcu zrobi się trochę pełniej na rabatach :)
Nie boje się powrotu tej pary :wink: Ich przychówku to ja miałem tysiące. Najgorsze było jak się weszło w ich rój i spodnie były całe poryte ich larwami :wink: Dorosłe właściwie zauważalne są tylko na początku wiosny, to one tu mieszkały pierwsze - jak roślin będzie znacznie więcej w ogrodzie to nawet nie zauważę, że coś mi podgryzły :wink: Ślimaków mam mało, i też właściwie nie robią szkód. Tylko wczesną wiosną podgryzają głównie liliowce ale liliowce odrastają więc nie przejmuję się tym za bardzo. Nie usuwam ślimaków :wink: Często nawet znalezione pędraki chrabąszczy majowych czy guniaków zostawiam w spokoju - one nie robią u mnie szkód, one żerują na perzu, nie na roślinach ozdobnych - a ja mam perzu mnóstwo. Pędraki lubią trawy czyli trawnik - a że ja mam tylko mały pseudotrawnik to nawet nie miałyby co mi zniszczyć :wink: Ogród to miejsce nie tylko dla człowieka - to część przyrody więc dopóki 'szkodniki' nie niszczą mi ogrodu to właściwie nic z nimi nie robię.
Co innego larwy opuchlaków czy same opuchlaki - je usuwam :wink:

kiperwin, oleice są dość powszechne, z tego co doczytałem to mamy więcej niż 2 gatunki w Polsce. U mnie występuje oleice krówka, u moich rodziców oleica fioletowa. I u rodziców nigdy nie znalazłem szkód zrobionych przez te owady ponieważ tam ogród jest gęsty, ponad pełnoletni. A u mnie ogród jest młody, rośliny jeszcze nie zdążyły się rozrosnąć więc szkody są zauważalne. I jak miałem kilka zimowitów, i oleica mi je kosiła jak trawnik przy ziemi to mnie to bolało. Ale teraz mam zimowitów grubo ponad 100 więc jak mi coś owad uszkodzi to mogę nawet nie zauważyć. Oleice jedzą też siewki cebulowych - a że u mnie siewek jest teraz niezliczona ilość to tez mi to nie przeszkadza.
Ale takie zjedzenie pędów powojnika mogłaby też zrobić gąsienica jakiejś rolnicy (ćmy). One żyją w ziemi i wychodzą na żer wieczorem. Robi znacznie więcej szkód - zjada kwiaty krokusów, młode pędy dużej ilości roślin- w tym również storczyków, rośliny cebulowe, warzywa. I często objada je jeszcze pod ziemią - w ten sposób straciłem trytomy, której gąsienica objadała liście cały czas pod ziemia i nie miały szans wyrosnąć. Większość siewek słoneczników mi zjadły rok temu.

Margo2, siewki to u mnie dobro ogrodowe :wink: Oczywiście tylko nie chwastów :wink:
Nie wszystkie wykorzystam bo ogród nie jest z gumy niestety :wink: Ale na razie każda siewka mnie cieszy. Choć zacząłem usuwac już siewki bodziszka łąkowego - ale tylko te zielone. Czerwone siewki zostawiam. Mam już jedną siewkę 2-letnią, która jest dużo bardziej czerwona niż jej rodzic.

Od dzisiaj jest u nas lekkie ochłodzenie, szczególnie w nocy. Jutro w nocy prognozowana temperatura to 1 stopień więc obawiam się przymrozku. Na tym etapie sporo roślin ucierpiałoby.
W ogrodzie cały czas cos dosadzam, plewię, zmieniam - jak to w ogrodzie :wink:

W tym roku magnolia 'Wada's Memory' dała z siebie wszystko:
Obrazek
Oby tylko zaczęła szybciej rosnąć :wink:

Nie mam wielu tulipanów ale jakieś tam kwitną:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jestem bardziej fanem tulipanów botanicznych - tulipany dzikie zaczęły kwitnienie.
Te rosną w donicy wewnątrz tarasu:
Obrazek
A te na rabacie preriowej:
Obrazek
Mam je ogólnie w 3 miejscach.

Serduszki okazałe:
Obrazek

Czekam na kwitnienie siewek piwonii:
Obrazek

Siewka klonu jawora z ogrodu rodziców zaczęła wypuszczać liście - uwielbiam ich kolor:
Obrazek

Berberys prostolistny 'Orange King':
Obrazek

A tu jeśli ktoś mi powiedziałby, że to jest ciemnolistna odmiana czeremchy pospolitej to nie uwierzyłbym:
Obrazek
Ale mam ja 2 rok więc wiem, że to jest ciemnolistna odmiana 'Nowosibirskaja'. Ona wypuszcza zielone liście, które dopiero po czasie robią się bardzo ciemne. Młode liście zawsze są zielone.

Psizęby:
Obrazek

Piwonia ITOH 'Bartzella' ukryta między szafirkami:
Obrazek
Czekam z niecierpliwością na kwiaty tej piwonii. Doliczyłem się 8 pąków kwiatowych. Jak na pierwsze kwitnienie to naprawę dobrze :)

Łan białego szafirka:
Obrazek

Narcyz 'Bridal Crown':
Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4317
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Ogród po mojemu

Post »

sauromatum pisze: 27 mar 2023, o 21:49 Psy mają wydzielony spory wybieg - sam przesmyk wzdłuż płotu ma długość pewnie około 30m - i on łączy 2 części wybiegu ze sobą. Jedna część to trawnik a druga to łąka/ugór na końcu działki. W ten sposób psy nie mają wstępu do ogrodu a mają dużo miejsca na bieganie. Sama część trawnikowa to ponad 300m2 a wybieg z tyłu ma pewnie podobna wielkość. Na tylnym wybiegu psy mają posadzone drzewa oraz już teraz trochę krzewów. Chcę żeby nie była to po prostu łąka - raczej taki psi park
Karolu - przyjemne z pożytecznym, albo inaczej - i wilk syty i owca cała :wink: super to zorganizowałeś ;:333
A na widok tabliczki "szafirek biały", nie tylko Marta się uśmiechnęła :;230
"Śliwa wiśniowa" - człowiek uczy się całe życie i zawsze coś go zaskoczy ;:oj
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12067
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Strasznie podobają mi się psizęby.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

any57, trzeba jakoś godzić ze sobą różne pasje :)
Może w 2 pokoleniu jakieś białe szafirki wyjdą :wink: nic straconego jeszcze
To prawda, człowiek się uczy całe życie, ja cały czas dowiaduje się o jakichś roślinach, których nie znałem wcześniej :)

Locutus, psizęby są super - co prawda w Polsce można uprawiać tylko kilka z nich ale u Ciebie pewnie więcej :wink:

Dzisiaj znowu jest zagrożenie przymrozkiem - jeden mydleniec prawie całkowicie padł po ostatnim przymrozku, nie wiem czy jedna z pięknotek nie padła również. Aktinidia próbuje się jakoś ogarnąć ale nie wiem czy przeżyje - to był nowy zakup. Jeśli będzie przymrozek to przede wszystkim ucierpią parniki - i one już się nie odbudują w tym roku. Ale liczę na to, że jednak minie nas bokiem...
W ogrodzie sporo się dzieje - chwasty rosną najszybciej :wink:

Tulipany 'Red Tiger':
Obrazek

Tulipany kupione jako 'Happy Family' ale na zdjęciach był pojedynczy a te są pełne więc nie wiem czy tak miało być:
Obrazek
Obrazek

A to tulipany na wybiegu dla psów - no trochę zmęczony życiem i deptaniem :wink:
Obrazek

Zawilce greckie:
Obrazek

Miniaturowe epimedium:
Obrazek

Bellewalia:
Obrazek

Klon 'Nizetti':
Obrazek

Kawałek rabaty leśnej:
Obrazek

Groszek wiosenny:
Obrazek

Psiząb 'White Beauty':
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”