Ogród po mojemu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po mojemu

Post »

A z czym łączysz nikandrę?
Bo też się zastanawiam. Ogólnie to plan mam taki żeby zrobić taką niby polną łąkę wyższą i niższą ,.więc chętnie podglądnę zestawienia.
Myślę o miesiacznicy i szkarłatce,sorgo, słoneczniki itd.

Krokusy masz cudowne i ładne kępy. Te dwubarwne coś cudownego.

Pieski w ogrodzie takie niestety są, ale to może ich sposób doceniania piękna ;)
A tak btw to jakie pieski? Z tego co pamiętam miałeś jednego.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12091
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Aż miło na te krokusiki i iryski popatrzeć.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Uwielbiam Twoje kolekcjonerskie maluszki, szczególnie śnieżyczki, bo nie mam. :D
Yaltę też kocham, ale gryzonie szaleją na różance, gdzie je posadziłam. Miałam nadzieję, że korzenie róż będą zaporą dla szkodników.
Fioletowe i lawendowe zawsze dobrze widać na rabacie. ;:215
Irys 'Frozen Planet`cudny. ;:oj Przydał by mi się taki jasny rarytasik. Tylko gdzie go posadzić. ;:224
Bordowa siewka ciemiernika ma ładny kwiat. U mnie też pod SP Elly są siewki, ale bałabym się w fazie liścieni ruszać z gleby. ;:108
Dobrego tygodnia. ;:3
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu, piękne masz krokusy ;:167 i dorobiłeś się już sporych kęp z jednej cebulki ;:oj . Jak długo trzeba czekać na taką połać Yalty?
Chiałam się pochwalić, że wszystkie Twoje piwonie wypuściły kły, nawet ta najmniejsza :tan , a o nią się bałam, bo bardzo szybko zaschła w czasie ubiegłorocznej suszy!
Pewnie jeszcze nie zakwitną, to na razie mam nadzieję oglądać kwiaty u Ciebie ;:138 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród po mojemu

Post »

Piękne kępki krokusowe.
Ja w tym roku chyba swoje porozsadzam.
Mam jeszcze sporo miejsc w których mogłyby rosnąć
Ja tez bardzo lubię ciemierniki cuchnące.
Ale do tej pory udało mi sie wyhodować tylko jednego dorosłego osobnika.
Mam pełno siewek obok
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

Foxowa, jeszcze nie wiem z czym połączyć nikandrę - ale ja bardziej myślałem aby ja połączyć z trawami żeby to były zupełnie różne rośliny. Jakieś siewki dam na rabatę preriową i zobaczę czy to się jakoś łączy - a później będę do końca życia usuwał siewki nikandry z rabaty z trawami :wink:
Takie dwubarwne krokusy lubię najbardziej - 'Yalta' uwielbiam. Ale dzisiaj zakwitł u mnie krokus 'Hubert Edelsten' i on też jest przecudny :wink:
Chciałbym żeby moje psy nie doceniały piękna wcale w takim razie :wink:
2 piesek pojawił się jakieś 7 miesięcy po pierwszym, wzięty z domu przedadopcyjnego, gdzie pani miała całe stado szczeniaków zgarnianych z różnych wsi. Nasz pies był znaleziony razem z siostrą przy jakichś śmietnikach gdzie szukały jedzenia. Ona miała około 3 miesięcy więc ktoś je pewnie wyrzucił...
Tak wyglądają moje psiaki:
Obrazek
To jest największy niszczyciel:
Obrazek
Oczywiście tę plastikową szpilkę jej od razu zabrałem - nie wiem skąd ona takie rzeczy bierze bo myślałem, że już wszystkie niebezpieczne rzeczy usunęliśmy z wybiegu...

Locutus, krokusy powoli przekwitają ale zaraz będą inne kwitnienia - mam nadzieję, że równie ładne :)

cyma2704, mam nadzieję, że ilość kolekcjonerskich maluszków będzie się w przyszłości zwiększać :) Współczuję niszczycielskich gryzoni - do mnie jeszcze na szczęście nie dotarły.
Irysy żyłkowane zawsze się zmieszczą :wink: To przecież urocze maluchy :wink:
Ja akurat bardziej obawiam się ruszania starszych ciemierników - takie tylko z liścieniami już wielokrotnie przesadzałem :wink: Może będziesz miała jakieś fajne siewki po tej odmianie :)

marta64, 'Yalta' kupiłem 10 cebulek (które były zgodne z odmianą) w grudniu 2020 roku więc kwitły pierwszy raz w 2021. Czyli można przyjąć, że w 3 lata bardzo mocno się rozrosły - rozet liści mam ponad 40 więc za rok powinno być ich już bardzo dużo.
Cieszy mnie, że piwonie u Ciebie się przyjęły :) Liczę, że jeśli nie w tym roku to w przyszłym już u Ciebie tez będą kwitnąć :)

Margo2, krokusy w takiej zbitej grupie wyglądają super - po rozsadzeniu przez rok wyglądają mniej spektakularnie ale w kolejnych latach miałabyś piękną, znacznie większa grupę :) Także dziel :)
Ja wszystkie siewki ciemiernika cuchnącego czy korsykańskiego, które chce zachować, przesadzam od razu albo do doniczek, albo w miejsce gdzie je chciałbym - i takie mi z reguły przeżywają. Ale jak u rodziców zostawiłem cała masę siewek korsykańskiego to nie przeżyła żadna - prawdopodobnie konkurencja między sobą oraz z innymi roślinami je za bardzo osłabiła. Więc może choć kilka siewek sobie przesadź i zobacz czy one ładnie będą rosły.

Mam kilka dni urlopu, pracy tyle, że nie wiem od czego zacząć. Pogoda dopisuje choć prognozy trochę popsuły mi humor od rana. W przyszłym tygodniu u mnie są planowane nocne spadki temperatur do -4... Oby nic mi nie wymarzło.
Wiosna się dość mocno rozpędziła, krokusy właściwie już kończą kwitnienie ale pojawiają się inne rośliny. Jak zobaczyłem ilość młodych pędów jednego z zawilców to aż zwątpiłem - kupiłem rok temu sadzonkę w małej doniczce a teraz zajmuje już spory obszar :)
Pojawia się mnóstwo psizębów - tej ośliny mam chyba najwięcej w ogrodzie :wink: Ilość cebul przekroczyła już na pewno 100 sztuk, jesienią je trochę rozsadziłem ale musiałbym jeszcze zwiększyć dla nich obszar i rozsadzić starsze cebule. Ale na razie czeka mnie odchwaszczanie, odchwaszczanie i odchwaszczanie... Chciałbym w weekend poprawić i dopracować kompostownik - ale to się wiąże z opróżnieniem go. Pomijam, że zajmie mi to mnóstwo czasu (jedna komora to ponad 3m3 kompostu) a dodatkowo w kompoście mam pędraki, których nie chcę uszkodzić. Tak tak, pędraki :winik:
Jakby ktoś nie wiedział to pędrak to forma larwalna głównie chrząszczy, i wcale nie oznacza szkodnika :wink: W kompoście mam pędraki kruszczycy oraz rohatyńca nosorożca. Również dorosłe rohatyńce znajduję w kompoście. W kompoście nie znajdziecie pędraków szkodników ponieważ tamte żywią się żywymi częściami roślin, a te kompostowe przerabiają kompost. A pędrak rohatyńca jest po prostu olbrzymi, i jak znalazłem pierwszego takiego giganta to prawie na zawał zszedłem :wink:
Ale muszę kompostownik dopracować, mam do zawieszenia tam kratkę pod powojniki, muszę zrobić mocowania w środku kompostownika również. I chciałbym 3 komorę zacząć dokańczać.

Ale dosyć o pracy - czas na przyjemności czyli zdjęcia :wink:

Ale zacznę od mniej fajnego widoku, którego z reguły się nie pokazuje - czyli jak wygląda ogród użytkowany przez psy :wink:
Oto trawnik:
Obrazek
Nie są to nory królików - to moje psy sobie takie dziury wszędzie na wybiegu kopią. A skąd one te deski i listwy biorą to nie wiem. W tle widać podwójny płot - tam jest metrowy przebieg dla psów, który zakończony jest sporym wybiegiem na końcu ogrodu. W ten sposób psy mają swoją część, którą nieustannie niszczą a ja mam resztę ogrodu bezpieczną. Ostatnio wysadziliśmy z wybiegu psów około 10 drzew i krzewów, w tym buk 'Purpurea Pendula', z którego został właściwie kikut po tym jak psy sobie z niego gałęzie brały do ogryzania.

Krokusy powoli kończą kwitnienie:
Obrazek

Ale ten dopiero zaczyna:
Obrazek
I to jest chyba jednak Crocus vernus 'Lavender Symphony' - to tez była jedna cebulka. On jest znacznie późniejszy, jak inne kwitły w pełni to on dopiero liście zaczynał wypuszczać a rośnie obok innych.

Irysy żyłkowane też zaraz będą kończyły kwitnienie:
Obrazek

Ale do kwitnienia szykują się śnieżniki:
Obrazek

I puszkinie:
Obrazek
Obrazek

Siewki Pseudomuscari azureum są w pełni kwitnienia:
Obrazek

Kokorycze puste też powoli zaczynają kwitnienie:
Obrazek

Kalina 'Dawn' jeszcze kwitnie:
Obrazek

Zakwitła kropkowana siewka ciemiernika:
Obrazek

Ciemierniki cuchnące o ciemnych liściach:
Obrazek
Mam też w innej części ogrodu siewki o liściach dużo jaśniejszych, które zaatakowała chyba jakaś miniarka.

No i vita miała rację - spóźniony zimowit to jednak Bulbocodium vernum - wypuścił kolejne kwiaty, i tu już widać podsadkę z liścia:
Obrazek
Ja o tej roślinie myślałem już od prawie 20 lat - wtedy na żywo widziałem ją pierwszy raz. Teraz myślę, że jest kompletnie niezauważalna na rabacie, łatwo ją mróz uszkadza. Zobaczymy jak się będzie rozwijać.

Miałem wyczesywać ostnice ale poszły pod nóż :D
Obrazek
Kto ma czas na jakieś wyczesywanie? :wink: Najpierw testowo przyciąłem kilka ostnic w innym miejscu ogrodu, okazało się, że ona średnio dziennie przyrasta jakieś pół centymetra aktualnie więc szkoda zabawy na wyczesywanie jak ona tak szybko odrośnie :wink:
Teraz widać, że między nimi rośnie jałowiec, oraz w kilku miejscach wyszły już liście czosnków.

I na koniec porównanie 2 siewek piwonii drzewiastej:
Obrazek
Obrazek
Pierwsza ma nagie liście, druga ma owłosione, różnią się też trochę kolorem.
Co ciekawe pierwsza między liśćmi ma pąk kwiatowy :) to będzie jej pierwsze kwitnienie. Ale na ogrodzie mam kilka innych siewek piwonii drzewiastej i też mają pierwszy raz pąki kwiatowe. Z tego co pamiętam to siałem je w 2017 roku.

A to jest piwonia drzewiasta kupiona wiele lat temu w ogrodzie botanicznym - a właściwie to sadzonka z niej zrobiona :wink:
Obrazek
Okaz kupiony rośnie przed tunelem foliowym, i przy okazji przywiezienia jej od rodziców oderwałem jeden pęd z mini korzonkami i go ukorzeniłem więc akurat u tej wiem jakie będą kwiaty.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród po mojemu

Post »

Ruda pomaga sprzątać i wszystko znajdzie ;:333 a jak to się dzieje, że mając 2 takie duże i pracowite ;) psy masz takie piękne roślinki? Psiaki mają swoje miejsce i do ogrodu nie wchodzą?
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu, ładnie ostrzygłeś swoje ostnice :) Ja póki co mam jedną, to trochę ją wyczesałam, ale nadal widzę sporo suchego. Chyba jednak pójdę za Twoim przykładem i ciachnę. Nie wiem tylko, czy lepiej nie poczekać kilka dni, bo u nas zapowiadają nocne spadki nawet do -4* ? Czytałam, że one są wrażliwe na mróz...
Ruda suczka prześliczna łobuziara :D Twoje psy mają duży wybieg, więc mogą się wyszaleć do woli :wink: Mój Bravo biega po całym ogrodzie i stąd często rośliny padają łupem jego szaleńczych biegów ;:202
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po mojemu

Post »

Hahaha pieski na działce ;:167 to jakieś szatany niszczycielskie są z tego co piszesz.

Fajne są oba. Z tego co pamiętam to pierwszy był lękliwy i miał jakieś ślady przeszłości. Czy drugi pies mu pomógł jakoś to przezwyciężyć? Podobno dobrze połączyć takie skrajne temperamenty choć ja np sobie nie wyobrażam .
U mnie na działce też był zakątek psi ale teraz już nie jest potrzebny, bo Waldek na stare lata już nie jest szalony. Może zwierzaki bywają nie do wytrzymania ale jak tego zaczyna brakować to można za tym zatęsknić.
Pokazuj pieski częściej bo są śliczne i urocze .
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród po mojemu

Post »

A u mnie bulbokodium pierwsze kwitnie, nie raz rozgarniając śnieg widywałam jego kwiaty. Może czasami jakiś łakomy ptak poturbuje płatki :) Pseudomuscari azureum trafiłam kwitnące w jakimś markecie i kupiłam. Lubię też szafirki szerokolistne, ale miękkolistne skradły moje serce w tym roku. Mam ledwie dwie cebulki, na spektakularny efekt trzeba poczekać, ale wiem, że warto.
Jak z krokusami u Ciebie:) Na Twoich fotkach ostnice spod noża o wiele efektowniejsze niż wyczesane :)
Czas śnieżników i puszkinii, jeszcze kokorycze i przylaszczki. Cudowna wiosna, u mnie dwa pędy kwiatowe wypuściło hipeastrum NN.
Mój debiut doniczkowy, ciągle się uczę:)
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

Jolifleur, wolałbym żeby jednak nie sprzątała :wink:
Psy mają wydzielony spory wybieg - sam przesmyk wzdłuż płotu ma długość pewnie około 30m - i on łączy 2 części wybiegu ze sobą. Jedna część to trawnik a druga to łąka/ugór na końcu działki. W ten sposób psy nie mają wstępu do ogrodu a mają dużo miejsca na bieganie. Sama część trawnikowa to ponad 300m2 a wybieg z tyłu ma pewnie podobna wielkość. Na tylnym wybiegu psy mają posadzone drzewa oraz już teraz trochę krzewów. Chcę żeby nie była to po prostu łąka - raczej taki psi park :wink:

dorotka350, te ostnice już trochę odrosły więc jestem zadowolony z tego obcięcia. Ostnice są co najwyżej wrażliwe na mocne mrozy zimą, przymrozki nigdy nie uszkodziły mi ostnic. Ale możesz poczekać, dam znać za kilka dni czy cokolwiek te mrozy zrobiły.
Ja kocham psy ale ciężko jest ze sobą połączyć piękny ogród i psy jeśli ich się nie rozdzieli :wink:
Jak Nyks (ta czarna) była młoda to jak się rozbiegła to nie widziała przeszkód przed sobą - nawet byliśmy u weterynarza czy ona ma dobry wzrok. I ona podczas tych biegów wpadała na wysokie drzewka na pniu - i wyłamywała drzewka u podstawy... Ona ma około 25kg ale jest też budowy mało psiej - jest bardzo niezgrabna, nie umie nawet siedzieć jak inne psy na tylnych łapach, i jak ona się rozbiegnie to nie ma opcji, że wykieruje przed drzewkiem.
A Zuva (ta ruda) dla odmiany wszystko podgryza - dzisiaj zaczęła już ogryzać suche pędy łubinnika więc musze te roślinę z wybiegu tez przenieść.

Foxowa, Nyks boi się ludzi - więc wzięliśmy Zuvę żeby Nyks była odważniejsza i mniej się bała. No i teraz mamy jednego psa, który boi się ludzi, oraz drugiego, który nauczył się bać ludzi i szczeka na wszystkich a przy tym jeży się jak hiena i wygląda bardzo groźnie choć nie ugryzłaby, w ten sposób próbuje odstraszyć wszystkich. Jak są goście yks nigdy nie wychodzi z pokoju, nie je, nie pije, jeśli wypuści się ją na ogród to już sama do domu nie wróci, nawet jak goście wyjdą. Trzeba po nią iść i uprosić ją żeby przyszła do domu, w końcu przyjdzie ale przerażona pobiegnie do sypialni - i dopiero po jakimś czasie wyjdzie jak już będzie pewna że nikogo nie ma. Ale te reguły nie dotyczą znajomych z psami lub moich rodziców. Gdy ktoś przychodzi z innym psem to Nyks koniecznie chce być z psem więc mimo tego, że się boi ludzi to będzie w salonie biegać za innym psem. A moich rodziców Nyks się aż tak nie boi, może mamy trochę bardziej. My z psami jeździmy do rodziców, czasem zostawiamy im je na kilka dni więc one się nie boją ich tak.
Zuva dość szybko przestaje szczekać na gości, czasem daje się pogłaskać lub leży na kanapie między gośćmi - ale wystarczy, że ktoś się gwałtowniej ruszy to zaczyna szczekanie od nowa :wink:
Starsze psy już nie mają tyle siły na bieganie czy nawet kopanie. Nasze wydzielenie terenu nie będzie przeszkadzać nawet jeśli psów nie będzie.

vita, mam nadzieję, że moje bulbokodium będzie widoczne a nie pod śniegiem :wink:
Szafirki szerokolistne uwielbiam - mam je wysiane w różnych częściach ogrodu :)
Szafirek miękkolistny? w sensie odmiana Plumosum'? One mega fajnie wyglądają, są trochę późniejsze - u mnie dopiero liście z ziemi wychodzą, ale jak kwitną to dają super efekt.
Zwartnice są wdzięcznymi cebulami przy odrobinie pracy :) U mnie aktualnie kilka cebul kwitnie. W tym roku muszę im przygotować grządkę na ogrodzie żeby je podtuczyć :wink:

W weekend przyjechali moi rodzice aby mi trochę pomóc w ogrodzie - właściwie to przez 2 dni sadziliśmy rośliny, i ogarnęliśmy kilka metrów ścieżki przerośniętej perzem. Posadziliśmy jakieś kilkadziesiąt roślin :wink: Głównie drzewa i krzewy, ale tez kilka bylin. Tylko czekać aż to wyrośnie :wink:
Ja dzisiaj kończyłem jedną część rabaty - wreszcie zrealizowałem swoje dawne marzenie - 'rzekę' z kosaćców syberyjskich :) 2 lata temu, jak byłem w ogrodzie botanicznym to zerwałem jakieś 3 nasienniki dzikiego kosaćca syberyjskiego (tam rośnie ich spory łan). Wysiałem je i wykiełkowało ich kilkadziesiąt. I teraz z nich zrobiłem spore nasadzenie.
Zrobiłem też kolejne kilka metrów ścieżki, wbetonowałem pierwszy słup pod winogrona (i może aktinidię). Niby sporo ale ogólnie pracy w ogrodzie nie ubywa.
Dzisiaj w nocy ma być kilka stopni na minusie, jutro w dzień jakieś 3 stopnie, i kolejnej nocy jeszcze mniej stopni...
Nakryłem kartonami serduszki okazałe bo one już są duże:
Obrazek
Mam nadzieję, że nie zmarzną. A odnalazłem też serduszkę okazałą w odmianie 'Valentine' - nie pamiętałem nawet, że ją kupiłem ale wyrosła pod mirabelką więc na pewno ja ją tam posadziłem :wink:

Serduszki Dicentra cucullaria też częściowo okryłem ponieważ one szykują się już do kwitnienia:
Obrazek
Obrazek

A to jedna z siewek serduszki przywieziona z ogrodu rodziców:
Obrazek
Ona ma pstre liście :)
A to inna przywieziona z ogrodu rodziców - to rozchodzi się po ogrodzie gdzie jej się tylko zapragnie:
Obrazek
Widać, że nie rośnie w kępie tylko wyrasta to tu, to tam :wink:

Czosnki 'Mercurius' coraz bardziej widoczne są między ostnicą:
Obrazek

Tu widać mój mini łan psizębów :)
Obrazek
Te największe kępy muszę w tym roku rozsadzić.

Powoli zaczynają kwitnienie narcyzy:
Obrazek
Obrazek

Hiacynty:
Obrazek

Jedna z siewek piwonii:
Obrazek
Posadziłem ją tu chyba 2 lata temu - w pierwszym roku z powodu suszy bardzo szybko zniknęła, w zeszły roku została złamana. To może będzie pierwszy rok jej normalnej wegetacji. Obok są cebulice dwulistne, szafirek szerokolistny oraz biały orlik w tle.

Ciemierniki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kokorycze:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

oraz ich maluchy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tak wyglądają siewki kokoryczy po wykiełkowaniu:
Obrazek
Mają tylko jeden liścień i na tym koniec wegetacji w pierwszym roku :wink: Wysiałem nasiona w oznaczonym miejscu żebym nie musiał ich szukać.

Trochę śnieżników:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to siewki, które wykiełkowały w liliach 2 lata temu:
Obrazek

A tu mix siewek cebulic dwulistnych w różnych kolorach oraz śnieżników w różnych kolorach:
Obrazek

A to najstarsze ostnice i czosnek ozdobny o ciemnych kwiatostanach:
Obrazek
To była siewka, która wykiełkowała u rodziców w ogrodzie - wykopałem ją i podzieliłem. W tym roku powinien już ładnie zakwitnąć.

Szafirki szerokolistne - oczywiście wysiane w tym miejscu:
Obrazek

A to wysiane obrazki plamiste:
Obrazek

Tu kolejne:
Obrazek
Niestety wsiał się tu dość mocno szafirek i muszę je rozdzielić. Ale może szafirek zmyli oleicę i w tym roku nie zje mi tych obrazków.

Cebulica Miszczenki:
Obrazek

Puszkinia cebulicowata:
Obrazek
Obrazek

Siewka piwonii drzewiastej:
Obrazek
Ona jest malutka, wygląda jak bonsai, nie ma nawet 20cm a ma pąk kwiatowy :wink:

Pierwiosnki lekarskie:
Obrazek

Śnieżyca wiosenna o żółtych kropkach na płatkach:
Obrazek

Śnieżyca wiosenna o zielonych kropkach na płatkach:
Obrazek

Śnieżyca letnia 'Bridesmaid':
Obrazek

Orlik 'Woodside Strain':
Obrazek

Orlik kupiony jako 'Variegata':
Obrazek

Narcyzy 'Tete-a-Tete' i siewka piwonii:
Obrazek

Siewki tulipanów botanicznych:
Obrazek
Dlatego nie wzruszam ziemi na rabatach :wink: żeby takich siewek nie uśmiercić.

Forsycja 'Golden Times' zaczęła kwitnienie:
Obrazek

Stachiurek:
Obrazek

Najnowszy zakup czyli śmiałek pogięty w odmianie 'AmiLime':
Obrazek
On na rabacie wygląda... strasznie :) jego kolor jest neonowy, nienaturalnie limonkowy, wygląda jak sztuczna roślina. Ale zakładam, ze na rabacie jego kolor znormalnieje, trochę wybarwi się od słońca inaczej :wink: Sam wygląda ładnie, ale w porównaniu z zielenią innych roślin to on wygląda bardzo sztucznie.

I może na koniec szafirek 'Pink Sunrise':
Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2873
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karol, wiosna u Ciebie bardzo przyspieszyła ;:138 , nawet śnieżyca letnia rozkwitła ;:oj , moja tylko pąki wypuściła przed mrozem.
Super, że masz jednak bulbocodium ;:138 , masz też tunel i możesz je tam posadzić. Nie zmarznie i śnieg go nie przysypie i będziemy mogli podziwiać je pięknie kwitnące :tan .
Takiego łanu ostnicy ;:oj , to też nie chciałoby mi się wyczesywać, ależ będzie pięknie jak zakwitną tam czosnki :tan .
Serduszka piękne już takie wyrośnięte? Swoich jeszcze nie widziałam, mam nadzieję, że jeszcze siedzą grzecznie pod ziemią, bo one bardziej delikatne niż okazałe.
Poszalałeś z siewkami drobnocebulowych ;:215 . Nie zazdroszczę grupowania, ale widoku rozkwitających siewek bardzo ;:108 . Szczególnie zauroczyły mnie śnieżniki bardzo jasnoniebieskie, a już te, tylko z plamkami błękitu na końcach płatków, cudne ;:oj
Napisz, proszę, czy i czym dokarmiasz siewki piwonii?
Stachiurek ;:138 , (musiałam go sobie wygoglować) cudeńko ;:oj . Nigdzie nie piszą o zapachu kwiatów, możesz przewąchać sprawę i zdać relację?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Wracając do tematu orlików.Faktycznie mój wygląda inaczej i jako,że to może piąte pokolenie, należy nazwać go tylko orlikiem i tyle.One bardzo
mi się podobają ale tu znowu pytanie.Czy kupując nowe sadzonki w szkółce dostanę to co chcę ponieważ rośliny są tam również rozmnażane
z nasion ale spróbuję.Śmiałek,taka żarówa, jest fajną trawką i dla mnie jest ok.Stachiurek dla samej nazwy warto go mieć tylko ta odporność na
mróz ! Okrywasz go ?
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”