Ogród po mojemu

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród po mojemu

Post »

sauromatum pisze: 5 lut 2023, o 21:01
Zawsze marzyłem o przebiśniegach o żółtej 'czapeczce' - i te były najtańsze jakie 2 lata temu znalazłem z 'żółtych' odmian - a i tak kosztowały bardzo dużo. Do tego sprowadzone z zagranicy. Niestety listonosz paczkę wrzucił do skrzynki o czym nie wiedziałem - ja mam skrzynkę prawie kilometr od domu :wink: Więc jak je wyciągnąłem ze skrzynki to one były już zupełnie suche (kupiłem je wiosną w stanie wegetacji). Do tego w transporcie zostały czymś przygniecione więc cebulki były sprasowane. Na szczęście po roku czyli rok temu wiosną cebulki wypuściły liście. W tym roku już widać, że będzie przynajmniej jeden kwiat. Będę wiedział czy one są w ogóle 'żółte' :wink:
Opowieść mrożąca krew w żyłach!
Kto nie marzy o przebiśniegach o żółtej 'czapeczce' ? Wygląda na to, że pomimo tej grozy doczekasz się
Podczytuję wątki o uprawie zwartnic, nabyłam sobie dwie cebule. Nie wiedziałam, że masz taką wiedzę o tych roślinach.
Pokazałeś fotkę dalii o żółtych kwiatach i bordowych liściach, to były dalie z siewu? Bardzo przypadła mi do gustu ta dalia. Czy może mieć coś wspólnego z Dahlia 'Bishop of York'?
Próbuję wysiać nasiona Ferula communis. Może mi coś podpowiesz?
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród po mojemu

Post »

Bardzo zaawansowane oznaki wiosny.
Bardzo jestem ciekawa wyglądu ogrodu w tym roku
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

vita, niestety w Polsce uprawa odmianowych przebiśniegów dopiero raczkuje więc i ceny są wysokie - a dostawa z zagranicy zawsze jest obarczona ryzykiem :wink:
Zwartnice to jedne z moich ulubionych roślin :wink: Pierwszą cebulę kupiłem pewnie z 15 lat temu :)
Ta dalia to 'Sunshine' o ile się nie mylę - ale ona bardzo przypomina te bishop, które są super :)
Rozumiem, że Ferula communis u nas nie zimuje więc ja wysiałbym w dużej donicy - ale nie bawiłbym się w siew domowy tylko wysiałbym w okolicy kwietnia/maja już do donicy na ogrodzie (lub w domu ale po wykiełkowaniu wystawiłbym od razu do ogrodu). Nie miałem styczności z tym gatunkiem więc pewnie działałbym na oko :wink:

Margo2, przedwiośnie jest coraz bardziej widocznie w naszym rejonie - tulipany botaniczne mają już właściwie rozwinięte liście, przebiśniegi czekają na słońce żeby się otworzyć, pąki piwonii są już duże i zauważalne z daleka.
W tym roku ogród powinien już mieć dużo więcej do pokazania :)

Wczoraj przez nasz teren przeszedł mocny huragan - ale na szczęście oprócz rozsypania po rabatach śmieci budowlanych nic więcej się nie wydarzyło. Sporo deszczu padało, dzisiaj również. Ale mimo deszczu i wiatru zarówno wczoraj jak i dzisiaj sadziłem rośliny, czyściłem rabaty z suchych pozostałości zeszłorocznego sezonu.
Niestety na razie jest cały czas dość zimno więc nie da się spędzić w ogrodzie całego dnia - szczególnie jak leje.
Dokupiłem trochę roślin więc sadzenia mi wcale nie ubywa :wink:

Znalazłem na ogrodzie spóźnionego zimowita:
Obrazek
Sadziłem go jesienią - i widać nie zdążył z kwitnieniem w zeszłym roku :wink:

A to kawałek rabaty trawiasto-sosnowej:
Obrazek
W tle widać sosnę wydmową 'Chief Joseph' świecącą na żółto :) Muszę wyciąć już wszystkie trawy z tej rabaty ponieważ jak widać trzcinnik krótkowłosy leży właściwie na sosnach.

Ogólnie uwielbiam większośc roślin w ogrodzie - ale mam wyjątkową słabość do ciemierników. I nie do orientalnych krzyżówek czy też do białego, ale uwielbiam ciemierniki cuchnące i korsykańskie :)
Obrazek
To jest ciemiernik cuchnący, mam go od malutkiej siewki - miał wtedy tylko liścienie.
W tym roku muszę przesadzić moje ciemierniki cuchnące o pstrych liściach do ogrodu z tunelu - mam nadzieję, że nie zabiję ich w ten sposób :wink:

A to już inne siewki, które wysiałem na ogrodzie chyba jeszcze przed budową domu ponad 3 lata temu:
Obrazek
I niestety przez te 3 lata zaginęła etykieta :) a mam tu obok siebie kilka poletek z wysiewami - obok są na pewno wysiane białe szafirki, krokusy i ranniki.
Tu chyba są wysiane jakieś szafirki lub bellewalie. Choć byłem przekonany, że tu rośnie mix śnieżników i cebulic. Ale te kwiaty raczej wyglądają bardziej na szafirki/bellewalie. W każdym razie jest ich pełno :wink:

A to donica z śnieżyczkami Elwesa:
Obrazek
Obrazek
One zakwitły na początku stycznia więc kwitną już ponad półtora miesiąca.

A to przebiśnieg z żółtą 'czapeczką':
Obrazek
Jest przepiękny :) niestety nie ma słońca więc nie mogę mu zrobić zdjęcia w rozkwicie.
Awatar użytkownika
vita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 5 sie 2009, o 20:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród po mojemu

Post »

Żółta czapeczka piękny. Doczekałeś się. Znam ceny odmianowych przebiśniegów, ba! właśnie dotykają mnie same koszty przesyłki roślin z NL, pomijając już ich wartość. Dobra rada z sianiem zapaliczki, dzięki. Twój zimowit nie spóźnił się, to Bulbocodium vernum, u mnie jeszcze śpi :)
Pozdrawiam, Wiktoria

Tak to się plecie...
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Współczuję przejść z przebiśniegiem 'Sandersii Group', najważniejsze, że przeżył. ;:215
Szafirki słodkie. ;:oj
Czekasz na siewki czosnków, :) a u mnie jest taka masa siewek różnych odmian, że nie mam rabaty, którą by oszczędziły. ;:134
Sadzenie nowych nabytków to sama przyjemność. :D
Trzcinnik krótkowłosy uwielbiam, ale jego pokładanie się już nie. Posadziłam u syna w najbardziej słonecznym miejscu, ale tegoroczne śniegi go niestety połamały. Miałam zdobyć widzę jak się będzie tam sprawował. ;:222
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2573
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród po mojemu

Post »

Świetnie wygląda to poletko siewek. Mnie się skojarzyły z Azureum Muscari ale mogę się mylić. Moich jeszcze nie widzę na rabatce.
Dziś właśnie czyściłam rabatę i okoliczny trawnik z tego, co zostało z trzcinnika. Przy okazji stwierdziłam, że z suchych źdźbeł wysypały się tysiące nasion ;:oj obawiam się, że może tu powstać trzcinnikowa łąka ;:223
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

vita, żółta czapeczka bardzo mnie cieszy :) niestety rośliny zamawiane z zagranicy to oprócz kosztu samej rośliny też koszty przesyłki - a te też do najtańszych nie należą.
Nie jestem pewien czy to Bulbocodium - ja też tak pomyślałem ale nie jestem jakoś przekonany. Zobaczę jak będzie się rozwijał.

cyma2704, oby teraz tylko przeżył atak pobzygi - będę musiał go podlać czymś na owady...
Ja lubię takie wyrastające siewki wszędzie - choć wiem, że może kiedyś wcale już mi się to tak nie będzie podobać :wink:
Mam podobne odczucia co do tego trzcinnika - bardzo mi się podoba, ale pokładanie się już nie.

jarha, ale masz dobre oko :D Udało mi się odnaleźć fragment etykiety - to są siewki Pseudomuscari azureum :) Czyli się nie pomyliłaś :)
Trzcinnikowa łąka też może być ładna :) znaczy zależy tez gdzie miałyby się wysiać :wink:

Siewki Pseudomuscari azureum wyglądają bardzo obięcująco:
Obrazek
Obrazek
Będę je musiał w tym roku wykopać i znaleźć im miejsce docelowe - teraz żyją w ścisku.

Chyba przedwczoraj był u mnie całkiem słoneczny dzień - i mam wrażenie, że rośliny przedwiośnia zaczęły masowo wychodzić. Niestety jestem dość opóźniony z plewieniem - i muszę bardzo uważać w niektórych miejscach żeby nie wyrywać różnych siewek. Głównie uważam na siewki tulipanów botanicznych czy tez na inne cebulowe. Poletka z siewkami ranników plewię w ten sposób, że nożyczkami podcinam chwasty i je wyciągam :wink: Żeby nie wyrwać siewek razem z chwastami :wink: Zajmuje mi to bardzo dużo czasu ale zależy mi ta tych siewkach.

Ogólnie moje ranniki cylicyjskie chyba nie przeżyły stawiania płotu - chyba zostały wykopane razem z ziemią pod podmurówkę. A nie wiem gdzie pan od płotu tę ziemie wyrzucił więc ranników nie odnalazłem.
Pozostaje mi ten jeden dzielny samotnik:
Obrazek
Ale już dokupiłem sobie doniczkę z rannikami :wink:

Zaczynają wyrastać w dużych ilościach tulipany botaniczne więc chyba im się u mnie spodobało :wink: Bardzo lubię tez tulipany o ozdobnych liściach.
Obrazek
Obrazek

Puszkinia z ogrodu moich rodziców niedługo pokaże kwiaty:
Obrazek
Oczywiście już obok kiełkują jej siewki. Bardzo lubię tę roślinę choć jest bardzo inwazyjna i sieje się na potęgę :wink:

Również czosnek (to miał być chyba 'Globemaster' ale nie wiem czy to on, wiem, że kwitnie na fioletowo) postanowił już się pokazać:
Obrazek

A to niby nic takiego czyli orlik wypuszczający liście:
Obrazek
Ale to ma być orlik jakiś 'Variegata'. Ja mam sporo orlików o plamiastych liściach ale ten na zdjęciach aukcji był inny niż moje. Moje to chyba 'Woodland strain' a ten miał być inny. Zobaczymy.

Krokusy Tommasiniego szykują się do kwitnienia:
Obrazek

A teraz trochę ciemierników :wink:
Ciemierniki korsykańskie na szczęście jeszcze się nie rozwinęły - zapowiadane mrozy mogłyby im zniszczyć kwiaty:
Obrazek

Ciemierniki cuchnące już zaczęły kwitnienie:
Obrazek

A pod tym ciemiernikiem rośnie przedszkole:
Obrazek
Już czekam na minięcie mrozów i będę je rozsadzał :) Znalazłem też siewkę kilka metrów dalej. Pamiętam, że część nasion zbierałem ale nie pamiętam gdzie je wysiałem...

A to ciemierniki cuchnące wyhodowane z nasion sprowadzanych z zagranicy:
Obrazek
Ten wyżej ma czerwonawe zabarwienie ogonków liściowych, ten niżej jest dużo jaśniejszy.

A to ciemiernik cuchnący o plamiastych liściach:
Obrazek

Ten ma więcej żółtego na liściach ale rośnie znacznie wolniej:
Obrazek
Mam nadzieję, że jak je przesadzę na miejsce stałe to mi nie padną :wink:

Jakby ktoś kiedyś kupił przebiśniegi a wyrosłyby mu takie liście to znaczy, że kupił śnieżyczki woronowii:
Obrazek

To jest kępka przebiśniegów z cebulek z ogrodu rodziców:
Obrazek
W tle widać okno w salonie - i te przebiśniegi są widoczne z tego okna :)

Ta kępka też pochodzi z ogrodu rodziców:
Obrazek

A to śnieżyczka przebiśnieg 'Viridapice':
Obrazek


Śnieżyczki Elwesa cały czas kwitną:
Obrazek

I na koniec jeszcze mój żółty przebiśnieg Sandersii Group:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród po mojemu

Post »

Z przyjemnością pospacerowałam sobie po Twoim ogrodzie.
Takie przebiśniegi czy ranniki, małe i niepozorne, a sprawiają najwięcej radości w czasie, w którym wszystko inne wciąż odpoczywa.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród po mojemu

Post »

Oj długo trzeba się przechadzać po Twoim ogrodzie,żeby nie przeoczyć wszystkich jakże pięknych i ciekawych gatunków roślin ;:108
Wymienić wszystkich z nazwy nie sposób ;:185 Bardzo lubię-chyba w przeciwieństwie do Ciebie lilie,te afrykańskie niezwykle oryginalne i piękne ;:333 jak i pozostałe wspaniale kwitnące.Ujęcia Twoich roślin na zdjęciach perfekcyjne-na konkurs fotograficzny wysłałbym tym razem te z ostrokrzewem kolczastym pokrytym śniegiem ;:63
Bardzo ładnie prezentują się śnieżyczki i przebiśniegi.Można by jeszcze długo wymieniać te na które ze względu na ich piękne kształty i kolory patrzeć można godzinami.Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszych sukcesów w hodowli roślin.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2587
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród po mojemu

Post »

Zdjęcie jesiennych traw jest cudne; nie giną ci po zimie? U mnie większość zniknęła.
Przebiśnieg z żółtą 'czapeczką i wiele innych ciekawych, niezwykłych kwiatów u ciebie; powstaje piękny ogród kolekcjonerski. ;:333
A siewki Pseudomuscari azureum to chyba też jakoś wczesniej poczuły podmuch wiosny :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Ogród po mojemu

Post »

To0 wpadam z rewizytą.
Ale tyle się tu podziało, że nie wiem co i jak.
Czy to już jest wszystko ta nowa działka? A co ze starą?
Urządziłeś to niesamowicie.
Sosenka pomarańczowa jest obłędna. Uwielbiam takie nieoczywiste rośliny,totalnie inne .
A nikandrę znam i uwielbiam. Też ją miałam i liczyłam, że się rozsieje, a wyobraź sobie że wyginęła. Teraz ją odtwarzam i chcę połączyć kilka wyższych roślin z nią żeby stworzyć coś na kształt polnej łąki. Mam nadzieję, że mi się to uda.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu, gdzieś widziałam w sieci ciemiernika cuchnącego o czerwono zabarwionych podstawach liści, czego moje nie mają i coś mi zaświtało, że jest ich więcej odmian, ale nie myślałam, że aż tyle? ;:oj .
Tej zimy trafiłam też na spis odmian przebiśniegów i dowiedziałam się, że ich ilość jest ogromna i nawet są jesienne! Myślałam, że moje, te o większych kwiatkach, to woronowii, ale już nie odważę się ich nazywać ;:306 . Odmianowe kuszące, ale chyba pójdę w ilość tych co mam, chociaż ta żółta czapeczka i żółte plamki ;:224 .
Bulbocodium to moje nieziszczone marzenie, ale naoglądałam się jego zdjęć i myślę, że Twój kwiat jednak należy do "wiosennego" pełnego zimowita. Bulbokodium powinno mieć już widoczne listki przy kwiatku.
Samotny rannik, też mi nie wygląda na cylicyjskiego. Mogę się mylić, bo kiedy jednej wiosny zmarzły im główki, ledwie wyszły z ziemi, to już ich nie widziałam ;:185 .
Poletko szafirków ;:215 , u siebie dopiero jednego niebieskiego namierzyłam, za to irysy już niemal wszystkie kwitną. Taka dziwna ta wegetacja.
Bardzo ciekawa kolekcja iglaczków ;:333 .
Dobrej pogody do ogrodowania!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1698
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

Madziagos, zapraszam do odwiedzin :)
Po zimie po prostu czekamy na takie małe, kwitnące drobiazgi - i chyba stąd to nasze wypatrywanie tych zwiastunów wiosny.

Arkadius121, to nawet ja, spacerując fizycznie po ogrodzie, często przeoczam różne rośliny :wink: Także rozumiem :wink:
Lilie afrykańskie? w sensie agapanty? Jeśli tak to z agapantami powoli zaczynam przygodę :wink: Kilka lat temu dostałem jednego od znajomej ale zaniedbałem go - i w zeszłym roku postanowiłem wrócić do tej rośliny :) aktualnie zimują w pokoju zimowym :wink:
Staram się aby zdjęcia były ładne - bo jednak jako ogrodnicy lubimy oglądać ładne rośliny :wink: A też chcę pokazać różne cechy roslin, może to pomoże komuś w przyszłości w identyfikacji swoich roslin.

Igala, na razie rabata trawiasta przeżywa pierwszą zimę więc zobaczymy - ale wygląda na to, że trawy ładnie przezimowały. Ostnice mam w innym miejscu ogrodu już od 2 lat i też zimowały wcześniej dobrze.
Chciałbym mieć ogród kolekcjonerski, taki o charakterze ogrodu botanicznego.
O tak, Pseudomuscari bardzo się pospieszyły ale ostatnie ochłodzenie je zatrzymało. Dzisiaj jest pierwszy dzień od ponad tygodnia gdzie temperatura jest powyżej 5 stopni a nie w okolicy zera lub poniżej. Więc jeszcze nie zakwitły.

Foxowa, to wszystko to nowa działka :) Mój pierwszy własny ogród. Poprzedni ogród współdzieliłem z rodzicami - a teraz w całości jest we władaniu rodziców :wink: Oni przerabiają go sobie pod siebie a ja realizuje się w moim ogrodzie. Oczywiście sporo roślin z ogrodu rodziców przeniosłem do siebie - robiłem sadzonki, zbierałem nasiona (jak np. te Pseudomuscari, które miałem u rodziców i zebrałem tylko nasiona i wysiałem u siebie), i tak sobie powoli wypełniam przestrzeń.

Takie nieoczywiste rośliny lubię najbardziej - latem niby zwykła sosna a zimą to właściwie świecący soliter.
Mam nadzieję, że nikandra jednak się u mnie też zadomowi, połączenie jej z innymi wyższymi roślinami może dać fajny efekt.

marta64, Ja byłem zaskoczony jak znalazłem te nasiona różnych odmian ciemierników - trochę na nie wydałem ale cieszę się, że coś wykiełkowało, i jest potencjał na rozprzestrzenienie jakichś odmian szerzej :)
Ja o odmianach przebiśniegów dowiedziałem się jakoś zupełnie przypadkiem kilka lat temu - w Polsce to głównie mamy odmianę pojedynczą i pełną :wink: a ich jest niezliczona ilość. Śnieżyczka przebiśnieg ma wiele fajnych odmian choć jest tez dużo krzyżówek międzygatunkowych. Kilka dni temu kupiłem 2 doniczki z kwitnącymi przebiśniegami Elwesa (lub jakieś krzyżówki), i każda cebulka w tych doniczkach (chyba po 4 cebulki w doniczce) kwitnie inaczej - każda ma inne plamy na płatkach, o różnych odcieniach, długościach płatków. Chcę zobaczyć jak one będą rosły w otwartym ogrodzie.
Też myślę, że trafił mi się spóźniony zimowit - i już nawet sprawdzałem czy ma jakieś liście u podstawy - nic a nic.
A co do rannika to trochę skróciłem myśl :D Samotnik na zdjęciu to jest rannik zimowy - zawleczony z ogrodu rodziców. A cylicyjskie to te, które mi zaginęły podczas stawiania płotu (ale odnalazły się chyba 2 więc nie wszystkie straciłem :wink: ).

Ostatni tydzień to był powrót zimy - w dzień temperatura ledwo powyżej zera, w nocy kilka na minusie (czasem do -9), w czasie największych mrozów nie było śniegu więc nawet liście czosnków czy liliowców przemarzły. Nie przemarzły na szczęście kwiaty ciemierników co mnie bardzo cieszy. Dzisiaj zapowiadano około 6 stopni w dzień a było około 12 więc zaczęły nawet latać pszczoły (pewnie z pasieki sąsiada) - widziałem je na ciemiernikach właśnie.
Mam nadzieje, że to ocieplenie zwiastuje już odejście zimy ponieważ już doczekać się nie mogę wszystkich kwitnień. A przy okazji zaczęły spływać zamówienia roślin z jesieni i zimy, które poczyniłem, i przydałoby się to zacząć sadzić :wink:

To jeden z moich ciemierników, który był hodowany z małej siewki, która miała tylko liścienie:
Obrazek
Rośnie w kiepskim miejscu ale jak go sadziłem 2 lata temu to nie bardzo miałem gdzie go posadzić :wink:

Krokusy Tommasiniego czekają na ładniejszą pogodę:
Obrazek
Jeden kwiat został prawie całkowicie zjedzony przez gąsienice rolnicy. Ogólnie krokusów mam pełno a objadają tego i odmianowego 'Eric Smith' - widocznie są najsmaczniejsze :wink:

A to mix krokusowy - tu wysiałem nasiona zebrane z ogrodu rodziców:
Obrazek
Może jak słońce zaświeci w weekend choć na chwilę to one się otworzą. Zbierałem nasiona z różnych krokusów - tam gdzie były nasiona to zbierałem więc kolor kwiatów może być dowolny :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”