Ogród po mojemu

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród po mojemu

Post »

Nigdy w życiu nie widziałam na żywo modliszki.
Wcale się nie dziwię, że Pan się zachwycił.
Mógłbyś czasem pokazać coś z dalszej perspektywy.
Ja tam bym się ostnicą nie przejmowała. Ona się sieje jak szalona. Zawsze będziesz miał nowe rośliny.
Ja swoją ostnicę mam chyba od kilku lat. Miałam ją chyba jedna z pierwszych.
Wtedy zimy nie były tak łagodne jak teraz. Przemarzała prawie cała, ale siewki doskonale sobie radzą zimą.
Dobrym sposobem jest wiązanie jej, żeby woda nie lała sie do środka, ale rozumiem, że masz ich za dużo, żeby to robić
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród po mojemu

Post »

Witaj Karolu. Masz dużo ciekawych roślin. Mnie najbardziej urzekł kupidynek i rabata preriowa. Jesienią trawy są dużą ozdobą w ogrodzie
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu fuksje gruntowe piękne. ;:oj Kusiły mnie, ale za duże do mojego ogrodu.
Ciekawe pęcherznice. ;:215 Moje dwie wykarczowane cztery lata temu, a nadal pojedyncze siewki się pokazują.
U siebie od kilku lat widuję modliszki zielone i brązowe.
Pan od mauzerów chyba zna się na ogrodach. :D
Dużo radości z pracy w ogrodach. :wit
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród po mojemu

Post »

Ciekawe sesje fotograficzne pięknie kwitnących roślin Twego ogrodu jak i poszczególne ujęcia ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród po mojemu

Post »

Ależ u ciebie dużo przepięknych roślin, przepięknych kwitnień. No dużo masz rarytasów. ;:63 ;:63
Hortensje, floksy..oj wszystko pięknie u ciebie rośnie i kwitnie ;:108 ;:108
Czosnek 'Millenium': u ciebie taki piękny. chyba mój z pod tuj musze przesadzić. I chyba teraz to lepiej zrobić ?
a ta lilia 'Mystery Dream' zachwyca. normalnie zaraz będę jej szukać. I już sobie ja zapisuje.
Sadźce piękne.
I ja w tym roku cieszyłam się ich kwitnieniami.

Fuksji masz duzo. Wszystkie piękne.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Z radością zaglądam do Twojego ogrodu Karolu i podziwiam ciekawe rośliny i zdjęcia,napomknę o modliszce one chyba dawniej u nas nie występowały tak często bo może dawniej zimy i klimat im nie sprzyjał .dlatego nie wiele z nas je widziało we wcześniejszych latach.Teraz jak klimat się ociepla zimy łagodniejsze to i modliszka się u nas utrzymuje ja widziałam ją u nas w tamtym roku a siostra w tym,nie mogła sobie przypomnieć nazwy wiedziała że nie konik polny dopiero jak zobaczyłam zdjęcie się okazało że to modliszka.Ta lilia Myster Dream jest bardzo ciekawa to drzewiasta czy taka co się ją wykopuje na zimę?
Udanego weekendu. :wit
daisy1712
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 7 cze 2020, o 06:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród po mojemu

Post »

Witam. Zauroczyłam się Twoją rabatą preriową. Chce podobną u siebie 15mx7 przedzielone sciezką. Jakiej wielkości jest Twoja? Jakie trawy byś polecił? I czy sadzieć rośnie na rabacie preriowej?
aniaczaj45
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 paź 2023, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Cudowne zdjęcia :)
Regulamin
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Karolu, spacer po Twoim ogrodzie, to wielka uczta dla każdego ogrodnika ;:138 Zmiany są ogromne. Widać jak wszystko przez dwa lata pięknie się rozrosło. Mając do dyspozycji tak dużą powierzchnię, możesz szaleć z nasadzeniami. Rabata preriowa prezentuje się wspaniale. W oko wpadła mi bordowa trawa, która z daleka przyciąga wzrok ;:215
wikitrocha14
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 lis 2023, o 11:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Ogród po mojemu

Post »

Piękne macie te ogrody :)
Regulamin
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród po mojemu

Post »

Niech odpoczynek od prac ogrodowych pozwoli na przygotowanie do świąt i pozwoli na nabranie sił do pracy w kolejnym sezonie ogrodowym.

Karolu z okazji Bożego Narodzenia spokoju, dużo radości i wiele miłych chwil z rodziną przy świątecznym stole. ;:4 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2320
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Ogród po mojemu

Post »

Jest teraz więcej czasu, by pobuszować po cudzych ogrodach i z wielką ciekawością przeczytałem i zobaczyłem, co działo się u Ciebie w ub. sezonie. Super opisy i jeszcze lepsze zdjęcia. Wiele odmian zupełnie mi nie znanych no i kopalnia wiedzy!
Muszę się postarać, by i u mnie rozplenice się rozsiewały. Przeczytałem, że masz niełatwą glebę ale do samosiewów wręcz odwrotnie - gleba piaszczysta sprzyja wysiewaniu się różnych roślin i u Ciebie ciekawych siewek cała masa! Choć nie powiem - na mojej glinie też nie brakuje samosiewów i niektóre rabaty wręcz dedykuję fajnym i pożytecznym siewkom.
No i modliszka - dołączam do klubu szczęśliwców, którzy zobaczyli po raz pierwszy modliszkę. I to parę miesięcy temu więc też to do dziś niezatarte wspomnienie. Aaa - był jeszcze pierwszy od bardzo dawna fruczak u mnie! Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród po mojemu

Post »

I znowu zaginąłem w otchłaniach czasu :wink:
Tylko teraz mam problem taki, że mój brytyjski hosting z powodu Brexitu nie obsługuje osób prywatnych spoza Wielkiej Brytanii, i wszystkie moje zdjęcia z wątku przepadły...
Ale chyba znalazłem sposób żeby nie podwajać sobie pracy z załączaniem zdjęć, i wszystko będę miał w jednym miejscu. Oby.

Postaram się później odpowiedzieć na wiadomości, na razie przetestuję nowe wstawianie zdjęć :wink:

Dużo zmian, szczególnie w ogrodzie. Wiosna przyszła szybko, niespodziewanie, dużo roślin już przekwitło. A które nie zdążyły przekwitnąć to oskubał je z płatków silny wiatr i deszcz.
W tym roku w końcu widać efektu moich prac - rośliny są znacznie większe, byliny czasem rozrosły się dużo za mocno.
Siewek chciałoby się rzec, że mam setki, ale to byłaby nieprawda - mam ich tysiące :wink: I to wielu roślin. Chyba najwięcej siewek mam ciemiernika korsykańskiego i cuchnącego. Choć może najwięcej mam szafirków?... Nawet siewki szachownicy kostkowatej i cesarskiej znalazłem.

Wysiałem testowo nasiona liliowca 'Manua Loa' bo bardzo lubię tę odmianę, i chyba jest większy sukces niż się spodziewałem:
Obrazek
Mam już chyba starsze 2 siewki liliowców, ale pierwszy raz wykiełkowało tak dużo nasion, wcześniej to rzadko które nasiono wykiełkowało.

W tym roku bardzo dopisały psizęby i szafirki:
Obrazek

Obrazek

Szafirek szerokolistny 'Misty Morning':
Obrazek

Obrazek

Muscari muscarimi:
Obrazek

Dicentra cucullaria:
Obrazek
To jedna z roślin z ogrodu rodziców - dokładnie to jedna z wielu siewek tej rośliny :)

I jeszcze na koniec powojnik 'Stolwijk Gold':
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”