Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Masz piękną świecznicę. ;:oj Moja uschła, nie podobają się jej moje suche piaski.
Dalia śliczna, ma wyjątkowo niespotykany układ kolorów.
Aster jeden, ale jaki ładny. ;:215 W tym roku też posiałam, po siedmiu latach przerwy. Niestety krótko się nimi cieszyłam, bo chyba choroba grzybowa je wykończyła. ;:222
Spokojnego, słonecznego weekendu. :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Hah! Lwie paszcze! Brakuje mi ich, niestety zupełnie ale to zupełnie mi się nie udają…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Werbeny, świec nice to takie ciekawe roślinki. ;:215
Dalia cudna.
Róze wciąz pięknie kwitną. dobry rok dla nich ;:173
alei powojniki masz bardzo ładne.

Milin taki ładny ale w wiekiem tak się rozłazi., że w tym roku mam go dość. ;:124
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Jak zawsze bardzo dziękuję ;:180 Wszystkim odwiedzającym mnie. ;:162

Soniu
ja w czasie upałów ciągle musiałam biegać z konewką specjalnie do świecznicy i z dnia na dzień ją podlewać bo więdła.I w ten sposób jakoś udało mi się postawić ją do "pionu"

Loki ja Lwią Paszczę siałam do skrzynek i bardzo dużo ich wzeszło, że aż dwa razy musiałam ją pikować do różnych pojemników. A w stałe miejsca rozsadzałam już duże sadzonki . Choć zakwitły mi dość późno ale są bardzo kolorowe co mnie cieszy właśnie teraz.

Aniu masz rację, że Milin bardzo rozrasta się. Narobił mi trochę szkód.Prawie całkowicie mi zagłuszył Pojemniki które już teraz nie mogą się przebić przez ogrom liści.Na wiosnę Powojniki będę przenosić w inne miejsce. Poza tym odnogi jego są wszędzie na trawniku.Część koszę a część rozdaję sąsiadce która ma szklarnie i sprzedaje kwiaty.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Bożenko ale masz fajne kwitnienia ja nie mogę utrzymać powojników chyba żle się nimi opiekuję ale milim rósł jak szalony tylko miejsce dla niego miałam złe i poszedł w bezpieczne miejsce wiciokrzewy też dają sobie fajnie radę nawet u mnie nie nadążam z zrobieniem podpory na nie. :wit
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Przybiegłam Bożenko z odpowiedzią w sprawie róż. Oczywiście możesz je teraz wysadzić do gruntu. Skoro rosły w donicach, są dobrze ukorzenione, więc na pewno się przyjmą. Tylko bądź ostrożna i przesadzaj z jak największą bryłą ziemi. Miejsce szczepienia powinno znaleźć się pod ziemią. Pędów nie przycinaj. Dobrze róże podlej i pilnuj, żeby nie wysychały, bo jednak temperatury są na razie wysokie. Nie czekaj z tym za długo, bo róża musi się "zadomowić" w ziemi przed zimą.

Z zazdrością spoglądam na świecznicę. U mnie jest ziemia wilgotna, więc jest nadzieja, że miałyby się dobrze. :D
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12106
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Ze wschodami lwich paszcz nie mam problemów. Problem mam z tym, że zaraz po wzejściu następuje zejście. W ciągu tygodnia-dwóch wszystkie siewki się pokładają i gniją. I to niezależnie od tego, czy próbuję siać do doniczki, chuchać i dmuchać, czy prosto do gruntu. Skutek jest nieodmiennie ten sam.

Pozdrawiam!
LOKI
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Jolu dziękuję za odwiedziny ;:180 Moje Powojniki już powoli wypadają bo zostają zagłuszone przez Milin i dwa bardziej ekspansywne białe Powojniki. Na wiosnę będę szukać ich wychodzących pędów i próbować przesadzić w inne miejsca. Choć muszę przyznać już mi brakuje miejsca gdzie będą mogły swobodnie się wspinać, Ale pewnie coś tam wymyślę :wink:
Wando bardzo dziękuję za podpowiedź odnośnie róż. Jednak pewnie na wiosnę przesadzę bo nadal zaczynają rozkwitać więc żal mi ich ruszać.
Loki mi Lwie Paszcze w donicach bardzo dobrze "stoją" chyba dlatego, że gęsto rosną. Te w gruncie trochę kładą się po deszczu i podlaniu z węża ale jak mocno zaczyna świecić słońce wstają. ;:108

Ostatnie dni września na działce tak się prezentują;

Obrazek młody Miskant z biało-zielonymi listkami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jak widać w donicach ponownie rozkwitają różyczki i inne nadal kwitną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Zaczynamy Październik . Przede wszystkim pokazują swoje drugie kwitnienie Róże , rozkwitają następne Zawilce, nadal ładnie kwitną Onętki, Werbena, Cynie,Zatrwian, Tytonie, Dalia,......

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Dobry wieczór, Bożenko. ;:196
Przyszłam do Ciebie z rewizytą, ale zdążyłam tylko przyjrzeć się Twoim wiosennym kwitnieniom i ostatnim - jesiennym.
Zimą będzie więcej czasu na dokładniejszą penetrację. ;:333
Wiosną w Twoim ogrodzie jestem zauroczona. ;:215 Podziwiam Twoją pracowitość i pomysłowość w wykorzystywaniu rozmaitych użytkowych, ale już nieaktualnych pojemników dla obsadzenia ich kwiatkami, cieszy mnie Twoje dobre serduszko w stosunku do zwierząt i ptaszków. Masz śliczne kotki, pieska, a nawet własne sikoreczki. ;:138 ;:138
Jesień u Ciebie też bogato kwitnie i cieszy. ;:303 Bardzo ładnie prezentują się różyczki, kosmosy, odętki, cynie i wszelkie inne kwiecie. ;:333 ;:63
Mam nadzieję, że zdrówko dopisuje i pomaga w ogrodowaniu. Niech tak będzie, czego życzę Ci z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Lucynko dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:180 Dziękuję ślicznie Ci za odpowiedź na moje zapytania odnośnie Ketmii bagiennej i siania żeniszków. Więc na wiosnę przesadzę Ketmię na inne miejsce bo nareszcie powoli zaczyna rozkwitać. Teraz tylko "modlę się" aby nie przyszły przymrozki bym mogła zobaczyć jej kwiatki w całej okazałości.
Oto dzisiejsza fotka Ketmii;
Obrazek

Inne kwitnienia z ostatnich dni;

Obrazek

Obrazek

Obrazek
4 różne gatunki Zawilców
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek niski
Obrazek wysoki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek owoce pigwowca

Obrazek Owoce Pigwy
Obrazek Topinabur

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i w moich donicach

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Jesień tego roku trudno nazwać " złotą Polską jesienią" gdyż jest bardzo deszczowa a u mnie na "podlaskiej Syberii" od października bardzo zimna.
Tu są właśnie ostatnie zdjęcia październikowe które zrobiłam;
Moja Ketmia błotna zdążyła tylko jednym kwiatem zakwitnąć tylko do tego momentu
Obrazek
a przyszedł nocny przymrozek i zimno i już w takim stanie skończyła kwitnienie
Obrazek
najdłużej jednak kwitły moje kwiatki w pojemnikach. A róże miały jeszcze pączki i nie zdążyły wszystkie zakwitnąć ;:145
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
i takie inne na rabatach
Obrazek

Obrazek ta młodziutka Ketmia też tak późno zakwitła

pnąca biała róża miała jeszcze dużo pączków ale jeden kwiatek zdążył zakwitnąć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek jesienny krajobraz

W początku października gdy jeszcze było parę dni ciepłych powstała nowa rabatka. Założyłam ją w miejscu gdzie stał basen.Ponieważ w tym roku tylko dwa razy był używany bo wnuczek już podrósł i woli z tatą jeździć nad jezioro a ja już nie korzystam z basenu, ciężko mi wchodzić i wychodzić z niego. Więc uznaliśmy , że nie ma już sensu go rozkładać i wlewać setki litrów wody z kranu.
Pod tym basenem zawsze leży duży stary dywan i pod nim fajnie wygniła trawa więc dobrze mi się kopało tę czystą ziemię. W koło położyłam na razie deski aby trawa nie wchodziła na tę rabatę.
Przeniosłam na nią dwie Regresje które były już bardzo zagłuszone na innych rabatach, Tarczownicę i biały Ciemiernik który musiałam podzielić , tak się rozrósł. Z pojemników przeniosłam Róże które już przekwitły. Zamówiłam mnóstwo cebulowych kwiatków. Jak na razie przyszły tylko różne Czosnki które posadziłam na obrzeżach rabaty. Nadal czekam na cebulki Tulipanów,Narcyzów, Szafirków, Krokusów, Ranników.
Jak widać na zdjęciu wkopałam dużą stalową misę. Będzie to takie małe oczko w którym będzie pływać Fontanna ledowa. Aby za bardzo nie było widać tej misy w koło jej posadzę Szafirki i na przodzie tej rabaty Krokusy i Ranniki.
I z wielką niecierpliwością będę czekać na wiosnę aby zobaczyć efekt mojego "dzieła"
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie ;:167
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Gratuluję nowej rabaty. ;:138 Będzie na bogato, bo już od wczesnej wiosny zakwitną cebulki. Różom też będzie lepiej w gruncie. ;:215
Niestety hibiskusy bylinowe późno kwitną, moje czasem też jeden kwiatek rozwiną. :roll:
Zatrwian masz ładny, pewnie robisz bukiety do domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”