Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Loki dziękuję za odwiedziny i sympatyczny komentarz :tan Mikołajowi ozdobna zawieszka wychodzi z pleców :;230
Wanna stoi w takim miejscu gdzie jest dużo niżej a w otoczeniu są pola i drzewa. . Zaczynając kąpiel raczej się rozglądamy czy gdzieś jakiś podglądacz się nie czai. ;:oj Ja jako już poważna kobieta zażywam kąpieli w stroju kąpielowym natomiast córa jest odważniejsza.
ps. Jerzy zazdroszczę Ci zamieszkania we Francji. W liceum uczyłam się języka francuskiego i tak pokochałam Francję, że jako nastolatka marzyłam, że wyjdę za mąż za Francuza i z nim wyjadę. ;:7 Jednak nie udało się mi zrealizować tego marzenia gdyż w czasach mojej młodości nie łatwo było wyjechać za granicę a żaden Francuz do mojego miasteczka nie przyjechał ;:145
serdecznie pozdrawiam Bożena

Bogusiu od dłuższego czasu zbieram się aby coś zamieścić ze wspomnień z działki ale ciągle brakuje mi czasu bo najpierw zaglądam do innych ogrodów i czerpię z nich pomysły aby zastosować je w nowym sezonie na mojej działce ;:108
pozdrawiam i tak losowo dla Ciebie parę fotek ;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Takie różne wspomnienia z działki;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

losowy przegląd zdjęć
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Mówisz, że z pleców Mikołajowi zawieszka wychodzi? No popatrz, a na zdjęciu wyglądało to zdecydowanie bardziej sugestywnie… :;230

Z tą wanną – no cóż, podziwiam odwagę córki. :wink:

Jak przyjechałem do Francji, to od razu zakochałem się w tym kraju, od razu poczułem, że wreszcie znalazłem swoje miejsce na Ziemi, kraj, gdzie czuję się dobrze, z którego wartościami się identyfikuję, gdzie wreszcie mam poczucie, że pasuję, a nie że odstaję… Coś, co w Polsce nigdy (w każdym razie nie odkąd w nastoletniości wyrobiłem sobie jakiś samodzielny światopogląd) mi się nie przydarzyło. Dzień, w którym otrzymałem francuskie obywatelstwo był jednym z najszczęśliwszych dni mojego życia. Niestety powiem uczciwie, że kolejne rządy robią absolutnie wszystko, by mi ten zachwyt zepsuć i moją nową ojczyznę z wyboru obrzydzić… Jest coraz gorzej, totalna degrengolada wszystkiego – od funkcjonowania państwa począwszy, a na przestrzeganiu wartości wyrytych na każdym budynku użyteczności publicznej skończywszy…

Piękne wspomnienia. Cudownie się Twój ogród prezentuje. ;:167

Pozdrawiam!
LOKI
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Loki muszę przyznać Ci rację ;:108 rzeczywiście zawieszka jest wokół szyi ;:7 Widocznie Mikołaj wisiał krzywo gdy z pleców wychodziła zawieszka i musiałam go wyprostować. Ot po prostu zapomniałam ,że tak zrobiłam ;:223 Natomiast Ty jesteś bardzo spostrzegawczy ;:oj
Fajnie opisałeś swój pierwszy kontakt z Francją , zachwycenie się nią i wybór zamieszkania w tym kraju. ;:167
A jeśli chodzi o te sprawy polityczne, demokracji to tu w Polsce też jest coraz gorzej :cry:
Miło mi,że podoba Ci się moja działka ,dziękuję za miłe słowa ;:180 i serdecznie pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1219
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Krasna, piękny ogród :)

Powiedz mi, czy czy te ogromne łany floksów są u Ciebie zdrowe?
U mnie na RODos dość szybko łapią mączniaka. Zastanawiam się, czy na nowym miejscu, na wsi będzie im lepiej (gleba przepuszczalna, lekko kwaśna).

I mam jeszcze pytanie o domek z płyty OSB. Czy on jest czymś zabezpieczony po wierzchu i jak długo już jest? Powiem, że wśród tych wszystkich roślin wygląda tak naturalnie, jakby to był tradycyjny materiał budowlany - zaskakująco dobrze się komponuje wg mnie :shock:
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Ha, czyli jednak – Święty Mikołaj tak podpadł, że zasłużył na wyrok śmierci przez powieszenie. :;230

Wiem, że w Polsce też jest coraz gorzej, nie coraz lepiej. Zastanawiam się, czy w ogóle gdzieś na świecie nie widać tego trendu do psucia wszystkiego… Może w Szwajcarii? Chociaż co ja wiem o polityce szwajcarskiej, pewnie mi się tylko wydaje, bo niczego krytycznego na temat tego kraju od lat nie słyszałem…

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Żadna ogrodowa innowacja na forum nie pobije Twojej podgrzewanej wanny. ;:oj
Tulipany na działce pięknie kwitły, a łan floksów z sadźcem ? w tle przepiękny. ;:oj
Dopytam o astry chińskie, ładnie kwitną. Nie chorują Ci. Próbowałam siać, ale zawsze jakaś choroba grzybowa je wykończała. ;:174
Życzę dobrego tygodnia. ;:168
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Małgosiudziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:180 Nie mam żadnych problemów z Floksami bardzo dobrze mi rosną , nigdy nie chorują. Może dlatego, że z tyłu za tą rabatą jest takie dzikie miejsce gdzie rośnie mnóstwo pokrzyw. Czytałam,że to jest dobre towarzystwo dla kwiatów ze względu na dużą ilość owadów się w nich kryjących które są pożyteczne dla kwiatków. Poza tym robię gnojówki z pokrzyw i co jakiś czas podlewam rabatki. Większym moim utrapieniem jest to, że Floksy mi się rozsiewają i już zdominowały inne niższe kwiatki. A część rozsad przenoszę w inne miejsca.

Soniu dziękuję za odwiedziny i miło mi, że podobają się Ci moje rabatki. ;:180 Ja Astry najpierw sieję w skrzynkach później małe rozsady przenoszę do większych pojemników . Dopiero jak są dobrze rozkrzewione przenoszę na rabatki w wolne miejsca po przekwitniętych innych kwiatkach. U mnie ze względu na późniejszy okres kwitnięcia całej roślinności Astry kwitną bardzo późno praktycznie w pełni kwitnienia zamarzają od pierwszych przymrozków. Może dlatego nie mają kiedy się rozchorować.

Małgosiu teraz zauważyłam, że pytałaś o "domek" Pewnie masz na myśli mój dom mieszkalny. Jest to stary prawie stu letni dom z belek. Już trochę był zniszczony i należało go ocieplić. Jest obity grubą płytą i pomalowany specjalnym lakierem ochronnym. Na razie jest to tymczasowe bo jest zamiar obicia go deskami . Oczywiście wiąże się to z większymi kosztami dlatego zostało to odłożone na później. Najpierw zajęliśmy się wnętrzem które też wymagało remontu - np nie było toalety, łazienki , stare piece zostały zmienione na kaloryfery, dodatkowy pokój został dobudowany i takie inne drobne naprawy.....ciągle trwają. Już 11 rok tu zamieszkuję samotnie , dzieci porozjeżdżały się. A jestem już emerytką więc uzależniona jestem od pomocy finansowej dzieci. Moje zadanie to dbanie o otoczenie więc z przyjemnością kupuję roślinki i tworzę ciągle nowe rabatki. Po prostu kocham tę pracę ;:167
pozdrawiam Bożena :cry:
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Oby jak najszybciej móc oglądać na żywo takie wiosenne obrazki.
Pierwsze oczywiście będą Przebiśniegi/brak zdjęć z poprzedniego roku/. Jesienią dosadziłam dużo nowych cebulek - Szafirki, Czosnki, Narcyzy, Tulipany, Hiacynty. Już nie mogę doczekać się aby zobaczyć ile przyjęło się. Trochę mam obawy bo mam bardzo porytą działkę i nawet rabatki przez Nornic lub Krety.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Ależ cudna wiosna!! ;:333 Kiedy ona taka ciebie jest; maj czy czerwiec? A te na 1-szym zdjeciu to co jest?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Piękne wspomnienia… Wiele roślin, które uwielbiam… Czasem z wzajemnością, jak orliki… Czasem bez, jak sasanki… Miło popatrzeć w oczekiwaniu na to aż ta prawdziwa nadejdzie…

Pozdrawiam!
LOKI
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Wspaniałe wspomnienie wiosennych widoczków. Nawet się nie obejrzymy, kiedy na prawdę będzie tak za oknami. Już nie mogę się doczekać ;:65
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 931
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Gdzieś daleko na pół.wschód cz.II

Post »

Igo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa ;:180 Na tym pierwszym zdjęciu jest Powojnik " Blue Light"
Pewnie już wszyscy oczekujemy pierwszych wiosennych kwitnień ;:108
A ja dziś takie pierwsze małe oznaki wiosny już uchwyciłam ;:oj

Pierwszy Biały Ciemiernik zakwitł. Ale jest taki przygnieciony po hałdzie śniegu i trochę mniejsze kwiatki niż poprzednie lata. Pewnie już należy go podzielić i przesadzić.

Obrazek

Obrazek

Najwcześniej kwitnąca Kalina już ma pączki
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
A takie małe kępki Przebiśniegów już się pokazują
Obrazek

W moich dużych donicach w których posadziłam różne cebulki już też są zielone listki- pewnie Szafirków

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”