Co dziś gotujecie na obiad ?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

makaron ryżowy z sosem z pieczonych warzyw, a rodzinka ma to samo z tortillą plus czerwona fasola
Awatar użytkownika
awaksyl
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 20 gru 2020, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Dziś tradycyjny schabowy, ziemniaczki i marchewka z jabłkiem.
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Dzisiaj klasycznie schabowe z ziemniaczkami i surówką z czerwonej kapusty. Nie wiedziałam jak ją przyrządzić i w końcu dałam tylko cebulkę, pieprz i śmietanę. Wyszło super. Co jeszcze mogę dodać?


---
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Będę się starała przejść na dietę zupową, może nie ma 100% z Zupomanii, zdrowie mnie do tego zmusza (kolano), muszę schudnąć. Odstawiam chleb, rano owsianka (choć ja robię dość gęstą, bo musi mnie sporo trzymać w pracy), w większości na wodzie, z małym dodatkiem mleka, jabłkiem, odrobiną migdałów, potem będę jadła różne zupki i trochę owoców, bez kolacji (ostatni posiłek maks 18). Uwielbiam zupki, tylko nie mogłam się zmobilizować, ale teraz czuję się przymuszona. :wink:
Wczoraj ugotowałam 2 gary zupy- pomidorową z ryżem i dyniową, większą część wlałam gorącą w słoiki, biorę termos pomidorówki do pracy. Dziś ugotuję krupnik i ogórkową i tak sobie będę naprzemiennie jadła. Moja kosmetyczka schudła jedząc zupy 5 kg w miesiącu i nie miała efektu jojo.
Zupy gotuję na maśle i oliwie, bo nie jem mięsa, ale raz w tygodniu będę gotować na filecie z ryby i będę włączać strączkowe, ale i jajko czy trochę białego sera.

----
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Ja nie miałam dzisiaj weny do gotowania. Na szybko powstała sałatka z jesiennej roszponki, rukoli i młodych listków sałaty Rosella. Do tego jajko, tuńczyk, fasolka, czerwona cebulka i lekki sos czosnkowy. Pysznie było.

Obrazek
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 155
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Świeże podgrzybki z cebulką duszone w śmietanie, z koperkiem :wink:
Niedawno wreszcie zobaczyłam jak prawidłowo takie grzybki przyrządzić, by stały się jak najlżej strawne, na kanale YT Menu Dorotki.
Dodatkowa korzyść z takiego sposobu przyrządzania, to cenny produkt uboczny - woda z gotowania grzybków. Zapasteryzowałam sobie /3-krotnie/ w kilku małych słoiczkach :uszy
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Shire pisze:Będę się starała przejść na dietę zupową, może nie ma 100% z Zupomanii,
Też się wspomagam ''Zupomanią'' :) . Wczoraj ugotowałam grochówkę (nadmiar zawekowałam) i kociołek rosołu- też zawekowałam jako bazę do różnych zupek. Dzisiaj kiszę kapustę to będzie na obiad kapuśniak przy okazji.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Już od miesiąca jestem na diecie zupowej. Nie zważyłam się od początku, więc nie wiem ile schudłam, ale schudłam na pewno, widzę po ubraniach i ogólnie po sobie.
Dziś była grochówka, jarzynowa, tuńczykowa i rano płatki ryżowe na mleku kokosowym. Każdej po miseczce.
Moje chłopaki mieli ryż, a także potrawkę z kurczaka w sosie cytrynowym z warzywami i pieczarkami. Do tego sałatka ogórkowa ze słoika.

-- 5 lis 2022, o 16:36 --
magda111123 pisze:Ja nie miałam dzisiaj weny do gotowania. Na szybko powstała sałatka z jesiennej roszponki, rukoli i młodych listków sałaty Rosella. Do tego jajko, tuńczyk, fasolka, czerwona cebulka i lekki sos czosnkowy. Pysznie było.

Obrazek
Wygląda przepysznie. Takiego jedzonka mi na zupowej diecie brakuje najbardziej!
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Krupnik z kaszy jaglanej i jęczmiennej (pół na pół) z marchewką i kalafiorem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Malagenia
100p
100p
Posty: 155
Od: 1 lut 2011, o 22:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań, czyli enklawa ciepła - USDA 7a :)

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Flaczki wołowe :D choć szkoda, że nie cielęce ... ( bywają w li**u, muszę odpilnować ).
Biedronkowe, w promocji były a` 7,99/0,5kg i poprosiłam moją wolontariuszkę o 2 opak.
Miałam też kurze udka i połączyłam to wszystko razem, ugotowany drób świetnie komponuje się z flaczkami.
Gotowałam na wywarze z małego kawałka pręgi + włoszczyzna i stosowne przyprawy, jak do rosołu.
Spory gar tego wyszedł, a więc część zapasteryzowałam sobie w słoikach na następne apetyty :wink:
Pozdrawiam serdecznie, Iza
Najmilsza kołysanka - kocia mruczanka
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Krewetkowa, z indykiem i szpinakiem, fasolówka i buraczkowa. Rodzina miała cepeliny, dziś i jutro krokiety, a potem lazania.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Zupa marchewkowa na gęsinie.
Shire Widzę, że się wkręciłaś w zupki na całego ;:167 . Życzę wytrwałości. Ja robiłam kilka podejść i za każdym razem wytrzymałam tylko 3-4 tyg. Chociaż efekt był satysfakcjonujący -ok. 3 kg za każdym razem zgubiłam i wagę utrzymywałam do kolejnego podejścia. Jak byłam na zupomanii to miałam wrażenie, że cały dzień składał się z obiadków ;:306 .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co dziś gotujecie na obiad ?

Post »

Telimenka pisze:Zupa marchewkowa na gęsinie.
Shire Widzę, że się wkręciłaś w zupki na całego ;:167 . Życzę wytrwałości. Ja robiłam kilka podejść i za każdym razem wytrzymałam tylko 3-4 tyg. Chociaż efekt był satysfakcjonujący -ok. 3 kg za każdym razem zgubiłam i wagę utrzymywałam do kolejnego podejścia. Jak byłam na zupomanii to miałam wrażenie, że cały dzień składał się z obiadków ;:306 .
Szczerze- to po dwóch miesiącach mam już dość jedzenia samych zup.
Zaczęłam jeść inne rzeczy też (surowe warzywa, sałatki, wyciskane soki, smoothie, śledzie), ale słodyczy i pieczywa nie jem.
Na obiad najczęściej jednak zupa- dziś i jutro pomidorowa z makaronem ryżowym. Mąż i syn mają gar rosołu, także pomęczą jeszcze z dwa dni- też im może potem zrobię pomidorowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”