Mój ogród wśród łąk część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kasik 69
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3664
Od: 10 maja 2010, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit Małgosiu piękne z zbiory. To takie śmieszne pomidory pomarańczowe? Będziesz zbierać nasiona?
Kwitnienia też niczego sobie, jeżówki ekstra!
Zapraszam do mnie,
Moje wątki
Nasz Ogród
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgośka
Cudne pomidory , co to za odmiana :?:
No i koszyk druciany - bajka :!:
U nas skromnie /na razie/
Jeżówki piękne , lubię te pojedyncze ,''zwykłe''. :D
Ślimaki uwielbiają języczki ,dobrze ,że Magda nie widzi co zrobiły z liśćmi. :oops:
Fajnie masz ,że mało oślizglaków.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Zawilce masz zjawiskowe, ile kwiatów. ;:oj
Hortensja różowiejąca śliczna. To Vanilla Fraise? Mojej kwiaty leżą na ziemi, podobnie Magical Moonlight. ;:222
Plony z warzywnika smakowite.
Małgosiu miłego weekendu. ;:196
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit :wit

Wrzesień nadszedł nie wiadomo kiedy. Na szczęście popadało, namoczyło tą moją suchą ziemię. A teraz oczekuję na piękną, polską i złotą jesień. Kocham kolory jesieni i jej zapach. Moja spiżarnia zapełniona, jeszcze tylko zajmę się buraczkami i kapustą, i można szykować się do zimy. :D :D

Kasiu Pomidory o które pytasz są przesmaczne, ale zabij, nazwy nie znam :D Suszę nasiona tej odmiany, którą komisyjnie nazwałam Jagoda, bo smakowały mojej koleżance o tym imieniu. Oczywiście służę nasionkami, a może przy okazji jeszcze innymi. Tylko proszę Cię kochana o przypominajkę, bo ja mam krucho z tą pamięcią ;:223
Jeżówki się u mnie sieją na potęgę, nasiona też mogę podesłać. ;:333

Aguś Koszyki druciane kocham, wiklinowe także :D Mamy coś wspólnego ;:196
Ślimaki u mnie tez bywają, te golaski. Nie robią jednak dużego zamieszania, nie panikuję. Coś tam zawsze sobie skubną, ale bez przesady. Każdy musi jakoś żyć :D Liście języczek mam w miarę całe, bo tam jakoś nie zaglądają. Lubią się za to kręcić w pobliżu mojego poletka grzybów i w warzywniku. ;:131
Nie znam nazwy pomidora, u mnie figuruje jako Jagoda, o czym napisałam już Kasi :D

Soniu Zawilce uwielbiam, rozsadzam je po całym ogrodzie, w miejsca półcieniste. Super bylina. Dokupiłam niedawno dwie nowe odmiany, o białym kolorze i takim mocno różowym. Biała już ma pączki, a różową znokautował mój pies, więc poczekam rok :D
Hortensja to Vanilia Renhy, czyli właściwie siostra Vanilii. Tworzy duże kwiatostany,które pięknie się przebarwiają, ale przez to lubi po deszczach położyć się na ścieżce. Jej siostra Vanilia Fraise stoi u mnie dumnie i sztywno. ;:7 Inne moje hortensje bukietowe tnę nisko wiosną i trzymają się prosto. Moja koleżanka robi tak samo, ale u niej kwiaty w tych samych odmianach leżą. Myślę, że to może gleba i sposób nawożenia ma znaczenie. Ona je ma wszystkie [podwiązane, u mnie nie ma takiej potrzeby.

:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Czas na obrazki września

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W ogrodzie i takie cuda znajdujemy

Obrazek

Sok z czarnego bzu musi być

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1958
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Super zbiory, grzybki piękne,hibiskus ma ładny zdrowy kwiat ja mam kremowego ale muszę się zaopatrzyć w czerwonego lubię zestawienie biało czerwone. :wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu
Fascynujące widoki :!:
Hortensje ,zawilce ,rudbekie..
Cudna róża kremowa ,jak się zwie :?:
Podziwiam Cię za sok ,u nas zaschły owocki bo za sucho.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

:wit

Popadało w nocy, nareszcie jest czym oddychać.

Joluś Hibiskusa kupuj koniecznie :uszy To ciekawa i cudna bylina.Mam też chrapkę na inne kolory, widziałam różowe i takie o ciemno wybarwionych liściach.Bałam się jego zimowania, ale pod kopczykiem śpi sobie słodko zimą :D Na szczęście usłyszałam o nim informację, że późno odbija. I lubi dobrze pojeść i wypić :D

Aguś To rzeczywiście susza u Was, skoro nawet owoc czarnego bzu wysechł. Ja zbierałam w różnych miejscach, z dala od aut i spalin. Wszędzie spotkałam dorodne krzaki, oblepione owocami. To najlepsze lekarstwo na przeziębienia.
A róża to Artemis. Bardzo fajna, zdrowo rośnie i nie choruje.Kiedyś sadziłam sporo róż w jasnych kolorach, teraz mnie ciągnie do mocnych czerwieni ;:224
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Trochę obrazków z ogródka i nie tylko

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgosiu kłosy traw pięknie podświetlone słońcem, wspaniały widok. ;:oj
Świecznica też świeci . :)
Gdzie taki wieniec obfitości i zimowity (krokusy jesienne?) sfotografowałaś. ;:215
Uściski dla Jasia i Kuby. ;:4
Dużo słońca na ogrodowe przyjemności. ;:196
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witaj Małgosiu. :wit
Śliczny masz ogród. Bardzo podoba mi się ta ściana z cegły ;:63 . Takie elementy to biżuteria dla ogrodu. Warzywnik też fajnie się prezentuje. Moje serce skradły róże ;:167 , ale reszta roślin też muszę pochwalić.

:wit
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7966
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Małgośka
Cudne trawy , świecznica pięknie kwitnie :!:
Co z nią robisz :?:
A co tam masz zapakowane w tle :?:
Wieniec dożynkowy :?: Super ,gdzie taki był :?:
Mam prośbę ,mogła byś zachować dla Pelasi nasionka z tych pomidorków sakiewkowych :) :oops:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 7

Post »

Witam Was serdecznie :wit Jeszcze takiego pięknego września nie pamiętam. Cieszmy się więc nim, a potem, mam nadzieję równie pięknym październikiem.

Sonia Trawy o tej porze roku królują. Co roku coś nowego wypatrzę i upycham w ogrodzie. W tym roku pięknie zakwitł Polonus, cudna trawa, a której jeszcze nie zdążyłam pstryknąć foci. :D
Wieniec obfitości znalazłam w Skierniewicach. Co roku mają Święto Kwiatów, więc przy okazji wyjazdu weekendowego zahaczyliśmy o to miejsce. I myślę, że już co roku tam zajrzę, bo warto. ;:108
Zimowity znalazłam w Arkadii, w pięknym parku. Jadąc ze Skierniewic zajechaliśmy tam na mały spacer. Piękne miejsce.
Jasio i Kuba wycałowani. Jasio zdobywa swoje pierwsze szlify w żłobku, a Kubuniu to już drugoklasista.
Pozdrawiam :D ;:196

Ewa Dziękuję za odwiedziny i tyle ciepłych słów. To miód na serce ogrodniczki ;:196 Róże u mnie na pierwszym miejscu zawsze. Coraz mniej miejsca, coraz mniej pomysłów na rozciąganie rabat, na których mogłabym je posadzić. W tym sezonie nabyłam aż....2 nowe róże. Jedna z nich to Ohara, jakaś nowość. A druga to Grande Amore o pięknych, czerwonych kwiatach. Posadziłam też kilka róż wyhodowanych z patyka :D .To moje nowe hobby. ;:108

Aguś Świecznica została posadzona chyba w miejscu, które jej służy. Ma słoneczko wschodnie i zachodnie, nóżki w miarę wilgotne i trochę nawozu wiosną. Warto na nią czekać całe lato, bo zakwita pod koniec sierpnia, ale pachnie tak mocno, że spacerując po ogrodzie z daleka czuć tą cudowną woń poziomek pomieszanych z bzem i konwalią :lol:
Wieniec obfitości znalazłam w Skierniewicach podczas obchodów Święta Kwiatów, bardzo fajna i zorganizowana z rozmachem impreza.
Nasionka zachowam dla Pelasi :uszy
A co ja mam zapakowane??? Nie wiem Aguś co widzisz? ;:7
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”