Co rośnie u ciotki ?

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
inag1
500p
500p
Posty: 973
Od: 1 lis 2007, o 14:42
Lokalizacja: poznańskie

Post »

Marusiu cieszę się,że już lepiej się czujesz. :P Zdjęcia porobiłaś kapitalne ,nie wiem dlaczego masz zastrzeżenia ,ale jak ma się taki ogród i takie rośliny ,to muszą być ładne. Życzę zdrówka i czekam na dalszy ciąg fotoopowieści z Twojego ogrodu.
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Cudnie tu u Ciebie :) ... pierwszy raz widzę białe fiołki, znam i mam tylko fioletowe. Inne formy życia też bardzo ciekawe. Wracaj prędko do zdrowia i trzymam kciuki, żeby działka nadal była w Twoim posiadaniu, stworzyłaś na niej piękne zaczarowne miejsce. Z przyjemnością tu gościłam :)
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Dzięki dziewczyny za odwiedziny. Bardzo mi miło. :D Dawno nie byłam. Może jutro jak nie będzie padać to pojadę i zrobię kilka fotek. Powinny rozwinąć się narcyzy i tulipany niskie. Witam szczególnie gorąco moją rodaczkę. ;:54 Jest nas Cynamonku mało i trzeba się trzymać razem. Zauważyłam, że przede wszystkim bardzo aktywny jest Wrocław, Poznań i Małopolska. Nie dajmy się , pokazujmy swoje działki, ogrody, ogródki, rezydencje - co kto ma. Dobrze, że godnie ratuje nasz honor Mietek ze swoimi ptaszkami , przy okazji też pozdrawiam. Pewnie ma już tulipanową łąkę. :?
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
mia63
100p
100p
Posty: 176
Od: 3 gru 2006, o 22:56
Lokalizacja: bytom

Post »

Lubię Marysiu Twój wątek, masz fajny ogród taki "dziki". Często goszcze na Twoim ogrodzie, nie zawsze sie wpisuję.Lubię czytać Twoje wypowiedzi:) :tan
pozdrawiam serdecznie
Ula R
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Racja Marysiu, mazowsze razem ;:2 ja dopiero w ubiegłym roku opuściłam stolicę i to była jedna z lepszych moich decyzji ... na starość człowiek mądrzeje ;:33
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Marysiu pikne masz kwiatuszki :D i tak wiosennie u Ciebie 8) 8) 8) bardzo ładne tulipanki masz ; p ja dziś wreszcie miałam dużo czasu i spędziłam całe popołudnie w ogródku :twisted: nim się obejrzałam, minęło 4 godzinki :D troszkę się narobiłam, ale wreszcie czuję się wypoczęta :P
Awatar użytkownika
ciotka
500p
500p
Posty: 610
Od: 4 paź 2007, o 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post »

mia63 pisze:Lubię Marysiu Twój wątek, masz fajny ogród taki "dziki". Często goszcze na Twoim ogrodzie, nie zawsze się wpisuję.Lubię czytać Twoje wypowiedzi:) :tan
Dzięki Ulu, że zagladasz do mnie. Teraz jednak nie bedzie nic wesołego. Byłam dzisiaj na działce i spotkały mnie trzy przykrości tak, że aż w końu się popłakałam.
Po pierwsze : Dokarmiane u mnie koty zrobiły sobie na grządce liliowej WC - pkazuję to na fotce bo akurat złapałam na gorącym uczynku. A ja się dziwiłam , że lilie tak słabo wschodzą. Widziałam wprawdzie wcześniej ślady buszowania ale sądziłam , że to ptaszki w poszukiwaniu robaków. Grządka liliowa , na której posadziłam na jesieni kilkadziesiat lilii wygląda tak jak na zdjęciu.
Po drugie: Złodzieje wycięli mi większość narcyzów. Przy okazji podeptali hiacynty. Musiałam wszystkie narcyzy , które ledwo się rozchylają wyciąć i zabrać do domu. Niestety niewiele tego było. Zostawiłam tylko te w bardzo zamkniętych pąkach .
Po trzecie: I to mnie juz dobiło. Otóż działkę przylegającą do mojej dostało młode małżeństwo. Właśnie w czasie mojej choroby wzięli się za porządkowanie. Na wspólnym płocie posadziłam kiedyś winogrona w uzgodnieniu z poprzednim właścicielem ,z których zgodnie korzystaliśmy. Właściciel działki zmarł , rodziny żadnej nie miał , działka stała opuszczona. Winogrona na płocie rosły. Gdy pojechałam dzisiaj na działkę zobaczyłam ,że z moich 8 odmian winogron, w tym 2 bezpestkowych zostały tylko mniej więcej metrowej wysokości pionowe patyki. Wcześniej wyżej się rozgałęziały i z rozpiętych na płocie pędów wyrastały pędy owoconośne. Gdy poszłam do Pani Prezes o informacje powiedziała, że kazała im wszystko wyciąć, bo pędy przechodziły na sąsiednią działkę. Zaznaczam, że pędy były młode, pierwszy raz w ubiegłym roku owocujące. Właśnie miałam je prawidłowo przyciąć i nie zdążyłam. Pani Prezes w bardzo niegrzeczny sposób rozmawiała . Gdy spytałam dlaczego nie porozmawiali ze mną w sprawie przycięcia odpowiedziała, że nie musieli, że działali zgodnie z przepisami. Za chwilę przyszli nowi właściciele i "małolata" na oko około 20 lat zaczęła na mnie wrzeszczeć , że mam natychmiast wyciąć wszystkie krzewy , które rosną u mnie wzdłuż płotu - są to przede wszystkim lilaki, bo ona nie bedzie za mnie roboty odwalać. Załamałam się kompletnie. Nie dosyć, że straciłam wszystkie winogrona to jeszcze mam wycinać lilaki, które za chwilę będą kwitły. Natomiast nowi sąsiedzi posadzili w odległości około metra od feralnego ogrodzenia 4 metrową jodłę, wykopaną notabene z zabieranych właśnie działek. Zastanawiam się czy to jest zgodne z przepisami. Ja do tej pory wiedziałam, że jak sie obejmuje działkę to uzgadnia się z sąsiadami w jaki sposob zagospodarować , żeby było dobrze. Jestem całkowicie załamana i nie wiem co robić. Czy winogrona mogą odbić z tych patyków i jeśli tak to ile lat będę czekać na owoce. Na pocieszenie zrobiłam fotki tulipanów i narcyzów, które jeszcze się ostały. Na jak długo ? Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Człowiek potyka się o kretowiska - nie o góry - Konfucjusz

Pozdrawiam Marysia
Co rośnie u ciotki?
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Marysiu. Bardzo, bardzo Ci współczuję. Zdziczenie w narodzie jest niestety coraz większe.
Mietek.
Awatar użytkownika
ulina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1716
Od: 15 mar 2007, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Marysiu ja też bardzo Ci współczuje.

Kwiatów szkoda, zakwitną jednak w następnym roku, ale sąsiedzi... :twisted: :twisted:
Pozdrawiam, Halina
Awatar użytkownika
Cynamon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2400
Od: 24 mar 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze zach.

Post »

Marysiu Droga, takiego braku kultury sąsiedzkiej nie spotakałam w swym długim życiu ... widać nadchodzi pokolenie barbarzyńców .... oby nie !!! Bardzo to smutne i ogromnie Ci współczuję. Może kiedyś, tak dla odmiany ... odwiedzisz nas na "włościach" to tylko 70 km :)
Awatar użytkownika
Daisy
1000p
1000p
Posty: 1757
Od: 11 lut 2008, o 22:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Bardzo Ci współczuję Marysiu :( Na bandytów okradajacych ogródki nie ma rady, koty - zwierzęta, tez nie jesteśmy w stanie nic poradzić są głuptasami i rządzą sie swoimi prawami, mozna ich nie dokarmiać, to może się wyniosą.
Natomiast zachowanie nowych sąsiadów i pani prezes to zwykłe chamstwo! i to należy tępić :!:
Po pierwsze wycięcie winogron powinno być uzgodnione z Tobą i nikt, nikt bez uzgodnienia z Toba nie powinien dotykać Twojej własności podczas Twojej nieobecności na działce! Przecież widać, że nie jest to działka opuszczona i powinno sie poczekać na właściciela i uzgodnić sprawę przesadzenia winorośli. Co do lilaków, nie wiem jakie jest prawo działkowe, ale nie widzę powodu do ich usuwania, skoro właściciele sąsiedniej działki posadzili jeszcze wyższe drzewo!!!!!!

Uwazam, że sprawy nie możesz tak zostawić! To była zwykła samowolka! Powinnas złożyc skargę, przeczytaj dobrze regulamin i może skontaktuj się z Grzegorzem giorgi24, który jest chyba szefem RODu w Poznaniu, jeśli dobrze pamiętam z wpisów w jego wątku.

Przepraszam za ostre słowa ale nienawidzę chamstwa i samowolki!!!!!!!! O ile dobrze wiem, to w państwie prawa, nie wolno dotykać cudzej własności, chyba, że zagraża to życiu czy bezpieczeństwie innych, a tu takiego przypadku nie ma!

Jeszcze raz podkreślam, p. prezes przekroczyła swoje kompetencje i powinna Cie przynajmniej przeprosić. Powinnas dostac pismo wzywające Cię do usunięcia winorośli, nie wolno było tego robic samowolnie!

Całuję Cie mocno, trzymaj się, ale się nie daj! P. prezes nie jest tam "bogiem" i też musi się trzymac przepisów prawa!
Pozdrawiam serdecznie :) Ewa
Ogródek Daisy, cz.1, cz.2, cz.3,
aktualny
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Post »

Marysiu bardzo ci współczuję ,winogronka powinny odbić ,ale musisz je poprowadzić ,żeby szły na twój teren.Owocują na pędach jednorocznych to może doczekasz sie jakiegoś owocu,ale na złodziei nie ma sposobu :evil: na koty możesz kupić proszek firmy Bros podobno odstrasza zwierzęta i jest ekologiczny.
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Marysiu bardzo ale to bardzo Ci współczuję. Myślę, że te kocie WC jest jeszcze do zniesienia, kradzież kwiatów też można odżałować, ale tacy sąsiedzi to prawdziwy problem. Są ludzie, którzy myślą, że im wszystko wolno. Ta jodła tak blisko płotu to na pewno nie jest zgodne z przepisami . Jest tylko "nadzieja", że się nie przyjmie. W przeciwnym razie czeka Cię walka z nieużytymi ludźmi a to do przyjemności nie należy. Na winogronach w ogóle się nie znam, myślę jednak że odbiją ale kiedy zaowocują? Wyczyny moich psów w porównaniu z tym co Cię spotkało to małe piwo. Marysiu, uśmiechnij się, może jutro będzie lepiej i wiatr rozwieje te ciemne chmury nad Twoja piękną działką.
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”