Doniczki Abudabi

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

przeczytałam u Basi
ja rozmnażałam sensywierkę z listka
w czym ci pomóc ?
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

Już nie trzeba znalazłam potrzebne książkowe info, teraz tylko wstrzymuję oddech.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
koniczynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6251
Od: 12 kwie 2008, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post »

Zatem trzymam kciuki ;:159
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

Ja też i chwal się postępami :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

sansevieria stoi jak stała, ale nie więdnie, nie żółknie, więc trzymam kciuki nadal :wink:
Ukorzeniła się za to kolejna porcja belli do zagęszczenia mojego sziszchola, i carnosa dla taty (mój tata hojomaniak ;:191 ), tym samym zwalnia miejsce na ukorzenianie marmurka (również w celu zagęszczenia).
Compactowe maleństwa od anolki wyglądają bez zmian, co biorę za dobry sygnał, za to te maleństwa kaktusopodobne (zabij - nie wiem co to) ukorzeniło się błyskawicznie, i to w spartańskich warunkach.
Hibek od Antooosi rośnie w siłę, zaraz dostanie biohumusem pod nogi, niech mężnieje, czekam na te białe kwiaty na wiosnę :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No to serdeczne gratulacje. Compakta to się u mnie namyślała pół roku, a nawewt zgubiła listka nim się przyjęła, także sie nią nie martw. :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

anoli pisze:No to serdeczne gratulacje. Compakta to się u mnie namyślała pół roku, a nawewt zgubiła listka nim się przyjęła, także się nią nie martw. :D
Pół roku :shock:
u mnie na bakier z cierpliwością ;:213 muszę o niej zapomnieć znaczy.

Dostałam od siostry książkę o doniczkowcach "z radami babuni" :lol: "na wypadek, gdyby coś się z netem albo kompem stało". Cieszę się jak dziecko :wink:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

To wspaniały prezent! Ja dostałam wczoraj od koleżanki Encyklopedię kaktusów oraz książeczkę o bonsai - teraz muszę znaleźć ofiary do kształtowania :P
Zapomnieć, że ma rosnąć, ale nie o podlewaniu :P Mi się zakorzenił wreszcie kawałeczek belli, niestety tylko jeden i nawet nie myśli o wzroście - ale lepsze to niż nic :lol: Za to kolumnea obsypała się z listków jak choinkowe gałązki z igiełek :twisted: Do niej to dopiero nie mam cierpliowści :twisted:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Saraaa

Post »

Prezent z pewnością trafiony :D W książce wszystko na jednym miejscu i dlatego ja wole książki niż buszować nieustannie po googlach :D Oczywiście Forum to co innego - mogłabym siedzieć prz nim cały dzień :P
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

anoli pisze: Mi się zakorzenił wreszcie kawałeczek belli, niestety tylko jeden i nawet nie myśli o wzroście - ale lepsze to niż nic :lol: Za to kolumnea obsypała się z listków jak choinkowe gałązki z igiełek :twisted: Do niej to dopiero nie mam cierpliowści :twisted:
Już ucięłam dla Ciebie i sie ukorzenia :wink:
Do kolumnei to ja też nie mam cierpliwości, ale tak sobie w duchu liczę, że jak kupię kosze* to grudniki pójdą do kuchni na okno wschodnie, wtedy hoje zejdą na pałąki na parapet i zwolni się konstrukcja małża do wieszania doniczek I WTEDY kolumnea poleci na okno południowe i może mi zakwitnie wreszcie cooo?

__________________________________________________
* kosze - muszę kupić kosze jako pojemnik zbiorczy na kwiaty w kuchni, bo jest to ulubione okno obserwacyjne prezesa. To jest to okno, na którym zabił mi wszystkie fiołki :wink:
Saraaa pisze:Prezent z pewnością trafiony :D W książce wszystko na jednym miejscu i dlatego ja wole książki niż buszować nieustannie po googlach :D Oczywiście Forum to co innego - mogłabym siedzieć prz nim cały dzień :P
Sarunia, dostałaś Ty w ogóle cokolwiek ode mnie?
Bo mam Cię w czerwonym notesie, ale widzę, że ani nie skreślona, ani nie zakreślona, nic ;:171
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

No tak nasza przestrzeń życiowa i hobby wymaga przystosowania do zamiłowań naszych ukochanych zwierzątek :twisted: Wiem coś o tym. Ale równie niszczycielskie pasje mają czasem m. Mojemu udało się zrzucić skrzyneczkę ze szczepkami hibków i mimo szybkiej interwencji roślinki nie przetrwały. Przez kilka dni była u nas cicha wojna. :roll: Jakoś nie mogę mu tego wypadku podarować. :roll:
Kolumnea zapewne zakwitnie, a moja to już pewnie nawet nie odbije. Ale pal ja licho, wyczerpała mój skromny zapas cierpliwości.
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Abudabi
500p
500p
Posty: 586
Od: 19 mar 2007, o 19:04
Lokalizacja: Łódź

Post »

anoli pisze: Ale równie niszczycielskie pasje mają czasem m. Mojemu udało się zrzucić skrzyneczkę ze szczepkami hibków i mimo szybkiej interwencji roślinki nie przetrwały. Przez kilka dni była u nas cicha wojna. :roll: Jakoś nie mogę mu tego wypadku podarować. :roll:
Musi się teraz jakoś zrehabilitować :twisted:
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Jakoś nie sądzę, bo ponoć to moja wina była, za dużo mam roślin w domu. :twisted:
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”