Storczyki Moni

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu, piękne kwitnienia bez wyjątku i jak zwykle klimatyczne zdjęcia ;:177
Gratulacje za uratowanie Phal.Liu's Berry 'Chin Yo' ;:333 Pokaż koniecznie jak zakwitnie.
Zastanawiam się, czy u niej jest normą taka duża ilość korzeni powietrznych ? Ja w hydro dopiero raczkuję :wink:

Phal. schilleriana jest pewnie krzyżówką. Wiesz może z czym ? (ma nakrapiane płatki)

Super zestawiłaś kolorystycznie Phal. Liu's Triprince "Yellow Lip" z białą hybrydą - kwiaty mini i maxi ;:215
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu jak zawsze po Twoich zdjęciach czuje się zakompleksiona :shock: Twoje zdjęcia są piękna a cała oprawa fotograficzna jest cudowna. Faktycznie jesteś prawdziwą artystką. Oglądanie Twoich zdjęć to czysta przyjemność. Pewnie jakbyś w takim klimacie sfotografowała pokrzywe, to też byśmy się zachwycali ;:215

Wracając do roślin to wszystkie kwitnienia piękne, ale serce moje podbił equestris blue lip . Masz też cudownie wybarwioną Phalaenopsis stuartiana a Phalaenopsis schilleriana i jej liście to jest cud natury. No i Piccolo Red w słońcu jak zawsze piękny.

Ostatnie dwa zdjęcia cudowne. Czy to może Ty malowałaś Sabotki?
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Moni

Post »

Piękne kwitnienia ;:138 Zdjęcia artystyczne! Gratuluję ;:138
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Norbert, dorela, duju, rena dziękuje za miłe słowa, które bardzo motywują ;:167

MirkaS, zgadzam się z Tobą, Piccolo Red zawsze bedzie wyjatkowy

Asiu, powiem Ci, że sama nie wiem do końca jak to jest z Phal. Liu's Berry. Może to u niej norma, a może tak bardzo podoba jej się w hydro . Wiekszość moich storczyków aż takiej ilości korzeni powietrznych nie ma. Jeżeli chodzi o Schilleriane, to na plakietce ma Phal. Schilleriana "Pink Butterfly. Nakrapiane płatki chyba wyszły tak w słoneczku, bo nie ma ich aż tak dużo gdy patrzę na nią w normalnym świetle.
Te zestawienie też bardzo mi się podoba. Róznica między nimi trochę jest :wink:

Martuś, nie chcę żebyś czuła się zakompleksiona, bo nie masz powodu żeby się tak czuć. Twoję ostatnie zdjęcia były cudowne i naturalne, a ja zawsze uwielbiam oglądac storczyki na tle natury, bo wygląda to tak jakby naprawdę tam rosły ;:196 A z tą pokrzywą to trochę przesadziłaś, tak dobra raczej nie jestem :lol:
Stuartiana nie zawsze miała takie wybarwienie... tym razem jej wyszło i oby następne też takie było. Schilleriana już troche u mnie jest i parę lat ma. Myślę że tu chodzi o wiek, im starsza tym i liście większe, ładniejsze.
A te Sabotki to faktycznie ja namalowałam :wink: Jeszcze mi nie zakwitły, a mi już się wydaję ze będą właśnie takie :tan Mam nadzięje że się na mnie nie pogniewają za to, że nie pozowały do portretów.

Do Wszystkich, którzy wspominali o zdjęciach
Zdjęcia zawsze staram się robić najlepiej jak potrafię. Dla mnie każdy storczyk jest śliczny i wyjątkowy i niezależnie od kwitnienia zasługuję na łądne zdjęcie i oprawę ;:167 One są trochę jak ludzie, też lubią ładnie wychodzić na zdjęciach... Przynajmniej ja tak czuję
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniko, jak już to wiele osób stwierdziło Twój wątek zachwyca. Piękne storczyki cudnie pokazane. Jak na prawdziwą artystkę przystało. ;:167
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

;:oj nie no jeśli to Ty te Sabotki malowałaś, to w już całkiem padłam ;:138
Awatar użytkownika
py1szczak2
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 11 sie 2019, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Storczyki Moni

Post »

Piękne widoki ;:215
Piękne rośliny ;:333
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Moniu, przyszłam ponownie pozachwycać się Twoimi zdjęciami i przypomnieć sobie Phal. Piccolo red
(dla mnie nierealny do zdobycia). Super, że u Ciebie tak niesamowicie kwitnie ;:224

Chciałam spojrzeć także na Liu's Triprince "Yellow Lip" ponieważ mój rozwija ostatnie pąki i byłam ciekawa
czy kwitnące pędy mają podobny pokrój.

Teraz dopiero doczytałam, że mi odpowiedziałaś na pytania, bo nie zauważyłam, że jestem Anią :wink: Dzięki :D
Świetne są Twoje prace ;:122 ;:224
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Kasia, Piotr Marta- bardzo dziękuje za tak miłe słowa :)
A teraz do Ciebie Asiu. Nie wiedziałam że byłaś Anią :lol: :oops: Straszna gapa za mnie, ale to chyba już te lata robią swoję...

Czekam na kwitnienie Twojego Liu's Triprince "Yellow Lip" a co do Piccolo Red to pierwsze keiki jest Twoje 8-)
I jeszcze raz dziękuje
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Storczyki Moni

Post »

Nie przesadzaj z tą Gapą Moniu. Wiesz, że pisałam to z przymrużeniem oka :D

Obawiam się, że zanim 'Piccolo' wytworzy keiki, to ja doczekam późnej starości (o ile jest mi to pisane) ;:198
Ale dzięki wielkie za dobre ;:167 ;:196
beata_1252
200p
200p
Posty: 237
Od: 5 lut 2018, o 16:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Storczyki Moni

Post »

Witaj Moniu :wit
Pięknie tu u Ciebie ;:111 Robisz tak fantastyczne zdjęcia i do tego ta cała oprawa...brak mi słów.

Ta Katlejka jest urocza! Super prezentuje się w tym wiaderku ;:224
Phal. Equestris Blue Lip- uwielbiam wszystkie Equestris ;:167
Phal. Stuartiana oraz Phal. Schilleriana to moje chciejstwa ;:224 są idealne! I do tego tak pięknie Ci zakwitły ;:215
Liu's Berry 'Chin Yo' widać, że w hydro czuje się jak ryba w wodzie ;:63 Piękny, zadbany i wyrośnięty krzaczek ;:180

Gratuluje talentu ;:168 Twoje prace zapierają dech! ;:180
Pozdrawiam Czarna :-)
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Storczyki Moni

Post »

Basiu, dziękuje za tak piękne słowa ;:167

Ostatnio znalazłam, jakoś więcej czasu na "bycie na forum" i znalazłam też czas na zrobienie nowych zdjęć :wink:
Lato nam prawię odchodzi... Dlatego, to już chyba ostatnie, takie kwitnienia.
Chociaż lubię jesień, bo wtedy przynajmniej nie mam tyle roboty w ogrodzię i nie muszę nigdzie wychodzić ;:19

Białasek i Ciapetek- często ich tak nazywam
Obrazek Obrazek

A tu niektóre Sabotki w końcu zakwitły
Paph. "Black Jack"

Obrazek Obrazek

I drugi którego nie pamiętam nazwy...
Obrazek Obrazek

Asiu, tutaj specjalnie dla Ciebie wrzucam zdjęcie Liu's Berry 'Chin Yo' w rozkwicie.
Ma tak nietypowe ułożenie kwiatków, że ciężko ją ukręcić. Na szczęście już nie będziesz Anią :lol:
Obrazek Obrazek

W dodatku udało mi się odwiedzić moje stare mieszkanie i zrobić małą sesję moim starym przyjaciołom. Ogromnie cieszę się, że zostawiłam sobie to mieszkanie ze względu na sentyment. Czasem wciąż troszkę mi szkoda. Wiele lat tam spędziłam... i razem z nimi zostawiłam tam cześć siebie.

Moja Pierworodna, ma już swoje lata, ale bardzo ją kocham ;:167
Obrazek Obrazek

Kolejny Białasek- staruszek jeszcze w miarę ładnie kwitnie. Oboje knują jak tu się wkraść w moje łaski, żeby do mnie wrócić.
Zastanowię się nad tym
Obrazek Obrazek

Miłego Wieczoru!
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Storczyki Moni

Post »

No i tym miłym akcentem kończe ten wspaniały weekend. Jak zawsze miło i przyjemnie.

Ten sabotek co nazwy nie pamiętasz, to chyba hybryda amerykańskia - ale może ktoś inny potwierdzi, bo na na sabotkach się nie znam ;:185
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”