Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Daysy, 7lutego pisałam z Dorotą i było ok :(
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Pozdrawiam i życzę miłej soboty :wit ;:3


Rhapsody in Blue zachwyca wyjątkowym kolorem, pachnąca dorasta 120cm jest zaliczana do róż rabatowych :? w połowie lata bywa atakowana
przez czarną plamistość, to jej jedyna wada dobrze powtarza kwitnienie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Róża New Imagine, wielobarwna, pachnąca róża- w opisach jako rabatowa wysokość 100cm. Bardzo zdrowa ładne skórzaste liście, które utrzymują się do późnej jesieni , liście nie są atakowane przez czarną plamistość mimo, że rośnie obok Rapsody Blue, która w każdy sezon jest atakowane
przez grzyba czarnej plamistości.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Róża NN wielkokwiatowa, najstarsza róża w ogrodzie bardzo zdrowa, była podgryziona przez nornika ale nie poddała sie, krzew jest teraz mniejszy ale daje radę.
Kwiat tej róży to po prostu ,, kameleon,, :;230
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Róża wielkokwiatowa Chippendele. Róża idealna do każdego ogrodu zdrowa piękną , nic dodać nic ująć.

Obrazek

Róża Summer Song. Angielka - David Austin Róża wyróżnia się swoim ostrym, pomarańczowym kolorem, niemal ,,żarówiastym,,

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Róża Dortmund ;:333 zdrowa piękne błyszczące liście. O pięknych karminowo czerwonych kwiatach z białym oczkiem, pszczółki uwielbiają te
kwiaty, siedząc na huśtawce słyszę muzyczkę uwijających się pszczółek.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu ależ ta Summer Song ma kolor, niesamowita jest a jak sobie u Ciebie radzi?
Nie wiem czy dostałaś moją wiadomość na PW , nie radzę sobie z tymi nowościami, trudno. W każdym razie dziękuję za polecenie środka, troszkę boję się o swojego kota, który chętnie zagląda do wszystkich dziur, więc chyba jednak z niego zrezygnuję.
Musze jakoś sobie poradzić. Myślę, że sama zwabiłam sobie gryzonie do ogrodu. Ptaki "zasadziły" mi w sadzie dęba potem pojawiły się majowe chrabąszcze a z nimi pędraki a te z kolei przyciągnęły krety i tak oto koło się zamknęło. Co prawda dąb został wycięty ale pędraki i krety zostały.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Daysy, pozdrawiam.
Róże Summer Song mam 2 krzaczki od 2012r. długo się zabierały słabo kwitły, bo rosły pod okapem olbrzymiego świerka, teraz mają niebo otwarte
i w tym roku byłam z nich zadowolona, ładnie kwitły i dobrze powtórzyły kwitnienie a ten kolorek z daleka jest widoczny na tle białej okrywowej
Róży Alba Meidiland.
Otrzymałam dwa powiadomienia na PW od Ciebie. ;:196
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

OOO, czyli w końcu się udało ;:333 to super, lepiej późno niż wcale ;:224 . Z angielkami tak jest, jak im miejsce spasuje to zaczynają szaleć ;:215 . Rhapsody masz piękną, moje w ubiegłym roku były słabsze, zresztą jak wszystkie, kilkuletnia susza dała o sobie znać. Cieszę się na nowy sezon, myślę, że najgorsze mam już za sobą, jesień i zima były dość wilgotne,przypadało troszkę śniegu, może w końcu trochę wilgoci w ziemi zostanie na dłużej.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando, podziwiam u Ciebie Summer Song. Jest wyjątkowo dorodna ;:215 Kilka lat temu też ją miałam, ale krzaczek, a raczej jeden pęd był tak słaby, że się jej pozbyłam. Postanowiłam zamówić kolejną, bo kolor jest unikatowy, a pamiętam, że zapach też ma cudny. Zresztą ostatnio mam fazę na żółte i pomarańczowe róże w ogrodzie i szukam właśnie takich kolorów ;:108 Mam nadzieję, że otrzymam porządną sadzonkę... Może nie doczytałam, ale czy na zdjęciach to jeden krzaczek? Czy pamiętasz gdzie ją zamawiałaś?
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Daysy, pozdrawiam :wit jak raz Ci się udało, to teraz będziesz wysyłać PW. przejrzałam historię i 2018r pisałaś na PW. Miałyśmy problemy, bo widocznie chochlik huśtał się na łączach :;230
Chcę posadzić jakąś róże obok Rapsody in Blue od strony chodnika i nie mam pomysłu, córa narzeka że ten zakątek jest smutny. Najpierw kwitnie
rododendron w podobnym kolorze jak Rapsody in Blue, u podnóża róży rosną żółte Żurawki, Miodunka pstra , dwie odmiany Brunnery, nie mam
pomysłu ;:174

Doroto, pozdrawiam, Summer Song bardzo długo się zbierał, miał wiotkie gałązki, kwiaty jakby były zawstydzone i oglądały sobie stópki,
teraz rośnie w słońcu krzaczek nabrał wigoru i pędy ma bardziej sztywne , już nie muszę podnosić kwiatu albo podpierać aby zrobić zdjęcie.
Różę kupiłam w 2012, w sklepie ogrodniczym.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Ja przy Rhapsody mam posadzoną Claire Renaisance i Geof Hamilton, obie w delikatnym różowym kolorze była jeszcze Bremmer Stadtmusikanten ale przemarzła i zostały tylko Clair z Geof. Poprzednio przy Rhapsody rosła Reine des Violettes ten drugi bardziej stonowany. Jeśli jednak masz rododendrona w podobnej tonacji co Rhapsody to chyba wybrałabym raczej do tego zestawu delikatny róż. Może zestawienie z żółtymi niższymi różyczkami a zielone żurawki dać gdzieś indziej.Też może dobrze wyglądać ;:333
Obrazek
Obrazek
Tylko takie znalazłam fotki, nie najlepsze, przyznaje, usuń je później, to tylko tak dla porównania.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Summer Song to przepiękna róża. Mnie osobiście ten kolor bardzo się podobał, był jak świeża, soczysta pomarańcza. Ja niestety nie potrafiłam utrzymać tej róży przy życiu.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Daysy, :wit Ja zamówiłam róże KURFURSTIN SOPHIE masz ją ;:333 jaka u Ciebie jest wysoka, bo tak sie zastanawiam czy była by dobrym
towarzystwem dla Rapsody in Blue . Chciałabym aby ta róża była niższa od Rapsody . Mam też zamówioną róże okrywową Bad Birnbach i Lupo [
raczej mają mocne kolorki] Na końcu tej rabaty rośnie róża okrywowa The Fairy. ;:131
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wando, :wit
Mój ogród jest bardzo kolorowy nawet powiedziałabym pstrokaty, co zrobić jak podobają mi się wszystkie róże, dla stonowania tych pstrych kolorków dosadzam hortensje bukietowe i przez pewien czas jest trochę bieli. Summer Song lubię nie tylko za jej kolorek , ale forma kwiatu jest ciekawa
taka filiżaneczka. Zbliżony kolorek do Summer Song ma Róża rabatowa GEBRUDER GRIMM , tylko jej kwiaty w trakcie przekwitania wybarwiają się,
ale to ma swój urok, może ją masz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Wandziu moja Kurfurstin Sophie nie ma więcej jak 80cm, pokrój ma ładny wzniesiony, rośnie dość szeroko więc do Rhapsody pasuje jak ulał, w razie co przykryje jej gołe nóżki. Zamówiłaś ciemniejsze, Kurfurstin jaśniutka, powinno grać.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki - Na Jurze

Post »

Dostałam zawrotu głowy od tych piękności u ciebie :D Rapsody in blue wyjątkowo dorodna,widać kocha to miejsce u ciebie.
U mnie też jeden Abraham Darby sadzony jesienią ma czarne pędy ale coś tam odbija mu poniżej.. już go traciłam w przeszłości. Stare róże też są chyba do wykopu... ale jeszcze poczekam z tym. Super jest ta NN kameleon bo masz 2 różę w jednej :D
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”