Na starym po nowemu. 5.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit

Nawet nie pytam czy Wam też tak samo szybko mija czas, jak mnie - bo wiadomo, że leci bardzo. Już jesień, a gdzie wiosna, a gdzie lato? Mignęło jak zmrużenie okiem....

Ewa, ewita44 - barbulę bardzo polecam, to ślicznotka w jesiennym ogrodzie. Tę kalcedońską muszę podpierać. Barbula kwitnie niezawodnie. Ja ją tylko kopczykuję na zimę, jak róże, a potem wiosną ścinam 10 cm nad ziemią.
Tak samo jak budleję mam ją na stanowisku słonecznym.
Na budleję trzeba troszkę miejsca, to spory krzew. Może być jako soliter.
Sama jestem ciekawa jak się sprawdzi ta skrzynia na warzywa. Chyba jednak wysieję szpinak bo zaczynają się chwasty pokazywać, a myślałam, że dotrwam do wiosny bez siania ;:oj
Pozdrawiam ;:168

Jadziu, to obiecaj sobie, że wczesną wiosną wysypiesz te granulki od strony sąsiada przy tych "bambusach", na pewno to choć trochę ograniczy te ich ślimacze harce. A z kontenera Ci nie uciekają?
Zobaczę jak się u mnie sprawdzi ta skrzynia, to ten rok ślimaczy zadecydował, że ją jednak mam.
To jaśmin, nie jaśminowiec. Szkoda, że raczej jest jednoroczny. Chyba nie będę go przechowywać, bo miejsca na takie brak zimą, a kosztował jedyne 4 złote. Piękna roślina na okna późnego lata. Wciąż szukam właściwej pory by trafić na jego zapach ale ciężko.
Vanille Fraise w tym roku pobija rekord wielkości kwiatostanów i wybarwienia, to fakt. ;:167
Pozdrawiam ;:196

Lucynko, rutewka wciąż kwitnie. Nawet dzisiaj jest w takim samym stanie, nic jej nie wzrusza ;:167
To kup sobie może tak samo jak ja - jaśmin, zamiast jaśminowca, skoro na tego drugiego sąsiad się nie zgadza. Jak widzisz na fotkach jaśmin też jest przepiękny, choć trzeba go traktować jak jednoroczną roślinę. Może się piąć w górę ale mnie się najbardziej podoba jak się go puści w dół. Wciąż nie doszukałam się jego zapachu, nie potrafię trafić na "ten moment".
Ja go mam z bordową trzykrotką w duecie, ale z komarzycą też by się fantastycznie, moim zdaniem, w doniczce dogadał.
Pozdrawiam ;:196

Aniu, anabuko1 - nornice sobie wybierają co dla nich lepsze w danym momencie. Jeśli masz coś dla nich lepszego niż hortensje to porwą to co lepsze. Ten typ już tak ma. Więc nigdy nie wiadomo na co się skuszą.
Moje obie barbule już ślicznie kwitną. Mam kalcedońską i tę z jaśniejszymi listkami, ale to jakby były dwie zupełnie inne rośliny. Oczywiście obie cudne ;:167
Jeszcze czekam na dwie dalie, może się zdecydują zakwitnąć.
Pozdrawiam ;:168

Marysiu - dotąd nie robiłam większych zapasów na zimę, tylko sporadycznie. Ale zaczyna mi już teraz nie smakować to co się kupuje i jak wszystko będzie dobrze, to w przyszłym roku na pewno zrobię pyszne słoiczki. Jak widać motyle i pszczółki mądrzejsze, bo zapasy robią nie czekając na nic.
Muszę też jakoś wcześniej wysadzać te dalie by zdążyły zakwitnąć latem. Popracuję i nad tym.
Pozdrawiam ;:196

Andrzeju, barbula jest piękna, i jedna i druga. A jaką Ty masz?
Niestety, w skrzyni plewić też trzeba, już mi się chwasty pojawiły, już woła o plewienie. Ale mam do niej dojście ze wszech stron więc damy radę. Jarmużowi bardzo się spodobała taka miejscówka, selerowi także.
Pod spodem mam podwójną włókninę / matę. Mam nadzieję, że tak będzie ok. Wg mnie taka wysokość w zupełności wystarcza.
Wzajemnie - pozdrawiam miło. ;:3

Paula - dalie od Ciebie są po prostu śliczne i niezawodne. ;:196
Vanille Fraise faktycznie ma ciekawe przebarwienia, ale w tym roku nawet Limelight osiągnęła ciekawą kolorystykę, pierwszy raz ją widzę w takim przebarwieniu. Też Ci ją bardzo polecam, bez względu jaki kolor osiąga.


Jakiś czas temu byłam w szkółce w Goczałkowicach i nad zaporą ale z drugiej strony, chyba mniej znanej

Szkółka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zapora, było wtedy deszczowo więc nie było widać gór, ale i tak bardzo lubię to miejsce

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, barbuli dostałem małe siewki, ale dzisiaj na jednej zobaczyłem małe dwa niebieskie kwiatuszki :)
Widzę kamień suchy i się nie buja, więc pogoda ci dopisała :)
U Kapiasa nie byliśmy w tym roku - taki to dziwny rok tegoroczny, bez zwiedzania i odwiedzin :(
Zielskiem się nie przejmuj - wyrywaj :;230
Pozdrawiam.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit
Ale miałaś świetne wypady do takich szkółek.
Przepiękne widoki ;:333
Tylko same widoki to już rarytas, co tam kupiłaś ??
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Witaj Beatko :wit . Rzeczywiście wiosna i lato przeleciały błyskawicznie ale jesień to też fajna pora roku ;:224 . Świetny wypad zaliczyłaś i fajne zdjęcia przywiozłaś ;:333 . Czy do rąk wpadły też jakieś rośliny ?? W ogrodzie jeszcze bardzo dużo koloru i to na pewno nie koniec. Skrzynia bardzo fajna i sama myślę nad postawieniem dwóch sztuk na wiosnę. Pozdrawiam serdecznie :wit .
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Andrzejku - trochę Ciebie i Miry w moim ogrodzie ;:215


Obrazek

Obrazek


Aniu - anabuko1 - to jedna z piękniejszych szkółek - cudne aranżacje roślinne w ogrodach pokazowych. W sprzedaży mają także idealne sadzonki. Wtedy kupiłam kapustę ozdobną, już któryś raz za nią zaglądałam ale tym razem się udało. Mam jej kilka sztuk. Mam nadzieję, że dobrze przetrwa zimę i będzie cieszyć do wiosny. Kolorki ma cudne i te koroneczki. ;:215

Ewelinko - zapowiedź skrzyni jest raczej na "ok" - jak przesadziłam jarmuż i naciowy seler to tak ruszył, że ho ho. Jak widać - te skrzynie to rzeczywiście mają sens. Jakbym miała miejsce na jeszcze choćby ze dwie to teraz ani chwili bym się nie zastanawiała.
A w tej szkółce to nie ma opłat za spacery po ich tak pięknych włościach, więc w tak trudnym czasie to nawet z grzeczności coś kupić tam warto. Tam wszystko jest fajne i rośliny i dodatki, wszelkie ozdoby do ogrodu ;:215 Jestem przeszczęśliwa, że mogę czasami pójść sobie tam na miły spacer i coś nowego ładnego mieć w ogrodzie. ;:167




Obie Barbule, zupełnie inaczej się prezentują

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lewizje pięknie nadal kwitną

Obrazek


Chryzantema Pipi

Obrazek


U mnie deszcz, deszcz i deszcz...
Zimnica także zawitała w moje strony.
Życzę Wam wszystkiego dobrego i dobrej pogody ;:3
:wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, takiej szkółki w pobliżu zazdraszczam. Też z przyjemnością bym sobie w takim miejscu pospacerowała i też na pewno nie wyszłabym z pustymi rękoma. ;:108
Barbuli nie znałam. Muszę sobie o niej poczytać. Zainteresowała mnie z uwagi na niebieski kolor jej kwiatów. ;:215

U mnie lało kilka dni, ostatnio już nie pada, ale ciemne chmury wiszą nisko i panuje zimnica. ;:145

Trzymaj się cieplutko i zdrowo. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko, ze zdrowiem to różnie bywa, troszkę ostatnio dokuczało mi gardło ale udało mi się je wykurować, choć wcale to łatwe nie było.
W pobliżu mam kilka fajnych szkółek, niektóre są ogólne a niektóre tematyczne jak np. różaneczniki (głównie azalie), róże, byliny czy ogrody japońskie,. a także drzewka owocowe. Do wyboru, do koloru ;:215
Barbula najbardziej mi się podoba w fazie ślicznych malutkich pączków kwiatowych, te jej niebieskie kuleczki są po prostu cudne.

Obrazek

Mam nadzieję, że to zimno przejdzie i u Ciebie i u mnie. Muszą być cieplejsze dni. Zima niech jeszcze troszkę zaczeka.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, kusisz tą barbulą, oj kusisz! ;:306
Właśnie siedzę w necie i szukam najbardziej przystępnej cenowo sprzedaży online. Już jestem coraz bliżej utraty mojej słabej silnej woli. :;230 :;230
Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ocia
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 maja 2015, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Cześć Beatko
Piękne te twoje Barbule i tak długo kwitną. Ostatnio widziałam w szkółce odmianę z zielono białymi liśćmi. To chyba tylko kwestia czasu aż ulegnę i ja :)
Przepiękne są te irysy sprzed kilku stron.
Pozdrawiam ;:131
Ola
Dziki ogród?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Lucynko, u mnie Barbula zimuje doskonale, więc u Ciebie tym bardziej będzie jej świetnie. Zatem kupić ją no po prostu trzeba. ;:215 ;:306 Daj znać, którą zakupiłaś. ;:168

Witaj. Olu :wit
Wiesz, że jak tylko podeszłabym taką variegatową Barbulę to też bym jeszcze dokupiła.... ;:108
A te irysy i mnie oczarowały, Zawsze się przed nimi broniłam, ale nigdy nie przypuszczałam, że potrafią być aż tak wielkie i aż tak piękne.
Ciekawa jestem czy też będą takie w kolejnym sezonie, oby.



Dzisiaj troszkę ustąpił deszcz, uff jakże cudownie coś podziałać w ogródku.
Oczywiście pod bacznym okiem Miśki

Obrazek

Obrazek



Kapusta ozdobna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Wariacje na temat Rozplenicy w deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

:wit BEatko !
Ale cudne te deszczowe, kropelkowe zdjęcia ;:63 ;:63
Kapustki śliczne. Jakoś ich nigdy nie sadziłam :roll:
Miśka śliczna. Te nasze zwierzaki dają nam dużo radości. ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko wariacje rozplenicowe przecudnej urody ;:303 ;:303 ;:303 .Kurcze widzisz doszłaś do kropelkowej wprawy mnie nawet w tym roku te sie nie udawały ;:222 Kapuściane kropelki również super uchwyciłaś .Moja Pipi ma zaledwie parę kwiatów, jednak dobre i to że mi jej całkiem nie pożarły te oślizłe gady .Złocień czerwonawy padł ich łupem, to samo Czechowski beznadzieja ;:222 Nieruszona żółta margaretkowa chryzantema i cudne Red cherry które powoli otwiera kwiaty.Super Barbule szkoda ze nie mam miejsca, Lewisje ,również i Amistad . Mizianko dla Miśki ma fajną mordkę niczym moja Agatka ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu. 5.

Post »

Beatko, jaki śliczny kiciulek ;:168 , w dodatku o takim samym imieniu jak mój. Wygłaskaj Misię i podrap za uszkami. ;:173
Kapustki ozdobne bardzo lubię, w ubiegłym roku miałam ich dość dużą kolekcję, w tym dochowałam się zaledwie dwóch. ;:108
Kropelkowe fotografie po prostu artystyczne! ;:138 ;:138 ;:138

Barbulę kupiłam. :tan A jakże! ;:7 Już siedzi w ziemi, nawet ma sporo pąków, może jeszcze zakwitnie. ;:218
Kupiłam barbulę kaldońską 'Dark Knight'.

Buziaczki i mizianko od Miski dla Miśki.

Pozdrawiam cieplutko, życzę zdrówka i spokoju ducha oraz samych słonecznych dni jesiennych. ;:167 ;:167 ;:3 ;:3 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”