Moja mała dżungla

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Tak wiem, chciałabym wystawić go na powietrze ale właśnie tego się boję, że go popali ;:174
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

A to u mnie na balkonie nie jest tak duszno, jest raczej lekki wiaterek bo mieszkam na 8 piętrze. Okaże się w praniu.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moja mała dżungla

Post »

Na wschodnim balkonie od lat uprawiam m.in. oprócz wspomnianego wcześniej sagowca dwie Karłatki i dają radę.
Widziałem parę razy feniksy czy to balkonie czy nawet bezpośrednio na tarasie przy domu i nie zauważyłem żeby źle wyglądały.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja mała dżungla

Post »

daraxus pisze:Kupiłem dziś też nasiona bazyli :) wysieję je jutro. Co ciekawe, dowiedziałem się że można je uprawiać w tej samej donicy co pomidory. Odstrasza muszki i mączniki. Nie wiem czy się na to zdecyduję, ale pomysł ciekawy.
Ogólnie pomidor lubi mieć koło siebie jakiegoś towarzysza. Np fajnie też dać koperek czy kwiaty.
Nie wiem jak duże planujesz donice pomidorowe ale jak będa większe to można tak obsadzić że jedna doniczka będzie robić efekt wow skuteczniej niż 5 innych ;)
Bazylia swoja jest nieporównywalna do sklepowej. A którą wybrałeś?
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Foxowa na opakowaniu jest napisane bazylia pospolita ocium basilicum L. ;:173
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Liść monstery powoli się rozwija :)

Obrazek

Cytryna, chyba ma 1,5 roku, nie pamiętam już, ale tak jakby zatrzymała się ze wzrostem. To już nie pierwszy raz kiedy zdarza mi się taka sytuacja, mam nadzieję że tym razem jednak przeżyje i będzie rosnąć. Latem poleci na balkon, tak jak rok temu.

Obrazek

Pomidorki :tan

Obrazek

I bazylia ;:167 część nasionek już kiełkuje. I ogólnie nasiona bardzo napęczniały

Obrazek
Annau
200p
200p
Posty: 424
Od: 26 cze 2020, o 19:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Moja mała dżungla

Post »

Dorodne liście ma Twoja cytryna :D czy na zdjęciu to tak wygląda? Pomidorki dostają ciałka, a teraz na wiosnę wszystko ruszy z kopyta :)
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja mała dżungla

Post »

Jak mogę podpowiedzieć to sobie podnieś pomidorki do wysokości szyby, bo tak wyglądają jakby sięgały światła.

Bazylia i cała jej rodzina potrafią zwiększyć objętość nasiona kilkanaście razy. To jest niesamowite, też uwielbiam to obserwować. I jak się pojawiają listki każdy w innym kolorze. U Ciebie to raczej nie wystąpi bo masz z tego co zrozumialam zieloną, ale sprawdż sobie kiedyś nasiona czerwonej. Ja ją sieję co roku i uwielbiam, ma fajny kolor, jest barzziej mięsista i aromatyczna i chyba bardziej trwała. Moja dotrwała na grządce do listopada i była tak wielkim krzakiem że się wahałam czy jej nie wykopać i nie uprawiać całorocznie. Ale niesteyy mam coś pecha do bazyli. Będę podglądać jak Tobie to pójdzie :)
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Jery ja muszę w końcu wysiać moją bazylię i pomidorki koktajlowe w donice :roll: tylko czekam na dobrą ziemię z Planty do siewu i pikowania,jak nie przyjdzie to wezmę uniwersalną :roll: A tamtą miałam w ub roku i fajnie siewki rosły :)
Awatar użytkownika
daraxus
200p
200p
Posty: 285
Od: 3 lis 2017, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Bazylia sobie kiełkuje. Dziwne, bo mam wrażenie że te kiełki mają problem z wbiciem się w podłoże.

Obrazek

Pomidorki już powoli wypuszczają liście właściwe. Nie mogę się doczekać pikowania

Obrazek
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

U mnie to samo,malinówka zaczyna puszczać właściwe listki, a już w pojemniku brakuje miejsca ;:306 też nie mogę się doczekać pikowania ;:306
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Moja mała dżungla

Post »

To albo przysyp nasionko albo je delikatnie wepchnij w ziemię:)

Tak czekacie na pikowanie, ale się z tym wiąże tona kubeczków heheh. Dobrze że pogoda jest łaskawa i będzie może się dało to szybko wywalić na zewnątrz ;)
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja mała dżungla

Post »

Podziwiam Twego daktylowca kanaryjskiego-wspaniale rośnie I ładnie się prezentuje u moich dwóch maleństw dopiero po trzy listki,które i tak bardzo cieszą.
Pozdrawiam :wit I miłego weekendu życzę ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”