Od przybytku głowa nie boli część 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Daysy....Alstromerię chyba zdobyłam któregoś roku na Polagrze w Poznaniu.
Ona jest typowo doniczkowa, na zimę chowam do Domu Ogrodnika.
Po raz pierwszy ją przesadziłam czego bardzo się bałam bo ma bardzo kruche korzenie, jak widać na foto dałam radę i nawet stworzyłam z niej 4 sadzonki....podglądam, dbam i czekam na efekty.
Stworzyłam jedną małą pokruszoną doniczkę i widzę że chyba będzie rosła.
Zaglądaj....może będzie zbędna.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu :wit
Piękna wiosenka u Ciebie. Iryski, ciemierniki i inne zwiastuny wiosny urocze. Teraz tylko czekać na wyższą temperaturę i można działać na rabatach ;:65
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Ależ Wy macie piękne te ciemierniki! U mnie rośnie tylko biały z zielonym w środku, taki podstawowy, kwitnący w kwietniu. A te odmianowe widziałam kiedyś w markecie, lecz straszliwie drogie. Może już w tym roku staniały, trzeba się będzie przyjrzeć.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu będę szukała, może znajdę a jak nie, to uśmiechnę się do Ciebie, jeśli będę mogła się czymś zrewanżować to bardzo proszę ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2428
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj Krysiu piękna wiosna u Ciebie mimo, że za oknem zimno. Śliczny masz ten ciemiernik ja mam tylko biały musze tez taki upolować może mi się uda. Bardzo podoba mi się też rannik kiedy się go sadzi, chyba na jesieni, że on tak wcześnie kwitnie? Pozdrawiam życzę zdrówka miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Mam pytanie do wszystkich...w Lidlu po raz pierwszy udało mi sie kupić Wióry Rogowe....czy mogę dodać do doniczek przy przesadzaniu kwiatów domowych?
Mam je po raz pierwszy i nie bardzo wiem co dalej.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Nie wiem, Krysiu, nawet nic nie znalazłam odnoście wiórów rogowych do doniczek w domu.
W ogrodzie rzekomo są świetne, wiele osób je sypie do dołka jak są sadzone rośliny. Ja ich jednak nie stosuję.
Faktycznie super Ci się rozrosła ta Alstromeria. Na pewno się doskonale na nowo przyjmie. Ja na razie mam ją w tak dużej donicy, że nie muszę ich dzielić. Ale jak patrzę na tę Twoją, to pewnie też mnie to czeka w najbliższej przyszłości. Ciężko było? Czym ją nawozisz?
Pozdrawiam ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Beatko....to nie jset takie proste przesadzanie Alstromeri, ma bardzo kruche korzenie.Ja do swojej to się zabierałam już dwa lata i tego zadania siè bardzo bałam.
Donicę pokroiłam na dwie części i wtedy wyszedł mi pęk zbitych, poplątanych ze sobą korzeni a potem to już działałam na wyczucie....myślę że wszystkie korzenie nie uległy zniszczeniu, już zaczyna odbijać i pokazują się nowe pędy.
O wióry pytałam bo dzisiaj zaszalałam w OBI i wzięłam się za przrsadzanie roślin domowych i nowo zakupionych....wióry użyłam.
U mbie już wiosna z czego bardzo się cieszę.

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu irysy w deszczu słodko wyglądają. ;:oj
Mam ciemiernika " Ice N Roses Red " i kwitnie trzeci rok. W ubiegłym roku zostawiłam tylko dwa kwiaty na nasiona. Niestety oba nasienniki były puste. Może był jeszcze za młody. ;:218
Nie stosowałam wiórów rogowych, ale to naturalny nawóz, na pewno doniczkowym nie zaszkodzi.
Słońca i ciepła na kolejne dni. ;:3
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Witaj, Krysiu w nowym sezonie. :D Ja mączkę z Lidla stosuję od kilku lat. Mam z nią różne doświadczenia. Przede wszystkim już wiem, że nie zastosuję jej więcej do pojemnika na tarasie :) Kiedyś tak zrobiłam, posadziłam śliczne kwiatki... potem okazało się, że wszystkie zostały wykopane a ziemia była wszędzie. Do wiórów dobrał się mój pies :twisted: . Musiały mu bajecznie śmierdzieć i nie mógł się opanować. Przekopał więc całą skrzynię i wszystko powywalał. Nie byłam wtedy za szczęśliwa 8-) To było dość nieoczekiwane, pies wcześniej tego nie robił.Z kolei gdy nawożę naturalnym obornikiem granulowanym, staram się choć trochę go wkopywać w ziemię, bo gdy leżą porozsypywane przy roślinach, mój czworonóg traktuje je jak chrupki :lol:
Ciemierniki od Ciebie pięknie zakwitły ;:167
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, wióry rogowe to produkt organiczny i nie można go przedawkować, rozkłada się powoli, więc doniczkowym na pewno nie zaszkodzi.
Kiedyś kupiłem go specjalnie dla róż i nie granulat, lecz wiórki. Róże rosły ładnie i kiedy na jesieni zobaczyłem, że ten sam sklep co podałaś, wyprzedaje go po 1zł (jeden) a wcześniej było 14-16zł to wziąłem dwa kartony po 10 szt. i żona pilnowała pod sklepem a ja poszedłem po auto :)
Wiosną podsypałem wszystkie róże i miałem spokój z nawożeniem przez cały rok, a róże pięknie rosły.
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Krysiu, mam jeszcze jedno pytanie co do Alstremerii. Kiedy ją wystawiasz do ogrodu? Masz ją pod dachem czy tak, pod chmurką? Ja swoją mam pod zadaszeniem ale tak mnie korci by dać ją teraz gdzieś indziej. Do ogrodu ją daję około maja, a chciałabym wcześniej bo szybko startuje po zimie.
Pozdrawiam ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Od przybytku głowa nie boli część 4

Post »

Beatko....na razie trzymam w Domu Ogrodnika ale już od kilku dni na dzień wystawiam na zewnątrz.Poczekam jeszcze na zapiwiadane ochłodzenie i po nim już zostawię na tarasie.Ja na taras już wystawiłam Oleandry, Oliwkę i Laur...nie chowam ich nawet jak jest około ZERA w nocy.

pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”