Kury ozdobne

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kury ozdobne

Post »

Powiedzcie mi proszę jaki trzeba zrobić zapas karmy na zimę, na 1 sztukę nioski? Planuję mały kurniczek, z przeznaczeniem na jajka:)) I myślę, czy by nie zrobić odrazu w nim miejsca na paszę..
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kury ozdobne

Post »

Dorotko....ale masz fajne kurki....bardzo mi się podobają ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kury ozdobne

Post »

Piękny wątek, szkoda że przerwane jego prowadzenie. Od miesiąca mam 10 towarowych niosek, które sprawiają mi wiele frajdy, a co dopiero takie ozdobne stadko.
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kury ozdobne

Post »

Dzisiaj kupilam 6 jajeczek liliputek:D Przypadkiem przechodziłam i okazało sie ze jedni państwo mają na podwórku.. Więcej bałam się wziąć bo mam bardzo improwizowany inkubator ale jak może dorobię się kwoki w przyszłości to wezmę, liliputki polskie bardzo mi sie podobaja:))
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kury ozdobne

Post »

Podziwiam że będziesz inkubować. Trudno pisklaczki się chowa, wymagają dużo troski.
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Kury ozdobne

Post »

Zgadzam się z Zieloną Anią szkoda ze watek się urwał. Ciekawie się zapowiadał. Sama jestem posiadaczka 3 kur , 2 "marans" i 1 "sussex" :lol: Koguta nie chce mimo ze są piękne bo się obawiam sąsiadów hihi
Awatar użytkownika
myrtille1986
1000p
1000p
Posty: 1010
Od: 23 mar 2010, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Radom

Re: Kury ozdobne

Post »

Piękne kurki!!!Lubie wszystkie ptaszyska!!!
Pozdrawiam Jagoda :-)
--> Spis moich wątków
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kury ozdobne

Post »

Z inkubacji póki co nic mi nie wyszło, ale mam kilka młodych kurek i 3 koguty :)) Ostatni zaczął piać tydzień temu, szkoda że nie mogę tego nagrać - szef pieje nisko melodyjnie, drugi w kolejności wyżej i krócej, za to trzeci, Polak, wypluwa z siebie jakieś wychrypiałe dźwięki bez żadnej melodii i bardzo zadowolony uważa że to właśnie jest prawdziwe, męskie pianie;D
maria55
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 9 kwie 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Kury ozdobne

Post »

Loeb - to wyobraź sobie koncert na ponad dwadzieścia młodych, kogucich dziobów :lol: Z mojego czerwcowego wylęgu na 34 maluchy wyszło 28 chłopczyków zielononóżki - teraz właśnie przechodzą mutację :wink: i to, co potrafią z siebie wydobyć jest nie do opisania. Oczywiście starsze też nie pozostają obojętne na te prowokacje :D Całe szczęście, ze mieszkam "na kolonii". Ale hobby jest przyjemne i bardzo wciągające. Po przeprowadzce na wieś, zaczęłam oczywiscie od kilku kurek "jajonośnych" - potem doszło kilka silek, kaczuszki itp.
Teraz mam zielononóżki, brahmy, silki, araucany, kaczki bieguski, gąski i trochę różnych mieszanek :oops: Zajmuje to troszkę czasu ( i miejsca), ale dostarcza wiele radości.
Nie radzę sobie z umieszczaniem zdjęć na forum :oops: ale niektóre mam na zdjęciach w picassie ( w podpisie )
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kury ozdobne

Post »

Wygląda na to że razem damy radę ożywić wątek :D
Ja na wyjeździe dostałam nagranie piania koguta i miałam zgadnąć który to z mojego drobiu. Jak wyjeżdżałam to były dwa koguty- araucana i zielononóżka. I okazało się że to piała silka - a ja myślałam cały czas że to kurka :oops: Ujawnił się pod opieką mojej siostry.


A tu jedna z moich kurek - pyszne jajka znosi
Obrazek
loeb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2122
Od: 25 lut 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Kury ozdobne

Post »

Ano, jest wciagajace oj jest. Wieksze koncerty to na przyszly rok jak mi wyleg z jajek wyjdzie;) Tez mialam miec "na jajka" i ewentualnie na rosolki nadprogramowe koguciki, a pozniej stwierdzilam ze jak juz maja byc to niech beda i ladne no i tak jakos wyszlo.. teraz mam 4 rodzaje rasowych plus parke uroczych "kundelkow" i mam ochote na wiecej :D
Awatar użytkownika
gosia22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1263
Od: 31 sty 2009, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Francja/ Bretania

Re: Kury ozdobne

Post »

Oj widze ze watek sie rusza ! Witam wszystich wielbicieli pierzastych zwierzatek.

Alez wy to macie prawdziwa kurzana fermę ! :lol: :lol: Ja mam tylko 3 :cry: oj chciałabym mieć więcej.

Mario55 jaka masz brahme? To jest moja ulubiona kura. Chciałabym mieć ja w swoim kurniku ale jest za duza ! :;230

Aniu zielona , co to za kura którą pokazujesz może to ''padou" , w jakim kolorze znosi jajka ? bardzo lubię kolorowe jajka.

Przedstawiam wam moje kury

Sussex angielka ma 5 miesięcy

Obrazek

Marans francuska 4 miesiące , rasa cudem ocalona przed wyginięciem. Znosi jajka w kolorze czekoladowym ;:137 jak będzie dorosła upierzenie się zmieni i kark będzie brązowy. :tan

Obrazek

Charakterystyczna cecha jest to ze maja piórka na stopach

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielona_Ania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3919
Od: 2 mar 2010, o 17:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Kury ozdobne

Post »

Gosiu na zdjęciu jest moja araucana, znosi niebieskie jajka. Nieduże, ale z dużym żółtkiem - pyszna jajecznica z nich wychodzi.
Maransa chcę kupić w przyszłym roku.
A Sussex zawsze mi się kojarzył z biało-czarnym upierzeniem, Twoja kura jest bardzo oryginalna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”