Idzie wiosna ... kiedy sadzić ?

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też mnie świerzbią ręce, żeby sobie coś posiać :lol: :lol: . Jutro zaczynam od posiania Nolany do balkonowej misy... a co mi tam ! Jak nadejdzie mrozik, to najwyżej zabiorę do mieszkania ;:7
Awatar użytkownika
aniawoj
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3728
Od: 9 paź 2005, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Klucze - Małopolska
Kontakt:

Post »

Aniu nie siej w tym tygodniu - ma być zimno! :cry:

Za to za tydzień już do + 10 stopni :D
http://kalina-rosliny.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

to też chyba zależy co sadzisz... wczoraj kupilem dwie lipy drobnolistne i mam zamiar na dniach je posadzic, w sumie za oknem +3 st., i moze poczekam do conajmniej +6-+8 w dzien (pewnie pare dni) i nie sadze by moim lipom to zaszkodzilo...

ps. jak sie myle to niech ktos mnie szybko poprawi ;)
Tomek
Siokens
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 28 wrz 2007, o 12:28
Lokalizacja: Kartuzy

Post »

Drzewka i krzewy możesz spokojnie sadzić. Wystarczy że gleba nie jest zmarznięta :)
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

Sadzenie nie powinno być wymuszone i zawsze lepiej z nim zaczekać niż później żałować. Nie ma znaczenia to czy posadzimy coś w dzień rozpoczynający wiosnę czy też później. Najważniejsza jest tu temperatura. Najlepiej gdy owa temperatura nie spada poniżej 10 stopni. Wtedy można powiedzieć, że warunki do sadzenie są optymalne. Jako radę, warto przy sadzeniu wkopać rurkę niedaleko korzenia która będzie dobrze nawadniać drzewko.
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

bigaczzz - piszesz o temperaturze w dzien czy w nocy?

dzisiaj przypadkiem zerknełem na swoje pigwowce japońskie i ku mojemu zaskoczeniu zauważyłem, że wypuszczają już liście... jeżeli do soboty nie spadną żadne deszcze to biore się za przesadzanie i sadzenie drzew... niby zima ma nie wracac, no ale jezeli po tak wysokich temperaturach w lutym wroci w marcu to duzo roslin moze miec klopoty...
Tomek
Kaśka33
100p
100p
Posty: 170
Od: 1 lut 2008, o 12:37
Lokalizacja: okolice Grodziska Maz.

Post »

Pigwowce wypuszczają liście?
Dla mnie to dziwne... Moje mają najpierw kwiaty, długo są same kwiaty. Dopiero po 2 - 3 tygodniach pojawiają się listki. Pąki kwiatowe u mnie już też są, ale po takiej zimie mnie to nie dziwi. W zeszłym roku też pigwowce ruszyły jako pierwsze.

Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
bigaczzz
200p
200p
Posty: 464
Od: 16 lut 2008, o 10:43
Lokalizacja: okolice Opola

Post »

W nocy nie powinna spadać poniżej zera, a to się jeszcze zdarza, choć w ciągu dnia mamy 10 stopni. Tak to jest problem. Większość drzew wypuściła już pąki i jeśli przyszedłby jakiś większy i dłuższy przymrozek, to straty mogą być wielkie. Ale tak już niestety jest z tą pogodą. Nigdy nie da się jej dobrze przewidzieć, szczególnie tej długoterminowej...
ogrodnik64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 gru 2007, o 18:40
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post »

Rosliny które rosły w doniczkach można sadzić cały rok -jedynym ograniczeniem jest zmarznięta ziemia,ciężko wtedy kopie sie dołki :lol:
Ogród i oczko wodne zaczelismy zakładać w grudniu 2007 ,teraz je kończymy-zostały jeszcze do posadzenia byliny.(rosliny wrażliwe na mróz zakryłem siatką cieniującą) Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

Kaska33: moze kwiaty, ogrodem zajmuje sie od roku, wciagnelo mnie, ale specem nie jestem :) zrobie zdjecia i w sobote umieszcze na forum, ale dla mnie wygladaja na liscie, sa zielone :)

Bigaczzz: no nie da sie, szczegolnie ostatnimi laty, ale uwazam, ze jak teraz przesadze (dąb czerwony, metasekwoje, daglezje, brzozy i frisie) to zrobie im mniej krzywdy, niż miałbym to robić po pęknięciu pąków, co przy tej pogodzie, raczej niedlugo się stanie :)

ps. jest jakieś przysłowie, że pogoda na św. Piotra (to chyba dzisiaj) zwiastuje taka samą pogodę na najbliższe 40 dni, ale to są ludowe mądrości, oceni niech każdy sam sobie...
Tomek
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

ogrodnik64: tę altankę na zdjęciu sami robiliście czy kupiliście?
Tomek
ogrodnik64
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 18 gru 2007, o 18:40
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post »

Górale robili.Bardzo solidna robota.Nawet swoje drzewo przywieźli.
Niestety wyjechali do Austrii. :cry:
tomek81c
50p
50p
Posty: 93
Od: 15 mar 2007, o 13:30
Lokalizacja: Łomża, pn.-wsch. mazowsze

Post »

"Niestety wyjechali do Austrii. "

do Łomży pewnie i tak by nie przyjechali... szukam czegoś podobnego, ale jakoś sam nie mogę się do roboty zabrać (i boje się, że mi umiejetności nie starczy)... więc pozostają gotowe elementy...
Tomek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”