Zielono w oczach - rośliny początkującej

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej ho! Dziękuję wam za odwiedziny i miłe słowa!
Kurcze, trochę ostatnio mało jestem aktywna na swoim wątku. To dlatego, że więcej pracuję i wieczorami padam na twarz ;P

U mnie parę nowości. I mam taki apel: niech mnie ktoś powstrzyma!!! Ja już na serio nie mam gdzie ich stawiać!

W prezencie od mojego faceta, aeschynantus Mona Lisa:
Obrazek

Obrazek

Dendrobium nobile:
Obrazek
Kwitnienie oczywiście sklepowe. Tak jak i w kolejnych przypadku...

...sabotek :) Paphiopedilum:
Obrazek

I jeszcze takie cuś, peperomia maculosa:
Obrazek

Obrazek
Bardzo mi się spodobały te liście, takie duże i ciemnozielone. Ale nie wiem dlaczego nazywa się maculosa, bo żadnych ciapek ani kropek nie ma.

Ostatnie fotki na dzisiaj, kwitnie mi cambria Nelly Isler. No myślałam, że nigdy nie zakwitnie!
Bardzo mnie ucieszyła :)
Obrazek

Obrazek
Rano bardzo intensywnie pachnie. Czasami mi się ten zapach podoba, a czasami jest za mocny. Chyba jednak wole zapach zygopetalum.
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej! Ja dalej cicho siedzę, ale dzieje się, dzieje!
Wysiałam nasionka, już nawet większość wzeszła, ale wstawie fotki, jak wszystko ruszy.
Posiałam takie rzeczy:
- mieszankę koleusów
- gardenię
- kolendrę
- passiflorę (cerulea)
- zatrwian
- okropny aster pomponowy (tylko dlatego, że mój facet mi kupił, nie wiem dlaczego)
- lobelię
- floks jednoroczny

A do tego odbiło mi teraz z różami. Tzn. zachęcona tym, że wszystkie moje róże z zeszłego roku przeżyły zimę i wyjątkowo zdrowo rosną (tfu tfu, odpukać w niemalowane), to sobie jeszcze dokupiłam parę róż i wsadziłam już do pojemników.
Z zeszłego roku mam nn wielkokwiatowe: cukierkowo-różową, pomarańczową i lila oraz jedną odmianę co znam jej nazwę: Orange Meilove. W tym roku kupiłam kolejne nieznane z nazwy, zobaczymy co z nich będzie: jedną "czarną" bardzo podobną z obrazka do Black Baccara, pomarańczową polyantha i jakaś różową, pachnącą dostałam w prezencie. A potem to już całkiem mi odbiło i kupiłam Minervę, Peace i Marie Curie. Tralala, no mówiłam, że mi odbiło.
;:172

Do tego wszystko w domu zaczęło ruszać. Troche mnie to już prze/za-rasta :) aż się nawet zaczęłam zastanawiać, czy czegoś nie oddać. Tylko nie mam tu aż tylu znajomych, więc nie wiem co zrobię.
I skrętniki mi kwitną :D Czekam ze zdjęciami, aż większość pączków się otworzy. Nie chcę zapeszać, ale jedna z hojek pokazała baldaszka. Jak ja bym chciała, żeby go nie zrzuciła!!!
I orchidee też kwitną <3

Pozdrawiam!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Jeszcze Ci te hoje tak zakwitną, że będziesz je chciała eksmitować z domu ;:306
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Onectica, niech kwitną! Niech kapią nektarem i smrodzą smrodkami! Najwyżej... pojedziemy na wakacje w czasie kwitnienia ;) Ale ja już się nie mogę doczekać!
Prawdopodobnie jednak jeśli w ogóle doczekam się masowego kwitnienia, będzie to za parę lat ;D

Wstawie dzisiaj parę update'ów hojowych. Jestem szczęśliwa, że w końcu niektóre ruszyły z kopyta, a już jak patrzę na hoję wibergiae to podskakuję ze szczęścia :)

Hoja wibergiae
Jest taka piękna. TAKA PIĘKNA!!! Patrzcie na ten róż! Żeby tylko chciała dalej rosnąć.
Obrazek

Obrazek

Hoja flavida
Zaczęła tak rosnąć szybko, że dałam jej kratkę na wsparcie. Jest kochana i wdzięczna i nigdy dotąd nie wydziwiała. I te bordowe listki LOVE
Obrazek

Obrazek

Hoja Krimson Queen
Rośnie! I to zaczęła dość szybko. Nowe listki już nie są takie upośledzone jak te zimowe. Uff!
Obrazek

Obrazek

Hoja Krimson Princess
No ta to oszalała. Prawie z każdego pędu puszcza nowy młody, różowo-czerwony pęd. Coś pięknego.
Obrazek

Hoja Finlaysonii
Najpierw puściła liścia. Potem małego knotka, co wyglądał jak zaczątek pędu. Ale się cieszyłam. A potem knotek zdechł.
A teraz puszcza dwa (jednego z nich nie widać na fotce). Już nic nie mówię!!! ;:173
Obrazek

Obrazek

Hoja gracilis
BALDASZEK!!!!!
Obrazek

Hoja pubicalyx silver pink
Ta to się wzięła, co? Ale widzę, że zasuszyła końcówki na tych nowych pędach. O co jej może chodzić :shock:
Obrazek

Obrazek

Moje platycerium robi nowego liścia! :)
I bez problemu przeżyło u mnie zimę. Wow.
Obrazek
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Ta odmiana platycerium jest niesamowita ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

WOW! ;:oj Jakie zielone szaleństwo, coś wspaniałego!
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Dawno mnie tu nie było,a tu cuda wiosennego przebudzenia.
Jakie piękne te hoje! Cudne są. Faktycznie te nakrapniane listki mają mn?stwo uroku.
Miło patrzeć jak odwdzięczają Ci się i kwitną,puszczają nowe listki.

Szalenie mi się podobają Twoje zdjęcia i te wiszące i psnące się cudowne listki. Zawsze jak oglądam to marzy mi się też taki okaz jak Twoje,ale u mnie hy to długo nie pożyło.

Jak wyjdą Ci koleusy to koniecznie się pochwal. To moje ulubione roślinki i chłonę z uwielbieniem ich zdjęcia. Widzę,że koleusowcy ciągle szukają czegoś nowego,ale mnie zachwyca absolutnie każdy.
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

O rany ale się u Ciebie dzieje, Hoja Krimson Princess skradła moje ;:167 chyba trzeba będzie sie za nią rozejrzeć ;:3
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

O raaaany Ewuniu tyle mnie nie było u Ciebie i pozazdrościć nowych domowników no i teraz przydało by się większe mieszkanko by zmieściły się nowe roślinki haha tak wiem brzmi zachęcająco ale od tego naprawdę można dostać kwiatkozy :heja :heja :tan :tan
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Hej dziewczyny! Dziękuję, że do mnie wpadacie! Ja cały czas nie potrafię się zorganizować z życiem z nową pracą, ale mam nadzieję, że niedługo wygospodaruję sobie czas, żeby więcej poodpisywać i częściej wpadać na wasze wątki. Bardzo mnie cieszą zostawione przez was wpisy!

Dzisiaj wrzucam parę fotek, bo się dzieje u mnie kwiatkowo :) Np. pierwsza hoja w mojej zbieranince zakwitła :) juhuuu!

Popikowałam moje siewki:
Obrazek
Tutaj widać od lewej floks jednoroczny, jeden rządek zatrwianów, lobelie (nie nazwałabym tego popikowaniem :D , ale nieco zmniejszyłam kępki) i astry. Jeszcze do przerzedzenia zostały mi koleusy.
Niestety passiflora i gardenia nie wzeszły, a tak mi na nich zależało :( Spróbuje jeszcze raz niedługo wysiać.
Kolendra wzeszła, ale jako jedyna ze wszystkich siewek strasznie się wyciągnęła, a więc nie wiem co z nią dalej będzie. Też pewnie jeszcze raz posieje.
No, a to co się udało przerobić wstawiłam do akwarium, mam nadzieję, że światełko pomoże im rosnąć do góry a nie wić się na boki.

A tu moje kochane skrętniczki. Jakie to są wdzięczne rośliny! Jedyne co im przeszkadza to upał i gorąc w pokoju, ale wracaja do normy jak sie troche podleje i jak "ostygna". A kwiat trzymają niesamowicie długo. Wspaniałe są.
Niestety na zdjęciach kolory są trochę zniekształcone, bo światło się odbija od markizy na balkonie.

Sunset salmon
Obrazek

Fioletowy (nie ma pojęcia czy się jakoś nazywa)
Obrazek
Fajnie wygląda stojąc na wyższej półce, bo ma dość długie pędy kwiatowe. I tak sobie artystycznie zwisają.

Niespodzianka, którą dostałam w gratisie. Pani sprzedająca typowała, że to albo Prada albo Maja.
No to chyba jest Prada :)
Obrazek

Obrazek


A tu moja kochana graciliska:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dwa małe baldaszki zbudowała też obovata, która nie wypuszcza żadnych przyrostów, ale zachciało jej się kwitnąć :)
Obrazek

A to moja ceropegia sandersonii. Ta roślina jest niesamowita - prawie bez przerwy kwitnie!
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zmieniłam jej podpórkę na trochę większą, ale jak tak dalej będzie z przyrostem, to chyba będę musiała zaraz znowu zmieniać. Cała akcja rozplątywania je była dość komiczna, musiałam mojego faceta zatrudnić do trzymania rozgałęzień pędów, a potem nawijaliśmy razem :D
Tydzień po tych fotkach szalona zaczęła puszczać takie wąsy, że juz zaczyna oplatać hoję linearis (która swoją drogą też pędzi jak szalona z przyrostami)

No. Tyle zdjęć zdążyłam porobić. Mam nadzieję, że będzie na co popatrzeć :)

Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła się pochwalić różami z balkonu. Niektóre mają juz całkiem spore pąki kwiatowe.

Buziaki i jeszcze raz dziękuję, że wpadacie!
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
Awatar użytkownika
Milenaa
200p
200p
Posty: 222
Od: 9 lis 2013, o 18:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnysląsk

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Witaj Ewuniu za parę dni wszystko wróci do normy trzymam kciuki ;:168
A roślinki każdego dnia coraz ładniejsze i ślicznie kwitną a siewki jakie już duże u mnie zakwitł tylko Kalanchoe nic po za tym ale i tak cieszy oczy :heja
Posadziłam ostatnio Melissę myślę ,że za parę dni już zacznie coś puszczać to dodam zdjęcia ;:167
" Możesz być dziś nikim dla całego świata, pamiętaj dla niewielu jesteś całym światem "
Moje wątki :Rośliny doniczkowe
Winorośla-sadzonki
Awatar użytkownika
dagg
500p
500p
Posty: 613
Od: 9 mar 2012, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

A możesz pokazać z znowu swoje platycerium? ;:167 :oops:
Awatar użytkownika
Teeger
100p
100p
Posty: 141
Od: 12 lis 2016, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Arnhem

Re: Zielono w oczach - rośliny początkującej

Post »

Dagg, wrzucę jutro :D
Zapraszam do mojego wątku:
Zielono w oczach - rośliny początkującej
Ewa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”