Róże na wydmie

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże na wydmie

Post »

To co, zamawiamy ją na wiosnę razem? ;:224
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu jestem w Twoim królestwie :D Prezentujesz perełki różane ;:333 Charles de i Kizuna ;:167
Diablesse co to za piękność? ;:oj
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Witaj Aniu :wit :wit
Nie znamy się jeszcze ale zachwyciły mnie twoje róże, będę zaglądać do Ciebie - śliczny ten twój różany ogród. ;:138
Zastanawiam się nad zakupem kilku róż i może twoje mnie zainspirują.
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Róże na wydmie

Post »

Jestem po wrażeniem twojej kolekcji róż. Czekam niecierpliwie na kolejne portrety :)
Andre Turcat jest już na mojej jesiennej liście ;:167
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Róże na wydmie

Post »

O matko! Ania! Skąd Ty bierzesz takie różane cuda? Kizuna jest przepiękna. ;:167
A ta biało fioletowa rabata nawet zielona robi wrażenie. ;:215
Aniu naprawdę pięknie jest u Ciebie.
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże na wydmie

Post »

Diablesse de Mers rzeczywiście ma niesamowity kolor (specjalnie sprawdziłam w wyszukiwarce), skąd ty takie cudeńka wynajdujesz?
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu, wszyscy pieją z zachwytu nad Diablesse... Fakt, oryginalna, z bliska śliczna, ale z daleka... dla mnie niekoniecznie ;:185 Cóż, każdy ma swój gust ;:306 Za to wypatrzyłam Prix P.J. Redoute ;:224 Co o niej możesz napisać? Dwa razy ją miałam w koszyku, ale jakoś nie sfinalizowałam sprawy...
Cudne Massadki ;:167 Pokazuj więcej ;:65
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże na wydmie

Post »

Jestem w dołku ogrodowym.
Ta robota jest nie do ogarnięcia. Chwasty rosną szybciej niż jestem je w stanie wyrwać.
Całe popołudnia latam i obcinam przekwitłe róże.
Wiosenne cięcie jest zdecydowanie łatwiejsze. Przechodzi się od krzaka do krzaka ciach i załatwione. Latem usuwa się przekwitłe kwiatostany bez końca, a tu ni stąd ni zowąd wystrzela kolejny pęd z kwiatami i za kilka dni trzeba go przycinać, bo zakończył właśnie kwitnienie.
O warzywniku nie wspomnę, bo ogarniam go tylko do końca maja. ;:223

Tulap, Diabeł Morski ma przepiękny kolor, ale kwiaty trzyma nie za długo. Może to ta tegoroczna aura z dużą ilością opadów mu nie sprzyja. 25 euro to chyba cena róży w donicy. Z gołym korzeniem jest taniej, a jeszcze odliczyli podatek i przesyłka wyszła za darmo :uszy , oczywiście przy zakupie kilku sztuk.

Terracotta i Star Profusion
Obrazek

Dominika, to właśnie kolor tej róży mnie urzekł. Jest zmienny, a taką cechę lubię u róż.

Obrazek

Aniu, cieszę się, że do mnie zajrzałaś.
Jestem zadowolona z tegorocznych zakupów. Róże Massada spełniają moje oczekiwania.
Niestety Charles de Nervaux złapał rdzę ;:222

La Calissonne
Obrazek

Aneczko, za Kizuną uganiałam się chyba ze trzy lata.
Niestety nie jestem zadowolona z całości mojego ogrodu. Praca zajmuje za dużo czasu, a są rzeczy ważniejsze, którymi trzeba się zająć. ;:173

Obrazek

Asiu, jak się człowiek kocha w hodowcy, to znajdzie w necie :tan
Jedni szaleją za austinkami, a ja wolę massadki. :D

Obrazek

Basiu, witaj na wydmie :wit
Zapraszam do mojego ogrodu. Ja jeszcze cały czas się uczę i popełniam wiele błędów. Nie daj się zarazić wieloma chorobami, które szaleją na tym forum. Różyczka jest kosztowna ;:306

Obrazek

Elwi, Diabeł Morski ma przepiękny zmienny kolor, niestety nie spełnia standardów obecnej mody. Z napakowaniem u niej krucho. ;:306 To pierwszy rok, zobaczymy co będzie dalej.
Prix P.J. Redoute mam od czterech lat. Nie sprawia większych kłopotów. Ubiegły rok miała słabszy co do obfitości kwitnienia. Jedyne co, to wymaga solidnego podparcia, bo inaczej łamią jej się gałązki z kwiatami. Chorób nie odnotowałam.

Obrazek

Kwitną dalie.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

I lilie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I cała reszta
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu :wit

Nie martw się, wszyscy przechodzą takie dołki ogrodowe ;:168 Zdaję sobie sprawę, że usuwanie czy chwastów czy przekwitłych kwiatostanów (czy nawet koszenie) - jest nie oszukujmy się - upierdliwe :D Ale dzięki tym zabiegom ogród pięknieje ;:173
Aniu, może wyjedz na weekend, na kilka dni, jeśli możesz. Zapomniałabyś na chwilę o ogrodzie, zarośnięty czy nie - da sobie radę. A ty odpoczniesz od ogrodu, nabierzesz nowych sił i po powrocie spojrzysz na wszystko inaczej :wink:


Róże masz przepiękne i to takie odmiany, których nie widziałam wcześnie, Diablesse jest cudna, taka w moich kolorach ;:167 ale to już pisałam wcześniej przecież ;:224
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25124
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże na wydmie

Post »

Ania, łączę się w bólu.
Ja mam też nieogarnięty ogród. Chociaz przyznaje, że ten weekend udało mi się popracować. I zaczynam się zastanawiać, czy bezdeszczowe lata nie są lepsze dla róż. Zawsze można podlać, a tak kwiaty są nasiąknięte wodą, liście łapią choroby
Co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11514
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże na wydmie

Post »

Aniu piękny widok. ;:215

Obrazek

Chwastami już przestaję się przejmować, pielę największe, łatwiej idzie. ;:306 Każdy z nas ma dołki ogrodowe, chciałabym wtedy przekopać swój. ;:14 Jednak jak zobaczy się taka piękną dalię, jak pierwsza bordowa, ;:oj to już nastrój poprawiony i znowu można ruszać do obowiązków.
Awatar użytkownika
JLG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2198
Od: 15 mar 2009, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ząbki k. Warszawy

Re: Róże na wydmie

Post »

Każdy ma okresy kiedy wydaje mu się, że po prostu nie ogarnia rzeczywistości i natłoku wszystkich zobowiązań, decydowania co jest ważne a co pilne. Momenty kiedy wszystkiego odechciewa, a ogród zamiast koić nerwy czyni Cię niewolnikiem. A potem i tak przychodzi czas kiedy z wypiekami na twarzy ogląda się nowości w szkółce (np. różanej).
Zresztą co tu mówić, zdjęcia zdecydowanie zadają kłam Twojemu zapewnianiu, że jesteś w ogrodniczym dołku - bo ogród wygląda na prawdę dobrze :D
linki Lesi
aktualny
Pozdrawiam ciepło - Joasia
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże na wydmie

Post »

Jestem w dołku ogrodowym.
Ta robota jest nie do ogarnięcia. Chwasty rosną szybciej niż jestem je w stanie wyrwać.
Całe popołudnia latam i obcinam przekwitłe róże.
Aniu, pewnie Ci to nie pomoże, ale ja też jestem w dołku i to bynajmniej nie z powodu obcinania przekwitłych kwiatów ;:185 U mnie wszystko co miało już zakwitło, rabaty prawie całkiem zielone :( Wiem, róże powtórzą, ale na razie bida z nędzą ;:145 Chyba jednak powinnam pokusić się na dalie - coś by na tych rabatach było...
A tak w ogóle, to obcinanie przekwitłych kwiatów jest czynnością nielubianą chyba przez wszystkich ;:108 Nie potrafię znaleźć w sobie dostatecznej motywacji dla tego zabiegu. Na dodatek zawsze mi smutno, że tyle pięknych kwiatów skończyło swój żywot :(
Na Twoich zdjęciach nie widać, żeby coś w ogrodzie szwankowało ;:185 Wszystko kwitnie bujnie, kolorowo ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”