Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu a pamiętasz tę naszą, co miała być Santa Clausem? Obejrzyj dalię Verdi - czy ona nie jest podobna?
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Kochani może mnie uświadomicie, nie wiem czy dobrze przeczytałam czy dalie z nasion wytworzą bulwy które będzie można przechować do przyszłego roku? Wysiałam takie jak na fotce.
Obrazek
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Kochane,
można już wsadzać karpy do doniczek? Czy jeszcze za wcześnie?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

isia60, ja z wysiewaniem dalii czekam, aż miną święta. One podobno kiełkują bardzo szybko, więc się nie śpieszę.

vimen, no rzeczywiście bardzo podobna, a poza tym ta firma DeeRee ma w sprzedaży i Verdi i Santa Claus, to może po prostu karpy się im pomyliły czy coś. Trzeba będzie się przyjrzeć tej naszej dalii w tym sezonie, może jakoś się ona zmieni, jak to dalie mają w zwyczaju. Moja chyba miała więcej białego niż czerwonego, ale teraz może być na odwrót, kto wie?

Anastazja, no właśnie dziewczyny tutaj wyżej piszą, że te dalie z nasion wytwarzają bulwki. Ja tam nie wiem, jestem początkująca. Ciekawa jestem, gdzie kupiłaś te pomponowe, bo w naszej okolicy nie widziałam.

Paula, już można. ;:108
Anastazja80
500p
500p
Posty: 768
Od: 20 mar 2014, o 19:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wanda7, wszystkie nasionka kupione u Kalisiaka.
Pozdrawiam
Joanna Anastazja
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Wandziu,

dziękuję za podpowiedź. Zacznę sadzić do donic, nie wiem, czy dam radę do Świąt, a na pewno od razu w tygodniu poświątecznym. :D
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Anastazja, od czasu remontu u Kalisiaka, jeszcze u niego nie byłam. Stale się zbieram i ciągle odkładam. W każdym razie moje dalie z nasion (półpełnych i kołnierzykowych)już fajnie rosną i niedługo będę je pikować.

Ale za to kupiłam w naszym Lidlu te oto: Arabian Night miałam już w zeszłym roku i bardzo mi się spodobała na rabatach, więc teraz dokupiłam. Z zakupu dalii Le Baron jestem bardzo zadowolona, bo kiedyś ją już namierzyłam (oby okazała się zgodna). A te trzy różne Onesty, no cóż zobaczy się, co wyjdzie.

Obrazek
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Ja już Wandziu rozpoczęłam sezon daliowy. Kupiłam trzy sztuki w Brico i posadziłam do doniczek. Siedzą teraz w szklarni i czekam aż coś wyjdzie. Nie wiem tylko, czy będą zgodne :roll:
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

A do gruntu można też już wsadzić? Brak już miejsca na doniczki :(
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Ja dopiero teraz wysadzam na dobre do gruntu. Nawet jak będzie zimna Zośka, to jeszcze pędy nie wyjdą na powierzchnię. Taką mam przynajmniej nadzieję. :D
isia60
200p
200p
Posty: 356
Od: 22 sie 2016, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

A ja już częśc wysadziłam do gruntu..z doniczek gdzie powypuszczały pędy...reszta w doniczkach ale na zewnatrz..nie w szklarni...
W razie zapowiadanego ochłodzenia...przykryję a te w doniczkach schowam ..ale mam nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby...
Pozdrawiam!Izabela
Moja działka pod koniec sezonu 2017,2018 ,2019
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

Mnie też w tym roku kusiły Lidlowe dalie, ale ostatkiem sił powstrzymałam się przed zakupem. :wink: Poszerzyłam rabaty, ale i tak wciąż zbyt mało miejsca na wszystkie, które bym chciała.
Też już powoli wsadzam. Te w doniczkach już popuszczały pędy, więc zastanawiam się, czy je wsadzić, czy jednak lepiej poczekać. Kilka dalii w razie przymrozku można ewentualnie przykryć, ale kilkadziesiąt to już mały kłopot :wink:
Tak czy inaczej z przyjemnością będę śledzić Twój daliowy wątek.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Kolekcja dalii pod dębami u Wandy

Post »

isia, dokładnie czytam prognozy długoterminowe i jeśli im wierzyć, to nie przewiduje się ani ogrodników, ani zimnej Zośki. Przynajmniej w moim regionie. Tak więc wysadzam już wszystko, mieczyki też. Teraz najważniejsza rzecz to ochrona przed ślimakami. Na razie u nas jest sucho, więc nie wyłażą ze swoich kątów, ale trzeba mieć czujność. :?

Narine, już nie ma co czekać. Karpy to na pewno trzeba wysadzić, ale doniczkowe - może jednak poczekaj do 15-tego na wszelki wypadek. U mnie podobno ma być do końca mają ciepło, ale jak tam u was - nie wiadomo. W każdym razie trzeba na wszelki wypadek gromadzić przykrycia na te dalie, które wyjdą nad powierzchnię ziemi.. ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”