Karłatka niska (Chamaerops humilis)

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Zbierz ją i przyprósz suchym piaskiem a jak będzie sie powtarzało i powiększała się jej ilość spryskaj ziemię Topsinem. :D
Awatar użytkownika
biedronkaoo7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lut 2008, o 23:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Hmmm...ale chyba jej aż tak nie zalałaś...ja też się o to martwiłam. Moja po nalewce z biohumusu wyglądała jakby w bagnie pływała i do tego ta pleśń....ale po podsypaniu piaskiem pleśń sie do tej pory nie pojawia, a gleba powoli podsycha. Od tego czasu jeszcze jej nie podlewałam i pewnie zrobie to dopiero jak wierzchnia warstwa całkowicie wyschnie. A jeśli chodzi o liście, to nie widze większych zmian, przynajmniej na razie nie usychają jeszcze bardziej.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

basta, bardzo dobrze, na emailu masz zdjęcie co z nią dalej jak poprzycinać, daj ją teraz w jasne słoneczne miejsce ale nie bezpośrednio na słoneczku tak by miała możliwość odskoczenia w górę trochę, na wierzchu w doniczce dosyp jeszcze trochę ziemi by jej poziom był tylko tak z 1 cm od góry doniczki :D
biedronkaoo7 efektów działania nie zobaczysz z dnia na dzień niestety ale wymaga to troszkę czasu co do podlewania oczywiście podlej dopiero jak przeschnie porządnie wierzchnia warstwa ziemi nawet tak na głębokość palca, wyczujesz wkładając go w ziemię. Jeżeli tylko liście nie schną dalej to jest ok palma powinna pięknie odbić i w niedługim czasie zacząć się ładnie rozwijać. :D
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Świetnie to zrobiłaś palma co prawda nie będzie miała już takiego typowego uroku poprzez wysoki pień - kłodzinę ale z drugiej strony może nawet i fajnie wyglądać jak wybije na czubku kłodziny kilka liści i powstanie korona. :D
Awatar użytkownika
biedronkaoo7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lut 2008, o 23:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Myślałam, że mojej palmie bedzie lepiej, ale chyba dalej jest coś nie tak bo ten nejwiększy rozwiniety liść zaczął się składać. No już chyba nie brązowieje bardziej, ale za to się składa i nie wiem co z tą palmą zrobić:( Nie podlewałam jej jeszcze od ostatniego razu, wciąż ziemia jest wilgotna.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za jokość pierwszego zdjęcia, ale nie mogłam złapać ostrości. Myśle, że wystarczy porównać rozłożenie liścia z poprzednich fotek do obecnego stanu:( Na drugim zdjęciu jest składający się liść w zbliżeniu. Jeszcze takie pytanie, czy obciąć ten liść z trzeciego zdjęcia, który już usycha, czy jeszcze go zostawić?
Jeśli bedzie potrzeba, mogę zrobić nowe zdjęcia i postaram się, zeby były ładniejsze.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Przyjrzyj się dokładnie palmom bo na moje oko na tym ostatnim zdjęciu na tym schnącym liściu widać całą gromadę wełnowców i to one są sprawcą tych schnięć i składania się liści, trochę słaba ostrość zdjęć by to stwierdzić na 100% aczkolwiek takie mam podejrzenie, czy nie ma na nim kępek takich kłaczków jak wata w skupiskach? Tak mi to na zdjęciu wygląda. :D
Awatar użytkownika
biedronkaoo7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lut 2008, o 23:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Nie wiem czy z tej palmy coś jeszcze bedzie :( Dzisiaj cała się już zwinęła, do tego zobaczyłam na niej pleśń :( Nie weim co robić, szkoda mi mojego biedactwa :cry:
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Nie wiem czemu nie doszła napisze więc tutaj masz pięknie rozwijającą się kolonię wełnowca i jak najszybciej opryskaj palmy preparatem Actellic 500 EC w stężeniu 5 ml. na 2 litry wody ewentualnie jak nie dostaniesz Acellica to Mospilan 20 SP. Wcześniej przed opryskiem bardzo dokładnie umyj każdy listek po liściu włącznie z kłodzinami wodą z denaturatem w proporcji 2:1(woda do denaturat) :D
Awatar użytkownika
biedronkaoo7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lut 2008, o 23:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Ok, jutro kupie co trzeba, tylko tam już nie ma prawie co przemywać:( Liśc juz się zwinął całkowićie w harmonijke :( Mam nadzieje, że moja palma nie zdechnie :( A jak jutro ją przemyje to co dalej?
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Odrazu oprysk i czekanie z lekko zmniejszoną dawką wody do podlewania.
Awatar użytkownika
biedronkaoo7
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lut 2008, o 23:33
Lokalizacja: Rzeszów

Post »

Kupiłam Mospilan 20 SP, bo tego Actellicu 500 EC nie było. Już wszystko umyte i popsikane :) Oj jakbym wiedziała wczesniej, że te kłaki na tej usychającej palmie to wełnowiec to bym nie dopuściła do tego wszystkiego:/ A najlepsze jest to, że jak ją kupiłam to ona już miała je, a ja myślałam że tak ma być :( . No ale Polak mądr po szkodzie, co jak widać się sprawdza :( Mam nadzieję, że palma wydobrzeje i mi urośnie piękna i duża. Rozumiem, że już mam jej nie psikać, tylko obserwować i czekać na podlewanie? Zaznaczam, że od czasu gdy zalałam ją Biohumusem nie podlewałam jej ani razu, tylko codziennie spryskiwałam. Mam dalej spryskiwac czy nie? Ziemia jest wciąż wilgotna.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Po oprysku chemią nie zraszaj jej z dwa, trzy dni potem normalnie zraszaj a po tygodniu powtórz oprysk chemią i znów z trzy dni nie zraszaj. Powinna wydobrzeć o ile kłodzina nie jest uszkodzona przez szkodnika na tyle że palma może nie dać sobie rady. Mam nadzieję że wydobrzeje, całkowicie uschnięte liście zetnij. :D
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka to palma?

Post »

Marnuje się u mnie w domku.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”