Mój ogródek - kogra - 2cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
barbarka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1005
Od: 16 maja 2007, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pdk

Post »

Grażynko pod wszystkimi achami i ochami dla lili i całego kogrobuszy wypada mi się już tylko podpisać :D
Wszystko jest wspaniałe :D
Wystawy , to wam po prostu zazdroszczę i to strasznie . W moich okolicach takich nie ma przynajmniej ja nie słyszałam :roll: :?
Pozdrawiam cieplutko Basia
Moje ogródkowe kwiatki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Izuniu - tylko nie zapomnij o nim. :wink: :lol: Już się cieszę na foteczki.
Ja też go lubię, bo jest słodszy od tych białych odmian. Ma też większe owoce od nich.Zostawiam go zawsze aż dojrzeje i wtedy dopiero obieram. Mało kiedy zdążę zagotować, bo przeważnie zostaje wcześniej zjedzony. :wink: :lol:

Basiu - ja też mam daleko na wystawy, bo wszystkie odbywają się w okolicach Katowic. Kiedyś jeżdziliśmy tam z mężem do Bytkowa, ale od kiedy spadł ten nieszczęsny dach na gołębiarzy jeszcze tam nie byliśmy. A w moich okolicach też nie ma wystaw. Ale może to i dobrze ? :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

I znów przeszły dwie burze. Chyba nic nie będzie w tym roku z malin i poziomek, bo bardziej przypominać zaczynają grzybnię w pełni rozwoju niż to co mają. :cry: Oprysk też nic by nie dał, bo pada co kilka godzin albo bez przerwy. Dobrze, że choć jeżyny zapowiadają się obficie. Może do tego czasu pogoda się ustabilizuje. :roll:
Najlepiej na tym wychodzą ślimaki.




Obrazek Obrazek


A tak "owocuje" to drzewko. :twisted: :twisted: :twisted:


Obrazek Obrazek


Na pociechę może wkleję kilka kwiatków........... :lol:



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



i jeszcze kilka ujęć liliii. ;:1


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
kryska
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2341
Od: 30 kwie 2007, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ziemia Lubuska

Post »

Grażynko, od czwartku zapowiadają poprawę pogody. Te owoce na drzewie wcale mi się nie podobają. A co to takiego niebieskiego na zdjęciu powyżej płomyka?
Życie jak krajobraz, ciągle się zmienia.
Zapraszam do odwiedzania moich wątków - kryska
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

no teraz to na bank, w sobotę na wystawie lilii , coś kupię...i może uda mi sie zdobyć taka jak na ostatnim zdjęciu :D pozdrawiam ciepło
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Kryseczko - oby się spełniła ta przepowiednia, bo już mam na podwórku jak u Jożina z bagien.
Beczki z deszczówką przebierają a spod kostek chodnikowych tryska woda jak się na nie stanie. Kwiaty całkiem marnieją od tego deszczu.Dzwonek czosneczkolistny mi całkiem połamało i chyba trzeba będzie go obciać bo w środku zaczął gnić.
Coś tam na górze trochę przesadzli z tym deszczem, albo teren im się pomylił. :wink: :lol:
Żeby choć grzyby chciały rosnąć, ale te prawdziwe do jedzenia a nie te na kwiatach i owocach.
Na dodatek dzisiaj spadł też grad i trochę mi kwiatki poobijał, ale mówi się trudno.
Tylko ślimakom ta pogoda pasuje jak nigdy. Wszędzie ich pełno a mnożą się na potęgę. :twisted: :twisted: :twisted:
Powyżej płomyka jest tojad nazywany u nas też pantofelkiem. Uwielbiają go trzmiele a i czarownice podobno nie mogły się bez niego obejś, bo służył im do robienia różnych mikstur. :wink: Niestety jest rośliną trującą. Za to ma przepiękne kwiaty podobne do pantofelka i stąd ta nazwa. :lol:

Juleczko - wierzę, że uda Ci się zrobić dobre zakupy i pochwalisz się potem swoimi zdobyczami. Nie zapomnij tylko zabrać ze sobą aparatu i popstrykać trochę fotek dla nas. :wink: :lol:
Z pewnością przyjdę je zobaczyć do Ciebie. :P
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

na pewno zrobię fotki :D
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Grażynko, zdaje się, że przeoczyłaś jedno zdjecie ;) Nad płomykiem widzę przetacznik, a nad nim dopiero tojad, oba zresztą w boskich kolorach. (Przetacznik jednak bardziej :D )

Grażynko, a może jednak udałoby Ci się jakoś wyrwać do Rybnika w niedzielę?
Mogłabyś wszystko zobaczyć na zywo i wrócić z jakimiś zdobyczami :D
Awatar użytkownika
Anitaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2512
Od: 8 maja 2008, o 14:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujaws-pomor,okolice Brześcia Kuj.
Kontakt:

Post »

O matko ale masz epidemie ślimaków :shock:

Piękne kwiaty :D ,u mnie niestety nadal bardzo sucho nawet w polu trawa dla krów usycha :cry:
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Izo - na dole zdjęć na obu jest płomyk. Myślałam, że chodzi o ten po lewej stronie. A po prawej jest przetacznik, to prawda. Dzięki za uzupełnienie. :wink: :lol:
Niestety, wiesz z jakich względów nie mogę :cry: przyjechać. Każdy sobotę i niedzielę chce mieć dla siebie i nikt nie zgodzi się w te dni na opiekę. Mówi się trudno. :?
Ale obejrzę sobie wszystko dokładnie na fotkach twoich i innych. :lol:

Anitaaa- witaj w kogrobuszu :wit
No to już jest epidemia od dłuższego czasu.Razem z sąsiadami walczymy z nimi od klilku lat z mizernym jak dotąd skutkiem. :twisted: :twisted: :twisted: Ale jeszcze gorsze są te bez domków, czerwone, czarne i kropkowane.
Przykro mi, że u Ciebie nie pada. U mnie nadmiar deszczu a po ogrodzie nie można nawet chodzić, bo człowiek się zapada pod trawę.jak w kalejdoskopie - burza na godzinę i dwie bez deszczu i znów burza i............... i tak już od 2 tygodni. :cry:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Post »

burza na godzinę i dwie bez deszczu i znów burza i...............
i tak już od
tygodnia.
A w międzyczasie - piękne, gorące słonko, sprzyjające lęgom.
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Grażynko ja mam to samo z ślimakami to gorzej jak zaraza ,wczoraj już nie wytrzymałam i siekałam przez pół toporkiem ,normalnie mutanty się z nich porobiły obrzydlistwo .Bierzesz sałatę to ze ślimakami ,kapusta ze ślimakami ,idziesz po trawniku ,ślimaki nawet mam na schodach te cholery
Obrazek
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witaj kogra drzewko z owocami -ślimaczkami bardzo mi się podoba :D,kapitalnie to wyszło, jeśli chodzi o ślimaki na roślinkach to też mnie tam denerwują, po ostatnich deszczach wytransportowałam ich całe mnóstwo z mojego ogrodu ,

masz racje tego roku malin będzie jak na lekarstwo, u nas prawie wszystkie uschły :,( nie wiele soku z nich zrobiłam.... :(

Lilie masz przepyszne , ja mam tylko jedną ,bordowąi jakiegoś liliowca......Miłego dnia....
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”