Mój ogródek - kogra - 2cz. 2008r

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Izabelko, Ulka, Julko - dziewczyny a ja się nie boję :lol: Z pewnością by zostało, choćby po jednej cebulce dla każdej :wink: :lol: Fakt, że są to najładniejsze lilie.Ale bez problemu dostałam je na Alegro, więc myślę, że jesienią też będą a może nawet i ładniejsze.

Grzesiu - przecież Ty też miałeś zacząć hodować lilie i z tego co wiem, to też masz ich trochę.A przy twoim perfekcjoniżmie to z pewnością powstanie cudna kolekcja. :wink: :lol:
Ja w to wierzę. ;:215
I to nie za parę lat, ale niebawem :!: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Grażynko, chętnie wyłopatkowałabym to i owo do lasu, ale nie mam juz na to czasu ani sił. Nawet gdyby ktoś przyszedł i uwolnił mnie od całego nadmiaru roslin, to jednak też nie załatwiłoby sprawy, bo chodzi nie tyle o brak miejsca w ogóle, ile brak właściwego miejsca. Konkretnie brak cienia :( Każdy chocby lekko ocieniony kącik jest już szczelnie zapełniony.
Ale z czasem, moze....;)
Liliowce oczywiscie pokażę :D Właśnie zakwitł następny i chyba tez taki , jak Ty masz :lol:
Awatar użytkownika
bogusia177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5556
Od: 14 wrz 2007, o 08:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzislaw Śląski

Post »

Nic tylko brać łopatkę i do Grażynki czekaj ,czekaj ,kiedy ja to się wybieram do Czech :?: a nie powiem ;:109
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Izo - a więc już szybciutko wysyłam Ci złotlina i będziesz miała następny zacieniony kawałek ogrodu - rośnie bardzo szybko i do 3 m wysoko, kiedy jest nie cięty. :wink: :lol: Lubi rosnąć jednak pod ścianą lub w dgupie drzew czy krzewów, bo nie lubi wydmuchowiska. Natomiast lubi suchawą ziemię, co u Ciebie nie jest żadnym problemem. :wink:
Zaglądam zatem zaraz do Ciebie na liliowce. :lol:

Bogusiu - no to kiedy się wybierasz do Czech ? Mam poczekać na Ciebie przy granicy ? :wink: :P
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

zanotowałam :wink: dziękuję ślicznie i na pewno takowej poszukam :D
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

No i wreszcie udało mi wygospodarować troszkę więcej czasu, by usiąść przy monitorze z pyszną kawką i jako deser do niej obejrzeć Twoje wyczyny w kogrobuszu...
Przyznam, że lingua to mi opadła do samej podłogi na widok Twoich zachwycających, zniewalających, uroczych, przepięknych, cudownych, ślicznych, ujmujących, intrygujących, etc... przedstawicieli liliowców, lilii (tych wodnych też) Oczy to do tej pory mam o takie :shock:
Gdybyś kiedyś urządziła konkurs na najpiękniejszy kwiat z Twojego ogrodu to miałabym ogromny "zgryz" na co zagłosować :lol:
Liczyłaś kiedyś ile masz odmian? Jak długo trwało zebranie tak imponującej kolekcji?
Podczas kwitnienia tych nieziemskich piękności, Twój kogrobusz zmienia się w rajski ogród... ochhh gdybyś mieszkała bliżej to byłabym bardzo częstym gościem w Twojej krainie liliowców :roll:
Kogruś kochana, przesyłam Ci MOC serdeczności!
aha... proszę, koniecznie podrapkać czworonogi w moim imieniu ;-)
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Juleczko - jeśli interesuje Cię ta obok , to jest tolilia o. t. hybrids Red Dutch. Na dodatek cudnie pachnie a kwiaty ma wielkości talerza do zupy - około 20 cm.

Doruś - witaj perełko ;:87
Jak ja się cieszę z wizyty tak wspaniałego gościa :!: :P
Nie liczyłam ile tego w sumie jest. Wiem, że liliowców to ponad 30 odmian a lili koło 12 czy 14.
Wszystko co teraz kwitnie wzbudza we mnie niesamowitą radość. I gdyby ktoś obserwował mnie jak w deszczu gonię po kogrobuszu z aparatem i pstrykam fotki, to pewno wielu uznałoby mnie za babę której brakuje 5 klepki. :lol: Nic to. Ważne, że mnie to cieszy i mam się z kim tą radością podzielić.Właściwie to jest to efekt zeszło i tegorocznych poszukiwań.
Jeśli chodzi o liliowce to bardzo pomogła mi Anulka. Niesamowita kobietka - wszędzie dotrze i wszystko załatwi jak potrzeba. :wink: :lol:
A Libiąż to znów nie aż tak daleko, więc jeśli będziesz w podróży w te strony to zapraszam na kawkę i ciasteczko do krainy liliowatych. :wink: :lol: Droga Doruś - uściski i całuski dla Ciebie, pozdrowionka dla rodzinki.
Czworonogi już wymiziane od cioci Dorci, w podzięce ślą mruczando i hau, hauki.... :!:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ja już dzisiaj o mało nie nakupiłam lilii na Allegro ale z trudem się powstrzymałam bo za tydzień w naszym ogrodzie botanicznym jest kiermasz..... Ale wtedy strzeżcie się lilie i liliowce :P
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21742
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Wdepnęłam do kogrobuszu a utonęłam w krainie liliowców i lilii.
Grażynko , masz cudną ich kolekcję.
Przepiękne ... no i masz jeszcze coś czego mnie ogromnie brak - deszcz .
Ale tak widać ma być.
Pozdrawiam serdecznie :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

u nas za tydzień jest wystawa lilii....na bank tam wdepnę i zobaczymy co z tego wyniknie,bo zaraziłam sie tu "liliową "chorobą :D
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Coma95 - to teraz jeszcze są lilie na Alegro ? :shock: Chyba też tam zaraz zajrzę. :wink: :lol: Może znajdzie się jakaś dla mnie ?No a gdyby......to też nie podaruję. :P

KaRo - bardzo się cieszę, że wdepnęłaś.
Deszczu Ci u mnie dostatek, a nawet aż nadmiar. Jak nie mżawka to pada, ale ma to i dobrą stronę - moja porozszczepiana grzybnia nasiąka coraz bardziej wodą i rośnie, rośnie, rośnie...............a za nią grzybki... :wink: :lol: Już słychać jak ziemia pęka a one rosną :!: :P
Również ślę pozdrowionka. :lol:

Juleczko - szkoda, że mieszkam tak daleko. Poszłybyśmy razem i.......
No ale może to i dobrze, bo przynajmniej moja portmonetka nie schudnie i bankructwo mi nie zagrozi. :wink: :lol:
Zatem życzę udanych zakupów. :P :!:


A żeby nie było tak bardzo kwiatowo, to może teraz coś dla podniebienia...... ;:1


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


....a to moje mikrusy w doniczkach. :P


Obrazek Obrazek


I trochę wodnych impresji zrobionych jeszcze przed deszczami.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


A ten gościu chyba wiedział, że będzie długo padać, bo schronił się na balkonie i do dzisiaj wysiadujepod dachem. :wink: :lol:


Obrazek Obrazek
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
julka_
1000p
1000p
Posty: 1111
Od: 2 lip 2008, o 21:41
Lokalizacja: rybnik

Re

Post »

Grażynko wpadnij w sobote na kawusie ...potem pójdziemy do Teatru na wystawe...udamy troszeczkę kasy :wink: przeciez to nie tak daleko :wink:
panda7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1532
Od: 9 lis 2006, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Do Rybnika i ja mam blisko :lol: Ale niestety już mam plany na sobotę ;:223
Droga Kogro, chyba jeszcze przyjdzie mi zaczekać na wyprawę do Ciebie :? Jakiś czas temu żadna odległość nie była mi straszna (a co nawet stopem się jeździło :lol: ), natomiast teraz do wypadu na spacer z Malwą muszę być przygotowana jak do podróży dookoła świata (wszystko może się przydać)

Przecudnej urody są Twoje maleńkie pomidorki! Czy to są zwykłe koktajlówki?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”