Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zuziu - chwastów też mi nawiało, nie ma zmiłuj. ;:306

Moniko - dzięki! :)

Sebastianie - choćbym chciała, to nie mogę. Rododendrony sadzili moi Rodzice ponad 20 lat temu, nikt nie wiedział jak się nazywają. A te, co dokupiłam (i azalie, i rododendrony) - wybierałam w szkółkach, najczęściej jako "mix", a jedynym kryterium był kolor kwiatów i cena. :wink:

U mnie dziś wpis pod znakiem orlików. Kwitną już wszystkie. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy kwiat róży. "Madame Boll'. Ależ ona pachnie!
Obrazek

Cały krzaczek wygląda bardzo obiecująco.
Obrazek

Niestety, te trzy dni deszczu wystarczyły, aby wszystkie róże zaatakował grzyb (chyba mączniak). Na 'Madame Boll' tego nie widać, ale inne wyglądają biednie. I znów muszę robić oprysk, ludzie kochani... ;:223

I jeszcze bratki.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Trzykrotka ogrodowa.
Obrazek

Tulipanowiec zakwitł jakieś 3 tygodnie wcześniej niż zwykle.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zawciąg.
Obrazek

Irysek. Już niewiele ich zostało, większość przekwitła. Jakoś przegapiłam.
Obrazek

Jaśminowiec.
Obrazek

Powojnik.
Obrazek

I coś dla smaku. Poziomeczki.
Obrazek

Agrest.
Obrazek

Z zapowiedź winogron. W tym roku (odpukać) wyjątkowo dużo! :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Twoje wiosenne kwitnienia wiśni były po prostu zjawiskowe :D Aż musze dopisać sobie takie wiśnie na listę must have. Na taras będą idealne :wink:
Wszystko w tym roku bardzo przyspieszyło rozwój po długim starcie, u moich rodziców kończy owocowanie wczesna czereśnia, która z reguły dojrzewała w pierwszej połowie czerwca :wink: Więc Twój tulipanowiec idzie tym samym trendem :wink:
No i Twój fiołkowy trawnik wyglądał pięknie :)
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Masz tulipanowca w ogrodzie?! ;:oj Widziałam go w realu tylko raz, wiele lat temu. To było ogromne drzewo. Ile lat ma Twoje? One ponoć w późnym wieku zaczynają kwitnąć.
Bardzo pięknie i obficie kwitną u Ciebie rododendrony. Czym je dokarmiasz? Moje chyba za mało i za rzadko dostają "jeść" :oops: Powinnam solidniej o nie zadbać.
Joasiu jak duży masz ogród? Nie wiem czy nie doczytałam na początku czy nie pisałaś o tym. Jest piękny i wygląda na dojrzały.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Sauromatum - witam w moim wątku. :) Wisienkę polecam, jak na razie, przez te cztery lata uprawy, nie sprawiła mi większych problemów. Masz rację, że tempo w przyrodzie w tym roku jest obłędne. Ja nie nadążam w każdym razie (zwłaszcza za chwastami :;230 ).

Izo - tak, mam go w ogrodzie. Sadzony był 20 lat temu, a kwitnie dopiero od 5. Ale warto czekać, jest piękny. Rododendrony dokarmiam nawozem zakwaszającym dla roślin kwaśnolubnych wg instrukcji na opakowaniu. Ale chyba najbardziej pomogła wymiana podłoża, którą zrobiłam 3 lata temu. I obfite podlewanie przed i w trakcie kwitnienia, a także staram się pamiętać, aby podlewać je nawet w zimie, jeśli nie ma śniegu, a temperatura jest dodatnia. Ogród nie jest duży, w sumie ma jakieś 6,5-7 arów. Zakładali go moi Rodzice 20 lat temu, więc swoje lata ma. :) Niełatwo też mi coś w nim zmienić, bo choć bym chciała, to szkoda mi pozbywać się takich starych roślin, o które dbam od dawna.

Orliki zaczynają powoli kończyć swój pokaz, ale białe jeszcze wyglądają całkiem ładnie.
Obrazek

Jaśminowiec.
Obrazek

Zaczyna się za to czas róż. :) Na prowadzeniu wciąż 'Madame Boll'. Przy tylu kwiatach zapach jest boski!
Obrazek

Do tego lawenda.
Obrazek

I wiciokrzew 'Graham Thomas'. Jeszcze słabo pachnie, ale czekam na więcej kwiatów.
Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Oj tak jak wiciokrzew kwitnie w ogrodzie, to nie da się przejść obok niego obojętnie ;:215
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Marto - to prawda. Ten jest jeszcze niewielki, sadzony był raptem rok temu. Ale lada dzień rozkwitnie drugi, znacznie dojrzalszy. Oczywiście pokażę, niech tylko się rozkręci.

Zaczynają się u mnie kwitnienia rojników. Nie wiem jak Wam, ale mi się ogromnie te cudaki podobają. :)
Obrazek

Pracowite bzyki przylatują do 'Madame Boll'. Nic dziwnego. :wink:
Obrazek

Obrazek

Róża NN, zaczyna się rozwijać.
Obrazek

Różany kącik wyglądał rok temu tak (tuż po posadzeniu róż i lawendy):
Obrazek

A dziś prezentuje się już tak, jak na zdjęciu poniżej. Derenie ogromnie się rozrosły, będę musiała je znów porządnie przyciąć.
Obrazek

Dla porównania wrzucam też zdjęcie rabaty przy żółtej pnącej róży sprzed roku:
Obrazek

I z dziś. Miała być to rabata z funkiami, zrobiła się orlikowa. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze pierwsze kwiaty na pnącej białej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Joasiu...bardzo ładna ta żółta róża pnąca, pomysłowo wykorzystane przęsło jako podpora, chyba odgapię. ;:131 Orliki z funkiami się nie pogryzą a nawet fajnie wyglądają...mnie się podoba. ;:333
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zuziu - proszę Cię bardzo. To pomysł mojego Męża. :D Kwiatki mało go interesują, ale techniczne rozwiązania już bardziej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Pochwały dla pomysłowego męża ;:63 . Mój czasem coś wymyśli ale najczęściej ja, on tylko wykonawcą ;:oj . Widzę u ciebie pięknie kwitnącego powojnika a i wiciokrzew ładnie poszybował w górę. Ja na swoje powojniki czekam a wiciokrzew przyduszony trzmieliną nie spodziewam się pięknego kwitnienia. Wszystko przez brak miejsca albo moją zachłanność bo wszystko by chciało się mieć ;:131
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Słowa uznania dla męża za pomysł na pergolę dla róży. U mnie takie przęsło wisi na ścianie altanki i służy powojnikowi. Z drugiej strony też chyba je zastosuję, bo się świetnie sprawdza.
Powojnik z bluszczem?! Fajny pomysł. Świetnie razem wyglądają.
Wracając do rh. Z podlewaniem to niestety na działce bywają problemy. Wodę zakręcają w październiku, a odkręcają w kwietniu. Przy upałach krany są zazwyczaj suche. Wymienić podłoża mi się raczej nie uda, ale muszę koniecznie obniżyć pH. Nawozy stosuję, ale może są lepsze.
Na koniec małe pytanko nieogrodnicze - z jakiego hostingu korzystasz wstawiając zdjęcia na FO?
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Zuziu - u nas też tak zwykle jest, ale akurat przęsło to jego pomysł. :) U mnie ten powojnik sadziła Mama. Też zagłuszał go bluszcz, ale dwa lata temu wycięłam go od strony powojnika ile się dało i ten drugi trochę odżył.

Izo - wyglądają fajnie, ale bluszcz zagłusza. Trzeba o mocno pilnować. Różaneczniki są i tak trudne do utrzymania, czasem nic nie pomoże. No ale w sumie u mnie to na własne życzenie, bo ziemia jest nienajlepsza. Życzę jednak powodzenia. :)
Używam fotosika. Z wygody. :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kwiaty i nie tylko w obiektywie - mój ogród

Post »

Pergola na różę z panelu ogrodzeniowego to rzeczywiście praktyczny pomysł :wink: A orliki z funkiami dobrze współgrają :wink:
Piękne łany lawendy. Ile lat je masz? Ostatnio koleżanka mi mówiła, że lawenda po około 6 latach wygląda z reguły już kiepsko i należy wymienić ją na nowe okazy. Planuję lawendę u siebie dlatego mnie to interesuje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”