Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia, wiem, że nie powinno się trzymać słabo rosnącej róży i naiwnie wierzyć, że się ogarnie i zacznie dobrze rosnąć. Ale jak się człowiek nauganiał za różą po Europie, zapłacił sporo jak na nasze warunki to serce boli przy wywalaniu żywej rośliny. Wolę, gdy mój dylemat rozstrzygnie zima. I tak pożegnałam w tym roku The Prince, która wegetowała przez kilka lat. Chantal Thomass też padła po przesadzeniu do doniczki, ale z takim korzeniem nie miała szans.
A ta porzeczka to jaka ;:306
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

;:7 Nena, czerwona, dojrzała porzeczka ;:306. Co prawda kolor nie jest stabilny, płowieje na patelni, ale takie jest jej zadanie, wytrzymać ekstremalne warunki ;:108.

Pewnie, że serce boli, ale ja mam tylko tuzin miejscówek. Też nie było łatwo ją zdobyć, ta oryginalna rośnie u Majki i mimo, że wygląda podobnie do mojej, dostaje już 4-ty sezon szansę. U siebie teraz sądzę wytrzymałe rośliny, które stworzą przyjaźniejszy mikroklimat dla róż.


Obrazek

Obrazek
Herzogin Christiana.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Herzogin Christiana mnie niezmiennie zachwyca, chodzi mi po głowie już ze dwa lata, może wiosną sobie ją sprawię ;:333
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia nie bądź taka tajemnicza i uchyl rąbka tajemnicy ,co to za nowe panienki zamieszkają u ciebie ;:180 Chciałam ciebie jeszcze zapytać ,bo sporo róż przewinęło się przez twoje balkonowe rosarium ,potrzebuję różę ,na kratkę taką 180cm na balkon dla córci i zastanawiam się co jej tam wsadzić ;:218
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Basiu, jak Christiana Cię zachwyca, spraw sobie, " będzie pani zadowolona"... ;:108

Tolinko, e tam tajemnicza..., jak dojdzie wstawię zdjęcie. Jedno zdjęcie mówi wiecej niż 1000 słów ;:306 .
Pnąca na balkon, wybierz coś z serii "Starlet". Jest sporo odmian, dopasujesz kolorystycznie. U mnie one rosną z powodzeniem od kilku lat. Kupowałam Melina, miałam pomarańczową, po kilku latach dostałam w prezencie Melinę, ale
nie jestem pewna czy to nie Eva... Jest u mnie 3-ci sezon. W sierpniu musiałam ją brutalnie przesadzić, teraz wygląda tak;

Obrazek
Na str. 3., post z 30.05.17. Są zdjęcia tej róży jeszcze na kartce.
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia widzę , że następna różyczka na pniu wypuszcza długaśne pędy. Aspirynka, też Ci płatała podobne figle. Chyba je za mocno podkarmiasz ;:215 . Piękne masz te różyczki. To za ich zdrowie ;:304
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Daysy, też się zastanawiam, dlaczego pienna funduje mi znowu długie pędy. Pisałam, o moich przemyśleniach na ten temat na poprzedniej stronie...
Evy zaczyna kwitnienie, dla Ciebie obiecane zdjęcia;

Obrazek

Obrazek

Część "zachodniej rabaty" ;:306


Obrazek

Obrazek
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Piękne róże jak malowane,a Evy to dopiero modelka ;:333
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Dziękuję Alexia za info ;:196 Córka zdecydowała się na Melinę już do mnie jedzie :D Zachodnia rabata jaka wypasiona ;:oj czyściutko ani chwaścika oooo! żeby tak na moich rabatach taki  ład i porządek panował,bo przy tych upałach ,to chwasty rosną nie wiadomo kiedy :evil: Evy piękna ;:167
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Witaj Alexia piękna Evy ,ale też Christiana przecudna , mam obie ale jeszcze w pąkach , myślę ,że u Ciebie na balkonie mają super warunki
pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

No rzeczywiście śliczna, na zdjęciu przypomina ciut, ciut moją Princess of Infinity, dlatego serducho zabiło mocniej ;:224
A jak ze zdjęciami już wszystko wiadomo, czy maglować syna. Popatrz, nawet nie mam kiedy z nim pogadać. Jutro święto, więc się spotkamy.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Ależ uroczo musi wyglądać ten Twój balkon. Sąsiedzi chyba Ci zazdroszczą. :tan Evy piękna. ;:108
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
Marta+
200p
200p
Posty: 310
Od: 4 wrz 2016, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ziemia Przemyska

Re: Balkonowe Rosarium. Cz. 3.

Post »

Alexia ;:196 ;:196 ;:196
Balkonowe Rosarium w rozkwicie ;:138 Tak bardzo się cieszę, że jest... :heja Będę miała od kogo dalej się edukować w balkonowej hodowli :oops: :lol:
;:196 mocny dla Kodiego ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”