Canna - Paciorecznik cz.8

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Krysiu piękna sesja zdjęciowa, a siewki wyglądają pięknie ;:215
Moje moczone na początku stycznia są mniejsze od Twoich :D

Obrazek Obrazek

Kilka z kłączy:

Obrazek Obrazek

Jest i rozczarowanie ;:145

Obrazek
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Syriusz ja dzielę wiosną, bo tak mi najlepiej zimują.
Krysiu śliczne fotki jak zawsze i ładne siewki.
Halinko ładne siewki i bardzo duże już te pędzone, będziesz potrzebowała dużo miejsca na oknie.

Pamiętajcie muszą stać na najwidniejszym parapecie, bo jeszcze 2-3 miesiące(zależy od pogody), zanim pójdą do gruntu.
Pozdrawiam i życzę dużo słoneczka. ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Shalina witaj
Moje z 10 stycznia, a kiełki pojawiły się 12.01

Obrazek
Dlaczego tak szybko wybudziłaś kłącza ?
Takiej wielkości liście ... ładnie się patrzy ale ich przechowanie wymaga sporo poświęcenia, no chyba, że masz warunki :D
A to "rozczarowanie" to szybko do śmietnika, dezynfekcja miejsca itd coby się czkawką nie odbiło na reszcie. Ja przy siewkach niechcący zakleszczyłam końcówkę liścia i już lupa była w akcji ;:202
Iwono dziękuję. Już w ub roku namawiałaś mnie i nawet nasionka wysłałaś ale ofiarowałam je koleżance bo tak się złożyło, że nie były możliwe żadne siewy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Oj tak, tak, zapomniałam dopisać, że mam nadzieję, że Halinka tego "rozczarowania" już się pozbyła.
krisw33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 sty 2021, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Witam, Anida napisała w wątku zakupowym, że kupiła cannę Cleopartę i mnie też podkusiło i zakupiłem jedną w O.i (6 zł) a drugą w Cast...amie (10 zł ale kłącze ładniejsze). Plus taki, że było dużo sztuk i mogłem wybrać najładniejsze z żyjącymi oczkami. Niedługo okaże się czy kasa wyrzucona w błoto, ale z drugiej strony kto nie ryzykuje ten szampana nie pije. Poniżej zdjęcie moich siewek. Kłącza przechowywane w garażu wszystkie już wystawiły kły, czyli dobrze przetrwały proces zimowania. Wsadzałem do nowej ziemi po wykopaniu i podlewałem sporadycznie, żeby nie przesuszyć. U mnie ta metoda się sprawdziła, żadne nie padło. Jak było ciepło i słonecznie to już były na spacerku na dworze. Pozdrawiam, Krzysiek

Obrazek

Powiększyłam. Iwona
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

krisw33 witaj
Czyli sezon w temacie pacioreczników już rozpoczęty, oby te kłącza były zdrowe i zgodne odmianowo - to najważniejsze.
Siewki masz ciekawe kolorystycznie ale czy one były siane w jednym dniu ? Bardzo duża różnica w wielkości siewek.
krisw33
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 27 sty 2021, o 09:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Tak, siane w jednym dniu i z nasion zebranych z jednej canny, którą kupiłem jako Wyoming, ale ona nie zawiązuje podobno nasion, więc musiała to być jakaś inna odmiana o pomarańczowych kwiatach i ciemnych liściach. Kupiłem jeszcze na all...ro mieszankę nasion canny zbieranych z niskich odmian. Wrzucam zdjęcie poniżej i one rosną bardziej równomiernie. Pozdrawiam, Krzysiek

Obrazek

Powiększyłam. Iwona
Awatar użytkownika
pendrak
100p
100p
Posty: 131
Od: 12 kwie 2020, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. wielkopolskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Mam pytanie do ekspertów. Po raz pierwszy zamówiłam kłącza kanny Strasbourg. Już mi przysłali 3 sztuki i nie wiem czy mogę wysadzić do donicy i postawić w dobrze oświetlonym miejscu w domu (?) Czy 3 kłącza w 30-cm donicy to za ciasno? Może na razie lepiej każdą wsadzić do osobnej donicy? Chętnie posłucham opinii forumowiczów :wit
bobiczek
50p
50p
Posty: 98
Od: 5 mar 2014, o 23:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Niestety pomysł aby przechować kłącza w nieogrzewanym garażu, okazał się zły.
Kłącza przechowywane w dużym pojemniku, schowane w kartonie obłożonym styropianem przemarzły.
Wyrzuciłem wszystko, nie uchowało się w dobrym stanie ani jedno.
Każdego roku chowałem w piwnicy i było nieźle.
Nie wiem co mnie podkusiło aby to zmienić.
Będę musiał zaczynać wszystko od nowa.
A niech to......
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Krzyś śliczne te ciemne siewki. (Przed wrzuceniem zdjęcia zaznacz szerokość 500 pikseli.)
Pendrak ja nie jestem ekspertem i nie znam tej odmiany, ale odpowiem. :) Możesz już posadzić albo trochę poczekać.
Najpierw posadź pojedynczo do małych doniczek i zobacz jak będą rosły i czy są zdrowe, a na miejsce docelowe to mają jeszcze czas.
Zanim wykiełkują to mogą stać gdziekolwiek, jak zacznie rosnąć pierwszy liść muszą mieć widny parapet. Powodzenia.
Bobiczek do zimowania pacioreczników najlepsze jest pomieszczenie ok.8°C w którym temperatura nigdy nie spada poniżej zera.
Awatar użytkownika
pendrak
100p
100p
Posty: 131
Od: 12 kwie 2020, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. wielkopolskie

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Dziękuję! Nigdy nie sadziłam żadnej odmiany canny, ale widziałam na brytyjskim programie ogrodniczym, no i postanowiłam spróbować. Za nasiona się na razie nie biorę. Canna Strasbourg ma zielone liście i czerwone kwiaty, plan jest taki, żeby ją wysadzić w donicy na tarasie.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Witam :) zakupiłam trzy kanny wsadziłam je dziś do ziemi i w maju wsadzę na stałe miejsce. W pracy mam jeszcze 5 odmian odłożonych. Chce je ulokować w tym roku w jednym kącie ogrodu :wink: moje zimowane nie przetrwały, a w ogrodzie mam często samosiejki,wiec na luzie :) pytanie jakim nawozem je karmić? Takim do cebul kwiatowych czy do roślin kwitnących? Przeważnie rosły w ziemi z obornikiem więc nie nawozilam ich specjalnie. Tym razem robię im specjalne miejsce :wink:
ilovemygarden
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 mar 2021, o 10:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Canna - Paciorecznik cz.8

Post »

Witam ponownie i chciałabym bardzo podziękować Pani Iwonie za poradę :) Przy okazji chciałabym się również dopytać, czy ktoś z Państwa spotkał się może z informacją, że przy hodowli pacioreczników istnieje możliwość cofnięcia się cech charakterystycznych dla danego gatunku ( w przeciągu ponad 3 lub 4 sezonów) jeśli w pobliżu rosną inne odmiany, a szczególnie te najbardziej podstawowe canny ? Ponoć jest to kwestia zapylania różnych odmian przez te same owady ...
Zablokowany

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”