Kaktusowy zakątek Marty

Zablokowany
Awatar użytkownika
Artur89
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5125
Od: 8 lis 2009, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Zdjęcia echinocereusów bez opisów? Oj nieładnie :wink: Jeśli chodzi o ciernie, które cenię u echinocereusów na równie z kwiatami (z małymi wyjątkami) to prym wiedzie E. engelmannii i jego +- 18 odmian. Oczywiście nie można zapomnieć o solidnie ociernionym E. lindsayi czy z nieco delikatniejszymi cierniami E. apachensis lub E. longisetus :)
Kaktusy: cz.1, cz.2, cz.3, cz.4
Dział Ofert
Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

mataan pisze:Twoje są wypasione, o tak!
Na Mazurach się tak wypasły a tam jak wiadomo powietrze czyste jak łza a i ziemia żyźniejsza niż tutejsza 6-ta klasa :)
annaoj pisze:Szok! Skąd Ty takie okazy bierzesz? ;:oj
Asia, już nie biorę( rany jak to brzmi :;230 )
Raz tylko wzięłam(o matko jeszcze gorzej :;230 )

Można powiedzieć, że w spadku dostałam :wink:
Artur89 pisze:Zdjęcia echinocereusów bez opisów? Oj nieładnie :wink: Jeśli chodzi o ciernie, które cenię u echinocereusów na równie z kwiatami (z małymi wyjątkami) to prym wiedzie E. engelmannii i jego +- 18 odmian. Oczywiście nie można zapomnieć o solidnie ociernionym E. lindsayi czy z nieco delikatniejszymi cierniami E. apachensis lub E. longisetus :)
Artur opisy będą jak się przesadzą(bo jak wańka-wstańka się gibią) a potem się portreciki uskutecznią i wtedy musowo z podpisem :uszy

A korzystając z Twojej bytności na tym wątku mam prośbę ;:7 zerknąłbyś czy u Mateusza(mataan) nie wprowadziłam zamętu z tym Echinocereus triglochidiatus to przy okazji ja może się czegoś nauczę( a dawno powinnam już tego by trzymać język za zębami a palce z daleka od klawiatury :;230 )
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20158
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Echinocereusy bardzo ładne. ;:333

Okazy wieloletnie i naprawdę wypasione. Jak zakwitną wiosną - a powinny bo duże - będzie widok cudny i ochy oraz achy na całym naszym kaktusowym odcinku Forum. ;:173
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Całkiem spore okazy Echinocereus do tej pory nie miałem żadnego egzemplarza tego rodzaju ale w tym sezonie delikatnie nadrobiłem zaległości i mam już czterech reprezentantów tego interesującego rodzaju :D
Pozdrawiam Rafał
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Ładne ciernie mają te echinocereusy :) zresztą całe są ładne :D
Piesek też fajny :lol:
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

:shock: :shock:
Miałam rację, że spodziewałam się czegoś wstrząsającego!! Wstrząsające, nie mieszające!!! ;:333
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

hen_s pisze:Echinocereusy bardzo ładne. ;:333

Okazy wieloletnie i naprawdę wypasione. Jak zakwitną wiosną - a powinny bo duże - będzie widok cudny i ochy oraz achy na całym naszym kaktusowym odcinku Forum. ;:173
Tego, czy zakwitną wcale taka pewna nie jestem, muszę je przesadzić bo niestabilne a z tym się wiąże ryzyko mocnego ciachania korzeni. Żeby wyjąć triglochidiatus musiałam roztrzaskać doniczkę, inaczej się nie dało a tam jeden kłąb i zero substratu :shock: z tymi ostatnio pokazanymi pewnie będzie jeszcze gorzej bo po trzy, cztery w jednym pojemniku rosną.
Już się boję tych kołtunów poplątanych wzajemnie :roll:
W sumie, to dobrze, że zima przed nami, będzie czas by im zaprowadzić nowy porządek.
Czasami mi te okrutnie ciapnięte nie kwitną przez najbliższy sezon ale nie ma reguły, Gymnocalycium asterias ogoliłam prawie na zero a kwiaty pokazał przecież.
Rafal44 pisze:Całkiem spore okazy Echinocereus do tej pory nie miałem żadnego egzemplarza tego rodzaju ale w tym sezonie delikatnie nadrobiłem zaległości i mam już czterech reprezentantów tego interesującego rodzaju :D
I bardzo dobrze, że masz bo
D-avi-D pisze:Ładne ciernie mają te echinocereusy zresztą całe są ładne
onectica pisze::shock: :shock:
Miałam rację, że spodziewałam się czegoś wstrząsającego!! Wstrząsające, nie mieszające!!!
;:333
Lucy do podsekcji przykładowo podanych przez Kamilę należałoby dodać kaktusowo-ezoteryczną ;:306

Wysokie temperatury na "zimowisku" :;230 skutkują takimi oto kwiatkami

Mammillaria hahniana wytłumaczalne bo czasami kwitnie o jakiś zwyrodniałych porach.
Obrazek

Mammillaria wohlschlageri CSD 274 Fresnillo Zac.
Zakładam, że z rodzaju zimowych(nie wiem na pewno bo mam ją od wiosny)
Obrazek

Epicactus, ten to na pewno z radości, że jest w końcu w domu :D
Obrazek

Parodia mairanana :shock: :shock: :shock:
Obrazek

Dodam tylko, że to aktualne zdjęcia z przedwczoraj i z dzisiaj- tak na wypadek wątpliwości :wink:
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

No to ładnie się listopad rozpoczął... ;:138 Dla mnie bombowe, Epicactus świeci żarówką normalnie po oczach. Śliczne, że kiedy już się nie spodziewamy niczego, nagle wybucha takie ot COŚ :shock: Super ;:215
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Rafal44
500p
500p
Posty: 517
Od: 15 kwie 2013, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Gratuluje kwitnienia Mammillaria hahniana moja nie kwitnie wcale :evil: Mammillaria wohlschlageri super roślinka ;:333
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20158
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Pięknie i kwieciście (jeszcze) u Ciebie. Szczególnie z tych ostatnio pokazanych podoba mi się Parodia mairanana - ale to przecież oczywiste. :)

A przesadzania tych starych echinocereusów absolutnie Ci nie zazdroszczę! :D
Awatar użytkownika
Akwelan_2009
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7587
Od: 10 sty 2009, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Epicactus, ten to na pewno z radości, że jest w końcu w domu :D
- piękny kwiat, a że się cieszy z powrotu do cieplejszego miejsca, nic dziwnego :wink: , za oknami szaro, ponuro, chłodno i mokro :( .
Pamiętaj o bliskich, jeśli chcesz by oni pamiętali o tobie !!!
Mieczysław
Sukulenty, ale nie kaktusy cz. I. cz. II. cz. III. cz. IV. cz.V
Awatar użytkownika
Paula15
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3450
Od: 23 sie 2008, o 16:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Epicactus ma prześliczny kolorek ;:oj
Awatar użytkownika
Martada
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1390
Od: 17 mar 2013, o 19:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kaktusowy zakątek Marty

Post »

Żanetko, żarówką(taką fotograficzną o barwie światło jasne, słoneczne) to ja mu świeciłam

prosto w gardziel ;:183 bo inaczej nici ze zdjęcia, ta szarość zaokienna to wschodnie okno w samo południe :evil:
Rafal44 pisze:Gratuluje kwitnienia Mammillaria hahniana moja nie kwitnie wcale :evil: Mammillaria wohlschlageri super roślinka ;:333
Rafale czyli ta podwójna dziesięcioletnia hahnianka na Twoim wątku to brata?
Bo u niej to jakiś kwiatek albo owoc wypatrzyłam(czyli dedukcyjnie :wink: kwitnąć musiała)
Nie pamiętam dokładnie ;:185 kiedy moja zaczęła ale od tamtej pory robi to cyklicznie z tym, że powtarzalna jest jedynie wiosną wszelkie pozostałe terminy są jej słodką tajemnicą ;:224
hen_s pisze:Pięknie i kwieciście (jeszcze) u Ciebie. Szczególnie z tych ostatnio pokazanych podoba mi się Parodia mairanana - ale to przecież oczywiste. :)
Odnośnie P. mairanana to piąte :!: jej kwitnienie w tym sezonie i zaskoczyła mnie tym ostatnim ;:oj
Od ponad miesiąca jest już w domu, na ciemnym holu wypuściła dwa kwiaty a kilka dni temu skubałam ją z wszelkich pozostałości po nich i nie zauważyłam, żeby się coś wykluwało.

Jak już płakałam na wątku mam za ciepło (przynajmniej na razie) jak tak dalej pójdzie to będę miała przedświąteczny "susz kaktusowy", ewentualnie plantację choinek :?
A w temacie takie zapytanie: które jeszcze mocno obserwować :?: nadmienię, że czylijczyków nie posiadam a dwie rebucje i ajlosterka pod monitoringiem :wink:
Jakieś nowe trzy lobiwki mi się przyplątały ;:oj wiem, że dla nich za wysoka temperatura ale schną przed posadzeniem i idą precz na strych bo tam chłodniej.
Co z medio(urośnie mi teraz czy nie) i jaka jest minimalna dla niej na zimowisku tak mniej więcej?
Pytanie jak wyżej w przypadku oroya bo mam ją pierwszy sezon i nie chcę stracić.
hen_s pisze:A przesadzania tych starych echinocereusów absolutnie Ci nie zazdroszczę!
Henryku :D też sobie tego nie zazdroszczę ;:136 , szczególnie tych z 6-ścio i 7-mio centymetrowymi cierniami a dokładając ich wagę to wiem, że lekko nie będzie także trzymaj kciuki by obie strony z tej operacji wyszły bez szwanku ;:198

Mieczysławie, Paula dziękuję :D to zwykły ackermannii(chyba :roll: ale taki o trójkątnych pędach) przekłamany kolorystycznie przez oświetlenie, trochę mało typowa pora na jego kwiaty, ale miło z jego strony, że nie zrzucił pąka po przestawieniu i tym samym możemy wspólnie ;:4 sobie na niego popatrzeć.
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”