Nowe życie w starej chatce cz.III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, ja też mam jeszcze mniej czasu na ogród niż zwykle, choć nigdy nie miałam go za dużo. Syn ma coraz więcej zadane, wracamy późno, w tygodniu to właściwie odpada...
Wiosna u Ciebie mocno zaawansowana. Pewnie koło domu masz częściej możliwość podlać i dlatego rośliny poszły do przodu. U nas była miesięczna susza i jeszcze nie było wody na działce włączonej. Wszystko stało w miejscu. Rzodkiewka i koper to spod chmurki czy ze szklarni? Moje dopiero wyszły. Do jedzenia to pewnie za jakieś 2-3 tygodnie będą. Ale u mnie podchmurkowe.

Te listki, o które pyta Iwonka to chyba berberys. Mam rację?
Czosnek niedźwiedzi też suszyłam, ale na ilość cebulek, jakie wsadziłam przez te lata to wciąż mam go mało. U mnie chyba za ciepło i za sucho mu w ogrodzie. Nigdy nie ścinam do końca, a jak zakwitnie, to już wcale, żeby cebulki miały z czego czerpać siły.
Pozdrawiam i życzę, by czas na ogród jednak się jakoś wyklarował. Masz go blisko domu- dasz radę. ;:108
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Krysiu wracam z pracy 17:30 prawie codziennie, więc czasu naprawdę malutko, a jeszcze dzieci ogarnąć na drugi dzień do przedszkola/szkoły, jakiś obiad wymyśleć i już jest noc...
Ja z ogórkami jeszcze poczekam, później i tak siedzą w ziemi i nie wychodzą, bo za zimno.

Iwonko to berberys. Byłaś na targach? :wink:

Pelasiu piękne to mam co najwyżej chwasty i suche badyle po zimie :;230 :;230
Rzodkiewkę i koperek tym razem posiałam w folii, zanim pomidory będę sadzić, będzie już po zbiorach ;:108
Pomidory same rosną, ziemia z kompostownika, podsypana raz tylko suszonym obornikiem.

Moniko nie podlewałam jeszcze działki w tym roku. Rzodkiewka i koperek w tym roku wyjątkowo w folii.
U mnie czosnek niedźwiedzi rośnie pod jabłonką, kupiłam kilka kępek tu na forum, co roku kępka większa, ale szału nie ma.
Ogród obok domu to duży plus, dzień coraz dłuższy, a jeszcze w przyszłym tygodniu mam aż 4 dni wolnego, to poszaleję ;:oj ;:oj ;:oj

Słonecznej niedzieli na działeczkach Wam życzę! :wit ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16648
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, oczy przecieram ze zdumienia :roll: :roll: Nie wierzę wprost w to, co na własne oczy widzę. A widzę pąk maku, dorodne już rzodkiewki i koperek. ;:111 Podczas gdy u mnie w tunelu rzodkiewki tylko powschodziły i stoją w miejscu od dwóch tygodni, a koperek - też w tunelu i wysiany razem z rzodkiewką - zaledwie wychyla pierwsze kiełeczki. :(
Zresztą widzę ładnie już kwitnącą działeczkę ;:215 i aż żal, że będzie Ci dla niej brakowało czasu. ;:108
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Lucynko dobrze widzisz, dla Ciebie wyłaniające się płatki ;:3
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu otwierający się pąk maku cudny. ;:oj Nowalijki już wyrośnięte, a posiane też szybko wzejdą, bo ma być trochę cieplej . ;:131 Tobie brak czasu doskwiera, a ja mogłabym coś porobić w ogrodach, ale zimno i pada codziennie. ;:222
Pozdrawiam ciepło, specjalne uściski dla Filipa. ;:168
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

No właśnie w tym roku sobie odpuściłam, bo w tym samym czasie były targi i u mnie, a poza tym . Zawsze są gorsze, ale miałam nadzieję, że po takiej długiej przerwie będzie w czym wybierać. Nie miałam co prawda jakiś specjalnych oczekiwań, ale i tak srodze się zawiodłam. Niewielu wystawców, rośliny głównie balkonowe i cebule lilii, jakieś sery, chleby i tym podobne.
Pąk maku skojarzył mi się z głową strusia ;:306 Mój mak dopiero ma strzechę liści, paków na razie nie widać. Brawo ;:63
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Soniu no to życzę Ci słoneczka, u nas jest w miarę ładnie ;:3

Iwonko ja już też się tak nie podniecam targami, ceny dość wysokie, jakieś lumpy i chińszczyzna ;:223

Jutro mamy w planach spędzić cały dzień na działce. Będzie kociołek i ognisko ;:167
W zeszłym tygodniu miałam 4 dni wolnego, wypieliłam co nieco na polu, przed domem, wycięłam dzikie róże, pigwowca, który nie dawał owoców a wyrastał wszędzie odnogami. Zrobiło się czyściej, ale to jeszcze kropla w morzu...
Kolejne dni to przygotowanie miejsca na piasek i płyty, które będziemy kłaść na wjeździe i wycinanie suchych badylów.

Tylko się nie śmiejcie, tak to zarosło od zimy:

Truskawki
Obrazek

Poziomki
Obrazek

Obrazek

Zakwitła czereśnia
Obrazek

Z wycieczki rowerowej przywiezione pędy sosny od znajomego na syrop. Jeszcze się raz wybierzemy, bo były małe.
Obrazek

Obrazek

Miłej reszty Majówki ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16648
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

No i mak w pełnym rozkwicie! ;:138 ;:138
Kasiu, braku czasu dla ogródka współczuję. ;:168 Ja mam go za dużo i gdyby to było możliwe, chętnie bym trochę oddała. ;:108 Aktualnie mam zrobione wszystko, co na tę chwilę było do zrobienia i zaczynam nudzić się na działce. ;:224 Jutro zabieram lekturę w nadziei, że słońce będzie przygrzewało jak dzisiaj. ;:3
U mnie po zimie też truskawki i poziomki wymagały dużo trudu w celu oczyszczenia ich z chwastów, ale to domena M, który się nieco zaniedbał. ;:222 Moje rabaty były czyściutkie, ponieważ późną jesienią dokładnie je wyplewiłam. :lol:
Najpiękniej jest, gdy kwitną drzewa owocowe, ;:215 szczególnie te całe w w bieli sprawiają fantastyczne wrażenia estetyczne. ;:138 ;:138

Niech Wam jutro słoneczko pozwoli cieszyć się wolnym czasem. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Już syropy sosnowe robisz Kasiu ?
truskawki perfekcyjnie wyplewione.
;:oj maki już ci kwitną .
Moje jeszcze małe.
piękna wiosna. Muszę jutro zajrzeć do swoich szafirków.
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Lucynko czasami to ręce mi opadają, jak się przejdę i nie wiem za co się brać...
Niestety na jesieni nie ogarnęliśmy, ze względu na wirusa ;:16 i inne choróbska ;:223
Pozdrawiam

Aniu pojechaliśmy w sosny na zwiady :lol: Trzeba będzie jeszcze raz jechać ;:108
Pozdrawiam

Niestety wczoraj nie było zbyt ciepło. Rozpaliliśmy ognisko, wstawiliśmy kociołek, chwilę posiedzieliśmy i poszliśmy do domu.
Takie miałam plany a nic nie zrobiłam, nie chciało mi się w ogóle, ogarnęła mnie niemoc :;230
Czekam teraz na wolne i słońce, żeby ruszyć z kopyta :;230 Dajcie mi moc ;:3
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czereśnia
Obrazek

I zwierzyna na polach, tu żuraw
Obrazek

I bażant
Obrazek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, taka czereśnia mi się marzy, ogromna i ma tyyyyle kwiatów! Moja w tym roku ciachnięta na wysokości pępka i w dodatku jeszcze bez kwiatów, no nic...przyjdzie poczekać. Ty chyba masz jakieś podgrzewane Pomorze, bo u nas wiosna jakby mniej zaawansowana.
Dobrze, że udało się ocalić tunel foliowy, sprytnie go naprawiłaś i już karmi rodzinę ;:215 . W ogóle widzę, że można u Ciebie dobrze zjeść...oj, magiczny ten kociołek... ;:170
Brak czasu, bo praca, bo dzieci, skąd ja to znam ;:219
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16648
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kasiu, jak to mówią: "Nie od razu Kraków zbudowano", powolutku i działając ze spokojem, aczkolwiek systematycznie, dacie radę ogarnąć wszystko, ;:108 :lol: a jeśli nawet nie, to świat się na działce nie kończy ;:185 ,zdrowie droższe niż wszystko inne. ;:167
Póki co wiosna cieszy tym, co nam daje ;:138 i bądźmy dobrej myśli na przyszłość.
Pozdrawiam serdecznie i duuużo optymizmu życząc, buziaki zostawiam. ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nowe życie w starej chatce cz.III

Post »

Kaniu czereśnia już była jak kupiliśmy dom, więc ma duuużo lat :) Już ją podcinaliśmy od góry, bo nie było jak zrywać owoców, i tak jest problem, wysoka, że ho ho. Rusztowanie by się przydało ;:306
Uwielbiam gotować, no i jeść :;230

Lucynko tak wiem, ale chciałabym mieć wszystko ogarnięte. Zdaję sobie też sprawę, że przy takim areale jest to po prostu niemożliwe...

Wczoraj była pracowita niedziela, miałam chęci do pracy, więc to wykorzystałam ;:215
Popieliłam w okolicy tarasu, żeby chociaż tam było ładnie, skosiłam większą część sadu, omijając kępy niezapominajek ;:167 , wypieliłam w folii, posadziłam pomidory, podlałam.
Było tak cieplutko, że i kawka i obiadek zjedzony został na ogrodzie. Do domu wróciliśmy wieczorem ;:138
Rozlałam syrop z mniszka do słoiczków i nastawiłam nowy, więc dzisiaj druga tura po pracy :tan

Obrazek

Rano tak
Obrazek

A kilka godzin później tak
Obrazek

Obrazek

Pomidory czekają na wsadzenie :;230
Obrazek

Doczekały się
Obrazek

Obrazek

Kaizer szaleje ;:138
Obrazek

Obrazek

Róża i wiciokrzew przy tarasie
Obrazek

I syropki (w brzydkich zakrętkach, te będą dla nas, muszę zaraz zamówić ładne, widziałam na all. w pszczółki)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”