Dala-mój piękny ogród cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Post »

Dalu prześliczny ogród,fantastyczne kolory i pięknie przemyślane nasadzenia.Podoba mi się hortensja wspi nająca się na drzewo,podobami się........... chyba wszystko.Wracając do czereśni - moja jest dojrzała na koniec czerwca do 7 lipca.Szpaków jest dużo i trzeba się spieszyć ze zrywaniem.Robali nie ma - na szczęście.Nasz Golden - sunia jadała czereśnie a do tego wypluwała pestki.Robiła to w bardzo śmieszny sposób.Dalo ,bardzo miło spacerowało się po Twoim cudnym buszu( w dobrym tego słowa znaczeniu)Pozdrawiam :lol:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wieczorem po deszczowym, ale ciepłym dniu.
An-ko,
dziękuję za wizytę w moim ogrodzie i miłe słowa. Cieszę się, że podobał Ci sie mój ogród, jego klimat i charakter.
Chętnie obejrzę Twój ogród. Pozdrawiam Ciebie i Twoja sunię; ja mam dwa małe pieski.
Reniu,
dzięki :D
Karolku,
te wczesne czereśnie są niezłe, ale naprawdę dobre są dopiero te wielkie, mięsiste...
Agnieszko,
ja też mam dwa drzewa czereśniowe - gdy kończą się te wczesne owoce, zaczynają te póżniejsze.
Alinko,
moje drzewa są spore i myślę, że rozkładanie siatki nie zdałoby egzaminu. Tym bardzie, że w tym roku owoców jest tak dużo, że starczy i dla nas, i dla ptaków.
JLG,
miło, że mnie odwiedziłaś i podobało Ci się u mnie. Zapraszam częściej; ja też na pewno wpadnę do Ciebie z rewizytą.
Majeczko,
ja chętnie dziele się ze szpakami moimi owocami, tym bardziej, że jest ich bardzo dużo.
Gorzej było w latach mniejszego urodzaju - trzeba było być szybszym niz ptaszki, bo inaczej - z czeresienek nici.
I jeszcze dwa widoczki z mojego ogrodu: widok na stronę wschodnią przy domu i kwitnące iryski syberyjskie.
Obrazek Obrazek
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wiesiu, te pstre listki na zdjęciu koło liliowca należą rzeczywiście do tojeści, ale nazwy odmiany nie znam.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Terakotowy ogródek - baardzo ładny. Cały ten południowy zakątek z oleandrem całkiem trafia w mój gust :)
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
nigella
1000p
1000p
Posty: 1016
Od: 1 kwie 2009, o 23:36
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Tak, terakotowy ogródek jest zwyczajnie piękny. Ale czy to zamknięta całość? Gdzie go umieścisz?
Zbrakło mi kwitnącego rozmarynu, w Toskanii już przekwita ale u nas... Właśnie? Czy zakwita u nas rozmaryn?
Dalu, nie widziałam dawno czworonogich mieszkańców. :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam, nigella
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Daluś też kupiłaś gazanie :D .Mam taką tojeść z pstrymi listkami i też nie znam dokładnej nazwy,ale jest piękna :wink: .Ładnie na drzewie rośnie bluszcz,lubię takie widoki,takie maleństwo też posadziłam w tym roku,ale kiedy wejdzie na drzewo :?: :D.Miłego dnia :D
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Dala, Słońce :D
Napisz mi ,gdzie robisz zakupy? Na jakim targu??
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Agusiu,
witam po przerwie -dawno Cie u mnie nie było.
Ja mieszkam w Sobótce i większość zakupów roślinkowych robię na tu w dni targowe. Przyjeżdżają okoliczni szkółkarze i sporo można dostać. Pozostałe rośliny kupuję we Wrocławiu w szkółce przy O.B. i czasami w dużych superemarketach typu Obi.

Halinko,
witam i diekuję za miłą wizytę.
Gazanie kupiłam w tym roku po dłuższej przerwie, bo jak były bezsłoneczne lata, to one zamykały swoje śliczne kwiaty. Teraz słońca jest pod dostatkiem, więc panny-ulubienice słoneczka wróciły do moich łask.

Nigello,
terakotowy ogródek tak właśnie sobie kwitnie na placyku przed wejściem do domu.
Rozmarynu nie mam wtym roku, bo ten w gruncie mi zmarzł, a nigdzie nie widziałam sadzonek... A czy kwitnie u nas? nie wiem, ale chyba nigdy u mnie nie zakwitł. W przeciwieństwie do lawendy, która pełni honory przedstawicielki roślin śródziemnomorskich i wydaje mi się, że z krwistoczerwoną pelargonią ładnie wygląda.
Pieski ganiają całymi dniami po ogrodzie, zwłaszcza młody, a ja jakoś zauroczona kwiatami przestałam je fotografować; muszę to nadrobić!

Ewelinko,
cieszę się, że podoba Ci się mój ogródek, a jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że można go na nowo aranżować kilka razy w sezonie.

Pozdrawiam, życzę miłego dnia i biegnę do ogródka.
ida74
---
Posty: 4356
Od: 10 kwie 2008, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nad stawem

Post »

Dalo i cóż ja mam napisać -JAK W RAJU. :wink:
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witam wieczorem po pracowitym dniu.
Nie mogłam się oprzeć, żeby nie zrobić jeszcze kilku zdjęć moich azalii i różaneczników - są tak piękne, że nie mogę przejść koło nich spokojnie i już żal mi serce ściska, że ten wspaniały spektakl trwa tak krótko....
Obrazek Obrazek
brunetka2
1000p
1000p
Posty: 1588
Od: 24 wrz 2008, o 13:19
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post »

Dalo przepiękne są twoje rododendrony ........ile lat onejuż u Ciebie rosną ??
Takie duze okazy .....
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Reniu, większość ma ok. 5 lat, a były kupowane jako małe roślinki.
Pozdrawiam :lol:
brunetka2
1000p
1000p
Posty: 1588
Od: 24 wrz 2008, o 13:19
Lokalizacja: woj. łódzkie

Post »

Dalo to co Ty z nimi robisz , że są takie piękne .Ja też dwa rododendrony około 5 lat , ale daleko im jeszcze do takich okazów jak twoje.
Chyba źle coś robię
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”