Domowo i zdrowo

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2301
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Iochroma pisze:Piotrze, a możesz wyjawić ten przepis na przechowywanie świeżych? U mnie akurat zatrzęsienie borowików.
Kapelusze prawdziwków oczyszczam , wycieram do sucha , wkładam do woreczków, wyciągam powietrze i mrożę.

Inne grzyby robię tak : zdrowe kapelusze po oczyszczeniu blanszuję ( tzn. wrzucam na wrzątek na 1 min),
po ostygnięciu wkładam do glinianego dzbana, przesypuję solą, na to kolejna warstwa itd. Dzban musi stać w chłodzie, po wyjęciu grzyby moczymy w wodzie ,sprawdzany na słoność i...... po kilku miesiącach od zebrania smażymy, smak dokładnie taki sam jak w przypadku świeżych grzybów.
ganio4 pisze:Nie wiem jak Piotr, ale ja tylko na oleju kokosowym. Piekę, smażę i smaruję. Do polewania na zimno używam świeżo tłoczonych 8-)
Ja mięsa smażę na smalcu, rzadko piekę ciasta,ale zawsze używam jako tłuszcz masła. Olej kokosowy tłoczony na zimno jest smaczny do dressingów, czy polewania sałat.
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ja podobnie jak Piotr , smażę na smalcu . Ciast nie piekę , ale jak użwam ciasta filo , to też płaty przesmarowuję klarowanym masłem . Olej rzepakowy tłoczony na zimno daję do sałatek , podobnie z oliwą pierwszego tłoczenia . Frytki domowe usmażone na łoju wołowym to rarytas z najwyższej półki .
Oleju kokosowego nie użwam .
Zgadzam się z tymi , którzy mówią , że powinno się przede wszystkim spożwać produkty , które rosną i są wytwarzane w tej strefie klimatycznej w , której się mieszka .
Pozdrawiam, Beata.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Biotit pisze:
Ja mięsa smażę na smalcu
U mnie weganie i wegetarianie w domu, mięso i smalec odpadają 8-)
Kasia
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Teraz sprawa staje się jasna . Faktycznie nie bardzo , żeby wegańskie potrawy przygotowywać na smalcu . ;:185
A masło , czy jego można używać do przygotowywania potraw wegańskich ?
Pozdrawiam, Beata.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Niestety nie.Tak samo jest z mlekiem i jego przetworami,jajkami i nawet z miodem.W lecie marchewka i rzodkiewka ,w zimie siano.Sorry Kasiu ,ale nie mogłem się powstrzymać.Tak jak potrafię zrozumieć ideę przyświecającą wegetarianizmowi( względy religijne związane z reinkarnacją ),to za cholerę nie pojmuję weganizmu.Nawet goryle,które są 100% roślinożercami,podczas wzajemnego iskania się przegryzają od czasu do czasu złowionymi pchełkami.Nie piszę tego,żeby się wyzłośliwiać.Nie tylko ja uważam,że nie da się dobrze zbilansować zdrowej i pełnowartościowej diety bez białek zwierzęcych,choćby z pasikoników,czy innej szarańczy,którą człowiek konsumował od tysięcy lat i do niej został przystosowany ewolucyjnie.To tylko tyle i aż tyle.Każdy ma prawo do podążania drogą którą sam wybrał.Choćby prowadziła donikąd.
Zdeklarowany wszystkożerca.
ganio4
1000p
1000p
Posty: 1571
Od: 11 maja 2009, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stąd

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Gdyby nie dobre samopoczucie, energia i ZDROWIE, to pewnie dalibyśmy sobie spokój :lol: Zdziwiłbyś się Kalo, jak dieta wegańska jest bogata w potrawy i smaki. Wolę siano niż padlinę :uszy
Piotr sorry za off.
Kasia
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Siano to też padlina .Poza tym wszystko OK. :D
Jak Piotr przyrządzi padlinę ,to na sam widok ssie człowieka w dołku.No może nie każdego,ale większość.Piotrze tak trzymaj ;:215
Ps.
A siano to najlepiej smakuje w żubrówce. ;:304
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ssie, ssie za każdym razem ;:108 :lol:. Mimo to mam nadzieję, że Piotrek wstawi zdjęcia tego co tam teraz wędzi ;:173
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2301
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Trafiliście w sedno , jutro wędzę mięcho, będę też robił pasztet smarowany z indora, a dla roślinożerców będą wędzone węgierki.

8-)
Moje wątki
Festina Lente
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Piotrze, a za mną chodzi schab który dojrzeje mi bez wędzenia - jak mam go zrobić :?:
Awatar użytkownika
Galicjanka
100p
100p
Posty: 172
Od: 16 wrz 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Ja wprawdzie preferuję dietę kaLo, ale oleju kokosowego też używam, obok smalcu i masła, często. W kuchni do smażenia-duszenia - to zależy od potrawy (np do kurczaka idealny), ale najwięcej to tego lata używałam w łazience- do smarowania siebie i wnuczek nap. z olejkiem różanym. ;:215
Pozdrawiam Gosia
Awatar użytkownika
aniag78
200p
200p
Posty: 258
Od: 7 sie 2013, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Austria, dolina Dunaju

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Romeq77 pisze:A czy ktoś z Was przygotowywał coś na oleju kokosowym? Słyszałem o nim dużo dobrego. Podobno fajnie wpływa na zdrowie i na odpowiednią przemianę materii.
U mnie olej kokosowy króluje na przemian z oliwą. Sporo na nim smażę, dodaję go też zamiast masła lub oleju do ciast i ciasteczek z kokosem - potęguję smak. Moja mama spożywa go na czczo.

Piotrze, Twoje bułki pszenne z czasów PRL-u witają u sa co tydzień :) Muszę przetestować inne Twoje przepisy, bo nie dość, że zdrowe to ibardzo ciekawe!
Kwiat jest uśmiechem rośliny.
Peter Hille
Niedaleko stoi dom...
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Domowo i zdrowo

Post »

Córka smaruje olejem kokosowym włosy.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Zablokowany

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”