Powolna metamorfoza - 2009,cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolami
500p
500p
Posty: 995
Od: 12 lip 2008, o 23:53
Lokalizacja: opolskie

Post »

Kawał roboty odwaliłeś...Ścieżka fajnie się prezentuje i myślę, że te pniaki będą ciekawie wyglądały..
bishop pisze:Będą zagłębione do górnej powierzchni. Nie będę impregnowal, ale umieszczę w piasku. Są z akacji. A jeśli chodzi o śliskość - to nie będzie ścieżka do chodzenia, to będzie taka "droga dla konserwatora" + dekoracja. Więc podczas deszczu raczej nikt tam nie będzie chodził - niech sobie będą śliskie.
Dzisiaj w programie "Maja w ogrodzie" właśnie Maja demonstrowała jak śliska jest taka ścieżka :x , ale u Ciebie będzie spełniała inną rolę więc faktycznie nie ma to większego znaczenia..
x-d-a
---
Posty: 7092
Od: 3 sty 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Krzysiu, witaj w tę pierwszą wiosenną niedzielę.
Piękna ta Twoja biała magnolia i tym bardziej cenna, że taka wczesna.
A jakie masz jeszcze magnolie? - to jedne z najpiękniejszych drzew :lol:

Miłego niedzielnego wieczoru.
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Bardzo podobają mi się Twoje pieńki ! A po co je okorowałeś, skoro i tak zakopiesz je w ziemi? I skąd wziąłeś akację? To podobno najtrwalsze drewno, nawet nie wymaga impregnacji.
A ławeczkę mozna ustawić skosem, zeby nie siedzieć tyłem ani do ukicy, ani do ogrodu ;) :D
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

No, Miszczu, gratuluję koncepcji i wykonania - bardzo mi się podoba to przechodzenie ścieżki z pniaków i lekkie złączenie jej ze ścieżką żwirową - masz wyobraźnię i potrafisz fajnie realizować swoje pomysły...
I super ta fotka "z góry"...

Relaksu Młodego nie pokażę w domu, bo moje Gwiazdy zaraz by też chciały... :)

A ta magnolia :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21865
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Już zakwitła magnolia???? :shock:
To chyba niemożliwe,obserwuję te krzewy - różne odmiany - rosnące w mojej szkółce i u sąsiadów i nawet mowy być nie może o jakims kwitnieniu... jak to się stało?
Podgrzewałeś czy co?
Ale piękny ma kwiat ... biel wyeksponowałeś subtelnie. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
babi52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1654
Od: 10 lis 2008, o 00:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Post »

Bishopciu ciężko pracujesz ale ścieżka i pniaczki ;:215 .Magnolia śliczna i taka wczesna.
Dzisiaj sadziłam dostawę z "cebul" i boli mnie....... plecy to już tam nie sięgają :lol:
Kaśka
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

;:14
Dlaczego ja nie wpadłam na pomysł ścieżki z pniaków ?

Trudno, mam jeszcze drzewa do przycięcia to i pniaki się znajdą :;230
Awatar użytkownika
EdytaB
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2693
Od: 1 sty 2009, o 12:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice warszawy

Post »

Mognolia I klasa - czekam na wiosenne foto, będzie interesujaco
Ogródek EdytyB

zapraszam
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

Ale mi miło!!! ;:31

Izo, gratuluję magnolii. Wiosną jest nieoceniona :lol:

Jadziu, z darnią jest największy problem, najbardziej czasochłonne. Tamtej wiosny bawiłem się w wytrząsanie, w tym nie mam do tego cierpliwości. Składuję ją do przekompostowania.

Jolu, płytki też są śliskie. I lód jest śliski... To jest dosyć słoneczne miejsce, więc powinno wszystko szybko schnąć. Najwyżej wyląduję w jałowcach, jak się poślizgnę :wink:

Dalu jeszcze mam Magnolię superba 'Nigra'. Planowałem kupić dwie inne, ale akurat w sklepie nie miałem kartki z planowaniami :twisted:

Izo, podobno w ziemi kora i tak odchodzi od pni, i po czasie robi się brzydkie otoczenie pniaków z butwiejącą korą. Akację kupiłem jesienią w znajomym tartaku, nie będę jej impregnował bo koszt przekroczyłby jej wartość :cry:

Ewo, wczoraj w xiążce "Ogrody w mieście" Ann-Marie Powell widziałem hamaki zamocowane na wkopanych podkładach kolejowych. I już się zastanawiam, czy gdzieś nie zamontować podobnych, dla dorosłych. Na razie pomysł dopiero kiełkuje... A czemu nie chcesz zrobić "Gwiazdom" przyjemności? :wink:

Krysiu, magnolia sobie kwitnie, bo nie miałem jej jeszcze serca wysadzić z doniczki. Po moich ostatnich zakupach roślinnych te roślinki, które w szkółce stały pod gołym niebem zostawiłem na zewnątrz, a te, które stały w pawilonie trafiły do piwnicy 9C. Potem śnieg padał, i tak zeszło aż do kwitnienia... :oops:

Kasiu, znam ten ból. Już teraz chyba każdego weekendu będę go czuł. Moje cebule muszą jeszcze poczekać, nie wyrobiłem się przygotowaniem terenu :oops:

Mariolu, im grubsze pniaki, tym lepiej. Więc konary może zostaw na coś innego? Np. meble ogrodowe... Oglądałem w markecie te betonowe płyty "drewnopodobne". Super, ale cena zaporowa :twisted:

Edyto, ona chyba tak zadebiutowała "z grubej rury". Żeby teraz przebić samą siebie, musiałaby chyba cała się obsypać kwieciem :;230
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13449
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

bishop pisze: Mariolu, im grubsze pniaki, tym lepiej. Więc konary może zostaw na coś innego? Np. meble ogrodowe... Oglądałem w markecie te betonowe płyty "drewnopodobne". Super, ale cena zaporowa :twisted:
Też je oglądałam :D
Ale cena skutecznie zniechęca.....
Awatar użytkownika
agape
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2127
Od: 23 lip 2008, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Cześć Krzysiek!

Widzę, że jak Ty pracujesz to porządnie! Ścieżka zrobiona imponująco! Rewelacja! Podzielam zachwyty z pomysłem na przeplatanie się ścieżek i faktur żwiru i pniaków, super!

Czy mogę zapytać czym/jak okorowywałeś pniaki?

Magnolia kwitnąca wspaniała! Dobrze, że wiosna przed nami, jeszcze nie raz ją zobaczymy na zdjęciach, pięknotkę!
Awatar użytkownika
bishop
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5191
Od: 4 cze 2008, o 22:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ze wsi/prawie środek Polski
Kontakt:

Post »

agape pisze:[...]Czy mogę zapytać czym/jak okorowywałeś pniaki?[...]
Dłutkiem, młotkiem i nożem. :roll:
Pozdrawiam - Krzysiek
Mój czasopożeracz
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Post »

Z tymi podkładami kolejowymi jako podpora do hamaka to nie żartowałeś ??? A mógłbys to pokazać ? ja wzrokowiec jestem ;) ... ale podkłady kolejowe, totoż niuchaje przecież smarami...

A co do Gwiazd, to jak wlezą do hamaczka to... po pomocy będzie i zostanie tylko relaks... ale dla nich ;:112
No chyba, żebym zawiesiła taki hamaczek dla siebie... hmmm, trzeba to przemyśleć :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”