Ranczo Nokły cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
magdala
1000p
1000p
Posty: 2062
Od: 15 kwie 2009, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Moniko-u mnie właśnie jest trochę dziwnie , bo kiepsko mi rosną rośliny wszędzierosnące np. rdest (pnący),czosnki ,tulipany ,za to udają mi się takie rzadkości jak karczoch ,który u mnie zimuje bez przykrycia :o
Magda.
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Post »

TADEUSZU ,patrzę ,patrzę i napatrzeć się nie mogę, na to twoje cudowne ranczo . :shock:
Awatar użytkownika
BarWo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 24 sty 2008, o 19:11
Lokalizacja: Siedlce

Post »

Tadeuszu - twoje ranczo znikło nie wiem czemu z "'moich postów" więc się wpisuję aby na bieżąco odwiedzać twoje Nokły. Zgadzam się z przedmówczyniami te śnieżno białe iryski są miodzio, po za tym widzę że wiosna nie próżnuje w twoim ogrodzie i pięknie kwitnących roślin masz dużo :D
Serdecznie pozdrawiam Barbara
Rzucony kamień staje się opoką.../psalm/
doniczkowe... przyblokowy w garnku
Awatar użytkownika
Ewadz34
200p
200p
Posty: 404
Od: 10 lut 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin, Lubartów, lubelskie

Post »

Tak musi wyglądać Raj :)
W żar epoki użyczą wam chłodu
Tylko drzewa, tylko liście...
Carla-pwd
500p
500p
Posty: 511
Od: 27 sie 2008, o 07:25
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post »

te niziutkie kwiatuszki są przesliczne :):) szczególnie białe i różówe :)
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

ELŻBIETO-dziękuję za odwiedziny, mam białe irysy i to wcale niemałą kępę i już możesz dalej nie szukać,bo znalazłaś.

IDO- dziękuję za odwiedziny, na trzecim zdjęciu od góry jest orlik bez ostrogów , otrzymałem go w prezencie od ELSI na wiosnę tego roku.

GENIU- dziękuję za odwiedziny, my też byliśmy w ogrodzie tylko kilka godzin, posadzić to co wczoraj na targu kupiliśmy, muszę Ci powiedzieć, ze jestem zawiedziony tym deszczem, niby "ciapie " cały dzień, ale ziemia nadal sucha, za to niemiłosiernie zimno, spacerować pod koniec maja po ogrodzie w kufajce, to trochę nie tak powinno być. Oby do wtorku chociaż porządnie przemoczyło ziemię.

IZO- dziękuję za odwiedziny, już IDA w Twoim imieniu napisała że poszukujesz białych.........., ale nie doczytałem, czego białych. Jeżeli orlików, to poza tą jedną kępą, więcej nie mam, jeżeli innych biało kwitnących roślin, to mam ich dużo w ogrodzie i wiele roślin się już rozrosło. Dobrze mieć koleżanki na forum, ale o własne interesy też samemu trzeba dbać.

MAGDO- dziękuję za odwiedziny, ja, oczywiście nie znam nazwy odmianowej tego czosnku, ale na tym Forum są ludzie, co wszystko o kwiatach wiedzą. O widzisz zaraz się zgłosiła jedna z tych osób, dziękuję MONIKO, ja też zaraz zrobię podpis pod zdjęciem by wiedzieć co mam. U nas już jest kilka kęp tego czosnku, szybko się mnożą.

GRAŻKO- dziękuję za wizytę w ogrodzie, u nas nieznana jest ta nazwa kalina, u nas mówią na nią "buldoneż", Ty jednak prawidłowo rozpoznałaś roślinę na trzecim zdjęciu.
No a mały po co tą butlę chowa za bluzę.
Chyba wiesz że latawce się puszcza jak wieje wiatr, a że wiał silny wiatr, to za sugestią dziadka lepiej się "dociążyć" by i puszczającego latawce nie porwał wiatr, zwłaszcza jak się jest "wysmukłym".

MONIKO- dziękuję za odwiedziny i za pomoc w rozpoznaniu jeszcze jednej rośliny w naszym ogrodzie. W naszym ogrodzie rośnie kilka odmian czosnków, ostatnio nabyte( dwie sadzonki) , rok temu wsadzone w ziemię , olbrzymie , nie wypuściły pąków kwiatowych .

JOLU- dziękuję za odwiedziny i za Twoje ciepłe słowa o naszym ranczo.

BARBARO- dziękuję za spacer po naszym ogrodzie, ja też nie wiem że dlaczego często nie odwiedzasz, naszego ogrodu, zdjęć u nas z ogrodu ciągle przybywa. Oj, ta wiosna, zimni ogrodnicy , zrobili spore spustoszenie w naszym ogrodzie, roślinom nic nie będzie, ale wiele roślin pozbawili pąków kwiatowych, przez nich paleta barw z naszego ogrodu będzie tego lata o wiele uboższa.

EWO- dziękuję za odwiedziny, i ja też tak mówię. Jak zapraszam kogoś do odwiedzin naszego ogrodu, to zachęcając , mówię mu " by za życia, zobaczył jak Raj wygląda".

CARLO- dziękuję za odwiedziny, nie wiem jak się te kwiaty nazywają, mam ich kilka kęp, i każda ma kwiatki w innym odcieniu.

Oto co od wczoraj znalazło się zakupione w ogrodzie:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Tadeuszku, to teraz mozna wsadzać azalie?? :shock:
Bardzo podoba mi się miecznica...wygląda jak frezja.
Będę jej szukać!
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

AGNIESZKO - dziękuję za odwiedziny, teraz jest najlepszy okres do kupowania azalii i rododendronów, a to dlatego że już przekwitają. Jak wiesz to "oczy kupują", wiele osób kupuje je widząc piękne kwiaty, ale jak kwiaty opadną , roślina już nie jest taka atrakcyjna, i dlatego też można wytargować znaczne obniżki cen. Sprzedawca, mając w perspektywie prawie rok chodzenie koło sadzonki , placowe też kosztuje, woli ją sprzedać ze znaczną zniżką-oczywiście właściciel, który określa cenę a nie sprzedawca. My za pokazane azalie zapłaciliśmy mniej o 1/3 niż dwa tygodnie temu była cena. Jak nie dasz poznać że bardzo Ci się podoba kupowana odmiana, to możesz -teraz, a nawet jeszcze później wytargować połowę ceny. Jak chcesz tanio kupować to nie kupuj wtedy kiedy inni kupują, tylko po sezonie, zostanie sporo w kieszeni. a sadzonki , w doniczkach, im, jest obojętnie kiedy znajdą się w ziemi.

A miecznicę dużą sadzonkę ( podzieliłem na cztery) kupiłem "od baby" na targu za 2 zł.
Awatar użytkownika
aguskac
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8276
Od: 9 kwie 2007, o 22:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Borne Sulinowo

Post »

Tadku, Ciebie to nie da się ominąć.... kiedy bym nie zaglądała na forum to o Twój wątek musze zahaczyć :) Zawsze jest co popodziwiać i wiele ciekawostek sobie poczytać.. ale widzę, że to nie tylko ja tak tu zaglądam.... a cały niemal babsko - chłopski ród forumowy
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Tadeuszku, bardzo dziękuję. :D
Czas ruszać na łowy :wink:
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
AnniaJ
500p
500p
Posty: 891
Od: 7 mar 2009, o 19:25
Lokalizacja: Rokietnica koło Poznania
Kontakt:

Post »

aguskac pisze:Tadku, Ciebie to nie da się ominąć.... kiedy bym nie zaglądała na forum to o Twój wątek musze zahaczyć :) Zawsze jest co popodziwiać i wiele ciekawostek sobie poczytać.. ale widzę, że to nie tylko ja tak tu zaglądam.... a cały niemal babsko - chłopski ród forumowy
Dokładnie !!!!!

Jeszcze to ciepełko, którego tak w tym wątku dużo ... :):):)

Trzeba byłoby Tadeuszową żonkę podpytać, czy nasz bohater ma jakieś ukryte wady, bo z wątku i - de - ał :wink:
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

Witaj Tadeuszu W przeciwieństwie do Ciebie u mnie ziemia przemoczona i nasączona woda do syta . Wczoraj co chwilkę lało a wcześniejsze dni też były deszczowe ,wczoraj to woda stała w rabatach ,
Zakupy fajne .azalie watro mieć jak tylko troszke urosną to będą zdobić ogród.
Genia
Awatar użytkownika
grazynarosa22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8499
Od: 16 mar 2009, o 12:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Aaaa....no to jednak niedoczytałam,bo Carla coś o tym pisała :oops: ale ja też źle widziałam bo zdawało mi się że butelka pusta...hihihi...ale dobre to ;:1 ja mojemu małemu muszę zasugerować(ma 7 lat...ale ja stara baba jestem bo córka ma 21)
Pozdrowionka...Grażyna
Moje wątki. aktualny
Moje rękodzieło
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”