Wertykulator jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
maxblink
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 4 maja 2015, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

No właśnie tu jest problem. W okolicy mam 2 wypożyczalnie. Żadna z nich nie ma takich modeli na wynajem. No nic, może jeszcze coś znajdę w necie i na coś się zdecyduję. Dzięki za wskazówki
Iceman0
50p
50p
Posty: 68
Od: 15 maja 2012, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Jaki wertykulator?

Post »

Witam,
Czy ktoś używał elektrycznego modelu Stiga SV 213 E lub Stiga SV 415 E i może podzielić się opinią?
Czy warto wydać ok. 500zł mając nadzieję, że jakość Stigi warta jest dopłaty, gdy najprostsze marketowe można mieć za 200-300zł?
Niestety spalinowa w moim przypadku nie wchodzi w grę.


To może porównanie - Stiga SV 213 E czy AL-KO 38 e ? Obydwa urządzenia elektryczne i funkcjonalnie zbliżone do siebie - który wybrać?
paweldom7
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 18 mar 2015, o 09:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Jaki wertykulator

Post »

Co myślicie na temat wertykulatora? Warto kupić taki sprzęt i ile może kosztować?
Mam dość zniszczony ogródek i zastanawiam się nad zakupem wertykulatora Uważacie, że to dobry pomysł? Jeżeli tak to możecie jakiś polecić?
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Dobry wertykulator

Post »

Do ogródka to glebogryzarka lepsza.
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Odświeżam temat.... Pytanie czy taki aerator/ wertykulator za ok 350 zł jest dobrą inwestycją przy 100m2 trawniku? Wypożyczalni w okolicy nie mam :( a na tak niewielki trawnik nie chcę wydawać majątku na urządzenie z którego będę korzystać kilka razy w roku. Widziałam takie urządzenia o mocy 1400W i 2300W w który bardziej warto zainwestować? Na co zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzenia
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
nibyalicja
200p
200p
Posty: 216
Od: 21 mar 2014, o 00:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Ja kupiłam w znanej sieciówce L..dl ,urządzenie 2w 1. wertykulator i aerator w jednym.urządzenie ma wymienne wałki do poszczególnych prac.Nie kosztowało dużo a w pełni spełnia moje oczekiwania , doskonale oczyszcza trawnik z filcu.Mam ok 200m2 trawnika.Moim zdaniem i cena i wydajność urządzenia jest do zaakceptowania.Poszukaj sobie w sieci filmiku instruktażowego, fajnie i w przystępny sposób pokazali maszynę.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

anka22639 pisze:Odświeżam temat.... Pytanie czy taki aerator/ wertykulator za ok 350 zł jest dobrą inwestycją przy 100m2 trawniku? [...]
Jeśli za 350 zł uda Ci się kupić coś solidnego to będzie pracować dobrze i długo... oczywiście przy należytej dbałości o sprzęt :) Przy takich cenach trzeba wziąć urządzenie w rękę i ocenić jak i z czego jest wykonane. Nie mam wielkiego rozeznania w urządzeniach o takich cenach ale z doświadczenia wiem, że wszystko ma uzasadnienie, w szczególności niska cena. Na tak małym trawniczku taka mała zabawka za 350 zł może naprawdę pracować dobrze ale trzeba ją chwycić w ręce... moim zdaniem :)
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Poszukam czegoś niedrogiego bo uważam za bezsensowne wydawanie pieniędzy na sprzęt który będzie używany raz na jakiś czas na niewielki trawnik.

Pytanie: Mam trawnik który niestety zimą lekko zarósł /położone źdźbła ok 10cm/ potworzyły się kępki które częściowo pogniły -efekt częstych jesiennych wyjazdów - i nie wiem z czym startować.... koszenie /może być ciężko takie zgniłki/ aeracja, wertykulacja... sama nie wiem....
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Na pewno najpierw trzeba skosić i to dość nisko. Oczywiście poczekaj aż podeschnie wszystko :) Potem bym wygrabił, żeby się śmieć nie plątał i dopiero wertykulacja (nożami) :wink:
Awatar użytkownika
anka22639
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 sty 2012, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: Wertykulator jaki?

Post »

i tak zrobię ;:138 jak tylko ;:3 podsuszy ten obraz nędzy i rozpaczy :(
Pozdrawiam Anka
Polecam coś na i o grillu http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... 58&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Witam
Nadszedł czas aby zakupić jakieś urządzenie do wertykulacji....tak do 2tyś co ktoś może polecić ? bardzo proszę o opinie jest tego tyle a trudno coś wybrać......
Spalinowe :wit
Biorę pod uwagę : WOLF-GARTEN VA 357 B i Powermat Model PM-AWS-65

Proszę może ktoś użytkuje i sobie chwali bardzo ważne dla mnie :)
Pozdrawiam Paweł
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wertykulator jaki?

Post »

Sam sobie odpowiem....po wielu rozmowach - stwierdziłem że wydatek dość nietypowy bo urządzenie kosztuje a używa się go dwa lub trzy razy w roku decyzja zapadła ...kupiłem
WERTYKULATOR SPALINOWY 5,5KM PUBERT CESAR 45P

Obrazek

Trudno napisać czy to dobry wybór - sprawa jest świeża, ale jeśli ktoś zapyta za ok tydzień jaki się sprawuje to z przyjemnością odpiszę
Pozdrawiam
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”