Jednokolorowa rabatka

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
cebullka
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 mar 2008, o 07:00
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Bardzo dziękuję za miłe słowa...bardzo miłe
To nowy ogródek zakładany w 2006 roku i jeszcze nie ma się czym chwalić...
ps. To są minaturki, które po kliknięciu otwieraja się...jeśli nie to poprawię wieczorem

pozdrawiam serdecznie Ania
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

cebullka pisze:Bardzo dziękuję za miłe słowa...bardzo miłe
To nowy ogródek zakładany w 2006 roku i jeszcze nie ma się czym chwalić...
Czyżby poprzedni okazał się być za mały? :lol:
Pozdrawiam, Marta
cebullka
100p
100p
Posty: 101
Od: 20 mar 2008, o 07:00
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

MartaG pisze:
cebullka pisze:Bardzo dziękuję za miłe słowa...bardzo miłe
To nowy ogródek zakładany w 2006 roku i jeszcze nie ma się czym chwalić...
Czyżby poprzedni okazał się być za mały? :lol:
mhhhmmm :D historia jakich wiele, z dużego miasta i małego ogródka (4ary) wyprowadziłam się do maleńkiej wsi i dużego ogrodu (no na razie większość to pole uprawne zamienione w łąke i powstające nasadzenia) ...mam co robić przez następne 30 lat :wink:
Awatar użytkownika
mag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4381
Od: 20 mar 2008, o 09:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pod Wrocławiem

Post »

A więc witaj w klubie Oliwko :lol: Jest nas tu wielu mieszczuchów, walczących dzielnie z wiejskimi ugorami.
Pozdrawiam cieplutko. Magda
Spis treści.Wizytówka.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Jasne akcenty w moim ogrodzie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
EwaM
500p
500p
Posty: 595
Od: 1 gru 2007, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góry Sowie

Post »

Trochę białego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8026
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Post »

Piękne Wasze monochromatyczne rabaty!!! Klusko (Kluseczko)! Powaliłaś mnie swoją białą rabatą!. ;:108 A ja byłam taka dumna ze swojej! :oops: Moja składa się z; wysokiego floksa, 2 bukszpanów,gaury,margaretek, dzwonków, 3 róż (1 taka jak u Ciebie,lecz mniejsza -"Schneewitchen", 2 płożące "Sea Foam")trawy- mozgi- biało paskowanej, ostróżki,kremowych dalii lub mieczyków,lwich paszcz,cynii, lewkonii,rogownicy, barwinka.Wszystkie te białe przełamane -j. różowymi;tawułką,piwoniami i różą "Qeen Elisabeth".Co roku zmieniam jednoroczne, cebulowe wykopuję.Jest też wielki, biały czosnek ozd.,hiacynty +różowe, tulipany, narcyzy. Mam więcej białych i pastelowych kwiatów i cebulowych.Wszystko jest upchane,bo mój ogród jest mniejszy od Twojej białej rabaty.Muszę powiedzieć, ze mnie,również maniaczkę białego kwiecia totalnie "rozwaliło"15 tulipanów i 15 narcyzów w torebkach - co za odmiany !To chyba nie było w Polsce kupione!!! Mam jeszcze inne rabaty jednobarwne. Pozdrawiam Wszystkich -będę śledzić ten wątek. ;:129 ;:21
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zolinka
100p
100p
Posty: 124
Od: 23 sty 2009, o 13:12
Lokalizacja: woj. pomorskie

Post »

Dziewczyny piękne są Wasze rabatki !! wszystkie !!! niech już przyjdzie ta wiosna !!! :D


Marto , czy możesz podpowiedzieć mi co rośnie na Twojej rabatce- jest super - jeśli pozwolisz "skopiuje" ją sobie :D :D ...czy to rabatka w pełnym słońcu??
MartaG pisze:
Obrazek
pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Kopiuj:)

W tej chwili na tym zdjęciu widać: w tle (to żółte) Sambucus racemosa 'Aurea plimosa' (bez koralowy), on rośnie niżej niż rabata, ja mam tam spore nachylenie terenu.
Poza tym od lewej (wymienię też to czego na zdjęciu nie widać, bo akurat nie kwitnie) budleja astry jesienne, floksy szydlaste, ostróżki, piwonia mojej prababci, trzykrotka, lilie, kremowe liliowce (między innymi (Gentle Shepard), ostrogowiec czerwony, irysy syberyjskie. Z z niższych bylin mam tam dwie kocimiętki, nepeta i nervosa, dwie odmiany szałwii omszonej, goździki, niskie irysy bródkowe, mnóstwo bodziszków, powojniki bylinowe. Oczywiście rośliny cebulowe. Jesienią kwitnie pennisetum, sedum spectabile i astry wysokie, niskie... Generalnie to ta rabata jest duża i wybór gatunków większy, ale nie pamiętam dokładnie;) Aha, róże tam sa na zdjęciu nawet mchowa się załapała.

Więcej o tej rabacie napisałam tutaj:

http://mmm.drl.pl/?p=95
Pozdrawiam, Marta
Zolinka
100p
100p
Posty: 124
Od: 23 sty 2009, o 13:12
Lokalizacja: woj. pomorskie

Post »

Marto bardzo Ci dziękuję !!! ;:79 rabatka jest śliczna- pełna życia, kolorów i słońca....
pięknie opisałaś jak ją tworzyłaś i tworzysz ....
proszę więcej fotek :D
pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Miło że Ci się podoba:)

To zdjęcie z maja, nie udało mi się podzielić tulipanów i zostały tak jak na załączonym obrazku:) Jesienią przesadziłam tam jeszcze inne i trochę dokupiłam. Białe plamy to kwitnące kępy narcyzów, głównie białych. Mam tam też sporo krokusów, czosnków, kiedyś było znacznie więcej lilii. Kwitnące drzewo to jabłoń - szara reneta:)

Obrazek


I jeszcze zdjęcia z czerwca, ostrogowce biały i gatunek, w tle Rosa 'Kent', szałkwie omszone i zasychające liście zimowitów. Na drugim zdjęciu bodziszki, które moim zdaniem świetnie nadają się na runo - G.endressii i Geranium 'Rozanne', z drugiej strony mam jeszcze Geranium cantabrigiense 'Biokovo'. Fajnym samograjem są łubiny i naparstnice.

Obrazek


Obrazek
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
MartaG
500p
500p
Posty: 589
Od: 9 wrz 2008, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post »

Jeszcze się poprodukuję;)

W wątku widziałam zdjęcia dziewanny białej dziewanny, mam taką albo bardzo podobną kupioną na allegro jako Verbascum austiracum. Moim zdaniem to V.chaixii var album. To rpawie to samo, ale różnią się kolorem:)
Oto mój egzemplarz.

Obrazek


Polecam, to krótkowieczna bylina ale za to daje obfity samosiew. Wyjątkowo piękna, nie wszystkie egzemplarze kwitną jednocześnie więc można uzyskać fajny efekt:)
Pozdrawiam, Marta
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Post »

Marto, ja mam taką sama dziewannę, to moja przewinęła się przez ten wątek ;) Kupowałam swoją przez internet, ale pewnie dokonałyśmy zakupów u tej samej sprzedawczyni (szkółka abc, czyli koltuniasta z allegro). Tez opisywana byłą jak dziewanna austriacka, ale po zapoznaniu się z poszczególnymi odmianami tej ros liny, także stwierdziłam, iż to dziewanna chaixi album. Tylko moja nie daje rady zawiązać nasion, za każdym razem przekwitnięte, a nawet jeszcze kwitnące kwiatostany gniją :( Zbyt mokra pogoda wówczas nadchodzi w moim regionie :(
Czekamy już na tą wiosnę aby podziwiać nasze rabaty, a tu na całej powierzchni działki, bynajmniej ja mam, tylko jeden kolor - biały :twisted: Szkoda tylko, że to nie kolor kwiatów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”