Gęstniejący ogród Zuzi55

Zdjęcia naszych ogrodów.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

ZUZIA mam nadzieję, że mój żylistek to będzie takie maleństwo które ma rolę zapelniacza, jak się okaże co innego nowe narzędzia stoją w Domu ogrodnika :;230
A róże jake dorodne i ukwiecone u ciebie.

pozdrawiam w deszczowy poranek
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Kasiu- miło ,że Ci się podobają moje nasadzenia,ale czasem zazdroszczę tym,którzy dopiero zaczynają urządzać swój ogród.Dużo krzewów posadziłabym rzadziej i w innym miejscu,bo teraz zasłaniają inne, mniejsze rośliny i dlatego jesienią muszę je przekopać.
Niestety nie znam nazwy tej róży,kupując patrzyłam na kolor ;:306

Małgosiu-ja nie mam zamiaru/na razie/zamieniać krzewów na róże,ale też bardzo podoba mi się dużo innych roślin a tu nie ma gdzie upchnąć.
Tajeczko - żylistki lubią dużo wody, i u mnie zdarzyło się,że prawie uschły,bo nie wiedziałam o tym. :oops:
Agnieszko-mszyce i u mnie bywają bardzo częstymi"gośćmi",ale już 2 x musiałam je pryskać.W pobliżu rośnie kalina i od niej wszystko się zaczyna/jaka rymowanka/ ;:306
Krysiu -podeślij trochę deszczu do mnie,bo tak sucho,że wszystko już mi więdnie a nie zawsze mam czas podlać.Z narzędziami,to się może jeszcze wstrzymaj ;:185
Kilka"lelyjek" Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Och, jaka szkoda, że nie dowiem się, jak ma na imię ta piękność ;:145 Ale nic to- paczam dalej!
Ja własnie z tych, co dopiero swój ogród zakładają ;:131 Właściwie ciężko powiedzieć- zakładają... Mam do dyspozycji pas ziemi długości ok 20m, szerokości ok. 2m i to jest dojście do domu. Właściwie przedogródek, wejście do domu mam od tyłu, nie od frontu. I wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że przez ostatnie 90 latbyła tam...droga na dalszą część mocno na owe czasy nowoczesnego gospodarstwa. Szukam zatem roślin tradycyjnych, sielsko-wiejsko-anielskich ( miejsce i upodobania zobowiązują) i "stalowych".Do Twojego ogrodu wpadłam wiedziona wspaniałymi widokami ;:oj
Przepraszam, że w twoim wątku głównie na swój temat ;:131 Idę myśleć, gdzie mam wsadzić drzewa, i w ogóle jakie mi przeżyją...Chcę zrobić szkielet nasadzeń.

PS. a ta fioletowa(?) lilia- BOMBA!
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Kasiu-jestem bardzo ciekawa,co zaplanujesz posadzić w swoim przed ogródku.Jak już zaplanujesz,to napisz ;:108

Bardzo lubię tą malwę Obrazek
kilka host Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i takie tam Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

zuzia55 pisze:Kasiu-jestem bardzo ciekawa,co zaplanujesz posadzić w swoim przed ogródku.Jak już zaplanujesz,to napisz ;:108

Bardzo lubię tą malwę Obrazek

Zuziu witaj ta malwa to ślaz maurytański też bardzo go lubię wysiewa się w najmniej spodziewanych miejscach - łajza ogrodowa;:306 ;:306 ;:306
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Marzenko masz rację ale u mnie gdzieś sobie poszedł łajza prawdziwa ;:224

Zuzia pytałaś u mnie o Rogera Lambelin u mnie zimuje pod kopczykiem, jedynie do dobrego kwitnienia wymaga żyznej gleby, no i jeszcze wymaga ochrony od chorób grzybowych.
Kwiaty pięknie pachną, powtarzają kwitnienie no i te bielutkie pofałdowane brzegi, przepiękna głęboka czerwień. Najlepiej chyba byłoby mu w donicy ale ja nie umiem pilnować róż w donicy ;:14
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Marzenko-właśnie ,to miejsce nie było raczej docelowym dla ślazu,ale go sobie sam wybrał ;:306
Aniu-mimo,że bardzo mi się ten Roger podoba,to zrezygnuję,bo pilnowanie donic też dobrze mi nie wychodzi. ;:174

Mimo suszy powoli zakwitają liliowce,trawnik już przypomina Saharę. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
i taki mix Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
krysia67
200p
200p
Posty: 265
Od: 22 sty 2013, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko Biała /śląskie/

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Zuziu, cudowne kwiaty.
Naprawdę pięknie Ci rosną ;:215 ;:215 ;:215 .

pozdrawiam
Krystyna
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Zuziu prześliczne kolorowe kwiatuszki, hortensje aż uginają się pod ciężarem kwiatów. Cudne :D
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Powrócę do wcześniejszych zdjęć, pięknie Ci kwitną krzewuszki, dużo nawozisz? podlewasz? przycinasz? A co kwitło koło krzewuszki, czy to różowy kasztanowiec? Ile ma lat? Suszy po hortensjach nie widać, moje trochę cierpią
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

Krysiu-większość kwiatów teraz po tych upałach,to "ledwo zipie" a trawa wygląda jak w pażdzierniku.Może po ostatnich deszczykach,trochę się zazieleni.Nawet porządnego deszczu u mnie nie było.
Agnieszko-hortensje w tym roku wyjątkowo mają dużo kwiatów.Mam nadzieję,że te póżniejsze też będą ładne.
Urszulko-krzewuszki wiosną podsypuję azofoską,po kwitnieniu trochę przycinam.Kika razy podczas tej suszy podlewałam.Tak,to kasztanowiec,bardzo szybko rośnie ma ok 6 lat.

Ogród teraz wygląda mniej ciekawie,ale jeszcze coś kwitnie. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25146
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

A ja zauważyłam jakąś budowlę
Czy to grill?
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gęstniejący ogród Zuzi55

Post »

zuzia55 pisze: Obrazek Obrazek
Witaj Zuziu :wit

Piękny masz ogród, ja już wcześniej widziałam jakie piękne pomidory masz, ale nie wiedziałam, że i kwiaty masz piękne :D

Powiedz mi, jak nazywa się ta fioletowa róża w tle? Bo ja uwielbiam fioletowe kwiaty i od razu wpadła mi w oko ;:131

Pozdrawiam serdecznie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”