Moi zieloni współmieszkańcy - AlfaXIII

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Tak, u nas. "W Polsce występuje w południowej części niżu. Rośnie w zaroślach, na brzegach lasów, zrębach i przydrożach".

Bez czarny:
Obrazek Obrazek

Bez hebd:
Obrazek Obrazek


Ja tu węszę podstęp przyrody ;)
Niby inne a rąbnąć się można jak kto mało obeznany z badylami. Wcale się nie dziwię, że zielarki wzbudzały postrach. Pewnie ktoś usiłował podpatrywać z czego i co robią ino się mylił. Zatem wiedźmy! Skoro zaczarowują rośliny ;)




www.pl.wikipedia.org/wiki/Bez_hebd www.survival.strefa.pl/r/bez.htm http://lysandra.blog.onet.pl/4,6,6,album.html www.lonicera.hg.pl/pom/samb_nig.html
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Grzebałam dzisiaj w doniczkach i skrzynkach na balkonie i... mam nieco miejsca ;)

A efekt tego grzebania jest taki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Zastanawiam się co posadzić w skrzynce (zdjęcie przedostatnie) Wykopałam stokrotki i niezapominajki bo już mało reprezentacyjne były. Powędrują na podwórko.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2751
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

no no całkiem nieźle, truskawki też widzę już znalazły swoje miejsce :wink: Fajny pomysł z tą trawą. W jak dużej donicy sadziłaś winobluszcz?

ło matko a to na 7 i 8 zdjęciu :shock: :shock: :shock: to u sąsiada - co to jest??? Wygląda jak jakieś duże drzewko bonsai? Czadowe!
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Marto Ależ okazów zgromadziłaś na balkonie :P :P :P
Skrzyneczki i na górze i na dole.
Bratki rewelacja, bardzo fajnie wygląda trawa w koszyku brzozowym.
W miejsce po stokrotkach, może coś kwitnącego ?
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

No, ależ to było ciekawe :) Byłam u Ciebie, obejrzałam dokładnie wszystkie rośliny, bratki, trzykrotki, beniaminki itd. pobluzgałam swobodnie na pocztę razem z wami, podgryzłam aniołka :D, wypiłam syropek z bzu (ale nie wiem z którego :lol: ) i nareszcie jestem na bieżąco :lol:

Pozdrowienia ;:100
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Effa... truskawki śliczne choć mało jadalne ;) Za to rozrosną się na dorodne, kolorowe kępy (mam nadzieję!) Trawę przytaszczyłam specjalnie dla psa. Uwielbia ją obgryzać. Odkąd ją mam przynajmniej innych roślin mi nie gryzie. A i wygląda całkiem ładnie. Co do winobluszczy to są w niewielkich doniczkach. Na przyszły rok już muszę je przesadzić do większej. Te mają 2 lata ale mam taką już 4 letnią. Na balkonie mi się nie mieści i stoi na podwórku. Jutro zrobię fotkę.
A co do sąsiadki to... ona ma same bonsai :) Też jutro zrobię więcej fotek jej drzewek. Mam jej zgodę na pokazanie tych zdjęć. Bardzo miła dziewczyna :) A dzisiaj tyle.
Obrazek Obrazek Obrazek

Miluck... to zgromadzenie to moja bolączka. Nie potrafię utrzymać ładu na balkonie bo... za dużo roślin mi się podoba :) Więc mam taki miszmasz i tyle :) A co do kwitnącego to... chcę dokupić pelargonii. Lubię rośliny liściaste ale by ożywić to wszystko trzeba jakiegoś kwiatka... będą pelargonie :) Jedna mi przezimowała z zeszłego roku i już ma pąki. Pewnie niedługo zakwitnie. Na samym środku rosną pelargonie płożące, wiszą po drugiej stronie skrzynki, ale prawie mi nie kwitną :( Sama robiłam szczepki z nich i zielonego mam sporo, kwiatów niet. Nie wiem dlaczego.

Nalewko miło mi powitać :) Mam nadzieję, że smakowało a soczek był z odpowiedniego bzu ;) Zapraszam serdecznie częściej na kawkę, ciacho, widoki chabazi i... spokojnie można sobie pobluzgać na PP (i nie tylko) w miłym towarzystwie :lol:
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2751
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

AlfaXIII pisze:.
A co do sąsiadki to... ona ma same bonsai :) Też jutro zrobię więcej fotek jej drzewek. Mam jej zgodę na pokazanie tych zdjęć. Bardzo miła dziewczyna :)
No to Ci zazdroszczę mieć pod ręką takiego fachowca :wink: Teraz rozumiem, czemu naleciało Cię na kształtowanie drzewek bonsai, jakbym miała widok na takie cudo z balkonu to tym bardziej by mnie to mobilizowało. A sąsiadka zawsze jakichś rad udzieli :wink: Czekam z niecierpliwością na inne fotki :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

To prawda. Po tylu latach krążenia wokół bonsai właśnie te widoki mnie zmobilizowały :) Jak na razie przestudiowałam jedną (jedną!) jej książkę. Reszta nieco musi poczekać.

Nalewko... ślepa jestem czy cóś. Nie mogę znaleźć Twojej strony :oops: Podaj proszę link

A tak w ogóle to właśnie zauważyłam, że strelicja ma dwa młode liście. Tatam! Przyjęła się :heja
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
basga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7700
Od: 12 sie 2007, o 21:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Martuś-w Ikei mają przecenione rośliny na balkon i wiesz co widziałam-jakiś skrętnik balkonowy za 1.99!Takie nieduże kwiatki w kolorze fioletowoniebieskim a roślinka jest taka "rozcapierzona",raczej do wiszących doniczek chyba.Pelargonie też mają,fuksje i niecierpki.
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Marto pogratuluj sąsiadce , piękne drzewko szczęścia !
Sama sąsiadka też bardzo miła :D :D :D
Czekam na dalsze odwiedziny i zdjęcia bonsai.
Sama też próbuję takie drzewko stworzyć ,więc chętnie pooglądam tak cudne okazy.
Moje wygląda tak: Obrazek
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

No to parę sąsiedzkich drzewek. Wybaczcie jakoś zdjęć ale mój aparat nie kocha zbliżeń.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Tyle udało mi się sfotografować. Resztę zasłaniają drzwi. A naprawdę sporo tego tam jest :) I widać, że ładnych parę lat już się temu poświęca.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
miluck
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2491
Od: 22 lut 2008, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Police

Post »

Jestem pełna podziwu dla właścicielki :!: :P :P
Popatrz co od jutra ma być w netto:
http://www.netto.pl/internet/nettopl/menu/main.nsf
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Nie wiem o co Ci chodzi bo wyświetla mi sie strona ogólna netto. Pomijam już, że nie ma Netto w Krakowie.

Dzisiejsze fotki z balkonowych wczasów :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wreszcie zaczynają wyglądać jako tako :)
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”