Domek narzędziowy,działkowy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
alucard
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 23 mar 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

I jak tam Cimias rozpocząłeś budowę? CZym będziesz mocował Ja planuje postawić identyczna przybudówkę jak Ty do domku z płyt osb, bardzo podobna do tej ze zdjęcia zamieszczonego przez Reda. Swoją drogą RedaMojeMiasto z jakiego programu to jest projekt?
Awatar użytkownika
lukas_ana
100p
100p
Posty: 171
Od: 14 cze 2012, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

A może postawić domek na jakiejś podmurówce, chociażby z kostki brukowej, krawężników albo wylanego a'la fundamentu, będzie już zabezpieczenie przed zalegającą wodą czy śniegiem, i potem dopiero zabezpieczone deski.
Bo jeżeli w izolacji coś nie wyjdzie i dostanie się woda to będzie się psuło stopniowo. A tak te parę cm zabezpieczy domek na dłużej.

U mnie dobrze sprawdził się lakier asfaltowy. Wszystkie elementy drewniane które mają mieć kontakt z ziemią, wodą itd tym maluje od spodu i lekko boki. Nawet jak stawiałem piaskownicę dla córki.
http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =2&t=57083" onclick="window.open(this.href);return false; - nasz mały ROD - zapraszamy na spacer:)
Lukas & Ana
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

alucard pisze:I jak tam Cimias rozpocząłeś budowę? CZym będziesz mocował Ja planuje postawić identyczna przybudówkę jak Ty do domku z płyt osb, bardzo podobna do tej ze zdjęcia zamieszczonego przez Reda. Swoją drogą RedaMojeMiasto z jakiego programu to jest projekt?
Hej, budowa ruszy z początkiem lipca bo ojciec idzie na emeryturę, więc będzie miał dużo czasu, planowaliśmy prędzej ale na działce "nowej" było tyle roboty łącznie z kopaniem rowu pod prąd, a mama już się przy okazji o grządki prosiła, że nie było kiedy. Mocować myślę będziemy najprościej chyba jak się da na te wbijane kotwy 60cm w ziemię.
cimias
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 23 mar 2014, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

lukas_ana pisze:A może postawić domek na jakiejś podmurówce, chociażby z kostki brukowej, krawężników albo wylanego a'la fundamentu, będzie już zabezpieczenie przed zalegającą wodą czy śniegiem, i potem dopiero zabezpieczone deski.
Bo jeżeli w izolacji coś nie wyjdzie i dostanie się woda to będzie się psuło stopniowo. A tak te parę cm zabezpieczy domek na dłużej.

U mnie dobrze sprawdził się lakier asfaltowy. Wszystkie elementy drewniane które mają mieć kontakt z ziemią, wodą itd tym maluje od spodu i lekko boki. Nawet jak stawiałem piaskownicę dla córki.
Tak domek będzie jednak na podmurówce z kostki brukowej jak na obrazku pierwszym, tylko zastanawiam się czy tak jak na obrazku pierwszym cała dolna konstrukcja drewniana domku może przylegać stać na kostce brukowej czy domek musi być tak jak na zdjęciu drugim podparty tylko punktowo bo raczej większość jest podparta punktowo na jakichś bloczkach betonowych, krawężnikach, cegłach itp.? Czy chodzi tylko o wypoziomowanie czy stawia się punktowo żeby pod spodem był przewiew? Mi by było nawet na rękę zrobić jak na pierwszym obrazku bo będzie to domek typowo na narzędzia i sprzęt ogrodniczy więc na upartego nawet podłogi nie musiałbym robić, bo kostka służyła by za podłogę.

Obrazek
Obrazek
nanikosz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 sie 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Budowa domku na narzędzia

Post »

Szukam najtańszego sposobu na postawienie domku narzędziowego o wym: 1,6 m szerokości, wysokość 2,2 m , długość 3 m. Chciałbym aby schowek wyglądał w miarę estetycznie.Inspirując się tematem http://www.forumogrodnicze.info/viewtop ... =5&t=68922 Myślałem aby zrobić wylewkę, na niej postawić konstrukcję z kantówek 5x5m i obić to płytą OSB - goła płyta będzie wyglądała dość nieschludnie więc zastanawiam się nad panelami Siding bo nic tańszego mi nie przyszło do głowy. Dach z blachy trapezowej lub płyty falistej. Konstrukcja jak z tematu powyżej. Czy ma ktoś inne propozycje. Pozdrawiam
polokokt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 sty 2015, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Budowa domku narzędziowego z drewutnią

Post »

Witajcie,
Świetny temat i sporo przydatnych informacji.
Ponieważ i ja przymierzam się na wiosnę do budowy drewutni (dokładnie to patrząc od lewej strony, narzędziowni, składu na drewno i na końcu jeszcze fragmentu gdzie będą stały kosze na śmieci pod zadaszeniem). Czyli całość będzie miała około 2 metry x około 6-7 metrów (w sumie mam do dyspozycji cały bok domu, gdzie między domem a płotem mam deczko ponad 4 metry odległości.
I mam pierwsze pytanie
Cały teren przeznaczony pod zabudowę mam wyłożony kostką brukową. Czy potrzebuję robić jakieś "fundamenty" czy inne elementy wymagające rozebrania kawałka kostki, czy też mogę całą podłogę i konstrukcję drewutni po prostu "położyć" na kostce? Ewentualnie czy coś kłaść między kostkę a drewnianą konstrukcję podłogi/szkielet? Dodam, że nie planuję żadnej podłogi innej niż ta kostka wewnątrz domku.
Z góry dziękuję za porady.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Budowa domku narzędziowego z drewutnią

Post »

Słupy najlepiej zamocuj tak
Obrazek

lub tak
Obrazek

Ważne, by nie leżała bezpośrednio na kostce. To przedłuży ich żywotność. Oczywiście, powstałą szparę możesz zamaskować jakaś maskownicą (np. deska elewacyjną itp, łatwą do wymiany).

Jeśli jednak kostka nie jest na betonie, tylko na piasku, to większa stopa pod słupy, lub wymienić część kostki, wykopać dziurę, zalać betonem (ok 30l) wstawić kotwę, obłożyć kostką z góry i tylko kotwa będzie wystawać. jak beton stężeje, to zacząć montować słupy.
tadziop
50p
50p
Posty: 88
Od: 30 maja 2012, o 09:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Budowa domku narzędziowego z drewutnią

Post »

Podpisuję się oburącz pod radami Hosta'y. Zwłaszcza pod jego ostatnimi sugestiami rozebrania części kostki, wylania stóp betonowych, osadzenia w nich kotew typu "U", a następnie - odtworzenia nawierzchni z kostki. Zapewni to pełną stabilność konstrukcji i dużą izolację od wilgoci z gruntu.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Ja zdecydowalem się stawiać sam mini domek szkieletowy na dzień dzisiejszy poszlo ok 9 tysi domek 5 m na 5 m. Postawiłem go sam z małą pomoca szwagra.
Obrazek
Obrazek
Jest jeszcze nieskończony bo brakuje czasu ale ogólny zarys już jest.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Obrazek
Jeszcze niedawno wyglądal nieciekawie ale teraz nawet nabrał kształtów.
benzulli
200p
200p
Posty: 310
Od: 30 kwie 2011, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stalowa Wola - podkarpacie
Kontakt:

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Fajna sprawa ten domek, jeszcze do tego własnoręcznie robiony. Jeśli byś mógł, podeślij fotki dachu - chodzi mi głównie o konstrukcję i jak mocujesz krokwie do płaty (ten stan surowy, o ile masz jeszcze te zdjęcia).
Zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie, jak długo żyć, domowe pieczywo - bezchemii.info
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Obrazek
Wcięcie w krokwi. Od gory krokwi długi wkręt i gwoździk , oraz po bokach każdej krokwi jescze dałem kątownik metalowy tu ich jeszcze nie widać. Pierwszy raz robiłem coś takiego więc proszę się na mnie nie wzorować choć domek stoi już trzeci rok i wytrzymał nawet wichury które pozrywały dachy w okolicy.
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Domek narzędziowy z płyty OSB (2,5 x 2,5 m ) budowa pomocy !

Post »

Brak płatwi stężających od środka. Na razie nie ma śniegu a więc brak obciążenia. Istnieje ryzyko, że w przypadku jego wystąpienia, ściany boczne będą się wybrzuszać. (nacisk od góry będzie powodował "płaszczenie" się dachu więc siły będą działać na krokwie, które zaczną rozpychać ściany na boki. Krokwie są związane jak widzę tylko na ścianach szczytowych. Wewnętrzne już nie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”