Zakupy w marketach

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nocny_drwal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1186
Od: 16 lip 2009, o 09:56
Lokalizacja: Kłodzko / Wrocław
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

Myślę, że nikt tu nie krytykuje tylko dla sztuki. Fakt, krytykujący to zazwyczaj jedna strona medalu; czyli szkółkarze i sprzedawcy z punktów ogrodniczych. Dla równowagi powinien wypowiedzieć się również supermarket... :wink:
A tak na poważnie, to ta nasza krytyka to tylko taki cichutki krzyk w walce z potężną machiną ogromnych korporacji, czyli supermarketów. Wabienie niską ceną jednego produktu, a zawyżanie reszty, Sprzedaż roślin niewłaściwie dobranych do danej strefy klimatycznej, pochodzących z Holandii i innych ciepłych krajów, sprzedaż przecenionych, ale chorych (co dyskwalifikuje kompletnie ze sprzedaży) roślin. To nie są nasze wymysły, tylko normalna "strategia" supermarketów. Klient powinien być świadomy co kupuje. Jeśli ktoś myśli, że kupi rośliny taniej w markecie, niż u producenta, no to chmm.... najwyraźniej markety mają znakomitą strategię, skoro są w stanie sprzedać taniej, niż producent i jeszcze na tym zarobić :wink:

adamza07 - ciekawy przykład z tymi jałowcami!
mój ogród
pozdrawiam, Jakub
mrydzewski1
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 7 cze 2010, o 07:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Węgrów
Kontakt:

Re: Krzewy z marketu

Post »

Zdania zawsze będą podzielone. W marketach najczęściej kupowałem przecenione iglaki ale tylko na wykonanie z nich sadzonek dla znajomych z dobrym skutkiem. do swojego ogrodu szukam roślin u kilku szkółkarzy u których zaopatruję się od wielu lat:)
Awatar użytkownika
marzenaruda
200p
200p
Posty: 467
Od: 7 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zakupy w marketach

Post »

To może ja na przykładzie Carrefour wyjaśnię dlaczego w markecie taniej.
Do wielkich marketów swoje roślinki wstawiają właśnie producenci i oni płacą takiemu molochowi za miejsce zajmowane przez ich towar i dodatkowo opłacają człowieka, który przy tym pracuje, więc market śmiało może sprzedawać w cenie producenta.
A ceny producenta nie są wygórowane ze względu na ilość zamawianego towaru, przecież hipermarkety nie zamawiają tylko do jednej miejscowości ale do wszystkich placówek w całej Polsce. :wit
Pozdrawiam Marzena
Awatar użytkownika
Ogrodnik88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1428
Od: 17 cze 2010, o 22:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zakupy w marketach

Post »

Ja w marketach kupuje tylko nasiona i cebulki.Czasem zdarzy się coś owocowego jak nigdzie indziej nie mogę tego znaleźć ale to już w ostateczności.Rośliny w marketach często mają poschnięte liście a i tak są na sprzedaż.
Do tego często nie pisze jakiej odmiany jest roślina(W owocowych).
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakupy w marketach

Post »

A ja patrzę gdzie dziełano i kupuję prawie wszystko.Duży wybór i czasem przystępna cena.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
x-a-8
---
Posty: 960
Od: 30 lis 2012, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakupy w marketach

Post »

robertP2 pisze:A ja patrzę gdzie dziełano i kupuję prawie wszystko
Ja też,
bo w marketach są towary od różnych producentów.
Cena za produkt to nie całość tzw. ,,kosztów pozyskania".
Trzeba dojechać.
Ale minusem jest (jeśli się jest z kobietą na zakupach) - kupowanie rzeczy zbędnych,
tylko dlatego że coś się spodobało podczas spaceru między półkami.
wiolah83
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 24 lut 2012, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Zakupy w marketach

Post »

Witajcie !

My dopiero od roku jesteśmy właścicielami działeczki w Nałęczowie i nowicjuszami jeśli chodzi o roślinki..
Pod koniec wiosny tamtego roku natrafiliśmy na wyprzedaż w Tesco tuji po 1,99 zł - zadowoleni nawybieraliśmy chyba ok 20 szt - a one niestety ale do jesieni wszystkie uschły :(
Kupiliśmy też kiedyś na promocji rododendrona, hortensje i jestem z nich bardzo zadowolona- także bywa z tym różnie , jedno jest pewne trzeba dokładnie oglądać roślinki przed zakupem !
Pozdrawiam
Jestem początkująca - więc proszę o wyrozumiałoścć bo dopiero się uczę..
Awatar użytkownika
kasia28x
100p
100p
Posty: 150
Od: 26 sty 2013, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Zakupy w marketach

Post »

Ja również kupuję w marketach.
Moje tuje kupione wiosną, bez większych problemów przetrwały ubiegłoroczny sezon, ale ostateczny sprawdzian przejdą po zimie :wink:
Jeżeli chodzi o cebulki to nauczona przykrym doświadczeniem, niemal pod lupą oglądam zawartość i stan torebek, gdyż "fantastyczni" klienci marketów potrafią zrobić dziurkę i wyciągnąć co lepsze cebulki - do kieszeni jak mniemam :evil:
Wszystko jest trudne...zanim stanie się proste
Pozdrawiam, Kasia
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakupy w marketach

Post »

Też kupuję w marketach. Nie miałem jeszcze poważnych kłopotów z roślinami kupionymi w marketach (wyjątek: ogród Au....). LM ma dosyć niezłe rośliny, przynajmniej w Białymstoku. Czekam aż wybudują OBI, będzie większy wybór. ;:173
Awatar użytkownika
robertP2
1000p
1000p
Posty: 4804
Od: 7 lut 2011, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakupy w marketach

Post »

I drożej :lol: Cudów bynajmniej w Obi nie ma.Ceny też nie powalają na kolana.
Zamiast mercedesa kupa zielska
Porażka nie wchodzi w rachubę (?). Herkules Poirot nigdy nie przegrywa.
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Zakupy w marketach

Post »

Żeby kupić coś dobrego w markecie, trzeba bywać w nim często. I kupować tylko to, co nie zalega. Jakieś 3-4 lata temu temu kupiłem tuje w bardzo atrakcyjnej cenie w balotach. Było to chyba w dniu dostawy. Wszystkie się przyjęły. Rok później kupiłem podobne tuje, ale przegapiłem dostawę. W rezultacie ok 20% padło, ale tylko szmaragdowe.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
x-c-9
---
Posty: 578
Od: 9 paź 2011, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zakupy w marketach

Post »

robertP2 pisze:I drożej :lol: Cudów bynajmniej w Obi nie ma.Ceny też nie powalają na kolana.
Miałem katalog OBI, ceny nie powalają na kolana ale były takie roślinki, których w Białymstoku bym nie dostał. ;:131

Raz kupowałem tuje w październiku, pięknie przezimowały. Znam kilka małych sklepików w Białymstoku, ale asortyment najczęściej nie jest tak ciekawy, jak w markecie. Była co prawda fajna szkółka w Grabówce ale ją zlikwidowali. ;:145 Dlatego najczęściej kupuję w marketach i przez internet.
Arek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 6 sty 2013, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Zakupy w marketach

Post »

To zależy jakich marketach. W budowlanych kupuję bo tam trzymają je na zewnątrz i są podlewane. Nie kupuję roślin w takich marketach jak Tesco czy Kaufland czyli tam gdzie je trzymają w środku i właściwie nie są podlewane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”