Storczyki jogi

ODPOWIEDZ
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witajcie kochani. Dziękuję za miłe słowa. Myślę, ze jednoznacznie w sprawie co to jest, czy cambria czy zygopetalum może wypowiedzieć się Jovanka. Przeglądałam zdjęcia na wątkach obu odmian i szczerze mówiąc nie umiem rozpoznać gatunku. Storczyki są bardzo wdzięcznymi roślinkami. Mam nadzieję, że dam sobie radę w ich uprawie. Wciągnęło mnie na całego. Lubię malować i jak tylko będę miała czas to spróbuję coś stworzyć.
Pozdrawiam wszystkich storczykomaniaków.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Joga - Twój najnowszy nabytek to z całą pewnością Cambria , nie Zygopetalum :wink:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

madzik a jak to rozpoznać :)
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Dziękuję Madzik, aż mi ulżyło bo człowiek kupuje daną odmianę a potem może okazać się, ze to coś zupełnie innego. Mam jeszcze pytanie, chyba odwieczne jeśli chodzi o raczkujących w tej dziedzinie, przynajmniej ja tak mam. Nigdy nie wiem kiedy podlać. Czytałam gdzieś, że jeżeli bulwy się marszczą to ma sucho. Moje są troszeczkę pomarszczone. Czy mam już podlać.?
Obrazek Obrazek
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Joga przepraszam w takim razie za wprowadzenie w błąd, nie chciałam ;:131

Madzik, właśnie jak to poznać?
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Nic nie szkodzi. Po to tu jesteśmy aby sobie pomagać. Ja jestem ogromnie wdzięczna za każdą uwagę i radę.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

menia , joga, koralina - nie będę się rozpisywać jak odróżnić Cambrię od Zygopetalum (ma bardzo charakterystyczne kwiaty :D) - najłatwiej będzie poczytać TUTAJ - trzeba tylko po prawej stronie kliknąć na storczyku, który nas interesuje...
Mam nadzieję, że pomogłam i teraz poznanie jaki to rodzaj storczyka nie będzie problemem :wink:

A tak wyglądał kwiat mojego reanimowanego Zygopetalum, które kupiłam za 2,99 ze zgnitymi wszystkimi korzeniami...

Obrazek
Pozdrawiam
Magda
LINKI
Awatar użytkownika
menia
500p
500p
Posty: 778
Od: 30 lip 2008, o 21:36
Lokalizacja: MAKÓW MAZ

Post »

Dziękuję madzik i gratuluję, że tak świetnie poradziłaś sobie z tym storczykiem :)
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Ja również dołączam się do podziękowań za zidentyfikowanie mojego storczyka. Szczerze mówiąc byłam już na tej stronie, którą podawałaś Madzik ale nie umiałam jednoznacznie rozróżnić kwiatków między obydwoma gatunkami.
Awatar użytkownika
madzik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1346
Od: 27 gru 2007, o 09:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Niestety moje Zygopetalum cały czas jest na storczykowym OIOM-ie :? Dalej nie ma korzeni, ale na najmłodszej psb coś tam powooli zaczyna się kluć :D
A kwiatki Zygopetalum generalnie wszystkie są bardzo podobne do siebie kształtem, różnią się jedynie kolorem.
TUTAJ można pooglądać ich różne "wersje" :wink:
Pozdrawiam
Magda
LINKI
x-k-a
200p
200p
Posty: 383
Od: 11 wrz 2008, o 16:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja również dziękuję Madzik :)
Wspaniale odratowałaś tego biedaczka, teraz będzie już tylko lepiej :)
joga
50p
50p
Posty: 64
Od: 21 paź 2008, o 18:40
Lokalizacja: Tychy

Post »

Witam
Znowu przybył mi jeden piękniś. Oto on
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przed chwilą sąsiadka szła wyrzucić swojego storczyka na śmietnik, żal mi się go zrobiło. Wzięłam do siebie ale niewiele z niego zostało. Dałam go do pojemnika plastikowego a na dno wysypałam keramzyt. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Może włożyć go do podłoża wraz z korzeniami napowietrznym (innych nie ma). Jeżeli ktoś mógłby pomóc to chętnie skorzystam z porady.
Pozdrawiam Jola
Obrazek Obrazek
Lana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1238
Od: 29 lis 2007, o 13:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Post »

Jolu szanse na zreanimowanie są nikłe, ale jeżeli bardzo chcesz, to możesz spróbować. Z pewnościa trzeba zwiększyć mu wilgotność. Najlepiej miseczkę stawić do worka foliowego i górę zamknąć. Co jakiś czas woreczek trzeba otwierać, aby dostało sie tam świeże powietrze. Nie potrafię reanimować storczyków w keramzycie, więc specjalistką raczej nie jestem, gdybym sama posiadała takiego zdechlaczka, to położyłabym go na wilgotnym sphagnum. Samą roślinkę przydałoby sie opryskać środkiem na grzyby, dobrze pooglądać. Nie wiesz, dlaczego roślina znalazła sie w takim stanie, czy zaatakowały ją jakieś szkodniki, bakterie lub czy nie wylądowała w koszu z powodu złej opieki.
Zastanawiam się tylko, dlaczego obcięto mu wszystkie liście, to może być sygnał alarmowy, że roślinka miała jąkąś chorobę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”