W.o... Psach 6cz. (2008.11 - 2009.03)

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Post »

Jadziu wiesz, że ja też zawsze szukam fotek Gutka. :wink: :lol:
To mój numer jeden. W jego obliczu są zawarte wszystkie możliwe minki i tak wymowne, że aż słow nie potrzeba, żeby zrozumieć. :wink: :lol:
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Post »

dzis bylismy na kolejnym opatrunku i zastrzykach, ale dzis sama robilam opatrunek, bo mój "malutki" tak patrzył na mnie i piszczał, że lekarz stwierdził: no pieszczoch to ty jestes, dobra - niech pani ci zakłada opatrunek, ja ci dam zastrzyk".
Powiedział tez: a teraz to ja wiem dlaczego tak płakałeś na wczesniejszych opatrunkach, bo nie bylo twojej pani, a same chłopy.

Na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie wiadomo, rana goi sie ładnie, ale pozostaje to ale!!
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
DankaWS
1000p
1000p
Posty: 1634
Od: 9 cze 2007, o 09:43
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post »

Oj widze, że nasze forum zupełnie zawiało i wiosny nie widać :? Dziewczyny jak tam pieski ? Tara jak staruszek po operacji się czuje?
U nas na osiedlu wielkie zmiany - wczoraj pojawiły się specjalne śmietniki na psie qpy, obok pojemniki z woreczkami. Jestem zaskoczona na plus, ale też ciekawa jak na to zareagują psiarze, no i jak długo postoją. Wczoraj widziałam już jednego pana co sprzątał po pupilku.
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Pamiętam jak u mnie na osiedlu postawili takie śmietniki to ludzie kradli woreczki :shock: :twisted:
były uzupełniane systematycznie ale jak znikały na drugi dzień to po paru takich akcjach już nie dowieszano.
A śmietniki na qpy zaczęto używać jak zwykłe śmietniki :roll:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

U nas takie wąskie specjalne śmietniki zapchane są butelkami i innymi "ludzkimi" śmieciami :( I zapychają je wcale nie właściciele psów :(

Ale ja i tak noszę ze sobą woreczki na ew. "pamiątki" zostawione na miejskim trawniku, bo uważam, że jeśli mam psa, to jestem odpowiedzialna za to co do niego wchodzi, a także i za to, co z niego wychodzi.

Inna sprawa, że na niektórych rozległych trawnikach próżno szukać jakichkolwiek śmietników. I wtedy wędruję kilometr, czy więcej z qoopą w torbie i szukam miejsca, gdzie to-to wyrzucić. Dość alergicznie odbieram więc ludzi pouczających mnie, że mam sprzątać po swoim psie, bo trawniki mają być ładne i czyste. No właśnie, akurat ja sprzątam, bo też lubię czyste trawniki, ale na takim ładnym trawniku nie ma śmietników, bo wygniatają trawkę (?). Dla wszystkich opiekunów sprzątanie po własnym psie jest wtedy bardziej kłopotliwe, ci co nie sprzątają, nie muszą ganiać i szukać kosza na opakowaną qoopę...

I to jest jeden z powodów, dla którego łażę z psem na daleką psią łąkę z chaszczami i zagajnikami, gdzie sprzątać nie muszę :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Beata B
100p
100p
Posty: 161
Od: 30 maja 2007, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Łodzi

Post »

Witajcie. Dowiedziałam się, że w marcu ( niektóre kliniki prowadzą tylko przez dwa tygodnie, inne przez cały miesiąc) rusza akcja sterylizacji psiaków i kotów w wybranych klinikach na terenie Polski. Moze ktos skorzysta, ceny bardzo przystępne. Znalazłam to na stronie internetowej, już umówiłam mojego Misia. Nie wiem czy mozna pisać gdzie :roll: ale zaryzykuję na stronie organizacji prozwierzęcej Arka jest lista klinik i miast.
Awatar użytkownika
darla80
1000p
1000p
Posty: 1299
Od: 29 sie 2008, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sokółka/podlaskie

Post »

Dawno tu nie zaglądałam :oops: A dziś mam potrzebę się wyżalić :cry:
W zeszłym tygodniu u Loli(niecały miesiąc po operacji) otworzyła się rana i zaczęła wyciekać ropa.Pojechaliśmy do Weta,pobrał wymaz.Dziś dostałam smsa z informacją,że są wyniki i trzeba przyjechać.Mieli sami zadzwonić,ale do rzeczy-wyszło na to,że została zarażona gronkowcem złocistym(jakiś wredniejszy).To,że to podczas zabiegu oczywiście dowiedziałam się po południu od sokólskiego Weta,gdzie wpadłam po zastrzyki z antybiotykiem) :evil: Jak ja tam zajadę(szkoda,że to w Białymstoku) to im narobię jeśli nie zwrócą mi kosztów-w końcu to z ich winy i sami powinni zaproponować np. antybiotyki gratis czy coś(po zabiegu już poszło mi 100 zł a jeszcze jeden do wykupienia).Mam nadzieję,że szybko się wyliże Lola z tego :roll:
Czy Ktoś z Was borykał się z gronkowcem?Normalnie jeszcze słyszę tę rozmowę telefoniczną i krew mnie zalewa(inne psy,małe dzieci i praktycznie ani słowa o tym gronkowcu od kobiety,a taka renomowana lecznica :shock: )
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

To smutne, biedna psinka :( pomiziaj ją koniecznie!

A u nas całkiem nieźle, chociaż jak zwykle wiosną Prot używa tylko trzech łap i kiedy biegnie, to wygląda jak konik na biegunach :) Trochę to jak u starego górala, każda zmiana pogody, wiosną czy jesienią, wpływa na gnaty, zmiany reumatyczne czy pooperacyjne bolą tak samo :( Masowanie nie pomaga, pewnie znowu trzeba będzie wziąć serię prochów przeciwzapalnych.

Ostatnio wet powiedział nam, że nawet dobrze leczony pies, tzn. taki, na którego dobrze działają podawane systematycznie leki, statystycznie co kwartał miewa kolejny atak padaczkowy. Wygląda na to, że mój Prot jest bardzo "w normie", bo całkiem równo, właśnie co kwartał, ma atak. Ostatnie dwa to wrzesień '08 i styczeń '09.

Teraz właśnie zrobiliśmy rozszerzone badania krwi i wszystko jest dobrze :) Bardzo się cieszę, bo to znaczy, że stale podawane leki nie uszkodziły psiej wątroby i nerek. Niektóre wskaźniki były nieco podwyższone, ale wszystkie w granicach błędu statystycznego, np. białko - norma do 70 jednostek, a u Prota 71. Ufff, ulżyło mi, nawet skaleczona niedawno łapa się zagoiła "jak na psie" :D To też dobry znak, bo oznacza, że Prot jest w niezłej formie.

Czego szczerze wszystkim futrzastym też życzę :wink:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
rivendel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2030
Od: 28 sie 2008, o 22:29
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Trzymajcie się dziewczyny.
Darla, o gronkowca zapytaj na forum wet...
Czekaj jak znajdę to zapodam link.
Nalewko, z Protem też masz co robić, widzę...
Pozdrawiam-AgnieszkaIntro, czekanie na wiosnę
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Dziewczyny strasznie współczuję Wam i Waszym psiakom :( Biedne maluszki :roll:

A to mój niedobrzelec...

Tutaj rozgrzewa się po wariaciach w błotku, czego następstwem była kąpiel.

Obrazek

Codzienne zabawy z kotką.

Obrazek

I mała drzemka po obiadku.

Obrazek
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

darla80 ucałuj psiunię . Niech wraca do zdrowia.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Darla, dużo zdrówka dla Loli, wymiziaj ją za uszkiem. Biedna sunia tyle cierpi :( Trzymajcie się Dziewczyny :!:

Treissi Twój malec rośnie i pięknieje w oczach, i jak rozkosznie sie kicia z nim bawi :lol:
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
treissi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8565
Od: 8 sty 2008, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Asiu mój malec naprawdę szybciutko urósł. Teraz ma już taki wzorcowy wzrost - więcej już nie powinien urosnąć.
A czy bawi się rozkosznie z kicią to bym się zastanawiała. tu jest uchwycona wersja na spokojnie, bo ta druga jest nie do ujęcia przez aparat. Dom się trzęsie :)
Pozdrawiam Monika
Moje wątki
Sprzedam zielone
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”