Mój ci on 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
KDanuta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 24 kwie 2008, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: BRZESKO

Re: Mój ci on 2

Post »

azalie i rododendrony przesadzałam wiosną zaraz po przekwitnięciu, dałam dużo ziemi torfowej zmieszanej
z tą co na rabacie, posadziłam i dość często podlewałam, przyjęły się i mają nawet ładne pąki kwiatowe,
teraz bałabym się przesadzać, mają płytki system korzeniowy, jak przyjdą mrozy to mogą się nie przyjąć
co prawda ja w ubiegłą sobotę przesadzałam róże i też się martwię czy zdążą się ukorzenić ;:3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

Teraz na przesadzanie azalii jest za póżno i raczej bym Ci odradzała taki zabieg.
Robi się to wiosną po przekwitnięciu.
Ostrokrzew też by tego pewno nie zniósł, bo to okres jego owocowania.
Poczekaj do wiosny.
Trawkę ulubioną mam od Stasi - cały czas jest blado zielono żółta i kwitnie chyba najwcześniej z tych ozdobnych.
Ta prosownica rozpierzchła jest niesamowita i z daleka rzuca się w oczy, polecam.
Zresztą wszystkie prosówki są bardzo wdzięczne.
No i miskanty, ale one raczej są do dużych ogrodów, chociaż jeden w tle zawsze by się zmieścił.
Miruś zobacz do Stasi, ma sporo ciekawych trawek.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Helios
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3724
Od: 15 cze 2010, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wyszków

Re: Mój ci on 2

Post »

;:3
Dajesz po oczach tą Callicarpą, a ja swoje dwie wyrzuciłam. ;:223 Cóż, przynajmniej jakaś nauka z tego płynie.
U mnie zimno-lodowato, więc moja noga dzisiaj w ogrodzie nie postała. :? Przynajmniej trochę mniej wieje niż w poprzednich dniach.
Mireczko, odłóż narzędzia ogrodnicze i odpoczywaj.
Gdzie kwitnie kwiat - musi być wiosna, a gdzie jest wiosna - wszystko wkrótce zakwitnie (Friedrich Rückert)
Ogród Heleny Ogród Heleny cz.2
Ogród Heleny cz.3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Kurza twarz,czemu ja wcześniej was o to nie spytałam ;:223 Ostrokrzew przesadzony,mój nie owocuje,też nie wiem,dlaczego :roll: Właśnie okazuje niezadowolenie przez gubienie liści :? Ale moje rozumowanie było takie;stan spoczynku,przeniosę,obudzi się w nowym miejscu,może nie zauważy ;:131 Zła jestem,bo spory był(jest),ale korzenie nieźle obciachałam ;:192 Azalia ładnie rośnie,ale wchodzi pod świerk,więc mam wybór;albo podkasać świerk,albo przesadzić ją...Do wiosny poczekam.A ty Danusiu z jakiego powodu przesadzałaś?
Zimą jest czas na poznawanie nowych ogrodów,nadrabianie znanych,zaniedbanych wątków.Dzięki Grażynko za namiar na trawy ;:333
Helenko najgorzej wyjść,później już się zimna nie odczuwa ;:204 Oczywiście pod warunkiem,że solidnie pracujemy :uszy
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ci on 2

Post »

Witaj Mirko, obejrzałam Twój ogród, piękny jest. Takie ogrody mi się podobają i do takiego dążę. Może kiedyś ....
Też bym chciała mieć swoje bociany, ale za małą mam działkę. W okolicy również nie ma żadnego gniazda, więc nawet w gości nie przylatują.
Zdjęcia marchewek bezcenne. U mnie w warzywniku nie chcą rosnąć, nawet takie poskręcane. No ale nie można mieć wszystkiego.
Awatar użytkownika
tesia39
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9113
Od: 9 kwie 2012, o 10:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mój ci on 2

Post »

Mireczko, bardzo fajne te owocki calikarpy, zresztą cała roślin ciekawa ;:138 Szkoda że mój ogród za mały na takie nasadzenia ;:174
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ci on 2

Post »

Mirka, ja też dołączam do grona osób krzyczących: nic już teraz nie przesadzaj! Za późno na przeprowadzki. Sadzenie róż z gołymi korzeniami to całkiem inna sprawa, bo one i tak już zostały wyjęte z ziemi.
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój ci on 2

Post »

witaj
Piękna ta kallikarpa
Ja muszę też wyjść i dokończyć okrywać roślinki a pogoda odstrasza brr... Chyba brakuje mi Twojego zapału :D
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Mój ci on 2

Post »

Mireczko, dziękuję za wyjaśnienia odnośnie kalikarpy. Zapoluję na wiosnę na odpowiednią odmianę i może doczekam się takich koralików. Na 2 jednakowe krzaki nie ma u mnie miejsca.
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Kochane,wróciłam z ogrodu,właściwie to z warzywnika,bo tam najwięcej zrobiłam.Wycięłam maliny i przekopałam ponad połowę zagonów.Z obornikiem,rzecz jasna ;:108 Do tej pory nie wyrwałam jeszcze jarmużu,bo pojęcia nie mam ,co z niego przyrządzić ;:185 A piękny jest taki,że na rabacie w ogrodzie konkurował by z najpiękniejszymi ;:oj Właściwie to włączyłam komputer,żeby poszukać przepisu jakiegoś,no ale jakżeby nie zajrzeć na forum ;:113 No tak,narozrabiałam z tym przesadzaniem,szczęśliwie mnie powstrzymano,bo straty byłyby większe ;:223 Już widzę siebie wiosną,jak wypatruję najmniejszych oznak życia na przesadzonych krzewach ;:131
Nie mam zdjęcia jarmużu,jak to możliwe :roll: ?Jutro zrobię mu piękne zdjęcie ;:oj Takie,jak tylko ja potrafię :uszy
Tesiu calikarpa wcale nie zajmuje tak dużo miejsca.A jakbyś tak w ogródeczku przy ulicy posadziła?Na tle domku miałaby piękną ekspozycję ;:215
Margito wiesz,że to wizyta u ciebie zmobilizowała mnie do wycięcia malin ;:108 Zupełnie o tym bym zapomniała ;:219 Jesteś na najlepszej drodze do posiadania takiego ogrodu,tylko bardziej zadbanego na pewno.
Wandziu już nie krzycz ;:185 Widzisz,jak potrzebne jest forum?Cieszę się,że wpadłaś :D
Michasiu chyba już rzeczywiście czas.Widziałam prognozy.Mrozu nie będzie,ale śnieg z deszczem to dopiero brrr
Miruś tę drugą kupowałam kwitnącą i tak jest chyba najbezpieczniej.Piękna to biżuteria ogrodowa a kolorek ma taki niebanalny ;:215
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

Jarmuż to pychota i witaminowe eldorado o tej porze.
Robi się go jak kapustne a ja najbardziej lubię zasmażany jak szpinak z czosnkiem.
Na samą myśl już mi ślinka cieknie...... ;:216
Ja bym jeszcze ten ostrokrzew spróbowała dobrze podlać i ciepło okryć, żeby miał jak najwięcej szans wrócić do siebie.
Jest taka ogólna zasada, że wszystko co kwitnie wiosną przesadza się zaraz po kwitnieniu lub latem.
Grażyna.
kogro-linki
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on 2

Post »

Dzięki Grażynko,myślę,że jutro go zaserwuję.A teraz mam pytanie.Kiedy tnie się te róże?
Obrazek
Wiem,że róże tnie się wiosną,ale podobne są u nas przed Ośrodkiem Zdrowia i już jesienią są wygolone,kwitną na młodych pędach.Ale czy moje są takie?Kopałam je na zaniedbanych podwórkach wiejskich,to stare odmiany.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mój ci on 2

Post »

To prawdopodobnie rugosy i ich pochodne.
Tych i innych róż nie tnie się teraz, bo też już za póżno.
One kwitną w większości tylko raz w sezonie i tnie się je po kwitnieniu.
Ale tylko w celu rozkrzewienia, bo potem wycina się tylko pędy chore, stare, przemrożone albo uszkodzone.
Po przekwitnięciu najczęściej robi się tylko kosmetykę ogólną, nadając krzewowi pożądany kształt i formuje się tylko koronę, skracając pędy do jednej wysokości i szerokości.
Grażyna.
kogro-linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”